Dzisiaj jest ndz wrz 24, 2017 2:12 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość

:cry:
no właśnie
już prawie dwa miesiące ściągam mleko z piersi (laktatorem ręcznym Aventu) bo synek ani myśli ssać, i wszystko byłoby ok gdyby nie to że cały czas mam problem z sutkami - potwornie bolą, popękane, po odciąganiu pokrywają sie żółtą wydzieliną no i krwawią
Smaruję lanoliną ale to nie wiele pomaga.
W dodatku nie ciągnę za mocno laktatorem bo strasznie boli staram się to robić delikatnie, często chodzę z (*)(*) na wierzchu żeby lepiej się goiły a mimo to jest problem :cry:
Zależy mi na karmieniu synka choć nie chce pić mojego mleka bo chyba mu nie smakuje, więc mieszam pół na pół ze sztucznym i tak ciągniemy już 2 m-ce

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Moim zdaniem musisz próbować go uczyć ssać i nie zrażać się. Wiem, że to trudne, ja znowu mam problem z nauczeniem ssać z butelki, czyli na odwrót. Zamęczysz się. Kupiłam sobie laktator elektryczny BabyOno i też myślałam, że wessa mi (.)(.) do środka, boję się go używać, ściągam ręcznie, bo mała może i się nauczy z tej butelki, ale innego mleka niż moje nie chce za nic. Porozmawiaj z pediatrą. Najlepszy dla poranionych sutków jest BEPANTHEN maść, nie znalazłam nic lepszego i działa szybko. Spróbuj podać mu pierś jak przyśnie, może się zapomni i zassie. A potem będzie już łatwiej. Tylko niech mnie nikt nie zgromi za karmienie przez sen:)
Teraz dopiero doczytałam, że synek ma ponad pięć miesięcy. W takim razie na pewno zaczęłaś już mu podawać kaszkę manną, albo kleik plus jakieś warzywko. No nie wiem, czy w tym wieku nauczy się jeszcze ssać, chyba już troszkę za późno:/...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

właśnie niestety za późno.
próbowałam różnymi sposobami żeby ssał, bo bardzo mi zależało, przez sen, próbowałam przegłodzć go troszeczkę, zaczynałam mu laktatorem i wsadzałam cycka jak już mleko leciało i nic - ja byłam uparta a on jeszcze bardziej.
Nie wiem co się stało przez pierwsze 2 m-ce ssał, w trzecim już tylko w nocy a od dwóch miesięcy już wcale nie chce ssać.
więc ściągam na dobę ok 350ml i mieszam z mlekiem modyfikowanym, daję mu także troszkę soczku, przecieru owocowego, i coś w formie obiadku: marchewka, ziemniak,pietruszka itp.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Hej,
dopiero teraz zobaczyłam Twój post i Tobie już pewnie nie pomogę, ale może innym. Wietrzenie sutków jest bardzo ważne, więc tego nie zaniechajcie. Mi też laktator maltretował (choć nie ranił) sutki i dokupiłam sobie do laktatora Medeli "lejek komfort" (46 zł) - bardzo delikatnie ssie i na pewno nie rani sutków. Jedyna wada, że ta delikatność przekłada się na czas - żeby ściągnąć taka samą ilość pokarmu jak zwykłym trzeba dwa razy więcej czasu, a jak wiadomo mamy nie mają go za wiele, ale może choć kilka razy dziennie się uda. Podobno też imituje usta dziecka i pobudza laktację. Życze powodzenia wszystkim laktatorowym mamom :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

I jeszcze dwie rady: warto smarować sutki swoim mlekiem - przyspiesza gojenie i działa antyseptycznie. A jeśli chodzi o laktator to trzeba pilnować, by sutek był dokładnie w środku "rurki" i nie stykał się z jej ściankami.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Miałam podobne doświadczenia z laktatorem... :/ dla złagodzenia i szybszego gojenia stosowałam Maltan, dostałam próbkę od położnej i od razu posłałam męża po całą tubkę ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Też miałam trudny start. Było mało mleka, a ja na siłę chciałam wzbudzić laktację. Wszystko uruchomiło się samo (przy pewnych wspomagaczach, ale nie wiem na ile one faktycznie wpłynęły).N wstępie załatwiłam sobie jeden sutek laktatorem (ściągałam jak głupia 50 minut :shock: ). On nie przyzwyczajony zrobił mi się 3x większy i bolesny. Walczyłam 3 dni: smarowanie własnym mlekiem, bardzo pomógł mi Maltan (jego wyzszość nad Bepanthenem jest taka, że nie trzeba go zmywać przed przystawieniem i powoduje, że dziecko chętniej ssie). Niestety wilgotne środowisko w staniku i wkładkach laktacyjnych nie sprzyja gojeniu (brodawki się przyklejają) i trzeba piersi "wietrzyć". Prawdziwy przełom dla mnie to był zakup muszli laktacyjnych Avent (wentylowanych). Co za ulga! I wszystko ładnie się pogoiło :) Jednak nie można z nimi chodzić cały czas, bo się sutki zaparzają. Mimo wszystko warto. Koszt kompletu ok.43zł

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziewczyny, może to śmieszne, głupie ale moja znajoma też narzekała na bolące sutki podczas odciągania. Gdy mi pokazała jak odciąga pokarm zamurowało mnie - nie zakładała na laktator silikonowej osłonki i w efekcie podczas odciągania przy wetkniętej piersi tylko sutki były zasysane.... pokazałam jej mój laktator - z osłonką silikonową, która pozwalała na pracę nie tylko sutka ale i otoczki dookoła niego. WYgrzebała z szafki pozostałe elementy do laktatora i min tą nakładkę silikonową, myślała, że to jest nie potrzebne.... Szok :shock:

Obrazek

Moje Aniołki 8tc 02.2008; 10tc 05.2010; 9tc 05.2013

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

tak i ja przy pierwszym dziecku miałam ten problem z aventem ponieważ , ma mniej miejsca na sutek :o niż np tommee tippee którego używam teraz przy drugim dziecku rozmiar wejscia sutka jest większ, to tak samo jak nakładki na piersi czasem rozmiar uniwersalny jest za mały na sutek :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja ostatnio byłam rozpytywać o laktatory - i pani sprzedawczyni pokazała mi miarkę na sutki Medeli - zależnie jak duży jest sutek i otoczka to są rozmiary "przyssawki" czy jak to nazwać. Może stąd problem?

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]