Dzisiaj jest sob wrz 23, 2017 12:59 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

Oczekująca na dziecko pisze:
raczula: a może by tak dodać jeszcze gdzieś o karmieniu pierwszego dziecka i byciu w ciąży z drugim? Może to nie jest typowa i częsta sytuacja, ale zdarza się :wink:

OND to zapraszam do pisania, bo niestety w tej kwestii nie mam doświadczenia :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
#

Ja również bym się chciała przyłączyć do pisania, może się komuś na coś przydam. W jaki sposób mogę pomóc?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mrooweczka świetnie, że chcesz nam pomóc :wink:, bo mamy pracujące już nie mają czasu na pisanie :wink:

tu są rozdziały książki: pogrubione są napisane, częściowo pogrubione są też częściowo napisane, a te nie pogrubione - nie są opracowane jeszcze, więc jak coś wpadło w oko - do dzieła!!!

Karmienie piersią:
Wstęp

1. Antyporadnik karmienia piersią
2. Plusy karmienia piersią
3. Minusy karmienia piersią

4. Akcesoria (wkładki laktacyjne, laktatory, pojemniki do przechowywania pokarmu)
5. Karmienie przy małych brodawkach
6. Początki (przystawianie dziecka do piersi po porodzie, pozycje do karmienia, prawidłowe karmienie, budzenie w trakcie karmienia, popękane brodawki, wyrównanie piersi)
7. Dieta mamy karmiącej piersią (dieta bezmleczna, dieta dla wegetarianek)
8. Karmienie na żądanie
9. Odciąganie pokarmu

10. Dokarmianie (kiedy potrzebne i jak to robić)
11. Ustalenie rytmu dnia (3 m-c)
12. Rezygnacja z nocnego karmienia
13. Kryzys laktacyjny (brak pokarmu, pobudzenie laktacji)
14. Nawał pokarmu (zatkane kanaliki, zastój)

15. Dziecko się wścieka w trakcie i po jedzeniu
16. Powrót do pracy a karmienie piersią
17. Wprowadzanie pokarmów
18. Odstawianie dziecka od piersi
19. Przygody matek karmicielek
20. Przygotowania do karmienia piersią (czyli co można zrobić dla laktacji będąc jeszcze w ciąży).

Podsumowanie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witajcie dziewczyny

Przypadkiem wpadłam na ten rozdział i pomysł z książką wydaje mi się trafiony. Poczytałam sobie szybciutko Wasze posty i może uda mi się jeszcze coś dodac. Sama mam dwóch synów (9 i 6 lat) i karmiłam ich piersią przez 16 i 14 miesięcy (do piątego wyłącznie piersią). Nigdy nie dokarmiałam i nigdy nie słuchałam żadnych "dobrych rad teściowej, babci, cioci czy sąsiadki". Słuchałam wyłącznie swojego własnego organizmu i potrzeb moich dzieci.
W żaden sposób nie przygotowywałam się do karmienia- byłam totalnie "zielona" w tej kwestii. Bardzo pomogła mi położna w szpitalu, kiedy po godzinie karmienia zobaczyła mnie śpiącą z dzieckiem przy piersi. Wyraziłam jej swoje przypuszczenia, że może nie mam pokarmu. Ona wtedy pokazała mi palcem głowę i powiedziała, że pokarm jest właśnie w niej- nie w piersiach. Nasza psychika i nastawienie odpowiada za pokarm. Wzięłam sobie te słowa mocno do serca i może dzięki temu udało mi się tak długo karmic.
Mój starszy syn miał skazę białkową- długo więc byłam na ścisłej diecie. Na szczęście był pod opieką fantastycznej pani doktor, która byc może uchroniła mojego młodszego syna przed alergią. Kiedy zobaczyła, że jestem znów w ciąży, zaproponowała, bym przez pierwsze 3 miesiące karmienia trzymała ścisłą dietę (beznabiałową) i dopiero po 3 miesiącach spróbowała wprowadzac pokarmy mleczne. Myślę, że w ten sposób udało mi się uchronic go przed alergią.
Ostatnio czytałam gdzieś lub słyszałam, że lekarze zalecają wręcz wszystkim matkom karmiącym dietę beznabiałową- przynajmniej na początku karmienia. Ja długo musiałam przekonywac moją teściową, że nie muszę pic mleka by miec pokarm.

Pisałyście o kryzysach laktacyjnych, o pobudzaniu laktacji. Nie miałam tego problemu przy pierwszym dziecku. Przy drugim pokarmu było mniej (podobno to normalne) Ja starałam się wtedy więcej pic (w ogóle piłam bardzo dużo- również w nocy podczas karmienia, przegryzając sucharki), poza tym masowałam delikatnie piersi i leciutko uciskałam brodawki- mi pomagało.

Co jeszcze istotne- może warto wspomniec o tym na wstępie: cesarka nie uniemożliwia karmienia piersią- jak do niedawna sądzono. Ja jestem po dwóch i nie miałam żadnych problemów z karmieniem.

Napiszcie jeszcze o małych piersiach- wciąż bowiem pokutuje przeświadczenie, że kobieta, która ma mały biust nie wykarmi swojego dziecka. Przy pierwszym dziecku piersi urosły- potem jednak wróciły do normy. Przy drugim w ogóle nie zwiększyły swojej objętości. Czytałam gdzieś, że to normalne, bo organizm wie już, ile pokarmu wyprodukowac. W każdym razie nie wyglądałam na kobietę karmiącą.

Pękające brodawki na początku karmienia. Mi położna zaleciła smarowanie ich wyciśniętym pokarmem po każdym karmieniu- pomagało bardzo.

Duży plus karmienia, o którym nie wspomniałyście- to najlepszy sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów zgromadzonych podczas ciąży.

Jak coś jeszcze mi się przypomni, to napiszę.

Teraz spodziewam się bliźniaków. Nie wiem jak to będzie z dwójką, ale absolutnie nastawiam się na karmienie naturalne.

pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Przypomniało mi się coś jeszcze: moje dzieci nigdy nie miały pleśniawek. Nie wiem, czy akurat brak butelek i smoczków (których też nie używałam) sprawił, że ominęła nas ta przykra przypadłośc, ale myęlę, że w dużej mierze tak było.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam,
Dziewczyny a jaka jest szanasa na otrzymanie Waszej ksiązki w wersji elektornicznej??

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

To pytanie do raczuli raczej, bo ona zbierała nasze wypociny :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

świetny pomysł z tą książeczką :):) :brv: :brv:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

jeanneKA wystarczy przejrzeć ten wątek!!! i poczytać tylko to co jest większe i ma nazwę rozdziału :wink:

Warto by było skończyć, to co zaczęłyśmy :oops: ... postaram się poprawić...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

kochane ksiazeczka zapowiada sie piknie....

czekam na calosc:)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]