Dzisiaj jest czw paź 17, 2019 6:10 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 550 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

Kruczek to świetnie, że produkcja ruszyła :D Ja piję tą herbatkę, bo mi zasmakowała i się uzależniłam :shock: :oops: U mnie jest tak, że czasem mam tyle mleka, że hoho, a czasem bieda. A piję min. 3 litry dziennie -mogłabym nie rozstawać się z butelką, jestem na permanentnym kacu :twisted:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mychola a może my w nocy żłopiemy jakieś piwsko we śnie :shock: :twisted: a herbatka faktycznie dobra, nawet lepsza niż kawa, a jakie pyszne są herbatniki z biedronki w niej maczane :D

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kruczek spróbuję pomoczyć te herbatniki :wink: Może będą też miały właściwości mlekopędne :twisted:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

kruczek pisze:
Aha, doczytałam, że nie powinno się przechowywać pokarmu w szklanych pojemnikach, bo szkło niszczy przeciwciała :? A te Twoje pojemniki po musztardzie to szklane?
tak... ale położna z poradni laktacyjnej mówiła, że można w słoiczkach więc już nie wiem :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ishtar a może jak się zamraża, to nie zdążą zdechnąć :twisted:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witajcie mamuski
Ja tez nalezę do oso ktore sciagają pokarm ...podaje mleczko małej z butli Niestety nie potrafi uchwycić moich kosmicznym brodawek zaraz sie denerwuje nie łapie i nie wyciąga ich ...a ze zawsze marzylo mi sie karmienie własnym mlekiem pozostaje mi tylko sciagać..Laktator idzie w ruch rowno co 4 godziny sciagam od 150 do 200 z obu piersi i teraz pytanie ile powinno zjadać 3 tygodniowe bobo..Slyszałam ze mlekiem matki nie da sie przekarmić a moja potrafi wszamać 100 ml ....Czasami ma mniejszy apetyt 60-70 ..Czy nie je za duzo ;)??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam po bardzo długiej przerwie!
Jednak życie zweryfikowało wszystko, chciałam ściągać pokarm i podawać go dziecku, ale jednak karmię piersią. Mała urodziła się 1,5 miesiąca za wcześnie. 2 tygodnie spędziłyśmy w szpitalu, a tam jak wiadomo nie ma innej opcji karmienia, więc tak zostało. Poza tym chciałam dać córeczce to, co najlepsze. Ale nie miałam z tym żadnych problemów, nic kompletnie nie boli, żadnych nawałów, zastojów ani krwawiących brodawek, oby tak dalej. Jednak to prawda, że nie można się zarzekać i mówić "nigdy" ;)))
Pozdrawiam wszystkie Mamy, i te karmiące piersią, i butelką!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

kate_t pisze:
Jednak życie zweryfikowało wszystko, chciałam ściągać pokarm i podawać go dziecku, ale jednak karmię piersią. Mała urodziła się 1,5 miesiąca za wcześnie. 2 tygodnie spędziłyśmy w szpitalu, a tam jak wiadomo nie ma innej opcji karmienia, więc tak zostało. Poza tym chciałam dać córeczce to, co najlepsze. Ale nie miałam z tym żadnych problemów, nic kompletnie nie boli, żadnych nawałów, zastojów ani krwawiących brodawek, oby tak dalej. Jednak to prawda, że nie można się zarzekać i mówić "nigdy" ;)))

Gratuluję dzidziusia i karmienia piersią!!! Bardzo się cieszę, że to Ci się udało i myślę, że teraz karmienie piersią tak Ci się podoba, że dziwisz się sobie, że kiedyś myslalaś, że będzie źle... Ja mam nadzieję, że przy drugim mi się uda. A z dzidzią wszystko OK? zdrowa?
A jak tam inne dziewczyny?Odciągacie? Ja skończyłam odciągać w zeszłym tygodniu i teraz mały je sztuczne (na receptę bo ma skazę białkową)no i wprowadzamy nowe pokarmy. Chciałam odciągać 6 miesięcy- wyszło 5 ale i tak nieźle, a już tak strasznie miałam dość laktatora i odciągania ze musiałam już skonczyc.Teraz mam troche wiecej czasu co od razu widac- czysto wszedzie, okna umyte :wink:

megiQ
Któraś z dziewczyn pisała, ze dziecko ma jesc tyle mleka matki ile jadloby sztucznego. Sprawdzilam jak jest na opakowaniu i jest napisane, ze dziecko w wieku 2-4 tygodnie powinno jesc 6 razy po 130 ml. Czyli ok 780 ml na dobę. Ale jeżeli je wiecej to sie nie przejmuj- tak jak mowisz, mlekiem matki nie mozna przekarmic. A nawet jezeli bedzie grubaskiem to nadwaga spowodowana mlekiem matki "schodzi" (np. jak dziecko zacznie chodzic to schudnie bo bedzie sie duzo ruszac) Bardziej trzeba uwazac przy sztucznym bo komorki tluszczowe ktore sie wtedy wyprodukuja zostaja juz na cale zycie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

wiewioreczkamala pisze:
kate_t pisze:

Gratuluję dzidziusia i karmienia piersią!!! Bardzo się cieszę, że to Ci się udało i myślę, że teraz karmienie piersią tak Ci się podoba, że dziwisz się sobie, że kiedyś myslalaś, że będzie źle... Ja mam nadzieję, że przy drugim mi się uda. A z dzidzią wszystko OK? zdrowa?
A jak tam inne dziewczyny?Odciągacie? Ja skończyłam odciągać w zeszłym tygodniu i teraz mały je sztuczne (na receptę bo ma skazę białkową)no i wprowadzamy nowe pokarmy. Chciałam odciągać 6 miesięcy- wyszło 5 ale i tak nieźle, a już tak strasznie miałam dość laktatora i odciągania ze musiałam już skonczyc.Teraz mam troche wiecej czasu co od razu widac- czysto wszedzie, okna umyte :wink:

megiQ
Któraś z dziewczyn pisała, ze dziecko ma jesc tyle mleka matki ile jadloby sztucznego. Sprawdzilam jak jest na opakowaniu i jest napisane, ze dziecko w wieku 2-4 tygodnie powinno jesc 6 razy po 130 ml. Czyli ok 780 ml na dobę. Ale jeżeli je wiecej to sie nie przejmuj- tak jak mowisz, mlekiem matki nie mozna przekarmic. A nawet jezeli bedzie grubaskiem to nadwaga spowodowana mlekiem matki "schodzi" (np. jak dziecko zacznie chodzic to schudnie bo bedzie sie duzo ruszac) Bardziej trzeba uwazac przy sztucznym bo komorki tluszczowe ktore sie wtedy wyprodukuja zostaja juz na cale zycie.

Uspokoiłas mnie troszke mam nadzieje ze bedzie dobrze ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No to chyba u mnie będzie podobnie. Córka urodziła sie jako wcześniak w 34 tyg. Lezała na oddziale 3 piętra wyżej niż ja. Uprzejme panie pielegniarki ktore mialy wszystko w d...nie chciały mi pomoc i dostawiać małej do piersi, najchetniej same podawały strzykawką bo bylo z tym najmniej zabawy. Ja sie upierałam, żeby chociaż butleką karmiły bo bałam sie co będzie jak wrócimy do domu. Odciagałam mleko co 3 godziny i latałam z butelkami między piętrami, ale mała dzieki temu zaczeła jeść. Teraz jestesmy w domu mimo walk pzy kazdym karmieniu i tego ze zawsze zaczynamy od piersi , zawsze konczymy butelka. Wiem, że mała nie ma siły na tyle zeby ssac cyca i boje sie ze nie bedzie najedzona a wicie jaka walka jest o kazdy gram u wczesniaków. Moja taktyka odciagam z jednego cyca mleko, drugiego daje jej ona troche pomamla a reszte jedziemy z butelki potem odciagam to co zostanie. I tak w koło ....ale trudno przynajmniej mała jest najedzona i łądnie spi miedzy posiłkami.

Zostawione samo sobie, nie zabłyśnie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Karlunia pisze:
No to chyba u mnie będzie podobnie. Córka urodziła sie jako wcześniak w 34 tyg. Lezała na oddziale 3 piętra wyżej niż ja. Uprzejme panie pielegniarki ktore mialy wszystko w d...nie chciały mi pomoc i dostawiać małej do piersi, najchetniej same podawały strzykawką bo bylo z tym najmniej zabawy. Ja sie upierałam, żeby chociaż butleką karmiły bo bałam sie co będzie jak wrócimy do domu. Odciagałam mleko co 3 godziny i latałam z butelkami między piętrami, ale mała dzieki temu zaczeła jeść. Teraz jestesmy w domu mimo walk pzy kazdym karmieniu i tego ze zawsze zaczynamy od piersi , zawsze konczymy butelka. Wiem, że mała nie ma siły na tyle zeby ssac cyca i boje sie ze nie bedzie najedzona a wicie jaka walka jest o kazdy gram u wczesniaków. Moja taktyka odciagam z jednego cyca mleko, drugiego daje jej ona troche pomamla a reszte jedziemy z butelki potem odciagam to co zostanie. I tak w koło ....ale trudno przynajmniej mała jest najedzona i łądnie spi miedzy posiłkami.

Karlunia trzymam kciuki byc moze jak mala podrosnie i nazbiera siły ladnie bedzie jadła z piersi Poki co najwazniejsze ze ma Twoje mleczko U mnie troszke inna historia bo ja mam cycki kosmiczne i mala nie lapie moich brodawek Ostatnio przystawialam ja z kapturkiem ale rowniez konczyło sie butelką...Walka z laktatorem co 4 godziny jesli bedzie trzeba bede sciagac nawet 6 miesiecy oby tylko Zosia dostala to co najlepsze :!:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mnie już nawet nic nie przeraża, ściaganie po nocy, jeżdzenie wszędzie z laktatorem, dla mojego dziecka najważniejsze jest moje mleko i zrobie wszystko by Oliwka mogła je jeść jak najdłużej, nie ważne czy prosto z piersi czy z butelek. Dla każdej z nas liczy sie to samo.

Zostawione samo sobie, nie zabłyśnie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A ja wciaz sie zastanawiam ile ml powinna jesc jednorazowo moja corcia... :roll: :roll: Martwi mnie to ...jednego dnia boje sie ze je za duzo a drugiego ze za malo...Jak jest z tym naszym odciagnietym mleczkiem...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Megi moj synek ma prawie 4 miesiace i zjada w ciagu dnia 4xpo 120 ml, czasem 150 i w nocy raz, czasem dwa razy karmie. A ma tez takie dni ze zje raz 150, potem 3x po 50-60 ml, znow 100 ml, wieczorem 150. Roznie to bywa. A jest tlusciutki jak niewiem :) Urodzil sie 2844 a teraz wazy prawie 7 kg 8) Klusek jest niezly :) To chyba zalezy od dziecka.

Co do karmienia to dziewczyny mialyscie racje. Moj syncio ssal piers do konca 3 miesiaca i butle te ale od 3 tygodni jest bunt na cyck i w ciagu dnia tylko sciagam 3 razy dziennie o 10, 16 i 22 po 200-250 ml mleczka a w nocy kamie cycem. Na dluzsza mete to sciganie jest okropnie meczace zwlaszcza jak maz w prcy a tu dzidek mi marudzi a jest pora sciagania. Na razie jednak mam full mleczka i sie pomecze. Zobaczymy jak bedzie dalej. Juz dostaje jabluszko a n noc 2 lyzeczki kaszki ryzowej do mleczka mojego i spi ciagiem 6 h :D a tak to ciagle budzil sie co 2-3 h. Zwariowac mozna bylo.

To pozdrawiam i buziaki

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

malazosia pisze:
Megi moj synek ma prawie 4 miesiace i zjada w ciagu dnia 4xpo 120 ml, czasem 150 i w nocy raz, czasem dwa razy karmie. A ma tez takie dni ze zje raz 150, potem 3x po 50-60 ml, znow 100 ml, wieczorem 150. Roznie to bywa. A jest tlusciutki jak niewiem :) Urodzil sie 2844 a teraz wazy prawie 7 kg 8) Klusek jest niezly :) To chyba zalezy od dziecka.

Co do karmienia to dziewczyny mialyscie racje. Moj syncio ssal piers do konca 3 miesiaca i butle te ale od 3 tygodni jest bunt na cyck i w ciagu dnia tylko sciagam 3 razy dziennie o 10, 16 i 22 po 200-250 ml mleczka a w nocy kamie cycem. Na dluzsza mete to sciganie jest okropnie meczace zwlaszcza jak maz w prcy a tu dzidek mi marudzi a jest pora sciagania. Na razie jednak mam full mleczka i sie pomecze. Zobaczymy jak bedzie dalej. Juz dostaje jabluszko a n noc 2 lyzeczki kaszki ryzowej do mleczka mojego i spi ciagiem 6 h :D a tak to ciagle budzil sie co 2-3 h. Zwariowac mozna bylo.

To pozdrawiam i buziaki

Malazosiu moja COrcia ma 4 tygodnie i potrafi zjeść 130 ;) Wlasnie o 19;30 zjadła ok 130 i juz teraz wciska całe piąstki do buzki i marudzi..;)
Zazwyczaj je 7-10 razy na dobe najmniej je 60 ;) To dopiero bedzie kluseczka ;D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

megiQ pisze:
malazosia pisze:

To pozdrawiam i buziaki

Malazosiu moja COrcia ma 4 tygodnie i potrafi zjeść 130 ;) Wlasnie o 19;30 zjadła ok 130 i juz teraz wciska całe piąstki do buzki i marudzi..;)
Zazwyczaj je 7-10 razy na dobe najmniej je 60 ;) To dopiero bedzie kluseczka ;D

jak byl młodszy to jadl 12 razy na dobe :) teraz zwolnil :P i dobrze bo by wazyl za 3 miesiace 15 kg :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam ponownie. Dzis maly w sumie zjadl 560 ml mojego mleka i pol tartego malego jablka. Jeszcze w nocy beda 2 karmienia. I nie wiem czy to malo czy nie , ale maly sie najda i ladnie rosnie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

malazosia pisze:
Witam ponownie. Dzis maly w sumie zjadl 560 ml mojego mleka i pol tartego malego jablka. Jeszcze w nocy beda 2 karmienia. I nie wiem czy to malo czy nie , ale maly sie najda i ladnie rosnie.

Malazosiu jezeli synus rosnie i smacznie spi to na pewno sie najada...Moja to jakis wielki glodomor znowu wszamała na sniadnie 130 :shock:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Megi najlepszego dla corci, dzis miesiac skonczyla :D

A wczoraj maly dojadl jeszcze wiec bylo 600 ml a o 24 zjadl 100 wiec 700 ml i dwa porzadne karmienia w nocy. Moze jak zacznie jesc wiecej w ciagu dnia to noce zacznie przesypiac Bo teraz to najdluzej to 5-6 h a to i tak nie ma na to reguly :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja mojej malej sciagam mleko,ale oona je tyle ze czasami nie wyrabiam i sciagne malo wiec raz na jakis czas dokarmiam ja mlekiem sztucznym,no coz przeciez biedulki nie zaglodze.
zdarzaja sie dni ze mam bardzo duzo mleka a czasami sciagam bardzo malo

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 550 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 28  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC [letni]