Dzisiaj jest śr wrz 18, 2019 8:56 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 550 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

xabeth u nie ma czegoś takiego niestety jak poradnia laktacyjna,narazie mam taki zwykły z pompką baby ono,idzie całkiem szybko tylko ręce bolą okropnie.muszę wytrwać aby do becikowego :wink: drugi problem w tymże boję się że mi pokarm zacznie zanikać,nie mam jak ściągać co 2 godziny bo mam 20miesięcznego syna któruy daje czadu a malutki do spokojnych też nie należy więc mam niezły młyn w domu,jestem sama do godz 17sej,teściowa nic nie pomagfa bo wiecznie obrażona,mąż przyjeżdzą to bierzemy się szybko za kąpanie itd i zwyczajnie dzien jest za krótki

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

iza21 ja mam laktator ręczny Aventu, jak dla mnie cudo!!!
Wcześniej miałam ręczny madeli, ale potwornie mnie ręce bolały od odciągania. Dziewczyny mi mówiły, aby do madeli dokupić silniczek i zrobić elektryczny, jednak mój m zrobił mi prezent z Aventu i mimo tego, że ręczny jest super. Odciągam nim już odbre 3 miesiące i jestem bardzo zadowolona!
Jednak dziewczyny tu na forum polecały elektryczny madeli!
Gronkowca współczuję i uszy do góry!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ZDECYDOWANIE Medela mini electric. Ja kupiłam po prostu uzywkę na allegro - miałam opory, ale trafiłam na faktycznie bardzo mało uzywany, wygotowałam x razy i uzywałam z powodzeniem przez ponad rok :) Teraz będę używać znowu :)

Amelia Małgorzata 14.04.2010.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
autoban (PW) regulamin forum pkt.20

ja tez mam medela mini eletric i polecam chociaz mnie denerwuje ten hałas strasznie i usypia

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cytuj:
Iza napisała: nie mam jak ściągać co 2 godziny bo mam 20miesięcznego syna któruy daje czadu a malutki do spokojnych też nie należy więc mam niezły młyn w domu,jestem sama do godz 17sej,teściowa nic nie pomagfa bo wiecznie obrażona,mąż przyjeżdzą to bierzemy się szybko za kąpanie itd i zwyczajnie dzien jest za krótki

Iza - ogromnie Ci współczuję... moje starszaki były dużo starsze, a też miałam czasem problem, żeby ściągać systematycznie i w spokoju...
Może Twojego synka jakaś bajeczka w tv w tym czasie zainteresuje? A Twoja teściowa mieszka z Tobą? Bo jak tak to po prostu zaprowadzaj do Niej synka na czas ściągania i nie ma przeproś, w końcu jest babcią, prawda?

Co do poradni laktacyjnych to jest ich naprawdę sporo, może znajdziesz coś w pobliżu Twojej miejscowości; wpisz sobie adres: http://www.laktacja.pl/index.php?option ... &Itemid=82
(sorki za link, ale to naprawdę "porządny" link i w słusznej sprawie) i poszukaj jakiegoś bliskiego miejsca, w którym jest poradnia. Ja przez miesiąc prawie miałam wypożyczony laktator, potem kupiłam sobie nową medelkę mini electric i byłam zadowolona. Już jej nie mam, jak już nie była mi potrzebna bez problemu odsprzedałam następnej mamie :)
A jednak dobry laktator to podstawa w takich przypadkach jak nasze...

i na zawsze w naszych sercach: nasz Aniołek - [*] ok. 14 t.c. - 05.2007 [*]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

a duzy jest koszt wypozyczenia laktatora :?:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

iza21 mi wychodziło za Medelę jakieś 150 miesięcznie.
Tylko będziesz mieć dwie ręce zajęte :!:
W sumie Swing ma prawie tak mocne zasysanie jak stacjonarny laktator :) Polecam, ja nawet trochę żałuję, że przez cały czas ciągnęłam "dojarą" a nie swingiem - przynajmniej mogłam sobie myszką poklikać i szybciej czas płynął :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

witam :D
ja jestem na kupnie laktatora,bo chcę utrzymaćlaktacje jak najdłużej się da,chciałabym jakiś w miare tani i ręczny.
to moje drugi dziecko bedzie,synka karmiłam 10 tygodni bo pokarm zanikł teraz chciałabym z całych sił tego uniknąc....jaki polecicie????
chodzi mi o odciąganie między karmieniami...tak żeby laktacja utrzymała się conajmniej 6 miesięcy to co radzicie :?: :oops:
widzicie ja doświadczona mamuśka 6 latka a pod tym względem czarna masa :oops: :oops: :oops:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

ja mialam reczna pompke Tommee Tippee, w zestawie jest od razu butelka, smoczek i jakies tam wymienne koncowki. Troche trzeba nie "upompowac" ale bylam zadowolona z efektow.

Obrazek

Aniołek (*) (18 tc, 07/04/2010)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

agula1982 ja mam ręczny laktator Aventa, nie jest to jeden z tańszych, ale jak dla mnie rewelacja, wcześniej miałam ręczny madeli i bardzo bolały mnie ręce od odciągania!!!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

w sklepie poleciła mi pani ręczny canpol premium
Obrazek
a potem Aventu ręczny...już sama nie wiem,bo nie chce przepłacać bo jak nie wypali :? :?: to wole nie przepłacić :wink:
a co myślicie o takim zwykłym :?:
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cześć,
Mam zamiar kupić laktator mini electric plus czy któraś z was go używała?
Obecnie używam mini electric i jak pomyślę że mam odciągać co 3 h po 30 min to mi się nie chce, i do tego mnie sutki bolą od pocierania o plastik przez 15 min. Zastanawiam się jeszcze nad Swing lub elektrycznym tommee tippee ale nie mam przekonania do odciągania jednym laktatorem, Swing ponoć jakieś inne ssanie ma. Ale nie wiem czy warto kupować nowy laktator na 2 miesiące. Moje dziecko ostatnio zaczęło przesypiać całe noce więc odciągam tylko w dzień.

Jeżeli zrezygnuję z karmienia moim mlekiem to też chyba muszę odciągać żeby jakiegoś zapalenia nie dostać czy czegoś innego?
pomóżcie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

hej co wam chce powiedziec jak macie problemy z cycami to na recznym nie ujedziecie musi byc duzo mleka i na recznym mozna sie zajechac .
ja mam medele mini electric jest troche glosna ale jestem zadowolona .W szpitalu mieli medele ta droga na te wezyki ale to juz rewelacja na maksa tyle ze kosztuje z 1200zl:) wiec hhehnie komentuje .
ja walcze z moimi piersiami bo mleko zanika a co 2 godz nie daje rady odciagac bo jak nakarmie malego sztucznym dostaje kolki i trzeba go ponosic a gdzie dostawiac i wogole z bolu brodawek juz sikalam w gacie wiec trzymajcie aby kciuki zeby mi mleczko naszlo bo normalnie wykoncze sie psychicznie chcialabym tu z wami popisac ale czas mi nie pozwoli tak sie chcialam aby pozalic bo mi kurna ciezko. :roll: :roll: :roll:
wam zycze duzo wytrwalosci i powodzenia i polecam elektryczne bo ja recznym ani kropli nie wyssam;/.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja tez uzywalam Medeli Mini Electric.. i ... uratowala moje (.)(.) i laktacje.. dzieki temu moglam pokarmic jeszcze troche.. a juz mialam mega susze.. peirw pobudzalam tym wlasnie laktatorem Medeli drogim bo wypozyczylam z wypozyczalni.. po 2 dniach bylo lepiej i oddalam go spowortem i zakupilam Mini electric - super sprawa!! Teraz uzytkuje go kolezanka ktora w oogole od poczatku miala problemy i juz myslala ze nie bedzie karmic.. pozyczylam jej i jej synek ma juz 6 meisiecy i jest wlasnie karmiony odciaganym pokarmem :)
Przerabialam tez Avent reczny - dla mnie - kompletny niewypal.. ksoztowal mnie 159 zł w zestawie z butelkami (czyli prawie tyle co medela mini electric).. sprzedalam po tygodniu.. mialam tez zwykly reczny (ten jeszcze dawal rade, ale przy kryzysach laktacyjnych - do niczego).. no i w sumie poki nie mialam Medeli mini electric to jedynie reka dawalam rade odciagac.. przy nawalach.. bo przy kryzysie.. nic z tego..

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cześć,

Ściągam pokarm już 1,5 tygodnia regularnie a tego mleka jest tyle samo. Jakieś 600 ml na dobę i tak muszę dokarmiać mlekiem modyfikowanym. Czy to mleko się zwiększy? Czy do końca pozostanie na takim samym poziomie? Czy po 4 miesiącu wprowadziliście nowe pokarmy czy cały czas swoim mlekiem karmiłyście?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

tut - jak chcesz pobudzic laktacje to sciagaj miedzy sciagnieciami.. nawet na sucho..

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

z tym moim na sucho coś nie wychodzi w lewym cycku dalej mi leci 30 ml mimo że ściągam 15 min

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

tut lepiej częściej i krócej niż rzadziej niż dłużej :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja karmiłam piersią rok- nigdy nie ściągnęłam laktatorem ręcznym więcej niż 30ml.. elektrycznym nie próbowałam. martwiłam się ,że może nic tam nie mam ale młoda na głodną czy zabiedzoną nie wyglądała więc wyluzowałam choć miałam moment,że chciałam odpuścić cycanie, czasem coś tam ściągałam ręcznie ale znikome ilości..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Chyba zaniecham karmienia moim mlekiem. Strasznie śmierdzi jak odgrzeję wyjęte z lodówki a jak stoi w temperaturze pokojowej to też tak się dzieje. Nikt nie potrafi mi powiedzieć dlaczego się tak dzieje.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 550 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC [letni]