Dzisiaj jest pn kwie 23, 2018 4:06 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 550 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:

Tak myslalam :D

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziewczyny a jak to jest z przechowywaniem pokarmu???
Gdzie można kupić woreczki do mrożenia??? W aptece???
Mi laktacja po waszych radach rzeczywiście się zwiększyła :lol: :lol: :lol:
I już niedługo miną dwa miesiące jak odciągam pokarm :shock:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Asik - czas naprawdę szybko leci ;)
Cieszę się, że postawiłaś na swoim :D

Ja kupiłam sobie pojemniki z aventu w sklepie typu "wszystko dla bobasa", pewnie w takich sklepach woreczki też są. W aptekach zresztą też powinnaś dostać takie akcesoria.
Tylko co do przechowywania to już nie pamiętam jak długo i w jakiej temp. można przechowywać.

i na zawsze w naszych sercach: nasz Aniołek - [*] ok. 14 t.c. - 05.2007 [*]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mask0 też myślałam o tych pojemnikach, a byłaś z nich zadowolona? I czy6 w nich można mrozić rzeczywiście wiele razy czy ilość mrożeń jest ograniczona???

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja byłam z nich zadowolona, ale w sumie woreczków nie miałam, więc nie wiem co jest lepsze.
Na opakowaniu z tego co pamiętam jest napisane, że pojemniki te można używać wielokrotnie chyba, że zaobserwuje się uszkodzenie, zniekształcenie, itp.
Ja nie mroziłam "na skalę przemysłową" i tylko przez jakiś czas, ale kupiłam dziesięć i mi wystarczyło, a nawet nie wszystkie wykorzystałam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dziewczyny dołaczam do was,od 3dni sciagam pokarm bo synek za zadne skarby nie chce piersi ssac.tylko zauwazyłam ze od kad sciagam,pokarmu jest mniej i nie wiem co robic.wyciskam do ostatniej kropli i jeszcze dalej pracuje laktatorem i nic.synek ma 9dni a zjada ok 90-120ml a ja z obu pierci sciagam miedzy 90-130

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mam takie pytanko bo również od tygodnia odciągam laktatorem elektrycznym, i zauważyłam że w jednym odciągam do 120 ml a w drugim tylko 50 czy to normalne czy to oznaka zaniku mleka (5 tydzień po porodzie0. Czy odciągacie co 3 h czy co 6 h bo jak karmiłam tylko piersią to co 6h raz jedną raz drugą piersią i tak mi się mleko robiło?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
autoban (PW) regulamin forum pkt.20

Tut chetnie podpatrze odpowiedzi na to pytanie ,ja karmie piersia , jak musialam wyjsc sciagalam pokarm i tez to zauwazylam 80ml z jednej i 20ml tylko z drugiej hm zastanawiajace

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Nie wiem na ile normalne, ale pamiętam, że położna laktacyjna powiedziała mi, że z reguły jedna pierś więcej produkuje i zazwyczaj jest to lewa :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
autoban (PW) regulamin forum pkt.20

o i to by pasowało, ale mała jak dorwie prawą to tak samo jakby pije

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja odciągałam pokarm długo bo 7 miesięcy i laktacja jest faktycznie słabsza bo dziecko ponoć ssie efektywniej i z czasem było mleka coraz mniej, na początku było po 120 z każdej piersi pod koniec 120 z dwóch. Nie zauważyłam żeby z któreś piersi było mniej .

Mnie doradca laktacyjny radził co 3 godziny z obu odciągać.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja mam w lewej mniej. Odciągam tylko w dzień bo w nocy mi się nie chce, przystawiam dziecko i sobie pije. Tylko że jak pije z lewej to zaraz głodna jest i się drze i domaga a w prawej jeszcze brak. Teraz w 5 tygodniu jakoś mniej tego mleka ściągam 110 co 5 h z obu.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

tut83 jeśli będziesz odciągać co 5 godzin to pokarmu będzie coraz mniej!!! Powinno się odciągać co 2-3 godziny, aby laktacja się utrzymywała na takim poziomie aby dziecku starczyło!!!
Jeśli mleczka jest coraz mniej to polecam odciąganie metodą 7-7-5-5-3-3 minuty czyli na zmianę z jednej z drugiej piersi. Nawet na sucho, wtedy po kilku dniach zwiększy się laktacja!
A w nocy dostawiasz dziecko do piersi??? Właśnie to odciąganie nocne jest bardzo ważne!

U mnie więcej mleczka produkuje prawa pierś, ale lewa teraz zaczyna ja doganiać. Ja jednak od samego początku miałam problemy z lewą piersią!!!

Ja odciągam już mleczko 4 miesiące i na początku miałam go za mało aby starczyło Maciusiowi na cały dzień i noc, wtedy musiałam dokarmiać sztucznym. Teraz od około 2 miesięcy karmię go tylko swoim mlekiem, mi najbardziej pomogła metoda 7-5-3!
Na zwiększenie laktacji dziewczyny bardzo polecają kompot z jabłek!!!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Tak, kompot z jabłek jest najlepszy (przynajmniej u mnie się sprawdził)!
No i koniecznie zupy :D które uwielbiam :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No kompot z jabłek i dużo zup. Tylko ze jak mam odciągać co 2-3 h to brak mi czasu na gotowanie i generalnie na zdrowe odżywianie. A jak jestem poza domem to co wtedy robić? Czy was też bolą sutki jak mleko leci w stanik?Strasznie się napinają, kapie mleko i bolą a jak jakieś dziecko płacze to w ogóle.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dziewczyny proszę o wsparcie i postawienie mnie do pionu,muszę przerwać karmienie(ściągałam i dawałam z butli)bo biorę antybiotyk i zwyczajnie wymiękam,karmię mieszanką póki co i ściągam co 3-4godziny ale nie mam już siły,korci żeby całkiem przejść na butlę ale przecież wiem że mleko mamy jest najlepsze,POPROSZĘ O PORZĄDNEGO KOPA W TYLNĄ CZĘŚĆ MEGO CIAŁA!!!!!!!!!!!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Iza .... bo to jest OKROPNIE TRUDNE i niestety będzie wiele takich momentów, że będziesz miała dość...
a choroba jeszcze dodatkowo nie pomaga... :-{:

Postaraj się Kochana, pomyśl, że będzie lepiej, nawet już jutro będzie lepiej... A pytałaś lekarza, czy czasem ten zntybiotyk można stosować przy karmieniu? Bo przecież są takie, które można w laktacji zażywać!
A poza tym Twoje mleko ma też przeciwciała, które teraz, kiedy Ty chorujesz są jeszcze bardziej Maleństwu potrzebne... Trzymam kciuki, żebyś się nie poddała!!! :ok:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

iza21 nie poddawaj się!!! Każda z nas wie jakie to ciężkie, ale dla naszych maleństw jesteśmy przetrwać wszystko!!!
Ja wiele razy już miałam chęć aby to wszystko rzucić i przejść na sztuczne, zwłaszcza jak wstaje w nocy. A że jestem wielkim śpiochem to dla mnie udręka, jednak jak patrzę na mojego synka to się mobilizuję!!!
Trzymam kciuki i wierzę, że Ci się uda przezwyciężyć kryzys!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dziewczyny dzieki za wsparcie.zostało mi już tylko jedno opakowanie antybiotyku,nie mogę go zmienić,takk lekarka powiedziała że te najlepiej zadziała(mam gronkowca po cesarce).najgorsze jest ściąganie muszę wytrwać do 26kwietnia bo wtedy bede miała kase na jakiś lepszy laktator,może elektryczny,który polecacie?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

iza a nie możesz wypożyczyć? Bodajże w poradniach laktacyjnych można skorzystać z takiej usługi.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 550 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]