Dzisiaj jest ndz wrz 24, 2017 2:11 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 550 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28
Autor Wiadomość

kamadu gratuluję :) Ja ściągałam pół roku :wink:

Myślę, że 11 miesięcy to wystarczająco długo 8)

Offline Wyświetl profil  

kamadu brawo! Przyłączam się do gratulacji :) Obalilas mit ze jak sie sciaga to laktacja zanika w moment :)
[Ja sciagalam 2 miesiace i pewnie sciagalabym dluzej ale pojawily sie inne problemy (alergia, nietolerancja laktozy) i mialam dosc meczenia siebie i dziecka :)]

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

eee laski nie gratulujcie ja nie przyszłam sie chwalic
tylko własnie obalic mity które nam madre glowy wpychaja
zeby sie nie łamac jak dziecko nie pije z piersi bo mozna inaczej :wink:

Agacior Wi ma 12,5mca a ja dalej pompuje 2x dziennie 8)

Offline Wyświetl profil  

kamadu podziwiam Cię, że chce Ci się tyle czasu pompować :) Odciąganie jest bardzo czasochłonne - odciągnąć, przelać, podać :wink:

Poza tym w tym wieku pokarm matki nie ma już takiego znaczenia :wink:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

no własnie a jak to jest do jakiego wieku ma znaczenie a od kiedy juz nie ma
i dlaczego tak sie dzieje bo ja nie wiedzialam :wo:
myslalam ze zawsze pokarm matki najlepszy...
hmmm rzucasz nowe światło na moje pompowanie :wink:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Hej!
Pragnę dołączyć do was, ściągam już 3 miesiące.

Offline Wyświetl profil  

1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Ja również dołączam do mam ściągających ;) Moja córeczka pieknie umiała ssać od urodzenia, prawidłowo chwyta brodawkę, nie miałam ich wcale poranionych, niestety mojego mleka było za mało i spadła z wagi, lekarz i położna kazali dokarmiać sztucznym, a w międzyczasie odciągać. Niestety mleka miałam bardzo mało, z ledwością odciągałam 30ml. Miałam już chwilę zwątpienia, czy się nie poddać, ale wiem że taka szansa się już nie powtórzy jesli się teraz poddam. Szczerze mówiąc zaniedbałam trochę odciąganie, w nocy mi się po prostu nie chce, ale postanowiłam ściągać od teraz co 2 godziny, napiszę wam czy laktacja się rozkręci czy nie. Położna stwierdziła, że może mam za mało prolaktyny. Nie wiem czy ma sens karmić tak małą ilością mleka, jeśli laktacja się nie zwiększy, ale póki co nie odpuszczam.

Offline Wyświetl profil  

Ja spedzilam 3 tygodnie w szpitalu, leczylam nerke, ktora padla mi w trakcie ciazy. Lejarze wiedzili, ze chce karmic dziecko piersia po wyjsciu ze szpitala, wiec podawali mi leki, ktore moga brac kobiety karmiace piersia. Cale 3 tygodnie odciagalam mleko dla dziecka i maz zawozil malemu mleko. Laktacja mi sie utrzymala wiec da sie to zrobic :)
Uzywalam laktatora <ciach!>, jest to dwufazowy laktator. Moglam sciagac melko <ciach!> ale bolaly mnie po niej sutki, poniewaz nie miala mozliwosci regulacji sily saania (jakis stary model) a <ciach!> taka opcje posiada. Moje wspollokatorki ze szpitala nie narzekaly na glosnosc, jest sYbki wiec w kilka minut sciagalam mleko dla mojego malenstwa. Polecam go mama, ktore tak jak ja bylam pod sciana i musialam wybrac dobro dzieciatka.

Offline Wyświetl profil  

Podaję jak liczyć ile dziecko powinno jesc z butli bo sama dowiedzialam sie tego od poloznej:
do 11 doby życia:
(doba życia-1)x10=1 porcja -> powinno zjadac 7-8 porcji na dobę
po 11 dobie życia:
(150 ml x masa ciała)/ ilośc karmień=1 porcja -> powinno zjadac 6-7 porcji na dobę.

Offline Wyświetl profil  

Widze, ze od jakiegos czasu w temacie cisza, ale ja postanowilam dolaczyc do Was, mam nadzieje, ze jeszcze sledzicie ten watek. Rowniez naleze do grona odciagajacych mam, prawie 3 miesiace laktator na wysokich obrotach :D Czasami mam chwile zwatpienia i slabosci, ale jak patrze na usmiechnieta buzie mojego Skarbenka to nabieram sil i lece dalej :D

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 550 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]