Dzisiaj jest pt sty 19, 2018 7:09 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

wiatam mamusie :)
Ja się chciałam pochwalić, że mój Mateuszek w końcu zaczął sam zasypiać bez (.)(.), zaczęłam przestawiać na mleko modyfikowane i od razu je polubił, czego sie najbardziej bałam :D. W dzień już nie ma mowy o karmieniu piersią, jedynie w nocy i nad ranem, ale w krótce i z tego zrezygnuję. Raz poszłam na nockę więc męża zostawiłam z dzieckiem i jakoś sobie poradził, mały mu trochę płakał, ale się udało :lol2:
Kaffa1 na poczatku też tak miałam, w jednej piersi laktacja już zanikała, a drugą pierś miałam cały czas pełną, mimo że dwiema karmiłam. W tej chwili już i w jednej i w drugiej zanika, musiało to troche potrwać, ale regułą jest... nie pozwól dziecku opróżnić całej piersi, bo jak opróżni ją całą, to pierś znowu będzie produkować duże ilośći mleka. A drugie to, to że sa jakieś tabletki, które powodują zanikanie laktacji, z tym że nie wiem czy one są na recepte czy nie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

postaram sie dostosowac do twoich rad. tyle ze ja rano zazwyczaj zasypiam i tyle mam z pilnowania czy wszystko wypil czy nie :oops:
jeszze troche powalcze z coraz mniejszymi karmieniami i zobaczymy jak sie nie uda to poprosze lekarza o leki. bardzo dziekuje za pomoc

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja też tak czasami mam, że nad ranem wyciągnę (.) i idę spać a mały sobie ssie pierś , jestem za leniwa żeby siedziec z nim, albo wstać i zrobic mu mleczko, ale niestety w końcu będę musiała jednak zrezygnować z tego, gdyz już prawie piersi mam "puste". Mój mały sam przestał opróżniac całą pierś, zawsze coś zostawił. A jak masz piersi pełne i nie chcesz karmić piersią w tym momencie to weź może trochę ściągnij mleka, tak żeby piersi już nie bolały i żeby nie były bardzo pełne. U mnie to po 2-3 godz nie karmienia miałam juz pełne i bolące, a że nie karmiłam i nie karmię już w dzień musiałam ściągać mleko. Teraz już jest dobrze, musze powiedzieć że to może troche potrwać, ale nie martw sie w końcu sie uda :). Może sa jeszcze ine sposoby lepsze niz ja napisałam, ale niestety nie wiem co innego można zrobić, ja wiem tytlko o tych dwóch sposobach u mnie jeden z nich działa, ale tak jak wcześniej napisałam może to troche potrwać.
powodzenia

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziewczyny, równo tydzień temu odstawiłam Tosię od piersi. Zrobiłam to nagle, choć chciałam tego uniknąć, ale sytuacja mnie do tego zmusiła. Na szczęście mała zniosła rozstanie z (.)(.) dzielnie.

Odciągałam odrobinę pokarmu, aby odczuć ulgę w piersiach przez jakiś czas. Teraz już tego nie potrzebuję. Mleko w piersiach cały czas jest, są one dość ciężkie, ale nie bolesne i nie nabrzmiałe. Generalnie nie mam z nimi żadnego problemu, tylko nurtuje mnie pytanie, czy powinnam odciągnąć znich pozostałe mleko, czy ono samo się jakoś "wchłonie"?

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

hej.
moje dziecko zachorowało na rotawirus. odrzucilo do zupełnie od piersi. nie chcial za nic na swiecie pic. takze sprawa rozwiazała sie powiedzmy sama. od czwartku nie karmie go w ogole. niestety modyfikowanego tez nie chce (bardzo wymiotuje po kazdym mleku) :cry: ale to temat na inny dzial. narazie poza tym maly ma sie dobrze.
piersi mam miekkie ale bolą. odciagalam tylko raz polecialo kilka kropel. tez mialam rota i chyba mnie odwodnilo (chociaz przeszlam lagodnie) i mleka w piersiach niewiele. juz 5 dzien nic z nimi nie robie tylko masuje . zbira mi sie nieco mleka tylko w okolicach sutków tam głebiej w piersi juz pustki. mam nadzieje ze dobrze robie. troche boje sie zastoju (chciaz nie a z czego) albo jakiegos zapalenia

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam, moja kasia ma 10 miesięcy i własnie przymierzam się do odstawienia jej od piersi, choś nieświadomie to i tak pozostało mi karmienie nocne i ranne, ale mam problem. Kasia w nocy niestety budzi sie tak co dwie, max 3 godz i za każdym razem cycek i spać, a jak bedzie butelka, przeciez nie mogę jej tak często dawać butli. Ostatnio dałam jej butlę 220ml przy pierwszym karmieniu, ale i tak obudziła się po 2 godzinach.
Jak to zrobić, żeby już całkowicie odstawić i żeby się nie budzila w nocy, a jeśli się obudzi to dawac jej ciągle mleko???

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

a próbowałaś podawaj jej kasze manna na kolacje z mlekiem. zrob ma pocztatek zadsza ze by mogla pic np z butelki a potem bardziej gęstą. u mnie sie sprawdzilo. dostalał 100ml kaszy i 250 mleka. na pocztaktu budzil mi sie w nocy a potem juz coraz zadziej. teraz mam pobude o 23:00 napije sie troszke herbatki lub wody. czasami przytuli i zasnie i miedzy 4 a 5 bo juz jest glodny. a ze o tej porze juz wstajemy to dostaje sniadanko.
niektore dzieci przestaja sie budzic po nocy jak sie odstawi od piersi. mi sie nie sprawdzilo bo ciagle budzi sie nawet po to zeby sie przytulic. ale mysle ze z czasem zacznie przesypiac cale noce.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

moje drogie mam dosyc powazny problem. po odstawieniu synka od piersi (juz 8dni) zaczyna zbierac mi sie mleko zwlaszcza w jednej piersi z tek do ktorej czesciej byl dostawiany synek.piers nie jest az tak mocno napieta ale boli niesamowicie jak jej dotykam i wyczowam w srodku malutkie guzki. bralam bromergon ale widac nie pomoglo. jak moge sobie z tym poradzic moze ktos wie?????

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

czucz2 odciągaj laktatorem tak żeby przestało boleć ale nie więcej. Z czasem powinno być coraz mniej mleka. I koniecznie rozmasowuj guzki żeby Ci się stan zapalny nie zrobił

Dziewczyny pomóżcie. Chcę karmić do końca grudnia no i na stronie o laktacji wyczytałam że powinnam odstawiać małego przez około 2 miesiące żeby to gładko przeszło. Nie wiem czy to nie za szybko

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej. Mój mały ma już prawie 14 miesięcy - już trzeci dzień nie dałam brzdącowi cyca na noc - trochę musiałam upuścić mleka bo mnie zaczęła jedna pierś pobolewać. Jakieś dwa tygodnie temu zrezygnowałam z karmienia przed snem południowym a teraz z nocnego i o dziwo - nie domaga się :) raz zdażyło mu się pokazać że chce cyca ale powiedziałam że nie wolno i dał spokój. Co do mleka modyfikowanego - mogę zapomnieć, za żadne skarby nie chce pić, ale lekarz stwierdził, że skoro je jogurty i kaszki nie mam go zmuszać do picia jakiegokolwiek mleka.
Gdy budzi się w nocy - przytulam go do siebie i zasypia, koło 5 rano budzi się na hernatkę, przeważnie przesypia całe noce (nareszcie) :)
Trzymam kciuki za wszystkie mamy które chcą odstawić brzdące od (.)(.) Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Kaffa1 to nie masz lekko. Wstajesz o 4-5 nad ranem? Podziwiam, ja bym prędzej umarła :?.
Mój to śpi 8-10 godzin non stop, a i tak mi mało :P. Tylko ostatnio się często budzi, bo jest troszkę chory.

Pozdrawiam i sorki, że trochę nie na temat ;).

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A czy ktoś może odpowiedzieć mi na pytanie które zadałam?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Proszę bardzo ;).

Jak dla mnie ogólnie za szybko odstawiasz. Chociaż napewno masz ku temu powody. A 2 miesiące na odstawienie to według mnie wystarczająco dużo czasu.

Pozdrawiam :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Chociaż po namyśle chyba jeszcze sobie daruję odstawianie. Najwyżej pójdę po tabletki w styczniu, niech mały sobie jeszcze pociągnie dobrego jakiś czas

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

A dlaczego chciałaś już synka odstawić od piersi?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja od stycznia wracam do pracy i na jakiejś stronie poświęconej laktacji wyczytałam że mam zacząć dwa miesiące wcześniej :aa:
I się nieco zdziwiłam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Na cały etat wracasz? Wiesz, można odciągać, albo karmić np. 2 razy dziennie. Wiadomo, twój wybór. 2 miesiące spokojnie starcza, nawet miesiąc byłby OK.

Mój się w jakiś tydzień odstawił jak miał ponad 8 miesięcy, ale samą piersią go dużo nie karmiłam tylko odciągałam i mleczka ubywało.

Zaraz pewnie zostanę zganiona za takie gadki na temacie o odstawieniu :P.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Tak na cały etat. Ja uważam że jak już odstawiam to całość karmienia cycem. No chyba że mi się zmieni :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Nie sądziłam, że kiedykolwiek to napiszę: udało się! odstawiłam synka od piersi :D W końcu skończyły się nieprzespane noce.
Karmiłam 1 rok 6 miesięcy i 17 dni.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]