Dzisiaj jest pt kwie 20, 2018 12:58 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

Madzioor ściągaj sobie troszkę pokarmu żeby naprawdę nie dochować się czegoś paskudnego w piersi. Pod prysznicem rozmasowuj sobie te grudy i odciągaj tyle pokarmu żeby nie bolało bo możesz się nacierpieć.
Ja będę karmić tak do 6 miesiąca albo do pierwszej delegacji. Zaczęłam pracę i narazie daję radę wytrzymać 8 godzin. Co prawda mleczarnie twarde ale mały szybko sobie z tym radzi :wink: no i nadal karmię wieczorami i w nocy.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Nosferatu troszkę to potrwa zanim twoje piersi przyzwyczają się do trybu jaki im narzuciłaś ale zapewniam cię, że laktacja na pewno się unormuje.. jak przestałam karmić w dzień też miałam nabrzmiałe, nie mogłam się doczekać zanim nakarmię małą po kąpieli..
dziś moje piersi mają się znacznie lepiej niż ostatnio :) grud jest coraz mniej a i nie bolą już tak strasznie. mam nadzieję, że wszystko idzie w dobrym kierunku :wink:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

to prawda, ze trzeba czasu, nim piersi sie przyzwyczaja do zmniejszonej produkcji mleczka... ja nie karmie od jakis 3 tygodni i co prawda piersi juz mam sflaczale :x ale jak scisne, to jeszcze cos tam z nich wyplywa..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witajcie
Mój problem polega na tym, że moja półroczna córeczka nie chce jeść mleka z butli(nawet mojego! ). Początkowo myślałam,że nie potrafi, ale picie soczków idzie jej doskonale. Bierze łyka i się krzywi, odwraca główkę i odpycha rączką...a to bestia :D ... Ładnie je natomiast łyżeczką (słoiczki i kaszki)... oczywiście jak jej smakuje. Próbowałam na razie dwóch różnych mlek bebilonu i nestle... nawet kupiłam jakiś wynalazek w postaci mleka smakowego i nic. Od 3 tyg. próbuję codziennie i ja i mąż... Czy terapia szokowa w postaci głodzenia dziecka to jest jakieś wyjście? Raz próbowaliśmy, ale po 0,5h płaczu skapitulowałam, nie będąc przekonana co do właściwości tej metody, bo wtedy to już na sam widok butelki wpadała w szał... Może coś nam poradzicie... bo ja straciłam nadzieję, że to się może udać

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Może spróbuj kubeczków dla niemowląt? U nas pomogły.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kubeczek niekapek nie poskutkował... czy masz może na myśli coś innego?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Myślałam o doidy cup, który wygląda tak :

Obrazek

ja swojego synka nauczyłam pić z niego, kiedy miał 4 miesiące, dzisiaj już sam potrafi go utrzymać, chociaż małe wypadki jeszcze mu się zdarzają. Jak wpiszesz nazwę kubka w google to wyskoczy Ci polski sklep w którym przeczytasz o nim więcej (bo nie wiem czy mogę linka podać czy nie). Kubeczek kosztuje 19 zł.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

KokOtu miałam dokładnie ten sam problem! mojej córce było zupełnie obojętne czy dostaje moje mleko czy mleko modyfikowane.. liczyła się forma podania.. ani butla, ani kubek niekapek ani nawet szklanka! liczył się tylko cycek. głodziłam ją w ciągu dnia 14h (nie dostała nawet wody do picia bo nie chciała) a mleka z butli nie ruszyła. do czasu.. nie dostała cycka w nocy (a budziła się na niego co 2h!) więc rano, jeszcze prawie na śpiocha, dostała butlę.. i poszło!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

nie wiem czy ktos tu jeszcze zaglada na to forum ale mam pytanie-czy da sie przejsc z karmienia piersia na stale, bez koniecznosci wprowadzania mleka modyfikowanego?jak dlugo trzeba wtedy dokarmiac piersia?i jak czesto?

Obrazek

Aniołek (*) (18 tc, 07/04/2010)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Agoos moje dziecko w życiu nie piło mleka modyfikowanego, przez pół roku tylko pierś, a potem wprowadzanie stałych posiłków i powolne odstawianie... karmiłam przez rok i 4 dni, więc da się odstawić bez podawania butli (na dodatek moje dziecko nie ma pojęcia o istnieniu butli :wink:)...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

raczula A jakie mleko dałaś po odstawieniu? krowie? Czy moze tylko dawałaś nabiał w postaci kaszek, jogurtów itp? Ja powoli myślę o odstawieniu, nie chciałabym dawać mleka mod., ale: po 1 wydaje mi sie, że dziecko powinno przyzwyczaić się do picia mleka jako takiego, po2 - jak Krzyś wstaje o 6 to przecież nie będę mu wtedy dawać kaszki, więc sądzę, że wtedy pójdzie w ruch mleko mod.

Amelia Małgorzata 14.04.2010.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Gu78 na początku dawałam dużo przetworów mlecznych (we wszystkich posiłkach poza obiadkiem): na śniadanie i kolację kaszki z miseczki, po deserku zawsze jakiś serek, no i przed snem jogurt naturalny... mlekiem modyfikowanym pluła, krowiego nie dawałam... jak odmówiła jedzenia kaszek, to zaczęłam dawać jej płatki śniadaniowe z mlekiem krowim, no i zasmakowała w nim i teraz na śniadanie zawsze mleczko i czasami w dzień zamiast jakiego napoju...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

raczula - gratuluje drugiego suwaczka!!! chcialabym zrobic z synkiem dokladnie jak Ty, zeby butli ogladac nie musial, no ale jeszcze 3 miesiace wylacznie na cycu, nie ma pospiechu!pozdrawiam!

Obrazek

Aniołek (*) (18 tc, 07/04/2010)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

raczula a kiedy zaczęłaś wprowadzać nabiał? Bo mój maluch na razie jedynie masło wcina w zupce. Mi też się marzy dieta bez modyfikowanego (ew. modyfikowane w naleśnikach itp) tym bardziej, że Młody nim pluje. Karmienie piersią zamierzam zakończyć gdzieś po półtora roku.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

rebelka stopniowo jak rezygnowałam z (.) i pierwszy był Danonek po deserku ok.8 m-ca... potem jogurt naturalny na noc, ale to ok.11 m-ca...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

raczula Ja o tyle mam problem, że Krzyś JUŻ nie chce kaszek. Po jogurcie miał brzydkie kupy, więc na razie odpada... A kiedy zaczęłaś dokłądnie krowie dawać?? Danonków nie dam, bo one są od 3 rż, poza tym to straszny syf.
A tak w ogóle to wielkie gratki z okazji nowego suwaczka! Ja ślepota- dopiero teraz zauważyłam... :oops:

Amelia Małgorzata 14.04.2010.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Gu78 skoro po jogurcie są brzydkie kupy, to bym nie dawała mleka krowiego jak na razie... moja zaczęła pić tak od 1,5 roku... zamiast danonków często jej robię twaróg z kakao na słodko, albo kroję jabłka i banany na kawałeczki i mieszam z jogurtem (ona uwielbia to mieszać :wink: no i jeść :wink:), zamiast jogurtu daj może kefir (są smakowe albo sama dodaj cos słodszego), zależy jakie smaki lubi, bo zawsze można dosolić :wink: i podać z ogórkiem jako surówkę :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Gu78 a ser biały i żółty je? Bo w ten sposób można sporo nabiału przemycić.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

rebelka biały już ok., ale na żółty trochę za wcześnie... bo jest ciężkostrawny!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

No fakt, o tym nie pomyślałam :oops:

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]