Dzisiaj jest pt paź 19, 2018 10:47 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

Olmeca tak długo się budził w nocy? :shock: podziwiam za cierpliwość
To ja się zaczynam czuć jak zła matka że tak wcześnie chcę Julowi odciąć dostęp do mleczarni

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Tak długo budził się w nocy. Przez ostatnie miesiące około 2 razy w nocy, ale do roku to co godzinę :roll: Mój błąd polegał na tym, że nauczyłam go usypiać przy cycku, kiedy budził się w nocy nic nie pomagało, żadne noszenie, głaskanie, bujanie itp itd, tylko cycuś go uśpił. Stopniowo rezygnowałam z kolejnych karmień, od pół roku karmiłam go tylko w nocy i na południową drzemkę, na noc usypiał go mąż, o dziwo tu nie było sprzeciwu i synek usypiał bez problemu.

Nosferatu trochę wcześnie chcesz odstawić synka, jest to oczywiście Twój wybór i nikt nie ma prawa osadzać Ciebie, a tym bardziej Ty nie powinnaś czuć się źle. Myślę, że tak chociaż do pół roku dokarmiaj jeszcze synka cycusiem np. kiedy wrócisz z pracy, wynagrodzisz mu tym wielogodzinną rozłąkę. Ale jak pisałam wcześniej, wybór należy do Ciebie, a i tak należysz do tych szczęściar, które mogły dawać dziecku to co najlepsze, chociażby przez te cztery miesiące, innym kobietom nie było to dane.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

mnie niestety też czeka odstawienie od piersi :roll: strasznie mi żal,bo cycuś był naszym głównym posiłkiem,w sumie bardzo często przystawiam synka do piersi,i w ciągu dnia,i w nocy (2-3 razy).mam czas do końca roku,potem wracam do pracy :roll:
najgorsze jest to,że Mikołajek nie uznaje butelek i smoczków :roll: próbowałam mu już podawać mleko zastępcze,ale krzywi się i marudzi,już sama nie wiem jak i co mu podawać :roll: Miki nie toleruje żadnych herbatek
czytałam w tym wątku,żeby zastępować kolejne karmienia nowymi posiłkami,ale jak to zrobić,jeśli do teraz karmiłam go wyłącznie moim mlekiem?zupek,deserków je naprawdę niewiele,po 3-4 łyżeczki.boję się,że będzie głodny...no i jak zastąpić butelkę???
PROSZĘ O RADĘ dziewczynki!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mój syn też nie tolerował i nie toleruje mleka z butelki, ale bardzo chętnie jadł zupki mleczne podawane łyżeczką. Gotowych kaszek za bardzo nie lubił, ja mu gotowałam na wodzie grysiczek, owsiankę lub namaczałam sucharki, a potem mieszałam to z mlekiem (jedliśmy Hipp 3 waniliowe innego nie cierpiał).
Może za często karmisz synka piersią i dlatego nie chce jeść posiłków stałych?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

olmeca pisze:
Nie sądziłam, że kiedykolwiek to napiszę: udało się! odstawiłam synka od piersi :D W końcu skończyły się nieprzespane noce.
Karmiłam 1 rok 6 miesięcy i 17 dni.

Aż mam ciarki na rękach!!

Moge sie podpisać pod Twoim postem!!
Karmiłam Oliwierka 1 rok,4miesiące,19 dni

Oli całkowicie odstawiony od cyca w zeszły czwartek(i chyba ja baardziej musiałam psychicznie do tego dojrzeć niż mój synio) :wink:
Miesiac temu odstawiłam Oliego od rannego cyca,około 2 miesiecy temu oduczyłam dopiero (.) w nocy :shock: ,budził sie 1-2 razy(byłam MEGA niewyspana)
Podobnie a raczej tak samo jak u Olmeki!!
Nauczony był że w nocy dostanie cyca i zasypiał
Karmiłam tylko na noc do spania!!
Miałam jeszcze karmić piersią do końca listopada,ale....jakos samo tak przyszło że Oli po kolacyjce,kąpieli,całusku z tatusiem jak zawsze pobieg do swojego pokoiku,zawołam MAMA,a ja powiedziałąm sobie ze nie dam mu cyca :(
Wziełam Oliego w pozycji jak do karmienia,dałam SMOKA i dziecko zasnęło(nad zasypianiem samodzielnie na noc musimy teraz popracować)
Baaardzo łatwo nam to przyszło, i teraz wiem że mój zakochany w (.) syn,wcale tak go nie potrzebował,jak ja myślałam, ja byłam ZAKOCHANA w karmieniu, przytulaskach :oops: :oops:
Najgorsze co nam zostało, to to-że Oli do tej pory Oli budzi sie o 5.40(jak ranny cyca) i już nie śpi,więc wczesnie zaczynamy dzień
Nie wchodzi w gre danie butli, bo Oli nie zna taikiego sprzętu :wink: Dostaje kaszki na mleku,jogurty,serki,sery!!
Już sie zdązyłam przyzwyczaić,czekam na marzec i zmiane czasu :lol: :lol: :lol:

Tylko nie wiem co z moimi piersiami?????????????
Mam miękkie,wydaje mi sie że mam jeszcze pokarm,chociaz próbując coś wypuścić recznie tylko kropelka,dwie poleci!
Wczoraj byłam ścisnięta cały dzień bandażem elastycznym,dzisiaj po odwinięciu poleciało z 5 kropel-samo!
Nic mnie piersi nie bolą!
Wiem ze inaczej mają mamusie maleństw odstawiające od piersi-co karmia nałogowo 3 razy dziennie,a inaczej weteranki :P z takim stazem karmiace raz dziennie
Samo mliko zaginie czy mam coś cudowac??
Wiem ze mam mniej pić,ale ja jestem wodopój,nie da rady tak mnie suszy :wink:
Proszę o odpowiedź ciotki kochane

Powodzenia w odstawianiu od (.)(.) :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

Mleczko powinno po jakimś czasie samo zaniknąć. Ja swoją córcię odstawiłam 28 sierpnia, karmiłam ją 2 lata i 25 dni. :D Do tej pory jak myje piersi czasami jakaś kropelka poleci. Piersi muszą mieć czas by dojść do siebie. Nie obwiązywałam się bandażem.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Monka jeśli nie bolą i miękkie to nic nie rób, pokarm sam zaniknie. Ja musiałam użyc laktatora, ale tylko raz i to z jednej piersi, tej z której częściej karmiłam. Słyszałam, że można napić się szałwii, ale nie wiem na ile jest to pomocne.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

:wink: dzięki cioteczki :wink:
Próbowałam coś wycisnąć recznie, NIC nie leci :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

O rany dziewczyny, jak tak czytam ILE karmilyscie swoje dzieci to tym bardziej mam wyrzuty sumienia, ze ja mojemu synusiowi juz cucusia nie dam :( Chcialam karmic go dluzej, ale nie daje rady juz ani fizycznie ani psychicznie :? Przez te 4 m-ce karmienia przeszlam juz 5 zastojow i 4 zapalenia piersi :cry: do tego takie jakis dziwne bole piersi tuz po karmieniu (takie bolesne uklucia, rwanie). Wylalam juz mnostwo lez przy tym karmieniu i nie mam sily dluzej walczyc. Jednak w sercu zal :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

witam.. w srode moj synek konczy roczek :lol: a mamusia na urodziny robi mu prezent w postaci pozegnania z cycusiem :lol: Juz nie daje rady psychicznie i fizycznie, maly budzil sie co chwila w nocy i nie usnal bez cyca, od wakacji spal ze mna, a maz w drugim pokoju :roll: tydzien temu cos we mnie peklo i powiedzialam dosc! Zaczelismy nauke spania w lozeczku i zero cyca w nocy! i dziwo przeszla prawie bezbolesnie i Jasiek szybko sie przyzwyczail,tylko mi tak smutno jakos...
Przez kilka dni karmie go jzu tyllko raz rano,jak sie obudzi, ale od srody calkowicie odstawiam :lol: Dobrze , ze jest taki temacik a forum, bo nie bede czula sie sama z moimi emocjami.... (maz nie rozumie co to znaczy pozegnanie z cyckiem...)
Karmienie wspominam super,wprawdzie do 4 miesiaca mialam ostra diete bezmleczna,bo Jas mial wysypki,ale pozniej juz bylo tylko lepiej...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej dziewczyny czy możecie mi doradzić? Za tydzień wracam do pracy i chcę przestawić mleczarnię na karmienie wieczorne i nocne tylko. Da się? Jak to zrobić żeby nie mieć armatek z mlekiem i nie zalewać się w pracy?
Czy wprowadzenie mleka modyfikowanego muszę skonsultować z pediatrą (jak miałam gorsze dni i Julo wisiał na cycu to podawałam Nan HA)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Nosferatu kiedy musiałam iśc na studia (m-c po urodzneiu dziecka
) też miałam taki problem. Niestety w szkole ściągałam pokarm i to praktycznie co 2-3 h po 120 ml. Ale w pojemniczku przynosiłam go do domu i mały miał zawsze na drugi dzień jedzonko, kiedy mnie nie było w domu.

Ja nie karmię synka od 2 dni. Właściwie myślałam, że jestem na to gotowa psychicznie, aby go odstawić, ale teraz mam wątpliwości. Jemu nie robi to już różnicy. Dostawał cycusia tylko rano po przebudzneiu, wtedy miałam ok. 30 minut na przygotowanie mu mleka (bo moim sie nie najada juz). Ale od dwóch dni idzie po przbudzneiu butla modyfikowanego. Za to gorzej z piersiami.
Wczoraj było jeszcze jako tako. Dziś już mrowienie od napływającego pokarmu i takie ciut cieplejsz esię robią. Piję szałwię na razie (właściwie wypiłam dopiro jedną :wink: ). Nie jest lekko. Ale chyba teraz już tylko konsekwencja potrzebna. :wink: ..

Ktoś i powie czy te tabletki na zasuszenie mleczka to na receptę są i jak sie nazywają???

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Fefetka te tabletki to Bromegeron i są na receptę.
Narazie próbuję wprowadzić jedno karmienie na butli a resztę normalnie żeby powoli się przyzwyczaić. Zobaczymy jak będzie

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

fefetka sciagnij niezbedne minimum mleczka, aby Ci sie nie przyplatalo jakies zapalenie czy cus..
Ja tez juz nie karmie od hmm.. przeszlo tygodnia :lol: tylko mlody budzi sie raz w nocy i koniecznie chce cos zjesc..pic nie chce... jak nie daje rady go ujarzmic, daje mu danonka, po ktorym od razu usypia, ale wiem, ze to nie jest dobre... chyba musze sie w sobie zebrac i nic mu nie dawac, przeczekac ten bunt... :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Mama Jasia postanowiłam stopniowo..karmie co 3-4 dni. Wytrzymuje ile się da. Jak uda sie już tak wytrzymać ztydzień, będe odciągać te minimum. A całkowite odstawienie planuję na Wigilię. Będzi dokładnie rok i 4 m-ce. Tak okrąglutko :wink: Szałwię piję...działa chyba :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam dziewczyny u mnie problem jest troszke wiekrzy moja ma juz prawie 10 miesiecy i nie chce ani butli,bidonu,niekapka itp... lyzeczkom tez niechce ona niechce nic oprocz cycka zadnych staalych pokarmow kaszki, sloiczkow, owockow itd... niewiem co jej podawac pije co 2 godziny cyca a jak nie to lament ale jaki taki jakbym ja ze skory obdzierala :cry: bylam nawet u pediatry bo sie balam ze moze jej juz brakowac jakichs mineralow magnezu itd.... powiedzial probowac podawac stale pokarmy ale ona nic a nic nie chce :x jestem zalamana nocne karmienie tez 3-4 razy, meczy mnie to juz i fizycznie i psychicznie :evil: :cry: nie chce zrezygnowac calkiem z karmienia piersia ale boze mnie cycki odpadnom :cry: :cry: POMOCY CO ROBIC MOZE KTOS MA POMYSL BO JA JUZ NIE MOGE _ MAM DOSC KARMIENIA :cry: :cry: POPROSTU MI SIE ODECHCIEWA :cry: :evil:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

vika jedyna rada to aka,zeby byc twarda i zamiast cyca dac cos innego.. wiadomo,ze najpierw nie bedzie chciala,ale jak bedzie glodna,to nie pogardzi... i najlepiej,zby karmil ja ktos inny, bo Ciebie kojarzy z mleczkiem...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

no problem polega na tym ze jestem sama ciagle w domu, moj chlop pracuje i wraca wieczorem, mieszkamy za granicom, a rodzina cala w polsce :cry: :x bedzie ciezko :evil: musze jakos sama :? :? moze przetrzymac ja do takiego glodu ze hoho a potem na chamca cosik kaszka alo mleczko :roll: :roll: sama juz niewiem :cry: :evil:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

vikano to chyba musisz ja tak przeglodzic, az nie pogardzi kaszka czy mlekiem mod. Albo moze sprobujcie na weekendzie jak maz bedzie w domu?albo masz jakas zaufana kolezanke czy sasiadke, ktora pomoze?razem latwiej zniesc wrzaski :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

witajcie :)
karmiłam moją córkę przez ponad 11 miesięcy. wielokrotnie słyszałam uwagi typu, że będę lecieć do szkoły na długiej przerwie podać jej cyca ale bagatelizowałam je. moje dziecko ma skazę białkową, przez prawie rok nie jadłam nic co zawiera białko mleka krowiego dlatego postanowiłam, że muszę nadrobić zaległości, dojrzałam do decyzji. oczywiście nie odbyło się bez problemów. jako, że moja jaśmina nie ciągnie smoka uspakajającego, zrobiła go sobie z mojej piersi. w nocy budziła się na jedzonko co 1-2 h :roll: .. dlatego najpierw zrezygnowałam z karmień dziennych. na śniadanie i na kolacje dostawała kaszki na bebilonie pepti (żeby przyzwyczaić ją do smaku) a w butelce wodę do picia (którą niechętnie piła.. raczej się nią bawiła ale to miało na celu przyzwyczajenie jej do formy picia). w piątek poraz ostatni dostała po kąpieli pierś :) oczywiście całą noc przepłakała. siedziałam przy łóżeczku i głaskałam po główce mówiąc "ciiiii" nie podnosząc jej z łóżeczka a rano zaproponowałam butelkę z mlekiem. o dziwo wypiła 60 ml co się nigdy wcześniej nie zdarzyło. na sam widok mleka w butelce pluła i odwracała głowę! dziś minął prawie tydzień. od piątku nie dostała piersi, z butelki pije już praktycznie wszystko. moje piersi są nabrzmiałe i bolą ale nie jest to ból nie do wytrzymania. nie mam temperatury więc do zapalenia chyba nie doszło. mam wyczuwalne grudy i zastanawiam się czy one miną? może któraś z was to przechodziła i jest mi w stanie odpowiedzieć? dodam, że nie odciągam pokarmu bo jak spróbowałam, to musiałabym odciągać co 2 h, żeby czuć ulgę.. we wtorek idę do ginekologa..
jeśli chodzi o noce.. hmm.. jaśmina śpi od 20 do 6 bez przerwy! czasami zbudzi się na chwilkę ale podejdę do łóżeczka, powiem "ciii" pogłaskam po głowie i zasypia :) a ja przechodzę kulinarną fiestę :lol:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]