Dzisiaj jest pn lis 20, 2017 11:04 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:

No właśnie - z żółtym poczekam jeszcze chwilkę. Wiem, raczula, ze skoro jogurt uczulił to mleko krowie tym bardziej... Na razie odczekam 2-3tyg. z tego typu nowosciami...
Ech, tak bym chciała ominąć etap mleka mod. Nie udało mi się ominąć butelki i smoczka, więc moze chociaż to....
Ale i tak jestem z siebie dumna, że mimo megaproblemów przez bite trzy miesiace na początku tak ładnie karmię do dziś !! :)

Amelia Małgorzata 14.04.2010.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Gu78 pamiętam :wink:

nie wiem, dlaczego wszyscy się upierają, żeby poić dzieci mlekiem... przecież przetwory zawierają więcej wapnia :hm: no i ten pierwiastek jest w mięsku, owocach... fakt, że mniej, ale jest...

i nie widzę powodu, żeby wlewać na siłę modyfikowane, bo to się mija z celem, a dziecko się zraża... i potem nie pije żadnego...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

raczula Mój sukces to m.in. TWOJA zasługa :) Twoich mądrych rad i motywacji :) Jeś;li będziesz kiedyś na Ślasku - zapraszam na kawę :) (poważnie!!) Masz racje z tym wapniem...

Amelia Małgorzata 14.04.2010.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

hej!
muszę zrezygnować z podawania małej cycka w ciągu dnia tzn od 8 do 18...
sama nie wiem jak to będzie... niby drugie dziecko a czuję się taka niedoświadczona w tym temacie.Wiki mi jadła do roku i nie było problemu, mała skończyła 4 miesiące i jak widzę jak lubi cysiać to mi jej szkoda...
no ale 4 maja wracam do pracy i czas na pożegnanie z piersią w tych godzinach.. co proponujecie... czy stopniowo ?? czy od razu ?? sama nie wiem....

lecę jeszcze poczytać ten wątek...

ech nie będzie łatwo

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mamucha_martucha

rozumiem, ze bedziesz wracala do pracy ? :cry:
a nie bedziesz mogla tam odciagac mleczka?
wowczas ktos moglby podawac malej Twoje mleczko w butelce
jesli masz pokarm to szkoda przerywac laktacje, sprobuj zaczac odciagac wczesniej zeby mala nie miala szoku jak nagle dostanie butle, po 6 miesiacach to juz zaczniesz wprowadzac zupki deserki, wiec przynajmniej jedno karmienie bedzie zastapione

ja tak planuje zrobic jak wroce do pracy, ale to dopiero kolo pazdziernika jak mala bedzie miala ok 8 miesiecy

a wogole to dla matki karmiacej przez 1 rok po powrocie do pracy przysluguje 1 godzina na karmienie, wiec 1 godzina krocej w pracy

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dziewczyny, poradźcie. mój synek skończył 13 miesięcy i chiałabym go już odstwić od cyca. w tej chwili je tylko wieczorem i dwa-trzy razy w nocy. w dzień na cyca nawet nie spojrzy, więc problem z głowy.
wieczorem natomiast masakra, bez cyca jest dramat. problem jest takiej natury, ze nie chciałabym mu wprowadzić butelki, a niekapka to on nie używa bo pije tylko z bidonu :roll:. kaszka przed snem też odpada, bo już mu się kaszki znudziły, nawet rano już wybrzydza.
od około miesiąca daję mu na godzinę-pół przed kąpielą mleko (bebiko w płynie) z płatkami ryżowymi. liczyłam na to, ze z czasem nauczy się, że to jego kolacja. Bardzo to lubi, ale później normalnie zasiada do cyca :twisted:
czy jestem jednak skazana na to wprowadzenie mu butelki, czy poradzicie coś mądrego?? :D

mamucha mi takie przestawienie zajęło około 2 tygodnie przed powrotem do pracy. z tym że zupki już jadł, tylko czasem popijał je mlekiem. wprowadziłam małemu kaszkę rano, później ta zupka (jak mnie nie było nawet nie domagał się po niej mleka), potem deserek i wracałam z pracy i karmiłam. a od 9 miesiąca doszło drugie danie (mięso z ziemniakiem i warzywami najczęściej) i wtedy już tylko karmiłam przed spaniem
aniusia ta przerwa przysługuje do 3 roku życia dziecka :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam.Chciałabym karmić moją córę do ok.roczku i na dzień dzisiejszy cyca ciągnie 3 razy-rano.popołudnie i przed spaniem,ale czasem tak się zdarza,że ktoś się wtrąci z jakimś smakołykiem(czyt.teśc...)a ja,że nie chce tuczyć Małej wtedy odpuszczam popołudniowego cyca i wychodzi dwa razy-rano i wieczorem.Chyba jestem na dobrej drodze do zaprzestania karmienia hm?Mniej więcej do czerwca chciałabym zacząć pracować i nie wiem jak to będzie.Które karmienie zostawić wieczorne czy tylko poranne...eh i dylemat powstał :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

czesc wszystkim ja rowniez podziele sie moim odstawianiem wiec moja corka ma 14 miesiecy i powiedzialam sobie dosc cyca, byl 7 razy w dzien i 5 rzay w nocy wiec wyobrascie sobie jakie to byly meczarnie dla mnie na poczatek odstawilam karmienie nocne podawalam wode do picia, smoczek 2 dni placzu i po wszystkim teraz spi cala noc , nastepnie wzielam sie za dzien jak chciala cyc zaraz dawalam jej cos do pica lub owoca i zapominala o nim teraz czasem sobie jeszcze przypomni o cycu ale szybko jej przechodzi jedynie co jej zostalo to strasznie naciaga mi dekold i przytula sie do piersi co jest bardzo slodkie jedyna dobra rada to to ze musicie byc bardzo konsekwentne jak odstawiasz to nie wracaj ponownie tylko dlatego ze dziecko placze bo 2 raz bedzie jeszcze gorszy. zycze wam wytrwalosci i powodzenia

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witajcie,
Ja tez mam problem z odstawieniem mojego malucha od piersi. Nie chcę robić tego drastycznie - z dnia na dzień,ale stopniowo. Problem polega na tym,że moje dziecko nie pije z butelki - próbowałam,ale kończy się na gryzieniu smoczka i tyle. :( Ładnie je obiadki,deserki i kaszki - łyżeczką, ale butla nie interesuje go zupełnie, podobnie jak smoczek do uspokajania. Poradźcie kochane, co zrobić w tej sytuacji. Pojenie małego łyżeczką wydaje mi się zbyt trudne, bo raczej nie starczy mu tyle cierpliwości, by wypić np. 200 ml mleka łyżeczką...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ona czyli ja proponuję kubek...

córcia mi nigdy nie piła z butelki... a od 6 m-ca dostawała picie z kubka... nawet nie niekapka... którego zresztą też nigdy nie posiadała...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

raczula jaki kubek masz na myśli? zwykły, czy jakiś specjalny?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ona czyli ja pisze:
raczula jaki kubek masz na myśli? zwykły, czy jakiś specjalny?

zwykły najzwyklejszy, no dobra pierwszy był taki niższy plastikowy z canpola... ale bez żadnych udziwnień...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

raczula bardzo dziękuję. :flo: Chyba już jutro podejmę próbę z kubkiem :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam Drogie mamusie

Ja karmie swojego synka juz prawie dwa latka :) Adas skonczy 2 lata 30 marcaw tym roku. A ja juz mam dosc karmienia. Powiedzialam juz sobie dosc! Nie sprawia mi juz to przyjemnosci a moj maluch potrzebuje juz bardziej bliskosci niz mojego mleka.

Wiem co robic :) chce sie podzielic moimi postanowieniami z mamami ktore nie wiedza jak sie do tego zabrac:

1. Odstawienie od piersi w nocy :)
Ja juz mam to za soba :) Trwalo to dokladnie 3 dni :) Pierwszej nocy to mały plakal nawet 2 godziny z przerwami ale trzeba tego naprawde chciec zeby sie nie wyłamac :)
2. Odstawienie od piersi w dzien stopniowo!
to znaczy ja zaczynam od tego ze przestane karmic rano! Za kazdym razem kiedy bedzie chcial cici ( bo tak mowi na cyca ) ja bede proponowala mu cos innego do picia moze jakis smakołyk a tez pyszne urozmaicone sniadanko :)
Potem karmienie przed spaniem popoludniowym.
Chyba bedzie tutaj najciezej :( Adas zasypia przy piersi i tego najbardziej sie obawiam i stresuje. Tutaj bede musiala byc mocno konsekwentna i nie dac sie łzom małego !
A nastepnie koniec z karmieniem przed snem.

Ile to wszystko potrwa nie wiem. Mam nadzieje ze szybko ale szykuje sie ze to bedzie długi proces.

Mamusie jak macie jakies pomysly piszcie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

mamusiamamusia mój mały kończy 2 latka w maju i do tego czasu chciałabym go odstawić. I robię bardzo podobnie do Ciebie :) W dzień nie karmię już go w ogóle odkąd skończył rok, 'zwyczajne' jedzonko stopniowo zastępowało mu moje mleko. Zostało tylko karmienie wieczorne przed snem, nocne (czasem tylko jedno a czasem 3 labo 4) i poranne. W nocy nie karmię od tygodnia. Jak Mateusz się przebudzi to dostaje tylko bidon z wodą, myślałam, że pójdzie nam znacznie gorzej ale przez pierwsze 3 noce jedynie krótko popłakiwał (naprawdę krótko bo nawet go na ręce nie musiałam brać no ale on śpi ze mną) i po chwili zasypiał. Za miesiąc chcę zlikwidować karmienie poranne, za 2 wieczorne. I kurcze, dumna z siebie jestem, że tak długo karmiłam, bo gdy się urodził zakładałam, że to będzie rok maksymalnie :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam .

Ja jestem świerzo :) po odstawieniu Malucha od piersi . I musze stwierdzic , ze u nas sprawdziła sie metoda małych kroczków , powoli do celu :) . Odstawianie zaczełam od listopada , czyli w dzień po drugich urodzinach Weroniki . Na poczatek wyeliminowałam karmienie dziennie , później wieczorne następnie poranne . Najdłużej zajeło nam pozegnanie się z cycusiem w nocy , walczyłam od początku lutego a dopiero równy tydzień temu po raz pierwszy przespała noc bez karmienia . Fakt , juz nie woła cysia :) ale za to zaczeły sie nocne wędrówki do naszego łózka .
To stopniowe odstawianie sprawiło , ze nie było problemu z nawałem pokarmu , nie musiałam brać żadnych leków ani odciągać , mleczka tak jak sie zaczeło wytwarzać samoistnie , tak i skończyło :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

witam
od 15 bm. nie karmię już piersią i...nie dostaję okresu już 4 dzień:roll:
(robiłam test neg.) no i raczej wyn. nie powinien być inny :roll:
kilka dni przed odstawieniem od cyca byłam u gin. i lekarka powiedziała że przy karmieniu może się miesiączka nie pojawić ale nie powiedziała jak może być przy odstawieniu :oops: czy któraś z was miała podobnie?

przepraszam jeśli zadałam pytanie w nieodpowiednim wątku :wink:
ale nie mogłam znaleźć na ten temat żądnej informacji

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam,
chciałabym się zapytać po jakim czasie od odstawienia dziecka od piersi mleko przestaje wypływać i co trzeba robić żeby go było mniej?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
autoban (PW) regulamin forum pkt.20

Malinka ja dostałam @ 2 tyg od zaprzestania karmienia

Tut sa tabletki na zahamowanie laktacji polecam wizyte u lekarza

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

hej,

mamusiamamusia, rebelka, Joanna widzę, że nie tylko ja jestem takim długodystansowcem :wink:
Ja nadal karmię małego piersią. Pi nie zna smaku mleka modyfikowanego. No i chyba to był mój błąd :? Chciałabym go teraz odstawic od piersi, ale wiem, że będzie wieeelki problem. po pierwsze on uwielbia cycy. A po drugie, nie chce mleka modyfikowanego (ani samego, ani z kaszkami, ani płatkami, nawet próbowałam dosladzać), a nabiału nie może,bo ma skazę :( Dziewczyny i co mam robić??

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]