Dzisiaj jest pt lis 24, 2017 8:28 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Jak często jedzą Wasze dzieciaczki?
Moja Gabi jada średnio co 2,5-3 godziny. W nocy tak samo. Najdłuższe przerwy zdażają się niekiedy co 4 godziny.
Dodam, że karmię wyłącznie piersią.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dzieciaczki już w 4 miesiącu potrafia przesypiać w nocy 8-9 godz. jak dzidzia je co 3 godz. w nocy to poprostu robi tak z przyzwyczajenia.
Średnio od 2 miesiąca uczymy dzieci nawyków w 3 m-cu je utrwalamy a w 4 miesiącu wszystkie "szkolone" i w 70% - 80% "nie szkolone" dzieci przesypiają 8-9 godzin w nocy.
Ja tak ćwiczę z moją córeczką zaczełyśmy 2 miesiąc i Karolinka już przesypia mi noce po 8 godzin i też karmie wyłącznie piersią :)
Wystarczyły dwa tygodnie "szkolenia" a dokładnie wprowadzania i uczenia nawyków :)

Nasz dzień wygląda tak:

6.00 jedzonko
9.00 jedzonko
12.00 jedzonko
15.00 jedzonko
18.00 jedzonko
20.00 jedzonko
21.30 kąpiel
22.00 ostatnie jedzonko

Ostatnio zmieniony sob mar 31, 2007 11:46 pm przez K46, łącznie zmieniany 1 raz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mój synek je co 3-4 godziny. ssie obie piersi - karmię na razie wyłącznie piersią - maksymalnie 15 minut; dłużej nawet go nie zmusze, bo się wygina i nie chce jeść; w dzień czasem przerwa trwa nawet 4,5 godz. na wieczór więcej go karmię, tzn. częściej przystawiam, by miał większy zapas na noc; czasem jeszcze przed tym jak ja idę spać, gdzieś koło 22 dokarmiam go przez sen. zobaczymy jak to będzie dalej - czasem budzi się 2 razy w nocy. I to można przeżyć :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziewczyny wątek jest o karmieniu 5 miesięcznych dzieci ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

K46 pisze:
Dzieciaczki już w 4 miesiącu potrafia przesypiać w nocy 8-9 godz. jak dzidzia je co 3 godz. w nocy to poprostu robi tak z przyzwyczajenia.
Średnio od 2 miesiąca uczymy dzieci nawyków w 3 m-cu je utrwalamy a w 4 miesiącu wszystkie "szkolone" i w 70% - 80% "nie szkolone" dzieci przesypiają 8-9 godzin w nocy.
Ja tak ćwiczę z moją córeczką zaczełyśmy 2 miesiąc i Karolinka już przesypia mi noce po 8 godzin i też karmie wyłącznie piersią :)
Wystarczyły dwa tygodnie "szkolenia" a dokładnie wprowadzania i uczenia nawyków :)

A ja myślałam, że dzieci karmi się na rządanie, bo zaspokajają swoje potrzeby, a nie zachcianki. Ale wniosek z tego taki, że jestem chyba z innej epoki...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Xezbeth K46 ma racje 2 miesięczne dziecko musi mieć przerwe nocną bo jego układ trawienny musi odpocząć

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Doszukałam się jedynie informacji o tym, że przerwa nocna nie powinna być dłuższa niż 6 godz., a krótsza proszę bardzo i to nie tylko u 2-miesięcznego, ale także u starszego niemowlaka.
Może przytoczycie jakieś źródła tej informacji? Chętnie się zapoznam, jako że niedługo znów będę przechodzić ten etap. A moje wiadomości pochodzą z 2005 roku, pewnie coś mogło się w tym czasie zmienić.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Xezbeth masz racje przerwa nie powinna byc dłuzsza niz 6 godzin ze względu na laktację - ale dziecko od 4 miesiąca przesypiać powinno 8-9 godz. wówczas odciągamy sobie pokarm

6.00 jedzonko
9.00 jedzonko
12.00 jedzonko
15.00 jedzonko
18.00 jedzonko
20.00 jedzonko
21.30 kąpiel
22.00 ostatnie jedzonko
24.00 odciąganie pokarmu :)

U mnie tak to wyglada :)

Tak nas wyuczono w medyku :)
a poczytac o tym mozesz nawet w : "Pierwszy rok życia" i "Wskazania wychowacze do pracy nad małym dzieckiem" :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dziewczyny, czytam i nie rozumiem was - jak można ćwiczyć dziecko. Moja Julka 5 miesięczna od ok tygodnia sama się przestawiła by nie jeść w nocy wcale nie musiałam ją "szkolić" czy odzwyczajać. Jak do tej pory jadła na zawołanie niestety od 2,5 miesiąca nie karmię piersią ponieważ skończył mi się pokarm, więc karmie butlą i kiedy chciała to jadła. Tak więc każde dziecko jest inne jedne już od miesiąca nie je w nocy a drugie przez 3 lata jada znam oba przypadki w rodzinie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

betina najwyraźniej są nowe trendy w karmieniu niemowląt ;) Chciał nie chciał, trzeba się zapoznać.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Xezbeth pisze:
Doszukałam się jedynie informacji o tym, że przerwa nocna nie powinna być dłuższa niż 6 godz.

Moja Zu chyba miała chyba 2 miesiące jak zaczęła przesypiać całe. Zwykle to 9 godzin, ale zdarza się czasem i 13 :shock: martwiłam się, czy to nie za długa przerwa, ale lekarz powiedział, że nie muszę jej budzić. I tak aż za dobrze przybiera na wadze ;)

A nauczyła się sama. Tzn. samo wyszło, bo długo nie chciała jeść z piersi i jak płakała w nocy to trochę trwało zanim zrobiłam sztuczne mleczko lub podgrzałam swoje odciągniete. I coraz częściej było tak, że jak już szłam do niej z butlą to już spała :roll: No to przestałam wstawać przy pierwszym kwęku tylko czekałam chwilę czy zaśnie czy jest bardzo głodna. Bardzo rzadko jest tak, że nie zasypia sama po chwili.

Śpi tak długo niezależnie od tego co jadła na kolację. Tak samo po 100ml mojego mleka (albo i mniej jak wcześniej zaśnie) jak po 160ml sztucznego.

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

elf ja miałam to samo. Paweł też może ze 2 miesiące czuł potrzebę nocnego jedzenia. Ja karmiłam piersią, więc to nie była kwestia tego, że czekał na butlę i zasypiał w trakcie czekania. Urodził się przedwcześnie, więc raczej starałam się, żeby nie czekał na cycka za długo, a że spał obok nas, to tylko się po niego wychylałam. Ale jednej nocki olał jedno karmienie, drugiej nocy już w ogóle nie raczył się pofatygować i tak mu zostało.
Dlatego właśnie - biorąc pod uwagę różne potrzeby różnych dzieci - uważam, że powinno się ich słuchać. Bo to właśnie maluchy wiedzą najlepiej, czego im trzeba, ile jeść i ile spać. Dopiero później człowiek zagłusza w sobie umiejętność słuchania własnego organizmu... choćby jakimiś treningami.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

a ja nawet nie wiem co ile moje dziecko bo je roznie. nie trzymam sie jakis tam por i godzin ustalonych. tak sma bylo z Olivka. moja Nelka np wczoraj jadla mniej wiecej tak- o 8 rano mleko, o 11 kaszka, o 15 jeszcze ciutke kaszki a od 16 do 20 meczyla sie z zupka bo skubana nie lubi brokula i wybrzydza ale 100 zjadla, no i potem o 21 przed spaniem znowu mleczko i w nocy mleczko- o 4 no i o 8 rano znowu ;) i od nowa :D a i wmiedzyczasie banana zjadla i kilka chrupek kukurydzianych i wypila buteleczke soczku jablkowo- winogronowego

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Moj Fabi od tygodnia spi 10 h bez jedzonka i sam sie tak przestawil bo wczesniej o 24 :00 jeszcze jadl przez sen. Co do karmienia na zadanie to nie jestem co do tego przekonana , napewno na samym poczatku to tak bo sila rzeczy dziecko ma maluni zoladek i malutko ale czesto je , ale juz wieksze 2-3 m-czne powinno juz miec 2,5-3 h przerwy zeby moglo trawic . U mnie tak bylo.

Offline Wyświetl profil  

Witam mój Patryk ma 5 miesięcy i sam sobie ustawił jedzenie, karmie go piersią na rzadanie i jeszcze nie wprowadziłam innego jedzenia . w dzień je co 3 godziny ostatnie karmienie o 20 i do 4 rano spi słodko naje sie i wstaje o 6,30 pozdrawiam. za miesiąc chce wprowadzić nowe jedzonko trzymajcie kciuki.pozdrawiam :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam,
mam pytanie odnosnie częstotliwosci karmienia 5 miesiącznego bobasa. Moja Milenka skonczyla kilka dni temu 4 miesiące czyli jest w trakcie 5 miesiąca. W dzień robi sobie przerwy 3-4 godz miedzy karmieniami, za to w nocy potrafi się wybudzac co 1,5-2 godz i krzyczec do poki jej nie dam jesc. Dodam ze karmie wylacznie piersią, od samego poczatku, dopiero zaczynam wprowadzac inne rzeczy. Wczesniej zdarzalo jej sie czasem przespac cała noc lub robic 5-6 godz przerwy ale od jakiegos tygodnia w nocy nie daje mi spac. Jest zdrowa, nic jej nie dolega i nie mam pojecia o co moze jej chodzic. Chciałabym nauczyć ja stałych por jedzenia ale ona w nocy budzi sie o tak roznych porach, że nie wiem czy bedzie do mozliwe. Poradzcie cos dziewczyny...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Mogą być zęby. Albo jakiś skok rozwojowy, stąd tyle pobudek w nocy. Generalnie normalka :wink:. Moja też mając 2-3 miesiące spała duuużo lepiej niż później.
Trzeba przeczekać.
Możesz spróbować karmić ją częściej po południu/wieczorem, ale nie wiem, czy to cokolwiek da.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Próbowalam karmic czesciej w ciągu dnia, ale wtedy mi zaczęła ulewac :( mam jeszcze jedno pytanie do was. Ostatnio odciagalam pokarm i Malutka zjadła mi tylko 110 ml czy mam sie martwic ze za mało je?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Jak przybiera na wadze, to je wystarczająco dużo :). Dzieci najlepiej wiedzą, ile jedzenia potrzebują.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Laktacja

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]