Dzisiaj jest pn lis 20, 2017 5:18 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Uroda

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

Przede wszystkim McDuśka dla Ciebie i męża GRATULACJE za decyzję o rzuceniu i wytrwałość!
Jesteście przykładem,że jednak się da!Bo chcieć to móc!
Wybaczcie,nie chcę tu żadnej z Was urazić ani szykanować.Ale w mojej głowie sie nie mieści taka wizja:mam świadomość,że noszę swoje ukochane dzieciątko pod sercem i idę zajarać,bo mi się chce dymka :shock: Idę podtruć to moje nienarodzone dziecko.Bo może będę jednak miała "szczęście" i urodzi się zdrowe.Może tak ,może nie....No,ale ja przecież muszę,bo jestem już nałogową palaczką.Co ja mam zrobić,że się "wciągnęłam"?Biedna ja....No,ale moja matka 50 lat paliła i zdrowa jestem!Może nic sie mojemu dziecku nie stanie,jak sobie będę pociągała "tylko" dwa razy dziennie.............................................
Wybaczcie sarkazm,ale jakoś tak mnie ten temat i niektóre tutaj wypowiedzi nastroiły do używania tego środka wyrażania emocji.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

zgadzam się z tobą anitka. Wg mnie ciąża zobowiązuje do pewnych wyrzeczeń, i kobiety powinny sobie zdawać z tego sprawe przed zajsciem w ciąże. a jesli nie sa na to gotowe, to niech w ciąże nie zachodzą. Ja też palilam, i rzucilam jak tylko sie o ciązy dowiedzialam - i jakoś mnie nikt nie zaluje, ze jest mi ciezko bez papierosow, a czasem naprawde mnie cisnie. Az nie spodziewalam sie jak bardzo. Ale od moich potrzeb wazniejsze sa dla mnie potrzeby maluszka ktory we mnie rosnie. Dlatego nie pale, nie pije coli (to moj drugi straszny nałóg, ktorego mi bardzo bardzo brakuje :cry: ), alkoholu też odmawiam. Do tej pory jakoś specjalnie alkoholowa nie byłam, ale słowo daję że ostatnio przez te upały miałam ochotę zabić za zimnego drinka i jednego fajka. Ale obracałam to wszystko w żart i sama z siebie się śmiałam, dzięki temu trzymam się jakoś i się nie łamię i nie zamierzam. Bo nawet wolę zamiast na pety to wydac te pieniądze na jakiś fajny ciuszek dla dziecka :)
I nie potrzebuję się dowartościowywać surowo oceniając inne palące ciężarne (jak tu ktoś sugerował :lol: ) bo wystarczająco mnie dowartościowuje fakt że mi się udało rzucić :D .

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Finka- gratuluję i Tobie!Możesz być z siebie dumna!
Mądrze piszesz o tym,że ciąża zobowiązuje do pewnych wyrzeczeń.
Zachodząc w ciąże,już w pierszych dniach,kiedy rośnie w nas dziecko,jesteśmy za nie odpowiedzialne.Dziecko jest całkowicie od nas zależne.I to co będzie robiła jego matka,będzie miało na nie wpływ.
Zdaję sobie sprawę z tego,że dzieci rodzą się chore nie tylko dlatego,że matka nie potrafiła przestać palić.Ale według mnie, nawet najmniejsze ryzyko,że od dymu papierosowego dzieci mogą mieć jakieś schorzenia,powinno dać takiej palącej matce wiele do myślenia.Jeśli mimo to decyduje się,że nie przestanie,jest słaba,nie ma silnej woli,to dla mnie to nazywa się po prostu brakiem odpowiedzialności i (wybaczcie) głupotą....
Moje słowa może są ostre,ale mam nadzieję,że poprzez nie,chodż trochę dam takim mamom do myślenia.Myślę,że szczerość czasmi się przydaje i daje dobre rezultaty.
Pisałyście,że nie należy tu takich mam pozbawionych silnej woli straszyć i szykanować.Że lepiej jest poradzić jak rzucić.
A ja na miejscu takich mam,które mają z tym problem,długo bym się nie zastanawiała:wybrać dobro i zdrowie dziecka czy też myśleć jedynie o sobie i swoim zgubnym nałogu.Ale być może ja mam silną wolę.Nie zazdroszczę więc tym,którzy jej nie posiadają.Życzę wytrwałośći!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

mama mojej przyjaciolki kiedy z nia byla w ciazy, i moja kiedy byla ze mna i z siostra palily non stop...moja sie ograniczyla do 10dziennie, bo ona to jest kompletny nalog, nie dala rady, i jakos wszystkie urodzilysmy sie w terminie, zdrowe :) oczywiscie nie popieram tego i nie bronie ich, tylko stwierdzam fakty wiec mnie prosze nie atakowac ;) oczywiscie jest duze ryzyko ale nie jest powiedziane ze jak kobieta pali to na 100% dziecko urodzi sie chore czy wczesniej... ja osobiscie palilam przez kilka tygodni na poczatku ciazy ale po 2-3 dziennie, bo bylam mloda i glupia, a ciaza to byl maly szok dla mnie. przy nastepnej nie zamierzam ani jedengo wypalic.
a z tych gorszych przypadkow to laska ktora ze mna po porodzie na sali lezala, cala ciaze palila, urodzila w terminie ale dziecko wazylo 1300g... kilka razy mialo bezdech,ogolnie w kiepskiej formie...nie wiem jak z tego wyszlo, wiem ylko ze w dniu kiedy ja wychodzilam, zabrali je nagle na dzieciecy na intensywna bo te bezdechy sie ciagle powtarzaly :/

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

hahaha LILA uwielbiam twoje posty.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja dziewczyny musze się przyznać...paliłam przed ciążą ok paczki dziennie, dowiedziałam się w 5 tyg, rzuciłam w 6 ....nie paliłam w ogóle.
Niestety troche się życie popieprzyło i w 14tc. wróciłam, pale max 2-5 dziennie od 2 tygodni (jestem w 16) i mam potworne wyrzuty sumienia.
Miałam problemy z plamieniami, ale bąbelek jest cały i zdrowy, narazie.
Boje się, że tym powrotem zrobiłam mu krzywde i coś będzie nie tak, że urodzi się z jakąś wadą. Ciężko mi rzucić, bo jestem cały czas narażona na dym, pali teściowa i mąż. Po świętach się przeprowadzamy z mężem do swojego mieszkanka i tam nie bede miała kontaktu z tą trucizną.
Obiecuje, że od dziś już więcej nie dam mojemu babolkowi poczuć tego świństwa :( Głupio mi i teraz jestem pełna strachu.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

no to powiem Wam ze ja jestem w 38 i nadal pale tak 3-5 dziennie :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziewczyny ja palilam przed ciaza, ale paczka starczyla mi na 2, nawet 3 dni. Jak tylko zrobilam test i wyszly dwie kreseczki, to jak reka odjal ... nawet mnie nie ciagnelo do papierosow i nie wzielam paskudztwa do reki. Wiedzialam, ze jak zaciagne papierosowy dym, to moja kruszyna bedzie jak w komorze gazowej ...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

Ja przed ciaza palilam paczke na 2 dni.
Zaszlam w ciaze-przestawilam sie na cienkie mentlowe, 3 dziennie.
Gdy w 17 tyg poszlam na usg i zobaczylam juz wielki kawał dziecka-pomyslalam"boze, juz teraz ma tak malo miejsca, jak w ciasnym pokoju, a ja mu jeszcze zadymiam".
Przestalam palić :)

Martwiłam się ze wszystkie te toksyny ktore ze mnie wychodzily zostana w łożysku, ale nie-łożysko różowiutkie, eleganckie( o ile łozysko może byc eleganckie :lol: :lol: :lol: ), a Olka, urodzona 9 dni po terminie, wazyla 3570 :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

a moja w dzien terminu czyli 1 czerwca 3100 a po 3 tyg juz ma 3800 :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja nie pale ,,, uwazam ze lepiej nie palic w ciazy :!:

Offline Wyświetl profil  

Witam!!!!
Nie wolno palić w ciąży!!!! samo palenie dla ciebie jest nie zdrowe i twojego organizmu a co dopiero dla dziecka!!!! Ja nie paliłam w ciąży i nigdy nie paliłam i nie będę.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

XXX my to wiemy ale te co sa uzaleznione maja w nosie wszelkie konsekwencje.
potem rodza chore dzieci u ktorych z upływem czasu wyjda wwszelkie "ubytki" zwiazane z paleniem w ciazy.

gadac sobie mozemy, one i tak robia swoje.
papieros to papieros.
niech naloza na glowe worek i nawdychaja sie tego smrodu.

wspołczuje tym maluchom w łonie matki palaczki

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Niektóre mamy udaje się przekonać, żeby na czas ciąży przestały palić. Ale to prawda, że są i takie, których żadne rozsądne argumenty nie przekonuję, o zgrozo!

Offline Wyświetl profil  

Palące przyszłe mamy niech sobie wyobrażą własny brzuch i maluszka, który dostaje nikotynę w prezencie. A jak to nie pomoże to - już nie wiem. Znajoma bliska mi osoba - jak się dowiedziała, że ma raka płuc, to papierosy odstawiła definitywnie w trybie natychmiastowym. Niestety wcześniej żadne argumenty za rzuceniem palenia wcześniej. A rak płuc jest ciężki do leczenia i rokowania na przeżycie są kiepskie.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

natalaa widzisz,juz po fakcie.
a palac wczesniej nie wiedziala ze moze złapac raka? teraz sie wystraszyła ..a co robila wczesniej?

co do palacych kobiet w ciazy:
one chyba nie sa w stanie pojąc jaka krzywde robia tym maluchom w brzuchu. och chec zapalenia peta jest silniejsza niz rozum.
cóż...

szczerze to wspołczuje tym bobasom ze musza to przechodzic... bo mamusia nie przezyje dnia bez papieroska.
moze na dokładke niech popija 0.5l wodki?
czemu nie!?

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Oj uwierz mi, że są takie przyszłe mamy, które nie tylko palą ale i drinka zdarza im się wypić. Nie mnie to osądzać, ale nie można zwalać wszystkiego na "nieświadomość w temacie" - o szkodliwości używek bębni się na okrągło. Nie przemawiają tez do mnie argumenty typu: "znajoma w ciąży też paliła i wszystko było ok".

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

do mnie tez nie przemawiaja.
z reszta jak dla mnie to moga sie przepalić i zapić.
ich sprawa. potem dzieciak bedzie chory bo matka uzalezniona była.;/

szkoda słow

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

1 żółta kartka
Awatar użytkownika

jakakolwiek ilość papierosów szkodzi w ciąży twojemu dziecku

Offline Wyświetl profil  

Popieram. Na czas ciąży papierosy są zabronione.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Uroda

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]