Dzisiaj jest pt lis 24, 2017 5:50 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Uroda

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Mam problem z nadmiernym owłosieniem, od kiedy dojrzałam. Medycyna poszla bardzo do przodu, może jest jakiś sposób na to.
Czy któraś z Was ma taki sam krępujący problem? :(
To jest mój największy kompleks...

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

[b]Złota[/b ] wejdź na dział o urodzie tak jest kosmetyczka, może ona Ci cos pomoże

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

warto zbadac poziom hormonkow..prolaktyna i testosteron...czesto to sa winowajcy nadmiernego owlosienia...ale jezeli taka jest twoja natura to najlepszym sposobem ...w miare tanim jest depilacja woskiem...z kazdym zabiegiem coraz mniej wloskow odrasta... :wink: i nie radze golic sie maszynka bo to tylko powoduje ze wloski odrastaja mocniejsze i grubsze... :) mozna tez zafundowac sobie laser badz prady...ale to dosyc kosztowna sprawa i tez potrzeba kilku zabiegow... :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

no widzisz Lila- Kosmetczka sama Cię znalazła :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dzięki za szybką odpowiedź :D
No właśnie może to hormony! W połowie maja będę robić badania hormonalne więc, może się wyjaśni czy to przez nie.
Nie wiem czy można usuwać włoski woskiem ze wszystkich miejsc. Mój największy problem to owłosienie okolic intymnych ( pachwiny,górna część ud, pupa) oczywiście całe nogi i ręce też są we włoskach :oops:
Moje owłsienie jest dość mocne nie wiem jak skóra zareaguje na takie "szarpanie". Mam tendecję do pękających naczynek.
Gdyby ta metoda laserowa była tańsza byłoby super.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

depilacje woskiem mozna przeprowadzac we wszystkich miejscach...tych intymnych tez...ale jak juz wspomnialas masz sklonnosc do pekania naczyn...wiec cieply wosk odpada...chociaz ja tez mam taka sklonnosc i depiluje sie woskiem...wszystko zalezy od tego w jakim stanie sa twoje naczynka...czy sa popekane i w jakich miejscach pekaja...u mnie glownie na twarzy wiec wosk mi odpowiada...moze warto udac sie do salonu kosmetycznego i porozmawiac z dobra kosmetyczka... :wink:
jezeli masz zylaki badz pekaja ci naczynia na nogach to depilacja cieplym woskiem nie jest wskazana :?
jezeli chodzi o szarpanie jak to nazywasz...to naprawde wykwalifikowana kosmetyczka zrobi to blyskawicznie ...nawet mocne i grube owlosienie poddaje sie temu zabiegowi bez problemow...mozesz na poczatku miec podrazniona skore ale to zniknie po 1-2 dniach...z czasem stosujac wosk skora sie przyzwyczaja i reaguje duzo lagodniej ...coz...warto sprobowac...moze akurat ci ta metoda podpasuje :wink:
co do lasera to naprawde ogromny koszt gdyz praktycznie kazdy wlosek wyrywa sie osobno i juz na stale ...nie odrosnie :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Muszę faktycznie przejść sie do salonu kosmetycznego.Chociaż mówiąc szczerze troche się wstydzę. Gdyż wiekszość kobiet depiluje nogi czy ręce a nie takie straszne owłosienie i to w takim miejscu :cry:

Badzo dziekuję za odpowiedź.

Dziewczyny!!! Jeśli macie również podobny problem, napiszcie swoje doświadczenia. Czy jest to dla was ogromny problem czy nie przywiązujecie do niego wagi?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Złota nie martw sie nie jesteś sama, ja mam tez podobnie i niestety pogorszyłam sprawe, bo golę sie maszynką :? Mam zamiar teraz woskiem spróbować , ale domowym sposobem, bo nie wyrabiam :roll:
No cóż jakos z tym życ trzeba, jest to problem, ale nie tak ważny aby miec kompleksy z tego powodu :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dzięki za pocieszenie. Ja też golę się maszynką. Próbowałam depilatora, ale tylko do nóg w innych miejscach bym się nie odważyła, :? . Niestety ból jest nie do zniesienia.Próbowałam również wosku, ale nie umiem sobie poradzić z tyłem nóg i intymnymi miejscami.
To jest dla mnie ogromny i największy kompleks i problem w jednym :cry:
Jak pomyslę o ciepłych dniach, kiedy trzeba będzie odkrywać nogi codziennie i o wyjściu w kostiumie to juz mnie ciarki przechodzą.
Również chcę spróbować wosku, nie wiem jednak ile to może kosztować w salonie?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka
Awatar użytkownika

Witam, też mam problem z nadmiernym owłosieniem i to w dodatku mam bardzo ciemne włoski, wiec i bardzo widoczne. na szczęście w miare szybko namówiono mnie na depilator, dlatego tez po ok 10 latach jego stosowania robie to bardzo szybko i prawie bezbolesnie, gdyz skora jest przyzwyczajona i wolski nie odrastaja wszystkie i sa duzo slabsze i bardziej miękkie. mimo że odrosa " nie drapia". Niestety depilator stosuje na nogach, ale mam ogromny problem z wloskami na rekach, gdyz jest ich duzo, czasem mam wrazenie ze u niektorych mężczyzn jest ich mniej. Najgorszy jest poczatek lata, zanim sie ople, mam ciemna karnacje wiec szybko sie opalam, wloski troche zblkedna od slonca, ciemna skora wiec sa mniej widoczne. Ale tez chcialabym pozbyc sie ich raz a dobrze.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja tez mam ten problem :twisted: , a teraz w ciazy mam ich jeszcz wiecej :roll:
Trzeba jakos z tym zyc :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

słyszalam że jest taki specyfik Sally Hansen na rozjaśnianie włosków na ciele i d twarzy (wąsik) można go dostac w sephorze z numerkiem 2010(ramiona,nogi) kosztuje około 35 zł. a większy do całego ciała 45 zł, najlepiej jednak dziala tam, gdzie była używana wcześniej maszynka bo takie włoski po prostu wolniej rosną i nie trzeba ich tak często "farbować"

ObrazekObrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Eh.... wy to jeszcze nic... ja mam takie włoski na... krtani... dokładniej to na szyi w tym miejscu gdzie czuć krtań i nie wiem co z tym robić... wstydzę się iść do kosmetyczki na depilację woskiem, a nawet nie wiem czy w tym miejscu może tak depilować

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

bonsai pisze:
Eh.... wy to jeszcze nic... ja mam takie włoski na... krtani... dokładniej to na szyi w tym miejscu gdzie czuć krtań i nie wiem co z tym robić... wstydzę się iść do kosmetyczki na depilację woskiem, a nawet nie wiem czy w tym miejscu może tak depilować

można czy nie, na pewno strasznie by bolało :shock: może spróbój rozjaśnić je wodą utlenioną..? albo powyrywaj pensetą..

ObrazekObrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Wiecie, ja mam kilka grubych, czarnych bardzo widocznych włosków tuż pod pepkiem i takie same intensywnie czarne i grube (po 2 lub 3) w okolicach sutków.
Usówam je normalnie pensetką i staram się razem z cebulkami.
Po roku takiej zabawy zauważyłam, że włoski rzeczywiście odrastają cieńsze.
Nie wiem czy to co robię jest do końca zdrowe, ale myślę, że pensetka jest lepsza od wosku czy innych kosmetyków w takim miejscu.
Tak w ogóle to kiedyś stosowałam specjalną piankę do tepilacji, którą się nakładało i potem scierało i zauważyłam, że była całkiem niezła.
Problemy były dwa:
  1. Trzeba było czasami poprawiać, bo pianki jakoś nie potrafiłam równomiernie rozłożyć;
  2. Okazało się, że mam uczulenie na środki chemiczne zawarte w tym specyfiku i kończyło się to nieprzyjemnymi piekącymi podrażnieniami, które po 2 czy 3 dniach zaczynały bardzo swędzieć, a schodziły dopiero po około 5 dniach.

"Znasz to miejsce pomiędzy snem a jawą? Tam zawsze bedę na Ciebie czekała."

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

moja siorka zastosowała kiedyś piankę na wąsik (specjalną na wąsik) i tez dostała uczulenia.. zamiast lekkiego ciemnego miała czerwony aż napuchnięty wąsik.. wyglądało to mało ciekawie :?

ObrazekObrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja też mam uczulenie na wszelkiego typu pianki... a pensety nie będę używać, bo włoski na krtani rosną mi równie bęsto jak na głowie... i nie są to typowe "brodowe" włoski tylko coś podobnego do włosków na rękach... średnio długie, dość krótkie, ale wkurzają...
Efekt tego jest taki, że chodzę z wiecznie spuszczoną głową... :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

bonsai pisze:
Ja też mam uczulenie na wszelkiego typu pianki... a pensety nie będę używać, bo włoski na krtani rosną mi równie bęsto jak na głowie... i nie są to typowe "brodowe" włoski tylko coś podobnego do włosków na rękach... średnio długie, dość krótkie, ale wkurzają...
Efekt tego jest taki, że chodzę z wiecznie spuszczoną głową... :?
no a woda utleniona.. próbowałaś..? ja robiłam nią moje włosiska rękach.. trochę pomogło :wink:

ObrazekObrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Woda utleniona ma ten plus, że po pierwsze rozjaśnia a po drugie podobno osłabia włosy więc stają się mniej widoczne z czasem.
Problem z wodą utlenioną jest taki, że nieco przesusza skórę.

"Znasz to miejsce pomiędzy snem a jawą? Tam zawsze bedę na Ciebie czekała."

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Sen pisze:
Woda utleniona ma ten plus, że po pierwsze rozjaśnia a po drugie podobno osłabia włosy więc stają się mniej widoczne z czasem.
Problem z wodą utlenioną jest taki, że nieco przesusza skórę.

jaki problem.. są balsamy, kremy, oliwki :wink:

ObrazekObrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Uroda

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]