Dzisiaj jest pn kwie 23, 2018 3:44 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Po stracie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5188 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 256, 257, 258, 259, 260
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Dziewczyny,trudno mi dyskutowac na ten temat. Nigdy nie stalam przed takim wyborem ale rowniez moge sobie wyobrazic jak Wam trudno. Podobno najfajniej jest poprostu nie planowac dzieci,bo wtedy zawsze jest jakies rozwiazanie a z tym planowaniem wrecz odwrotnie - zawsze jest jakies "ale". Oczywiscie sie z tym nie zgadzam tak dokonca, poniewaz trzeba miec jakas kontrole nad planowaniem rodziny ale gdyby tak logicznie pomyslec.. :P . Moze warto wrzucic na luz...
U mnie bylo zupelnie inaczej: jak bylam mloda i glupia zawsze myslalam,ze moj Oskarek bedzie jedynakiem,ktoremu dam wszystko co najlepsze aby zapewnic mu jak najlepsze zycie itp,itd. Ale kiedy pojawil (wpadka ;) )sie Wiktorek - zauwazylam,ze wlasnie brat jest tym,co moglo byc i jest dla niego najlepsze i najwazniejsze. Dzis wiem to na pewno, tym bardziej,ze juz nie udalo mi sie juz powiekszyc rodzinki,chociaz tak bardzo wszyscy tego chcielismy.

Moze warto sprobowac...?

Buziaczki kochane! Trzymajcie sie. :cmo: :papa:

Offline Wyświetl profil  

Dziś w nocy 8 lat temu urodził się mój Kubuś. Wspomnienia odżywają a wraz z nimi ból, który wtedy rozrywał moje serce. To wszystko wraca, a wdawałoby się że po takim czasie powinno być lżej. Przecież tyle "normalnych" dni przeżyłam bez myślenia o tym co mnie spotkało. Strata dziecka jednak boli najmocniej. Przeżyłam śmierć kilku osób, które bardzo kochałam ale po czasie jakoś się z tym godziłam. Tu jest inaczej. Ból co roku rozrywa mi ciało i duszę. Jest żal, którego nie można opanować i łzy nad malutkim grobem mojego pierworodnego.
Każdego roku o tej porze robię swój osobisty bilans, porównuję to co działo się wtedy z tym co dzieje się obecnie. Wtedy leżąc na sali porodowej nie pomyślałabym, że urodzę jeszcze dwóch chłopców.
Nie umiem dziś spać, chyba trochę wspomnieniami chciałabym się przybliżyć do Niego. Bo najbardziej przeraża ta ilość czasu, która nas dzieli.

Urodziłam Cię Kubusiu martwego choć najmocniej w świecie chciałam Ci dać życie. Pamiętam jaką miałeś czarną główkę, byłeś taki maleńki i bezbronny. Moje ciało nie obroniło Cię a mój instynkt nie podpowiedział, że coś Ci się złego dzieje. Za to Cię przepraszam, ale również za to że Cię nie pożegnałam. Ja Twoja mama poddałam się, bo uciekła mi gdzieś siła, którą w sobie noszę. Wybacz mi Syneczku. Wybacz, że Mi się nie udało. I opiekuj się Nami bo bardzo tego potrzebujemy.
Aniołku [*]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Witam Was dziewczyny

Przepraszam, że nie piszę. Czasem podczytuję. Miałam bardzo ciężki rok, ale nie będę tutaj narzekać. Co było minęło i mam nadzieje, że nie wróci.

Mageena tulę Cię mocno. Nawet nie wiem co napisać, bo cokolwiek napiszę to nie wyrazi mojego żalu. Nie tak miało być. Nie wiem czemu wiele kobiet rodzi dzieci bez problemu jedno za drugim a są takie co tylko kłopoty z ciążą mają, poronienia, straty. To niesprawiedliwe. Mam sąsiadkę 35 lat i 10 dzieci!!!!! Jedno za drugim i same się chowają. Ja tu pilnuję i trzęsę się nad chłopcami, może gdybym miała 10 to miałabym większy luz.
Mageena a co było przyczyną?
Jak Twoi chłopcy to znieśli, bo pewnie wiedzieli?
Już teraz nie wiem czemu bo może czytałam wcześniej a może sobie ubzdurałam ale nie jestem w stanie tego teraz odnaleźć - znałaś płeć dziecka?. Bo ja ciągle myślę, że to była dziewczynka, nie wiem czemu.

Muminek a moja rada to wrzucić na luz i powiedzieć sobie, że co ma być to będzie. Może troche zaufać Bogu. W końcu wszystko się ułoży samo. Nie ma na co czekać, masz już dużego synka nie zostaw go samego na świecie. Powtórze to co napisała Mageena, najlepsze co mogłam dać Tomkowi to jest Adaś. Mój Tomek miał wszystko, dosłownie WSZYSTKO, najlepsze zabawki, najlepsze ubrania, najlepiej zorganizowany czas, atrakcje itd. A on najbardziej cieszy się z brata. Do dziś wspominam jego minę gdy zobaczył go po raz pierwszy, tez szok że brat jest tak mały. Nigdy nie zapomne tej chwili. Tłuką się Ci moi chłopcy, Tomek wywala młodego z pokoju jak mu niszczy klocki ale na dworze go broni, jest prawdziwym starszym bratem. Ale też się kochają i te chwile są piekne. Warto naprawde spróbować.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

wow nikt nie zaglada :dada:

dziewczyny co u was slychac, jak dzieciaczki????????????????????????

uczeń - synek 2009 :)

aniołeczek Marysieńka 2008.... (*)

a dla tej co nie jest użytkownikiem forum, a interesuje się moim udziałem/życiem na forum środkowy palec

Offline Wyświetl profil  

Dziś mija 9 lat od Twojego odejścia Kubusiu. 9 długich i bolesnych lat. Bo pamięć o Tobie zawsze wywołuje ból, którego nie da się ukoić. Jaki byś był dziś gdybys żył? Jesteś moim niespełnionym marzeniem, zawsze będę o Tobie syneczku myślec, wspominać te nasze krótkie bycie razem. Położyłam
Na Twoim malutkim grobie kwiaty, otulilam cię ciepłymi myślami i modlitwa, jak co roku prosząc cię o wybaczenie.
Synku dla ciebie do nieba wysyłam światełko.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Kasiu tulę ...... :-{: Dla KUbusia (*)
czas szybko leci....u mnie w lutym 9 lat, szok...a jest jakby było to mc temu

a dla tej co nie jest użytkownikiem forum, a interesuje się moim udziałem/życiem na forum środkowy palec

Offline Wyświetl profil  

Jak miło tu wejść i zobaczyć wpis kogoś ze starej ekipy. Muminku czasem myśle, ze to niemożliwe ze minęło już 9lat. Tyle czasu. Czesto wspominam to forum i dziewczyny. Dzięki temu przeżyłam, bo nikt nie rozumiał mojego bólu tylko Wy tutaj.
Muminku a jak u Ciebie leci?
U mnie wieczna gonitwa wokół dzieci. Mój wyczekany i wymodlonyTomek to 8 letni łobuz. Nie nadążam
Za nim. Mały Adaś koniecznie chce dorównać bratu. Domagają się jeszcze jednego brata, ale ja już dziękuje.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

wróciłam....................

Niedawno 10 lat jak odeszła moja córunia..... Nie mogę uwierzyć, że to już tyle lat. tyle lat, a wszystko takie świeże...tak samo boli, te same pytania, i odtwarzanie tych chwil.
Moje drugie słonko skończyło 9 lat, w tym roku komunia. Uczy sie bardzo dobrze. Jejku jak ten czas zasuwa, ja coraz starsza, syn juz prawie nastek..... Z planowaniem kolejnego zabrakło czasu. a szkoda.

Co tam u Was? chyba nie zagladacie....... Mimo, to pozdrawiam was serdecznie i czekam na Was :)
Sciskam was i wasze dzieciaczki

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Juz 10 lat....matko jak to mija a bol nie znika.. :(

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5188 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 256, 257, 258, 259, 260

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Po stracie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]