Dzisiaj jest wt lis 21, 2017 4:40 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wychowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: proszę o rade

Witam! Jestem mamą dwulatki. Po krotce chcialabym opisać problem i proszę was o rade. Mała w domu jest bardzo żywiołowym dzieckiem. Jednak mamy duży problem. Od urodzenia boi się wszystkiego i wszystkich. Nie akceptuje nikogo oprócz mnie, taty i babci która zajmuje się nią kiedy idziemy do pracy. Nigdy nie otrzymaliśmy jej w domu. Staralismy się jak najczęściej wychodzić do ludzi ale to nie skutkuje. Reaguje wręcz historycznie kiedy ktoś za blisko podchodzi. Boi się każdej nowej zabawki, nowego miejsca,skupiska ludzi. Święta rodzinne są wręcz niemożliwe. Jest to dla mnie strasznie męczące i niepokojące. Dodatkowo kiedy jestem w domu nie chce żeby zajmował się nią ktoś inny niż ja. Na wiadomość ze ma iść z tata na spacer zaczyna płakać. :( Dziadkowie jeszcze nigdy nie trzymali jej na rekach (co maja mi za zle) ,mówią ze czują jakby nie mieli wnuczki a mi jest bardzo przykro . sama chciałabym żeby to sie zmieniło ale nie wiem jak to zrobić. :( Myślałem żeby udac się z nią do psychologa ale nie wiem czy to odpowiedni krok. Probowalam ja oswajac z ludźmi, tłumaczyć, prosić i nic. Bardzo mnie to przytlacza i martwicę się bo chciałabym jej pomoc. ;(

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Tutaj chyba psycholog jest jedyną opcją. Jeśli naprawdę źle reaguję może powinnaś najpierw udać się sama do psychologa i wypytać go o córkę i o to co powinnaś zrobić, psycholog lepiej doradzi niż my :)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

monika najlepiej bedzie jak zacisniesz zęby i wyjdziesz z domu, wiem ze ona bedzie wrzeszczec, zanosic sie ale wytlumacz co robisz, po co idziesz i ze wrocisz, przeciez zost w domu z ojcem, ktory krzywdy jej nie zrobi.
mąż w tym czasie niech wymysli jakies zabawy.
mała popłacze i przestanie.
a Ty musisz sie wziac w garść i nie konczyc tylko na słowie, wprowadź też czyny.
raz,drugi,trzeci..wyjdz z domu,nawet na 5min, potem stopnioowo ten czas wydluzaj az mała zakuma ze mama wyjdzie i wroci.
pomysl co bedzie jak pojdzie do pkola?
wiem ze jest z Toba bardzo zżyta.
ja ze swoja corka podobnie miałam ale musiałam oderwac tę pępowinę.
tez była tylko mama i mama.
jak poszła na rece do tesciowej to po 5seq wracała do mnie.

a Ty wyjsc z domu musisz bo osiwiejesz, bedziesz czuła sie jak więzien...

jesli te metody zawioda to idz do specjalisty.

powodzenia!

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

ja nie jestem do końca pewna, czy w tym wypadku to zaciśnięcie zębów to dobry pomysł. Skoro mała jest taka od urodzenia i nie jest trzymana w domu, tylko wychodzi "do ludzi", to może rzeczywiście warto się skonsultować z psychologiem.
Nie tyle w kwestii "czy" bo to i dla mnie jest oczywiste, pytanie natomiast "jak" żeby nie pogłębić problemu.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wychowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]