Dzisiaj jest pt lis 24, 2017 5:49 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wychowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość

Witam wszystkich, Mam prośbę o wyrażenie swoich opinii na temat nowej reformy w szkole. Jaka wam się podoba ? Niektórzy nauczyciele wypowiadają się , że reforma jest źle przygotowana.

Offline Wyświetl profil  

Możesz podać więcej szczegółów? Bo nie wiem dokładnie co masz na myśli, że niektórym się ona nie podoba. Ja jestem zadowolona i uważam, że 6latki świetnie sobie w szkole radzą, jeżeli oczywiście dobrze są prowadzone. Ja spotkałam się raczej z tym, że to nauczyciele nie byli przygotowani na maluchy niż przeciwnie.

Offline Wyświetl profil  

Nie wiem jak reforma bo od strony nauczyciela wypowiedzieć się nie potrafię.
Od strony rodzica którego 6latka poszła (a nie musiała) do szkoły powiem tak: nie mam nic do zarzucenia, ani szkole, ani nauczycielowi. Dziecko chętnie się uczy, zadowolone itd a to że nie którzy rodzice byli bardzo oburzeni przykładowo tym, że pani nie pomaga przebrać się dziecku na w-f.. no to halooo?! czyja w tym wina? nauczyciela? Absolutnie nie. To rodzic ma obowiązek by nauczyć 6 LETNIE (!!!) dziecko ubrać się, przebrać, związać buty, zjeść samodzielnie, podetrzeć tyłeczek itd itd...

Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Offline Wyświetl profil  

mój syn też poszedł do szkoły jak 6latek i początki były trudne,słabo przyswajał wiedzę ale w drugiej klasie już była duża zmiana

Offline Wyświetl profil  

Ja uważam że to była akurat dobra zmiana, nie wiem po co przywracali z powrotem poprzednie rozwiązania

Offline Wyświetl profil  

To czy dziecko powinno pójść do szkoły jako 6 latek czy rok później zależy od tego czy jest na to gotowe. Ważne jest sprawdzenie, czy dziecko osiągnęło tzw. gotowość szkolną. Jeżeli dziecko jest gotowe na pójście do szkoły to osiągnie sukces. Natomiast jeżeli nie, wówczas może to przynieść więcej szkody niż pożytku. Dziecko nie radzi sobie w szkole a niepowodzenia już w pierwszej klasie, jeżeli nie są korygowane, mają wpływ na całą edukację dziecka. Z biegiem czasu jest ich coraz więcej. Dziecko, które sobie nie radzi zniechęca się do nauki i stopniowo traci wiarę w siebie a tym samym w swoje możliwości, która jest ważna m.in w nauce matematyki. Więc czasem warto pozostawić dziecko rok dłużej w przedszkolu aby mogło dorównać rówieśnikom i z przyjemnością rozpocząć naukę szkolną. Wbrew przekonaniu części rodziców nie będzie to szkodliwe dla dziecka.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wychowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]