Dzisiaj jest pt lis 24, 2017 5:48 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wychowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Moje dziecko nie należy do grzecznych i potulnych, jest bardzo dynamiczne, ma osobowość dominująca.Jest bardzo sprytne i jak na swój wiek dobrze rozwinięte psychicznie(pod względem mowy, umiejętności manipulacji) i fizycznie(zwinna, silna). Od wrześnie 2012 chodzi do tzw. pkt przedszkolnego.Pierwsze miesiące były trudne, nie chciała słuchać poleceń nauczycielek, zdarzało jej się reagować agresywnie(wyrywanie przedmiotów, odpychanie innych dzieci i nasza zmora-gryzienie zarówno w akcie obrony jak i ataku, by coś np uzyskać). Od stycznia było już ok, znacznie się poprawiło. Niedawno nastąpił w nieznacznym stopniu regres agresywnych zachowań. Dzisiaj miałam bardzo niemiła sytuacje, córka ugryzła dosyć mocno( poleciała krew) swoją koleżankę. Rodzice dziewczynki zostali wezwani( dziecko płakało, było niespokojne, dodam że dziewczynka2 letnia taka bardzo spokojna, mało mówiąca, mało sprawna fizycznie czyli dla mojej córki potencjalna "ofiara"(córka w p-kolu "trzyma się" głównie ze starszymi chłopcami, maluchami rządzi). Ja informacje o zdarzeniu otrzymałam od ojca dziewczynki który zadzwonił do mnie bardzo zdenerwowany " z pretensjami", nr otrzymał od przedszkolanki(miała prawo bez mojej wiedzy podać ten nr?), powiedział że to nie pierwsza taka sytuacja(nauczycielka nic nie wspominała o aktach agresji wobec tej dziewczynki). Kiedy przyszłam po mała zastałam scenę matki tej dziewczynki rozmawiającej z moim dzieckiem( przedszkolanka była świadkiem, stała obok) w tonie: dlaczego to zrobiłaś, jeśli jeszcze raz tak zrobisz Ala Ci odda i to tak, że popamiętasz :wo: czy coś w tym stylu :roll:
Nauczycielka twierdziła, dziewczyny pokłóciły się o zabawkę, ale dokładnie nie wie jak to było, ponieważ była z innym dzieckiem w łazience(1 opiekunka na 14dzieci). Rodzice małej maja teraz pretensje do mnie. ja przyznam szczerze byłam trochę zaskoczona cała sytuacja, przeprosiłam matkę tego dziecka. Powierzałam nauczycielce, że tak być nie może, gdzie odpowiedziała mi, że ona sobie nie radzi z moją mała itp. jestem cała w emocjach jeszcze, pisze trochę nieskładnie, ale proszę was o jaka rade :cry: co zrobić w takiej sytuacji. Uważam, że wina leży w dużej mierze po stronie nauczyciela( a raczej dyrekcji/kierownictwa tego miejsca). Mam racje?
Jak zachować się wobec dziecka w takiej sytuacji? jak z nim rozmawiać(poważnej rozmowy jeszcze nie było, córka zasnęła w drodze powrotnej i śpi do teraz)?
Doda, że dużo pracuje z młodą, staram się z mężem spędzać z nią dużo czasu, rozmawiać także na tematy problemowe( wie doskonale że nie można się tak zachowywać).
Mała wychowuje się w rodzinie pełnej,gdzie jest jedynym dzieckiem, dziadkowie też są często obecni w życiu dziecka, biorą udział w wychowaniu, nie ukrywam jest trochę rozpieszczona, poza przedszkolem ma sporadyczny kontakt z rówieśnikami( od czasu do czasu bawi się z dziećmi znajomych).
Kompletnie sie pogubiłam nie wiem już gdzie popełniamy z mężem błąd...a może robię z igły widły?

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Ciężko orzec, co robicie źle i kto w sumie to "źle" robi, nie znając rodziny. Teoretycznie za profil zachowań córki odpowiadacie Wy - rodzice. To Wy ją wychowujecie. Piszesz o córki zachowaniu bardzo ogólnie. Co to znaczy, że "nie należy do grzecznych i potulnych"? Jak zachowuje się w domu?
Faktem jest, że na zachowanie dziecka w przedszkolu nie masz wpływu, bo Cię tam nie ma. I za wszystko, co dzieje się w przedszkolu, odpowiedzialność bierze nauczycielka. Aczkolwiek trudno się dziwić rodzicom poszkodowanej, że mają pretensję do Ciebie i Twojego dziecka :) W końcu to rodzice i nie życzą sobie, by ktoś krzywdził ich dziecko. Ale to nauczycielka była wtedy z nimi, to ona nie dopilnowała, nie rozładowała nerwowej sytuacji.

Jak zachować się względem dziecka i jak z nim rozmawiać? To chyba dość oczywiste, że musisz z małą porozmawiać o tej sytuacji i podjąć kroki, żeby zniwelować agresywne zachowania. Skoro spędzasz z córką dużo czasu, nie powinno to być problemem. Przede wszystkim musisz zorientować się, skąd się biorą zapędy małej do robienia krzywdy innym

Offline Wyświetl profil  

Guciowa ja miałam w październiku czy w listopadzie taką sytuację, tylko bez skarg rodziców, ich awantur itp. Po prostu jedna z pań mnie powiadomiła, że syn zabiera dzieciom zabawki, nie chce się z dziećmi bawić i je gryzie. Wcale mnie to nie zdziwiło, bo mój synek wszystko i wszystkich wtedy gryzł ( teraz gryzie już tylko przedmioty i siebie :evil: ). Pani powiedziałam, że mnie nie ma w przedszkolu, więć bezpośrednio reagować nie mogę, ale że porozmawiam z synem w domu. Porozmawiałam ,tylko u nas rozmowy same nic by nie dały. B.nam pomogły zajęcia z integracji, dużo zabaw ruchowych. I to jak panie w przedszkolu podeszły do problemu. Mały za każde ładne zachowanie wobec dziecka był wychwalany pod niebiosy i teraz ma nawet dwóch dobrych kolegów. Guciowa być może rzeczywiście gdzieś popełniacie błąd ( nie znam Was, nie chcę oceniać), a być może problemem jest IS tak jak u nas ( w takiej sytuacji trzeba z dzieckiem pracować).

Offline Wyświetl profil  

tez mi sie wydaje ze jak najczestszy kontakt z dziecmi pomoze:) najlepiej na poczatku pod okiem rodzicow zeby sie kzywda nikomu nie stala, warto tez zastosowac jakies kary np. kacik wyciszenia kiedy dzeicko bedzie bardzo nie grzeczne

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wychowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]