Dzisiaj jest wt lis 21, 2017 4:37 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wychowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

Moja córka też od dawna sama obsługuje kompa. Ma w "ulubionych" zapisane stronki z grami dla dzieci (ciufcia, buliba, dinopociąg, myszka miki, mini mini i inne). Czasem wybiera bajki. Ma liczony "na oko" limit jednorazowy i dobowy przed ekranem i telewizorem ( TV prawie nie ogląda). Nie ma problemu z wyłączeniem jak czas mija. Poza komputerem ma dużo czasu na bieganie po dworzu i inne zabawy w domu, lubi rysować itd. Myślę, że gry -też te komputerowe- rozwijają myślenie. Na kompie uczyła się literek i cyferek. Ja tam jestem zadowolona, że młoda dobrze sobie radzi.

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

mój 5 latek dostał na urodziny od mojego brata tablet ( mimo naszego sprzeciwu) i jak ja mam mu teraz ograniczyć dostęp :o

argumenty mego brata: może sie rozwijać, znać takie urządzenia od małego, rozmawiać z babcią na skype codziennie :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Astarte pisze:
mój 5 latek dostał na urodziny od mojego brata tablet ( mimo naszego sprzeciwu) i jak ja mam mu teraz ograniczyć dostęp :o

argumenty mego brata: może sie rozwijać, znać takie urządzenia od małego, rozmawiać z babcią na skype codziennie :roll:

moja 5 latka tez strasznie kocha komputery :( niestety moja wina,a to dawalam bajki poogladac,to muzyki posluchac obcykala co i jak i mpoglaby na komputerze dnie cale przesiedziec,na szczescie nie mocno protestuje jak zabieram.
gdy bym mogla cofnac czas o 5 lat to bym oddala laptopy i zakupila dopiero jak mala poszla by do szkoly.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Myślę, że ustalenie jednego czy dwóch dni w tygodniu na korzystanie z gier edukacyjnych jest najlepszym wyjściem. Owszem, dziecko które wcześniej miało nieograniczony dostęp do komputera będzie się buntować, ale przecież to rodzic ma zdanie ostateczne, a i środków duży wybór. Tylko należy pamiętać, by po odebraniu dzieciom komputerowej rozrywki zastąpić ją czymś innym - większa szansa na to, że maluch braku komputera nie odczuje ;)

Offline Wyświetl profil  

Akurat wczoraj był Dzień Bezpiecznego Korzystania z Internetu i mówiono o tym, że rodzice bardzo często zapominają wytłumaczyć co to znaczy bezpiecznie korzystać z internetu. Jakoś nie widzę rozmowy na ten temat z 3 letnim dzieckiem....Zastanawiacie się co mu tam podczas godziny korzystania może wyskoczyć?

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Sam to może pryszcz wyskoczyć :lol:
Z trzylatkiem się siedzi i się korzysta razem z nim.

Offline Wyświetl profil  

Xezbeth pisze:
Sam to może pryszcz wyskoczyć :lol:
Z trzylatkiem się siedzi i się korzysta razem z nim.

dokladnie...

a gry edukacyjne czemu niby 2 razy w tyg? jesli nie mowimy o bezmozgim korzystaniu z you tube, tylko o grach edukacyjnych to jak najbardziej codziennie, ale pod czujnym okiem opiekuna...

Offline Wyświetl profil  

witam..wtrące się..
,je dzieciaki tez maja komputer a mój syn swuj laptop..ale żeby go włączyc musi wpisać hasło ktore ja znam poniewaz siedzialby pewnie caly czas maksymalny czas jaki spedza przy komputerze9a jak siedzi to gra w auta czy w jakiej przygodowki, zadne strzelanki itp to godzina czasu. jest tez play i tez chcialby grac,ale nie pozwalam..wole zeby pogral ze mna czy z siostra w planszuwke, czy tym podobnne zajecia jak puzzle np ktorew bardzo lubi ukladac..teraz jest na etapie 260kawalkow :)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

my mamy dwa laptopy, ale dziecie sie jakos do neigo nie garnie....
za to do telefonow juz tak :lol: dziecie ma 3,5 roku, zaczal "grac na telefonie" jakos w zeszlym roku.... i te gry to sa puzzle, dopasowanie ksztaltow, jakies malowanki itp. :D ja nie widze w tym zadnego probelmu, tym bardziej, ze syn sie pyta jak chce, pogra troche i oddaje... wie bardzo dobrze, co moze nacisnac, a gdzie nie ( na poczatku uzytkowania telefonu siedzialam z nim i tlumaczylam co moze a co nie), juz teraz nie patrze co on tam robi, bo wiem, ze nic nie zrobi... ewentualnie dzwonki wylaczy glosnosc i pare ikonek na strone glowna przestawi, ale to w niczym nie przeszkadza....

ale gdzie nie powiem, ze dziecie gra na telefonie, to od razu slowa krytyki, ze jak to, ze to za maly, ze jeszcze bedzie mial czas.... teraz zyjemy w czasach techniki i nei da sie uchronic tego....

myslimy nad kupieniem tableta, zeby tam dzieciu wgrac gierki te co ma teraz na telefonie i przynajmniej bedzie spokoj jako taki :lol: aaa i tablet nie bedzie TYLKO i wylacznie dla niego... dla nas tez: jako nawigacja, jako player do auta, jak bedziemy w trase jechac i jako "zabawka" dla rodzicow :D

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Tablet dobra rzecz. Mój młodszy (5 l) grał sobie w swoim pokoju na tablecie. Cicho, grzecznie. Potem tata tablet w pracy odpala, patrzy... a tam jakieś fotki nowe są. Okazało się, że Michał sobie zrobił sesję :lol: I filmiki ponagrywał :lol: Ubaw po pachy :lol:
Generalnie to fajnie widzieć, jak sobie dzieciaki wyśmienicie radzą z ekranami dotykowymi, programami graficznymi i całą resztą. Imponuje mi to :) Na niektórych sprzętach znają się lepiej niż ja :D

To jest mobilizujące. W dziedzinie technologicznych nowinek nigdy nie będę dla nich autorytetem. Muszę zatem znaleźć inne pola, w których to ja będę imponować im. I to bardzo naturalne. Zawsze jest tak, że dzieci w czymś wyprzedzają rodziców. Choćby w pewnym momencie są bardziej sprawne fizycznie, szybciej biegają, więcej wiedzą w jakiejś dziedzinie.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Moje dziecie mnie rozbroiło totalnie. Ledwo 3 lata na karku a komputer zna jak własna kieszeń. Dzieci maja fotograficzną pamięć.

Moja rzadko, ale to bardzo rzadko siada przed monitorem, ale potrafi zrobic wiele.

Kocha gry typu ubieranki i symulatory.
Nie mam zielonego pojęcia skąd wie co robić.

Z myszka radzi sobie znakomicie, a o obsłudze dotykowego telefonu to już nie bede sie wypowiadać, bo mi jest wstyd, ja sie naklnę, a ona sobie radzi świetnie!

Offline Wyświetl profil  

.
Awatar użytkownika

Moja córka z laptopa jako tako nie korzysta :wink: Piszę jako tako, bo czasem domaga się włączenia YouTube i mówi, jaką piosenkę mam puścić :lol: Najczęściej są to kaczuszki, boogie woogie i inne takie, gdzie naśladujemy dzieci z teledysku :lol: Kaczuszki już wyśmienicie sama tańczy, a ja mam niezły ubaw :lol:

Za to telefon... Bierze, dzwoni do taty, cioci, włącza głośnik, gada :wo: Zrobiłam sobie blokadę ekranu na kod, takie kółeczka trzeba połączyć w odpowiedniej kolejności i skubana podpatrzyła i już umie :wo:
Do tego gry na telefonie, uwielbia. Ma tam cymbałki, malowanki, memory, super sobie radzi :wink:
Ostatnio też sama nauczyła się grać w moją grę- Angry Birds :wo: Jednak musiałam ja "schować" głębiej w telefonie, bo to zdecydowanie nie jest gra odpowiednia dla Jej wieku :P:

Offline Wyświetl profil  

Oj telefon..tak..Moja corka tez go uwielbia a ma dopiero dwa lata..gdzie tzlko widzi w zasiegu reki to zaraz podlatuje i obsluguje hihi a mam dotzkowz, a radzi sobie bezproblemowo

Offline Wyświetl profil  

Mojej czasem bajki włącze.. ale staram się nie zostawiać jej samej przed kompem

Offline Wyświetl profil  

Można zostawić dziecko jeśli odpowiednio skonfiguruje się komputer, przeglądarkę itd. by nigdy nie weszło na niepożądane treści.
Zawsze można przy nim zostać doradzać, podpowiadać zaciekawiać żeby też zorientować się jakie dziecko ma preferencje.
Wszystko jest do zrobienia, a reszta to kwestia wychowania ;)

Offline Wyświetl profil  

LenaMama pisze:
Można zostawić dziecko jeśli odpowiednio skonfiguruje się komputer, przeglądarkę itd. by nigdy nie weszło na niepożądane treści.
Zawsze można przy nim zostać doradzać, podpowiadać zaciekawiać żeby też zorientować się jakie dziecko ma preferencje.
Wszystko jest do zrobienia, a reszta to kwestia wychowania ;)

otoz to ;)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Moja 6-cio letna córka gra na komputerze, ma w szkole informatykę więc i z obslugą nie ma problemu. Jak gra to nie dłużej jak 30 minut dziennie i napewno nie codzinnie, 2-3 razy w tygodniu. Bardzo lubi ciufcie i kupilismy jej gry Adibu- wcześniej do nauki czytania i pisania a teraz gra w "sekrety ludzkiego ciała"....Z grami jak tv, z umiarem ;) Lubi też pisać w wordzie ;)- niech się uczy, komputery są częścią naszego życia ;)

Offline Wyświetl profil  

malgora moja podobnie, 3 lata i prawie 3 mce i bajki ogladamy tylko na youtubie..opanowala ipada meza totalnie...nie ma sprawy nie widzimy w tym nic zlego tym bardziej ze ma rejestzr swoich ulubionych bajeczek i tylko na nie wchodzi juz po rpostu sie nim posluguje jak zabawka,,,sprytnie i szybko az samiw szoku jestesmy...piosenki tez tylko na yotubie,,

Olenka 30+5tc, 1800 gram,43cm.
20.02.2014 9300 gram:)zaliczylismy pieknie testy rozwojowe w Dreznie!wszystko super!lobuz maly!:)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Tak naprawdę komputer jest świetnym wsparciem dla rodzica, o ile dzieci korzystają z niego pod nadzorem. Gier edukacyjnych jest mnóstwo, przed siecią dzieci nie jesteśmy w stanie uchronić, więc trzeba mądrze wychowywać i pilnować, co się dzieje w Internach, kiedy dziecko przy nich siedzi.

Zresztą, maluchy obserwują i gdy widzą, że rodzice spędzają sporo czasu przy laptopie, same chcą sprawdzić, czym to jest. U nas oprócz gier edukacyjnych króluje rysowanie i kolorowanie narysowanych przez Starszyznę rysunków ;).

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

U nas komputer służy głównie do bajek, tv nie używamy. Sporadycznie mala w coś gra typu kolorowanki on line, albo jakąś przygodówkę z tatą. (Znaczy jak się wkręcą w jakąs grę, to póki nie przejdą jej to jest codziennie, albo prawie, ale ostatnio tak było ponad 2 miesiące temu -zima te sprawy, trwało może 2 tygodnie i już ;)) A jeszce przez chwilkę była zabawa z neciem - takie gierki niby edukacyjne ;)
Nie mamy odpowiedniego miejsca, żeby sama mogła wygodnie obsługiwać komputer, więc póki co nauka pisania i takie inne raczej odpada.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wychowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]