Dzisiaj jest czw lis 23, 2017 2:56 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wychowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość

Cześć,

Co sądzicie o komputerze obsługiwanym przez najmłodszych ?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Co znaczy - przez najmłodszych? Swojemu trzylatkowi nie pozwalam włączać komputera. Czasem tylko włącze mu filmiki z pociągami... Myśłę, że obsługa komputera przez dziecko to kiepski pomysł. Dziecko ma się bawić,, rozwijać relacje z ludżmi, a nie siedzieć przed kompem.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mój ma prawie 4,5 roku i również uważam, że na komputer ma jeszcze czas.
Czasem ogląda bajki, ale są to rzadkie przypadki...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

Dokładnie tez uważam że takie maluch maja czas na komputer. Moje dziecko ma dopiero 6 lat .od niedawna pozwalam jej grac raz w tygodniu 30-40 minut.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka
Awatar użytkownika

Ja mam 6 latkę i 3 latka - czasami oglądają bajki na komputerze a czasami córka sobie gra w niektóre gdy. Informatykę ma w szkolę. Także z obsługą komputera nie ma najmniejszego problemu. a 3 czy 4 latek to zdecydowanie za małe dziecko na granie czy zabawy na komputerze.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Ja mojemu 4-latkowi pozwalam na ogladanie bajek, ukladanie puzzli lub malowanie kolorowanek komputerowych ale zawsze pod kontrola. Niestety oboje z mezem uzywamy laptopow jako narzedzi pracy rowniez w domu i obserwujac to maly umie juz obslugiwac myszke, zamykac i otwierac progamy, z czego zadowoleni nie jestesmy, ale juz za pozno. Po 15-20 min uzywania komputera syn jest usatysfakcjonowany i bez zalu od niego odchodzi. Wiec ja jestem za pozwalaniem -pod scisla kontrola i wylacznie programow przeznaczonych dla wieku dziecka. Przed rozwojem technologi dzieci nie ustrzezemy, wiec moim zdaniem lepiej uczyc korzystac z rozsakiem, niz zabraniac, bo zakazane czasem bardziej kusi.

Obrazek

Aniołek (*) (18 tc, 07/04/2010)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Agoos dlaczego nie jesteście zadowoleni, że maluch umie zamykać i otwierać programy? :lol: Fajnie, że sobie radzi. Może warto założyć osobny profil na komputerze, żeby nie narozrabiał w ważnych plikach.

Tak się zastanawiam... czemu komputer i dziecko to taki strasznie zły zestaw? Ja rozumiem, że wszystko musi być dostosowane do wieku dziecka, ale przecież nie trzeba od razu sadzać 4-latka przed grami dla dorosłych. W paincie chyba pomazać może? Są gry, które np. zachęcają do liczenia, rozwijają, stymulują.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Xezbeth- no wlasciwie powinnismy byc zadowoleni z tej umiejetnosci, tylko wlasnie o ten brak osobnego profilu chodzi. Trzeba bedzie po prostu to zrobic, dostosowac laptopa do mozliwosci uzytkowania na jego 4-letnie potrzeby, zeby nie namodzil w mamusinych plikach :lol:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Xezbeth pisze:
Agoos dlaczego nie jesteście zadowoleni, że maluch umie zamykać i otwierać programy? :lol: Fajnie, że sobie radzi. Może warto założyć osobny profil na komputerze, żeby nie narozrabiał w ważnych plikach.

Tak się zastanawiam... czemu komputer i dziecko to taki strasznie zły zestaw? Ja rozumiem, że wszystko musi być dostosowane do wieku dziecka, ale przecież nie trzeba od razu sadzać 4-latka przed grami dla dorosłych. W paincie chyba pomazać może? Są gry, które np. zachęcają do liczenia, rozwijają, stymulują.

Normalnie ... chylę czoła !!! :)

Wiki lubi gry komputerowe - oczywiście dostosowane do Jej wieku, żadnej przemocy, żadnych złych rzeczy, jasna sprawa. Lubi różne łamigłówki, rebusy, kolorowanki komputerowe. Potrafi korzystać z google, potrafi włączyć Skype ( rozmawia z moją siostrą bardzo często, bo tęskni za Nią mocno 8) ). Nie uważam by to co potrafi było złe, wręcz przeciwnie. Wszystko jest dla ludzi, ale w granicach zdrowego rozsądku oczywiście i z głową, w tym przypadku akurat jeszcze pod naszym nadzorem, dość dłuższy czas :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka
Awatar użytkownika

Xezbeth pisze:

Pewnie, ze tak jest. ale kiedy mój 3 latek dosiadł się do komputera to później czekała mnie nowa instalacja tak mi narozrabiał przez 5 minut zabawy.

Pod nadzorem rodziców i jeżeli chodzi o edukację to dlaczego nie. Choć ja jestem zdecydowanie bardziej za książeczkami niż za komputerem dla takich maluchów.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

moj 5 latek interesuje sie komputerem juz od dluzszego czasu, wiem ze w przedszkoleu i teraz w szkole tez ma do niego dostep. Zalozylam mu osobny profil na naszym laptopie, nie moze nic usunac i nie ma dostepu do zadnego programu ani plikow, ograniczylam tez jego dostep do inetrnetu i moze byc tylko na stronach ktore zezwolilam, glownie bajki i gry dla dzieci. Wyznaczylam tez tylko jeden dzien w tygodniu kiedy moze korzystac z komputera. Sam sie loguje, wpisuje swoje haslo i korzysta z klawiatury i pada.

Aniolek Gabrysia 1.04.09 [*] 25tc

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Agatka też potrafi "obsługiwać" laptopa :) mąż jej założył osobne konto, włącza sama, wchodzi w neta sama, tam ma ustawioną stronę z misiem Buliba :) trochę pośpiewamy, trochę pogramy i wyłączamy :)
kiedyś miała taką fazę na kompa, ze chciała grać codziennie....teraz przypomni jej się raz, może dwa na miesiąc.

Czasem włączam jej też jakieś bajki :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Xezbeth nie pozwalam, bo młody kable gryzł. To raz. Dwa - mam bardzo stary sprzęt i nie chcę, by syn się denerwował, że różne rzeczy nie działają. Poza tym wydaje mi się, że dziecko szybciej się uzależnia niż dorosły. W paincie owszem mogłoby pomazać, ale czemu nie na kartce? Istnieją różne sposoby rozwijania różnych umiejętności czy zdobywania wiedzy ( zwłaszcza przez małe dziecko).
Agoos zakazane bardziej kusi - z tym w dużej mierze się zgadzam, ale przecież, żeby dziecko miało poczucie bezpieczeństwa muszą istnieć zasady.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Marzena Markowska-zgoda, tylko, ze musialaby byc to zasada, ze wylacznie dorosli korzystaja z komputera w naszym domu. A takowej nie wprowadzilismy, bo traktujemy komputer jako narzedzie pracy/nauki/zabawy i podobnie jak w przypadku kazdego innego narzedzia (noża, młotka, telewizora czy telefonu) zamierzamy dziecku rozsadnie wjasniac jego przeznaczenie i uczyc madrze korzystac.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Agoos u mnie właśnie taka zasada istnieje. Zresztą młodego nie ciągnie do kompa ( poza oglądaniem pociągów) - może dlatego, że nie pracuję na kompie. Niemniej, tak jak pisałam, młodego zacznę za 1,5 roku uczyć obsługi kompa.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Marzena Markowska pisze:
Agoos u mnie właśnie taka zasada istnieje. Zresztą młodego nie ciągnie do kompa ( poza oglądaniem pociągów) - może dlatego, że nie pracuję na kompie. Niemniej, tak jak pisałam, młodego zacznę za 1,5 roku uczyć obsługi kompa.

No i ok, każdy ustala wlasne, dopasowane do swojego domu/zycia zasady. Pozdrawiam!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Marzena Markowska pisze:
W paincie owszem mogłoby pomazać, ale czemu nie na kartce? Istnieją różne sposoby rozwijania różnych umiejętności czy zdobywania wiedzy ( zwłaszcza przez małe dziecko).

A czemu nie i w paincie, i na kartce? To dwie zupełnie różne rzeczy. Jedna nie wyklucza drugiej. Oczywiście nie mówię, że źle zdecydowałaś : ) Twierdzę tylko, że czym innym jest granie na komputerze, czy innym gry planszowe, czym innym puzzle tekturowe, czym innym elektroniczne, czym innym malowanie w paincie czy pisanie na klawiaturze, a czym innym rysowanie i pisanie na papierze.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Xez zgodzę się, że to dwie różne zabawy... A co sądzisz o szybszym uzależnianiu się przez dzieci? Na szczęście - tak jak pisałam - syn nie ma problemu z moją decyzją.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Marzena Markowska- to może ja sobie pozwolę wypowiedzić się na temat uzależnień. Jedna osoba ma ku nim większe, inna mniejsze tendencje i wiek niekoniecznie ma tu znaczenie. Unikanie potencjalnego źródla uzaleznienia w dziecinstwie czy mlodym wieku wcale nie oznacza, ze nie uzaleznimy sie od niego w wieku pozniejszym. A z obserwacji pewnych sytuacji w moim otoczeniu nawet wydaje mi sie, ze jest dokladnie odwrotnie. Dlatego przede wszystkim zdrowy rozsadek - czy to w przypadku dawkowania komputera, TV, słodyczy czy czegokolwiek innego, co może uzaleznic i wyznaczanie granic - ile, jak dlugo, kiedy. No i tak jak pisze Xezbeth- dlaczego nie uczyc dziecka korzystac i z komputera i z innych narzedzi do nauki i zabawy?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

smyk moj ma 3 lata i 9 m-cy, korzysta z kompa i nic nie wiedze w tym zlego, wrecz przeciwnie, ma godzinke, ktora dzieli sobie, bo 15 min oglada bajki, pozniej idzie sie bawic, potem znowu po jakim czasie chce ogladac, ze stronki minimini, uklada puzzle, gry pamieciowe, itp. Takze jesli jest umiar, i wiemy co oglada, jak oglada i ile czasu, to uwazam , ze nikomu nic sie nie stanie, nie zaszkodzi.

już uczeń - synek :)

aniołeczek .... (*)

a dla tej co nie jest użytkownikiem forum, a interesuje się moim udziałem/życiem na forum środkowy palec

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wychowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]