Dzisiaj jest pt wrz 22, 2017 5:27 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wychowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

mam problem z 5 letnią córką. wiecznie w nocy wstaje i przychodzi do mnie spać, na nic się zdaje zaprowadzanie jej do swojego pokoju bo po 30min, 1, 2 godz. przychodzi znowu i ciągle płacze "mamoooo dlaczego mam sama spac ????"
dodam że mąż pracuje nocki więc jestem na noc sama z córkami i jest to męczące :/

a jak śpimy z mężem w weekend to potrafi stac i wygania tatę do swojego łóżka i zostaje ze mną.

tylko proszę nie mówcie o kosekwencji odprowadzania, bo wszelkie próby jakie robimy trwają naprawdę długo ponad rok czasu od kiedy ma swój pokój.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

A np kupić jej pościel z ulubiona postacią z bajek albo podusie, przytulankę która będzie z nią spała?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

a może w jej pokoju jest coś czego się boi i akurat w nocy przybiera to straszną postać która zniechęca dziecko do spania u siebie?
może też mieć taki etap że ty jesteś najważniejsza i nie chce cię zostawiać nawet w nocy bo wtedy czuje najbardziej twoją bliskość..

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

pościel jest, miśków, lalek, zabaweczek chyba z 40 ulubionych :/
nie mówi że czegoś się boi:/ tylko "dlaczego sama??"

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Moja prawie pięciolatka w nocy ma 1-2 wędrówki, ale odprowadzenie i posiedzenie chwilę u niej działa.
Natomiast wieczorem jest jedno wielkie wołania "mamaaaaaa, chodź spać do mnie! Ja nie chcę sama! DLaczego muszę spać sama"...
Chodzę i tłumaczę, że każdy ma swoje łóżko i śpi w tym łóżku- Antoś w łóżeczku, mama w swoim łóżku, Ola w swoim, babcia w swoim....
no i ostatnio rewelacyjnie sprawdziło się puszczanie po cichutku muzyki- piosenki dla dzieci :)
słucha i zasypia.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

agusieńka dzięki za radę z piosenkami, na to nie wpadłam, może ciche granie podziała??
chociaż nie ma już problemów z usypianiem :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

U nas własnie warunkiem córki że bedzie sama spała w pokoju było zakupienie odtwarzacza cd i ma swoje ulubione audiobooki, kołysanki, bajki i z tym zasypia - bez tego się nie da :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

a gdzie śpi wasze młodsze dziecko? agata niewidzi przypadkiem że zabierasz małą do siebie i o to jest zazdrosna że kinga może z tobą spać a ona nie..

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Aga&Julcia na szczęście nie jest w ogóle o nic zazdrosna, ani razu nie powiedziała że chce jak Kinga albo dlaczego nie może jak Kinia.
nawet potrafi powiedzieć "o karmicie się", albo"pijecie sobie" w trakcie czynności.

problem pojawił sie na długo przed pojawieniem się młodej, ponad rok czasu.

zobaczymy jak dzisiaj bo wczoraj całą nockę szczęśliwie przespała.

a jak coś to będę działać muzyką :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam. Tez mam taki problem tyle ze z dwoma corkami (4 i 5 lat) dosyc dlugo usypialy ze mna w lozku, chyba 3 lata sie tak meczylismy. W koncu kategorycznie stwierdzilam ze juz dosyc. Wszystkie metody sie nie sprawdzaly: ani przytulanki, ani misie, ani ksiazczki prosby i grozby. Zawsze byl ten sam scenariusz " mama kladziesz sie?" . Akurat tak trafilo ze zmienialismy z mezem meble i kupilismy dziewczynkom wspolna kanape do spanua, ja zamowilam jeszcze w internecie posciel, ktora same sobie wybraly, troche z. Mezem pogadalismy, ze fajne lozko, ze dziewczyny juz takie duze itp i udalo sie zasypiaja same. Tylko jeszcze mamy problem z wedrowkami ale te zdarzaja sie czesciej starszej corce. Nie mam juz pomyslow jak poradzic sobie z tym problemem.

Bartuś 07.10.2009

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja pamiętam, że się bałam ciemności i zawsze chodziłam spać do rodziców. Chyba że się nie przebudziłam a tak... nocne wędrówki po pokojach i płacz.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

No właśnie - ale właściwie dlaczego ma sama spać?? Ma prawo do swoich leków - dlaczego ma je zwalczac na siłe? Dlaczego nie może spac z Tobą/z Wami?

Amelia Małgorzata 14.04.2010.

Offline Wyświetl profil  

cmielka_86 pisze:
mam problem z 5 letnią córką. wiecznie w nocy wstaje i przychodzi do mnie spać, na nic się zdaje zaprowadzanie jej do swojego pokoju bo po 30min, 1, 2 godz. przychodzi znowu i ciągle płacze "mamoooo dlaczego mam sama spac ????"
dodam że mąż pracuje nocki więc jestem na noc sama z córkami i jest to męczące :/

a jak śpimy z mężem w weekend to potrafi stac i wygania tatę do swojego łóżka i zostaje ze mną.

tylko proszę nie mówcie o kosekwencji odprowadzania, bo wszelkie próby jakie robimy trwają naprawdę długo ponad rok czasu od kiedy ma swój pokój.

Twoja córka przez cztery lata zdążyła się przyzwyczaić do spania w waszym pokoju, i teraz trudno jej zrozumieć czemu nagle musi spać sama. Jest już na tyle duża, że można z nią przeprowadzić rozmowę, wytłumaczyć, że nadszedł czas na jej samodzielność., że nie długo idzie do szkoły i jest już na tyle dojrzała, że może spać w swoim pokoju. Na zachętę sprawcie jej zabawkę przytulankę, które umilą jej samotne noce.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Moje dzieci długo spały z nami w jednym pokoju - raz kiedy miały 2/3 lata mieszkalismy pół roku w bluku i wtedy mieli swój pokój - córka wtedy do nas przychodziła - pomagało odprowadzanie.Teraz od kilku dni mają swój pokój znowu i ona tez do nas przychodzi. Na razie odprowadzamy tłumaczymy - nie śpi sama bo brat jest w tym samym pokoju ale po prostu chce się przytulić. Często pomaga duży miś w którego się wtula..zobaczymy jak to będzie..

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

nasza 6 latka jeszcze czasami wędruje ... ;)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wychowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]