Dzisiaj jest pt wrz 22, 2017 5:25 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wychowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
.
Awatar użytkownika

Dziewczyny proszę o radę bo w wieku 22 lat osiwieję !!!

Moja córka wszystko widzi na NIE !!! Posprzątaj, NIE, zjedz śniadanie NIE, ściągnij buty, NIE i ciągle tylko NIE NIE NIE albo " ty zrób" .. Jak coś chce to nie poprosi grzecznie tylko będzie wrzeszczec, krzyczec a na końcu ryczec jakby ją ze skóry łupali :/ mówie, tłumacze ale sobie tylko gardło zdzieram.. czasami poprostu nie mam do niej siły.., bo ona tak chce i już a ja mam sobie w łeb strzelic.. Sa sytuacje kiedy proszę ją o coś raz, drugi, trzeci bez rezultatu jakby po prostu nie słyszała a w momencie kiedy podniosę głos ( nie mówie tu o krzykach) to leci i wykonuje moje polecenie ale oczywiście ryczy.. Poradźcie coś jak to u Was było bądź jest, jak wybrneliście z takich sytuacji..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Lola syn mojej siostry ma 3 lata i 2 miesiace i jest dokladnie taki sam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

Dzięki Enja już myslałam że tylko ja mam taki problem :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

u mnie jest podobnie choć ja mam wrażenie że mam dwóch synków jeden grzeczny i miły a drugi zapłakany i rozgniewany buntownik

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

u mnie to samo ... ciagnie sie już długo... ( za długo :twisted: )

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Dobre Serce
Dobre Serce

witajcie w klubie, wlasnie mialam pisac z podobnym problemem. moj 2-latek wszystko na NIE, a jak cos nie po jego mysli to histeria. Ale to taka ze podobnie jak pisze zalozycielka watku mam ochotę palnąć sobie w łeb. Po pewnym czasie to juz sam nie wie o co mu chodzi i zaczyna się o wszystko czepiać i wszystko mu się nie podoba :D teraz się uśmiecham ale jak zaczyna swoje wycie to :twisted: .
ratuje mnie to ze wróciłam do pracy więc moge trochę się od tego oderwać ale jak zbliża się weekend to juz zaczynam byc kłebkiem nerwów. Aczkolwiek ostatnio zauważyłam że na mojego najlepiej działa zagadywanie. Coś mu sie nie podoba i zaczyna beczeć to odwracam jego uwagę, zagaduję na różne tematy. A jak to nie pomaga to śpiewam "pije kuba do jakuba" :lol: Uwielbia tą piosenkę :lol:

Offline Wyświetl profil  

Witam.
Z tego co Pani napisała, córka stara się Panią manipulować i stawiać na swoim poprzez płacz. W ten sposób zmusza ona Panią, aby uległa jej Pani. Gdy córka płacze, a Pani na to reaguje, ona widzi, że jej „broń” działa. W wyniku tego, jeśli czegoś chce, zaczyna płakać, bo wie, że to poskutkuje. Przede wszystkim musi Pani przestać reagować na płacz córki. Ona wie, że płacząc staje w centrum uwagi. Musicie Państwo tego poprzestać. Jeżeli płacząc zobaczy, że przestaje na nią ktokolwiek reagować, przestanie ona urządzać Państwu histerie. Płacząc wywołuje ona Pani reakcje, a właśnie o to jej chodzi. Uzyskuje ona swój cel. Wspomniała Pani również o tym, że jest w każdej kwestii na „nie”. Jeżeli prosi ją Pani o coś, a ona odpowiada, aby Pani to zrobiła, proszę tego nie robić. Dzieci są bardzo inteligentne. Córka widząc, że Pani coś za nią zrobi, będzie to wykorzystywała. Nie na tym polega wychowanie. Musi być Pani konsekwentna i wytrwała w swoich postanowieniach. Proszę nie wyręczać córki w jej obowiązkach i zadaniach. Może Pani również spróbować odpowiadając „nie” na jedną z zachcianek córki. Dzięki temu pokaże Pani córce, że nie za każdym razem dostanie ona tego, co chce. Pani również ma prawo powiedzieć w pewnej kwestii „nie”. Proszę nie ulegać córce, ponieważ im starsza będzie, tym trudniej będzie Pani z tym walczyć. Proszę zwalczać to u źródła. Przede wszystkim tak, jak wcześniej wspomniałam, proszę nie wyręczać córki. Gdy powie Pani, że chce np. obejrzeć bajkę, proszę jej powiedzieć, że dopóki nie posprząta zabawek w pokoju, nie włączy jej Pani bajki. Proszę nie pozwolić „wejść” sobie na głowę jeszcze małemu dziecku. Życzę pomyślnego rozwiązania problemu i pozdrawiam.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wychowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]