Dzisiaj jest pt wrz 22, 2017 5:28 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wychowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

Dzieć ogarnia. Młodszy radzi sobie lepiej niż starszy :D Dzieci mają swoje fazki.
Raz mi młody zrobił scenę podczas _wychodzenia_ z przedszkola. Nie chciał wyjść, nie chciał zostać, nie chciał iść bez kurtki, nie chciał założyć kurki itd. Piłował dzioba niemożebnie. Wszystkie dzieci zdążyły wyjść w międzyczasie. Rodzice zdążyli popatrzeć na mnie z politowaniem. Ciocie zdążyły się zniecierpliwić, bo by sobie chciały iść na zasłużony odpoczynek :roll: A on się darł, ze 40 minut :? Jak już go siłą ubrałam i wyciągnęłam z przedszkola, to go jeszcze 15 minut musiałam na rękach nieść wijącego się jak piskorz :twisted:
Daleka byłam wtedy od litowania się nad moim biednym, malutkim synkiem :lol:

Cytuj:
wychowujemy dzieci dla świata nie dla siebie

Ano. Dlatego wypada dzieciom nie robić sieczki pod kopułką i wychować je tak, by miały łatwość w nawiązywaniu kontaktów, by sprawnie poruszały się w życiu społecznym, nie tylko w komórce podstawowej zwanej rodziną.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

My przedszkole mamy jeszcze przed sobą, ale przechodziłam przyzwyczajanie do żłobka :)

Tyle, że z malutkimi dziećmi jest łatwiej, bo mniej kumate :)
Młody szedł chętnie, jak widział ze ja stoję w szatni. Jeżeli nieopatrznie zaczynałam podążać w strone wyjscia zanim zniknął z pola widzenia od razu był ryk :)
On chyba poprostu kojarzył, że idzie sie bawić a ja na niego cały czas czekam i dlatego nie płakał.

Teraz pewnie będzie trudniej, bo już będzie wiedział o co biega.
no ale nie siedzi ze mna w domu, tylko odprowadzam go do opiekunki, gdzie tez go zostawiam i idę i rzadko zdarza sie płacz. Jak ma akurat focha ;)

Dzielna musi byc mama, bo dziecko sobie poradzi.

Powiem Wam, że mnie w tym żłobku chciało sie płakac że on tak chętnie i łatwo rozstaje się ze mną i biegnie do dzieci :lol:

Co do postów Ignisfatus to tez jestem zdania, że sama sobie wyszukuje problemy, szuka dziury w całym, a jak czytam jej posty to się zastanawiam podobnie jak Lilith ile ma lat...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cytuj:

lilith ale ja już kilka razy w różnych tematach napotkałam na ciebie i wiele osób oceniasz jako głupie itp przymioty
Może tak przykład? Gdzie ja napisałam komuś, że jest głupi i tym podobne przymioty bo w tym momencie to ci powiem, że kłamiesz. Jeżeli tak nie jest to cię przeproszę, w przeciwnym wypadku dobrze by było przeprosić mnie, nie sądzisz? :D

Cytuj:
ale są granice przyzwoitości i wiele rzeczy można napisać w inny sposób.
Podaj proszę te granice przyzwoitości, bo ja nie uważam żebym się zachowała nieprzyzwoicie. :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Offtop, znów, tiruriru :fkf:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

tak wtrącę co do wsi....u mnie we wsi jest sołtys, a w gminie jest wójt :wink:

jeśli wieś jest gminą...toż to ogromna wieś jest! wyście zadupia nie widziały

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

U w mnie w mieście jest prezydent. Ciekawe czy to też offtop i czy zostanie zauważony. 8)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

:lol: 8)

do mnie to nawet kurier nie trafia bo poczte mam w innej wsi, więc kod jest stamtąd...i tam im adres system drukuje :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A ja nie żałuję, że jej pytałam, czego się boi i przytulałam, wyjaśniałam, kiedy mówiła, że boi się dzieci, pani, albo że mama odchodzi. I potem za radą Mrituli wchodziłam z nią na salę i czekałam, aż się uspokoi, a potem ona spokojnie się ze mną żegnała.

Jeszcze raz powiem, to, co tu wypisuję, nie jest przeznaczone dla uszu mojego dziecka i ono tego nie wie i nie słucha. Po to się człowiek pyta o radę, żeby wziąć z niej to co uważa za słuszne, jeśli uważa i wcielić w życie.
Pyta, bo nie wie. Zazwyczaj wtedy się pyta :roll:

Przez chwilę miałam tutaj wrażenie, że zaraz będę zjedzona:)

Jeśli kogoś irytują moje posty, tak jak naszą Lilith, to po jakiego grzyba to czyta i drąży, śledzi i opiniuje w sposób poniżej jakiegoś poziomu..

Naprawdę, niech sobie wszyscy, którzy się na mega zirytowali, bo aż zazgrzytało podczas czytania niektórych wypowiedzi, niechże odpuszczą i po prostu już nie odpisują. Jak się z kimś nie chce gadać, to się odchodzi :roll:

Xezbeth, dla mnie to ty teraz napisałaś bzdety, bo sądzisz, że zebrałaś wszystko do kupy i wystawiłaś OSTATECZNY KOMENTARZ (wszak jestes moderatorem przecież), a tymczasem kupy to się wszystko nie trzyma, bo nie ma odniesienia do rzeczywistości..
Ale mi się już nie chce tego wszystkiego dementować i wyjaśniać.

Dziękuję za dobre, i jeszcze raz powtórzę, trzeźwe i rzetelne rady :lol:

Uważam, że dyskusja nie powinna nikogo ranić, a tymczasem niektóre z was sobie tutaj na mojej osobie odreagowują w niesmaczny sposób.
I to mi się nie podoba, bo ja nikogo w taki sposób nie traktuję. I ile bym nie miała lat, będę pytać, ile uznam to za stosowne. A wy myślcie, myślcie...

Jeszcze ta wieś: moja jest gminą, więc jest wójt.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cytuj:
I ile bym nie miała lat, będę pytać, ile uznam to za stosowne. A wy myślcie, myślcie...
Czyli już wiemy od czego jesteśmy drogie panie i czego oczekuje od nas ignisfutas? :lol:

Cytuj:
Dziękuję za dobre, i jeszcze raz powtórzę, trzeźwe i rzetelne rady
No, to kto poleje? Xez, chyba musisz przestać już bełkotać... siup na drugą nóżkę... :pw: :mrgreen:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ignisfatuus pisze:
Xezbeth, dla mnie to ty teraz napisałaś bzdety, bo sądzisz, że zebrałaś wszystko do kupy i wystawiłaś OSTATECZNY KOMENTARZ (wszak jestes moderatorem przecież), a tymczasem kupy to się wszystko nie trzyma, bo nie ma odniesienia do rzeczywistości..
Ale mi się już nie chce tego wszystkiego dementować i wyjaśniać.

:lol:
Po pierwsze, nie podsumowuję, jeno sobie dyskutuję. Nie jest moją rolą rzucać OSTATECZNE KOMENTARZE. Napisz, gdzie nie mam racji, albo że Twój punkt widzenia jest inny tu i tu, zamiast pisać, że napisałam bzdety, bo... bo ja nie uważam, że napisałam bzdety i chętnie bym popolemizowała.
Ja nie piszę z palca, tylko właśnie w odniesieniu do rzeczywistości, ale całkiem możliwe, że tylko mojej.

Lila polej :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

W grupie raźniej:)

Ale ja w tym towarzystwie bynajmniej już nie chcę przebywać, a co dopiero polemizować o czymkolwiek, kierunek obrałyście, a mi się tych klapek nie chce wam zdejmować. Tym bardziej, że tyle pod moim adresem padło niemiłych słów, nie wiem za co.

Pozostał niesmak :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ufff jak tu gorąco się zrobiło i jak imprezowo :wink:

ignisfatuus pisze:
I potem za radą Mrituli wchodziłam z nią na salę i czekałam, aż się uspokoi, a potem ona spokojnie się ze mną żegnała.

Cieszę się, że ten sposób na małą podziałał. U nas były 2 dni wchodzenia na salę i teraz już jest wszystko oki. Niki wstaje szczęśliwa do przedszkola i z uśmiechem wraca :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ignisfatuus pisze:
W grupie raźniej:)

Ale ja w tym towarzystwie bynajmniej już nie chcę przebywać, a co dopiero polemizować o czymkolwiek, kierunek obrałyście, a mi się tych klapek nie chce wam zdejmować. Tym bardziej, że tyle pod moim adresem padło niemiłych słów, nie wiem za co.

Pozostał niesmak :?

Jasne. Najłatwiej rzucić, że ktoś napisał bzdety (prawda w oczy kole), ale o normalną argumentację już trudniej.
Jak widać na załączonym obrazku, zdejmowanie klapek z oczu to syzyfowa praca.
Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

:) Dlatego nawet jej nie rozpoczynam, bo zmęczyło mnie wyjaśnianie wszystkim wszystkiego, kiedy i tak demonizuję i histeryzuję:)

Ja również pozdrawiam o oby jak najmniej takich rozmów...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No, pięknie zrozumiałaś słowa xez, czy aby dobrze? :hm:

Przestań histeryzować i demonizować, a rozmów faktycznie będzie mniej bo zdecydowanie mniej osób będzie chciało szukać rozwiązania twoich wyimaginowanych i wyolbrzymionych problemów. :D

Cytuj:
Tym bardziej, że tyle pod moim adresem padło niemiłych słów, nie wiem za co.
Niemiłych to znaczy jakich? Prawdziwych? Dorosły, dojrzały człowiek jest w stanie przyjąć słowa krytyki, nie jest łatwo, szczególne kiedy przedstawiają prawdę. Ty oczekujesz miłych słów, potakiwania i głaskania po główce. Dorośnij bo jesteś matką dwójki dzieci, a zachowujsze się sama jak dzieciak. :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Kazde dziecko jest inne ...

Wychowuje sama corke, ale mieszkam z mama.

Moja mama nie zabiera nigdzie corki bo nie ma sily na to zwyczajnie.
Zostaje z nia jak mam zajecia w szkole, ale to tylko 2 razy w meisiacu.
Tak to nikt inny z Nia nigdy nie zostaje.
Caly czas jestem z nia, zaypia u siebie, ale w nocy przylazi do mnie,
spimy w tym samym pokoju. Jestesmy zwiazane emocjonalnie bardzo, bardzo ze soba. Do takiego stopnia, ze czasem jak cos chce a ja w tym czasie cos robie i mowie idz do babusi ona mowi, ze nie i koniec.

I wydaje mi sie, ze to czy dziecko z kim zostaje, czy nie, nie ma
wplywu na to, ze placze w przedszkolu :?

Wazne podejscie matki do nowej sytuacji i przygodowanie psychicznie dziecka.

Nie mialam tez zadych dni adaptacyjnych. Poprostu przyszedl 1 wrzesnia, odprowadzalo sie dziecko i tyle.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Lilith - zrozum wreszcie, ja naprawde nie chcę, żebyś to właśnie ty rozwiązywała moje wyimaginowane problemy:)

edycja

Delfinka - dzięki, ja już zrozumiałam, co robię niewłaściwie:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A ja nawet nie zamierzam i nie zamierzałam, sama powinnaś to robić :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

czarnolaska ja też ze swoją córką kilka dni pod rząd zostawałam w przedszkolu, prawie wszystko wyglądało tak jak u Was :)
Tylko po tej przerwie wakacyjnej znowu zaczęła się ta niepewnośc i znowu wychowawczyni poradziła nam żebyśmy zostawali z córką choc chwilke i udało się :)
Teraz jest tak jak powinno byc...buziak, baw się dobrze, przyjdę później :)

Uważam, że taki okres adaptacyjny to świetny pomysł :)

wiśnia ile nauczycielek tyle opinii, u nas są 3 i każda radziła co innego :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

*Aprilka* pisze:
i znowu wychowawczyni poradziła nam żebyśmy zostawali z córką choc chwilke i udało się :)

Bardzo mądre podejście, nie jestem pedagogiem, a wiedziałam, że to najlepszy sposób na adaptacje przedszkola przez dziecko.
Z kolei jak już pisałam panie u nas w przedszkolu były innego zdania.
każda matka zna swoje dziecko i wie co jest dla niego najlepsze :wink:

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wychowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]