Dzisiaj jest śr lis 22, 2017 3:53 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wychowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

Czy naprawdę już możemy się ucieszyć? :aa:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ignisfatuus pisze:
Czy naprawdę już możemy się ucieszyć? :aa:

Rozumiem, że chciałaś coś napisać odnośnie tematu przedszkola :?: :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

_Lilith_ pisze:
Cytuj:
Wracam na mój wątek zamknięty, przynajmniej tam nie mają wstępu takie panny
To o mnie? Panną byłam prawie 15 lat temu, ale wspomnienia mnie ogarnęły, bo moja babcia tak o mnie mówiła. :lol:
Pa, miło było :dada:

Buheuehehehehe to akutrat o mnie było! :P:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cytuj:
Czy naprawdę już możemy się ucieszyć?
Pomyliłaś literkę, uciszyć, owszem możemy. :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Lilith tęskniłam :puk: :puk: :puk: :puk: :puk: :koko:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Pisałam jakiś czas temu na tym wątku :wink: Mamy styczeń, synek po okresie adaptacyjnym w przedszkolu. Będzie chodził dwa razy w tygodniu po 4 godziny.

Pierwszy raz poszliśmy wszyscy razem w trójkę oglądać przedszkole. Synio wszedł zaciekawiony, poszedł do sali i zaczął bawić się pociągiem. Nie zwracał na nas uwagi, także poszlismy obejrzeć całe przedszkole i porozmawiać z szefową. Nie chciał wyjść, tak mu sie podobało.
Drugi raz poszlam z nim sama był trochę wystraszony (bylismy w innej sali), trzymał się mnie. Po jakimś czasie ruszył do dzieci, ale chętnie wyszedł z przedszkola :roll:
Trzeci raz miałam zostawić go już samego na 2 godziny. Był problem z wejściem i z rozebraniem się, ale jak pani powiedziała mu, że tam są samochody, to ruszył z nią za rękę. Chwilę porozmawiałam z panią, ona sprawdziła czy jest ok. Zachowywał się normalnie, więc wyszłam. Dałam mój numer telefonu w razie co :wink: Dziwnie mi było wychodząc bez niego, ale nawet łza mi nie poszła, a tego się spodziawała po sobie samej :wink: Kiedy przyszlam go odebrać, okazało się, że trochę łez poszło, ale ogólnie ok. Jak mnie zobaczył to oczywiście mega łzy, ale to z przejęcia. Łzy mu ciekły, ale uśmiechał się :D Do WC mnie zaciągnął na siusiu, widocznie nie powiedział pani, że chce. Przy wyjściu machał wszystkim i buziaczki przesyłał :D
Kiedy z nim wyszłam wydał mi się taki duży, opowiadał co robił i był taki podekscytowany :D Na moje pytanie czy będzie chciał jeszcze przyjść, powiedział Tak, no zobaczymy hehe 8)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Pierwsze dni w przedszkolu są bardzo ciężkie i stresujące za równo dla mamy jak i dla dzieci. Rodzice nie raz przeżywają to bardziej niż dziecko. Jednak trzeba być stanowczym i konsekwentnym i nie zabierać dziecka z przedszkola z pierwszym płaczem. Maluchy zazwyczaj płaczą przez pierwsze 2 tygodnie. Później wszystko się układa.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

i absolutnie nie okazywać swoich emocji dziecku. Jak maluch zobaczy że mama beczy to już pozamiatane. Rozstanie powinno być szybkie, nie przedłużać, nawet jak płacze, poprostu trzeba wyjść. Oczywiście wcześniej w szatni warto powiedzieć, np wróce po obiadku albo jak się wyśpisz no i kniecznie o umowionej godzinie trzeba być. Dzieci aby sie zaadaptować w przedszkolu potrzebują od 2 tygodni do miesiąca, ale są przypadki, że trwa to dużo dłużej. Moja córcia miała 3 dni porannego płaczu, potem było już ok :) Młodsza teraz zaczęła chodzić do żłobka, pierwsze trzy dni poranny, dwa ostatnie dni tygodnia super...teraz niestety mamy katar więc po kilku dniach nieobecności może na nowo pojawić sie mały bunt.

Offline Wyświetl profil  

U nas to dopiero przed nami...ciekawe jak to będzie...

Offline Wyświetl profil  

Fragles24 pisze:
Maluchy zazwyczaj płaczą przez pierwsze 2 tygodnie. Później wszystko się układa.

ponieważ... dziecko rezygnuje zwyczajnie.
Brrrrrr....
:roll:

Offline Wyświetl profil  

U nas też w tym roku zaczyna się zerówka. Zwyczajnie boję się o swoje dziecko. Tyle godzin z obcymi dziećmi i obcymi ludźmi. Miałam ten komfort, że dotąd pilnowała go mama. Chyba pójście do przedszkola/szkoły rzeczywiście jest trudniejsze dla matki niż dla dziecka.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

zgadzam sie.
matki jeszcze bardziej przezywaja pojscie dziecka do przedszkola.
nie ma co sie dziwic.
jestesmy zwiazane emocjonalnie wiec ciezko jest sie przestawic na inne myslenie, zarowno dziecku jak u rodzicom.

kasmal u nas tez dopiero przed nami a juz mialam przedsmak na dniach adaptacyjnych... :wo:

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

U nas były cyrki na kółkach cały wrzesień.
Ryk, wrzask, ucieczki, ale najgorsze te błagalne spojrzenia synka załzawionymi oczkami "Mama, nie ciem do psiećkola...Plosiem..." Serce mi pękało i sama beczałam wieczorami, gdy już poszedł spać... Miliony razy chciałam mu tego oszczędzić i go stamtąd zabrać i jeszcze na rok zostawić w domu...

Dzisiaj sama nie wiem, czy dobrze bym zrobiła.
W domu mój żywioł wynudziłby się o wiele bardziej, niż do tej pory z mamą, bo od końca wakacji mamy jeszcze malutkiego Brzdąca i niestety czasu też mniej na zabawy... To, co mogłabym mu zaoferować, mogłoby być bardzo nieadekwatne do jego potrzeb.

Dzisiaj wraca z "psiećkola", nie marudzi, nie płacze, nauczył się tam broić :twisted: , zrobił się bardziej krnąbrny i albo śpiewa piosenki albo recytuje ciągle nowe wierszyki... Ogólnie krzywdy już nie ma. Byleby przetrwać najgorsze pierwsze dni/ tygodnie...

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

To prawda. Ja ze swoim małym chodziłam na dni adaptacyjne, zeby poznał przedszkole zanim tam zacznie chodzić. Akurat w naszym przedszkolu Promyk (Warszawa), zajęcia te odbywały się w sobotę, więc prawie cała rodziną chodziliśmy, żeby mały sie przyzwyczaił. I powiem szczerze, ze spodobało mu się i później większego problemu nie było z zostawaniem. Poznał kilka osób, z którymi jest teraz w grupie i się razem wspierają :)

Offline Wyświetl profil  

W przedszkolu mojego dziecka rodzice mogą w pierwszych dniach towarzyszyc dziecku przez pierwsze 2-3 godziny dziennie.

Offline Wyświetl profil  

U nas w przedszkolu jest tak samo. Dziecko jakoś się zawsze lepiej wtedy oswaja.

Offline Wyświetl profil  

Jeśli masz czas i ochotę to możesz zostawiać na początku na 3 godziny, a później powoli wydłużać czas pobytu dziecka w przedszkolu. Przyzwyczai się, a powolnego wydłużania czasu w przedszkolu pewnie nawet nie zauważy, o ile będzie się świetnie bawić :)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wychowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]