Dzisiaj jest pt lis 24, 2017 5:49 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wychowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:

Wszystko jest dobre tylko z umiarem i odpowiednim podejściem rodziców. Widać, że na forum większość zdecydowana to kobiety ale dobrze, że niektóre same pamiętają jeszcze swoje zabawy. Ja jako młody chłopak do nastu lat jeszcze bawiłem się w strzelanki i każdy młody chłopak też będzie.
Grunt by odpowiednio to dziecku wytłumaczyć. Moja córka ma 5 lat a jak weźmie do ręki miecz przywieziony z Biskupina to od razu chce ze mną walczyć na miecze ( a ja swojego nie mam ). Czasem się ze mną boksuje i to raczej ona jest inicjatorem takich walk niż ja (chyba, że jakoś podświadomie ją nakłaniam).
Ale wydaje mi się, że wystarczy dziecku tłumaczyć i pokazywać i do agresji to prowadzić nie będzie. A oglądając telewizję, bajki i tak zobaczy militarne zabawki i będzie widziało jak się używa więc może lepiej jednak by swoją zabawkę też dziecko miało ale wiedziało jakie zasady obowiązują.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

a ja znam taka historie mojej kolezanki ktora zabraniala cale dziecinstow synowi zabwek militarnych i wogole takich zabaw, a jego strasznie ciagnelo do tego, no i i tak postawil na swoim- poszedl do wojska jak tylko skonczyl 18 lat, wiec jak na moj gust nie ma co zabraniac tylko madrze udostepniac i wybierac odpowiednie te zabawki, przede wszystkim dobrze zrobione, zeby dziecko nie zrobilo krzywdy ani sobie ani innym

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Regiulamin/fifolek13

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Moj synek ma 4 lata i 3 miesiace, i na razie udaje nam sie unikac militarnych zabawek. Zobaczymy jak dlugo jeszcze.
Natomiast ostatnio zauwazylam z daleka, jak podbiega do grupy chopcow, z ktorymi chcial sie bawic i zaczal udawac boksowanie. Gdyby ktorys mu oddal i przybieglby do mnie z placzem, to w zyciu bym nie uwierzyla. Jak to, moj synek??? :shock:
Jak widac agresja (w wiekszym lub mniejszym stopniu) jest wrodzona.

Offline Wyświetl profil  

Takie zabawki są chyba nieuniknione. Mali chłopcy uwielbiają zabawę żołnierzykami, czy zabawę w wojsko.

Offline Wyświetl profil  

Ja mam siedmioletniego synka - i powiem szczerze, ze nigdy mu nie kupowałam pistoletów czy cos podobnego..kiedys dostał w zestawie ze strojem policjanta ale wogole go to nie zianteresowało..no i lerzy gdzies tam do dziś..to córcia młodsza (2lata)czasami gdzies go wzieła do reki a tak to nie. tez nie jestem za takimi zabawkami - gdzies to dla mnie taka agresja jest..Wole jak układa syn lego czy baki się torem Hot wheels.. :)

Offline Wyświetl profil  

Ale wszystko zależy od zainteresowań dziecka. Nie ma co zabraniać dziecku określonego typu zabawek, jeśli lubi pociągi niech bawi sie nimi, jeśli lubi żołnierzyki itp. niech się nimi bawi. Taka zabawa w wojsko wcale nie musi być agresywna.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Mamy parę pistoletów, karabin maszynowy ;) , lornetkę wojskową, zestaw małego policjanta z kajdankami a nawet :D prawdziwy beret żołnierski i torbę zakupione za grosze na wyprzedaży z jednostki wojskowej na Helu. Młody zachwycony :D uczymy go tylko aby bawił się tym bez przemocy, na szczęście on uwielbia odgrywać role tylko tych dobrych bohaterów ;)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wychowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]