Dzisiaj jest pt sie 17, 2018 10:37 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wychowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 339 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:

mayka pisze:
Ja myślę, że wszystko jest dla ludzi. Przede wszystkim trzeba ograniczyć ilość spędzonego czasu przed telewizorem. Całkowicie nie rozumiem rodziców, którzy chcąc mieć chwilę spokoju (a czasem więcej niż chwile) dają dziecku pilot do ręki i włączają telewizor. Zupełnie nie kontrolując co dziecko ogląda.

Oczywiście nie na tym rzecz polega, nie unikniemy telewizora, ale czas trzeba dawkować. Fajnie jest tez urzadzić sobie bajkowy seans i obejrzeć w rodzinnym gronie fajne filmy dla dzieci. Rodzinna atmosfera i wszyscy korzystają.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: my nie

My nie mamy telewizora. Komputery wystarczają w zupełności. parę lat temu kupiliśmy rzutnik i robimy sobie na nim seanse. Żeby nie było głucho w domu gra radio albo wybrana przez nas muzyka. Telewizor jest atrakcja u dziadków, ale jakoś nasza córcia niespecjalnie wykazuje nim zainteresowanie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: my nie
Awatar użytkownika

Alaku pisze:
My nie mamy telewizora. Komputery wystarczają w zupełności. parę lat temu kupiliśmy rzutnik i robimy sobie na nim seanse. Żeby nie było głucho w domu gra radio albo wybrana przez nas muzyka. Telewizor jest atrakcja u dziadków, ale jakoś nasza córcia niespecjalnie wykazuje nim zainteresowanie.

Alaku podziwiam takich ludzi. Naprawde :)
W dobie komputerów i kmórek uwazałam, ze telewizor to normalka jak kuchenka czy lodówka.

Dzieciaki napewno szczesliwsze od rówieśników, bo macie dla nich wiecej czasu.

Ja nie wiem czy jestem za czy przeciw.
U nas telewizor gra, mała patrzy czasem, ale i tak woli jak gra radio np.
To chyba jedyna rzecz w wychowaniu do ktorej nie porafie sie odnieść poprostu.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam.

A ja mam pytanie odnośnie telewizora w nocy. Bo tak sobie dzisiaj siedziałam z sasiadami pod domkiem, córka spała na górze i co jakiś czas chodziłam zagladnąć czy się nie przebudziła. Aż wkońcu sąsiadka pyta mnie czy mała mi się budzi że musze do niej zaglądać. Mówie, ze nie nie budzi sie zazwyczaj ale wszytsko się moze zdarzyć, moze mieć jakiś zły sen, moze chceć siku czy coś. A ona do mnie, ze jej mała jak się obudzia mamy nie ma to ogląda tv. No moja córka ma niecałe trzy lata i wątpie, zeby po przebudzeniu i zobaczeniu że rodziców nie ma spokojnie poszła i włączyła telewizor. A sąsiadka do mnie ze jej córka ma całą noc włączony telewizor :shock: bo wtedy lepeij śpi i zaden głośniejszy dźwięk jej nie budzi. Bo niby jest przyzwyczajona. Pomyślałam sobie co pomyślałam, ale nie odezwałam się. I wtedy inny sąsia mówi, ze jego dzieci były chowane tam samo. radio albo telewizor chodziło całą noc. Bo niby nie mozna dzieci przyzwyczaić do spania w ciszy bo później są same kłopoty.
No ja jestem zdania że to troche dziwne. W ciągu dziennej drzemki ok, nie chbie gra, ale w nocy. :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

Kasia no ja niestety przyzwyczaiłam moją córkę do tego, że gra muzyka całą noc :roll: ostatnio nawet zażyczyła sobie, że cały czas mają lecieć "Kolorowe kredki"....i nie mogę się zebrać, żeby ją tego oduczyć :?
Telewizora dziecko w pokoju nie ma 8)

Tivkę włączamy, Mała ogląda bajki na mini mini ale z umiarem ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

wow.. ale jazda z tym graniem :P w zyciu nie przyszloby mi do glowy puszczac dziecku tv albo radio noca :D szkoda by mi pradu na to bylo... wole zaspiewac kolysanke do snu :) a co jest jak musicie gdzies wyjechac i nie ma akurat w pokoju odbiornika? zabieracie ze soba?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

na obczyźnie nie ma problemu :wink:
w domu jak się obudzi i nie gra to woła (a budzi się średnio 3 razy :? ) , żeby jej włączyć. Właściwie to nie oduczyliśmy jej tego z wygody...oboje rano musimy wstać...ja po 5:00...i tak przekładamy z weekendu na weekend :roll:

a kołysanek nie śpiewam, krzywdy dziecku nie chcę zrobić ;) ale bajki owszem opowiadam przed snem :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

A ja widze teraz plus TV.

Corka nauczyla sie paru slow po angielsku :) i lubi mini mini
tam przynajmniej normlane bajki leca :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Delfinka_07 pisze:
A ja widze teraz plus TV.

Corka nauczyla sie paru slow po angielsku :) i lubi mini mini
tam przynajmniej normlane bajki leca :)

My specjalnie bralismy cyfrowy polsat by mieć cebebes bo tam fajne bajki zawsze były,ale zabrano ten prog z cyfrowego ale mamy Disney junior i syn ogląda,zero przemocy,nie to co Carton Network.

Ja synowi puszczam rano bajki po śniadaniu lub w trakcie,przed popołudniową drzemką gdy jest zmęczony,albo pod wieczór gdy w dzień nie spał.A tak to zajmuje się swoimi zabawkami.
Telewizja uzależnia :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Czytam, czytam i albo przytakuję, albo łapię się za głowę. Wszystko w odpowiednich ilościach jest dla ludzi, ale telewizor włączany nocą do usypiania??? A co jak wyłączą prąd??? To tak jakby dziecko nagle pozbawić smoczka...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Ekspedyta pisze:
Czytam, czytam i albo przytakuję, albo łapię się za głowę. Wszystko w odpowiednich ilościach jest dla ludzi, ale telewizor włączany nocą do usypiania??? A co jak wyłączą prąd??? To tak jakby dziecko nagle pozbawić smoczka...

dokładnie,dziecko powinno same zasypiać bez zbędnych rzeczy typu smoczek,tv...

Ja włączałam telewizor rano w trakcie lub po śniadaniu lub/i przed popołudniową drzemką.Ale na chwilę obecną telewizor jest ograniczony całkowicie,bo syn nie posuwa się do przodu z mową

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

O ile telewizor wydaje się być naprawdę zbędny przy zasypianiu, o tyle ze smoczkiem to nie jest takie oczywiste. Moja mała dulda smoka do spania i wzdragam się na myśl o oduczaniu jej tego. Poniekąd żałuję, że dałam jej smoka, ale przecież musiałam ratować moje wymemłane brodawki, bo mała z nich zrobiła sobie uspokajacza...
Sukcesem (marnym, bo marnym, ale jednak) jest to, że ma go w buźce tylko do spania, a nie łazi z nim 24/7

No a wracając do telewizorów, telewizorom mówię nie - mój ścieram tylko z prochów co sobotę, bo i tak nic tam ciekawego nie leci. Ale bajki na pewno będę córce puszczać...byle tylko jak najpóźniej i po wcześniejszej selekcji.
Zresztą życie pokaże samo:)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

U nas jest telewizor, ale celowo zablokowałam kilka kanałów z kreskówkami i durnowate mtv (na którym już prawie nie ma muzyki). Uważam, ze mimo wszystko telewizja to kontakt ze światem, nierzadko dobry film czy ciekawy program na dicovery chanel i super przepisy na ukochanej kuchni tv

Najlepiej jest zakładać limity- to jest jak ze słodyczami- nie ma co zupełnie zabraniać, tylko ograniczać. Dawkowanie przyjemności motywuje ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No wiec i ja soe mogę juz odnieść do tematu, bo moje dziecie kumate juz i ma swoje ulubione bajki.
Godzina dziennie, czasem dłużej, jak daje poaplic a ja mam cos do zrobienia, wlaczam pudło i gra, mała patrzy i mam spokój, ale tylko w wyjatkowych sytuacjach...

Póki co wstaje rano i ogladamy pol godziny w lozku, potem TV ogladam ja i po kapaniu idzie do naszej sypialni, nastawiam timer na 30 minut, tele sie wylacza, mała przychodzi mowi ze bajki poszły spać i kłade ja do lozeczka, gdzie zasypia sama.

Uwielbia Dorę i załapała liczenie do trzech po angielsku, policzy bez kłopotu, lepiej niż po polsku hehe ;)

Także mysle, ze wszystko z umiarem, ale zasypianie przed telewizorem to juz dla mnie przesada, a spanie przy nim to wogole nie do pomyslenia, choc zna takze takie matki niestety.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mój syn ogląda na VH1 o 7 rano pioseneczki dla dzieci i niektóre programy muzyczne dla dorosłych :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziewczyny, nie można przecież dać się zwariować z tymi nakazami i zakazami wychowawczymi, ale też nie można stracić zdrowego rozsądku. Psycholodzy alarmują, że dziecko powinno zacząć oglądać telewizję od 3 r.ż., bo jego mózg nie jest przystosowany do przetwarzania takich treści. Zawsze jednak powtarzam, że praktyka to cios zadany teorii. Jesteśmy tylko ludźmi i czasem też potrzebujemy chwili dla siebie (albo dla reszty rodziny jak trzeba ugotować obiad :g^^: )No a jeśli włączenie telewizora ma na w tym pomóc... Byle nie przesadzać w żadną stronę.
U nas na razie królują "Fakty" - zerkamy wspólnie 8)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ekspedyta u nas wspolnie ogladalismy Boks. Mała normalnie piała jak sie faceci po ryjach tłukli hehe ;) Była w wieku twojego malucha mniej wiecej, pamietam, stawała przy pufce jak maz ogladał i patrzyła sie i oczy coraz wieksze i śmiała sie do rozpuku :)

Kika u nas tez królowało VH1 i Rock your baby, ale juz chyba wyrosła, pamietam, ze za czasów jak ogladała to była dla mnie swieta godzina, bo mogłam isc sie spokojnie umyć.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

malgora mój teść jest fanem boksu. Jak przyszliśmy z małą do dziadków, a dziadek akurat oglądał boks, to córcia ryknęła i wyciągnęła pięść. Pompki robiliśmy ze śmiechu!
No to mamy bojowe córy :bum:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Chociaż dla wielu rodziców TV jest zbawieniem i przykuwa uwagę dziecka ja jestem przeciwna. Staramy się nie oglądać telewizji, a już na pewno nie przy dziecku. Wspólne zabawy i angażowanie malucha we wszystkie aktywności wszystkim wychodzi na zdrowie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Site Admin
Awatar użytkownika

Ja również jestem przeciw tv dla małych dzieci. Moja nie ogląda w ogóle i niczego. Czytamy jej bajki, śpiewamy, słucha muzyki, bawi się, ale tv jej do szczęścia niepotrzebny. Ustaliliśmy, że co najmniej do 3 roku życia oglądać nie będzie. Tak chcemy i póki co, jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów wychowania bez telewizora (zarówno w kwestii zachowania, kreatywności w zabawach, jak i mowy, po której ciężko komukolwiek uwierzyć, że ona ma zaledwie 1,5 roku).

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 339 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wychowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]