Dzisiaj jest wt lis 21, 2017 3:46 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wychowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 334 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna
Autor Wiadomość

Witam!
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
Ostatnio zaczęłam się nad tym zastanawiać. My nie mamy w domu telewizora i jak dla mnie jest ok. Ale....słyszę czasem wypowiedzi mam, jakie to bajki dzieci oglądają i jak je to bawi, ile emocji budzi......No i pewnie trzeba dziecko nauczyć obcowania z czymś, co i tak jakoś tam zagości w jego życiu (telewizja, internet....).....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja uwazam ze we wszystkim nalezy zachowac umiar i wtedy jest ok. nie widze nic zlego w tym ze dziecko sobie obejrzy bajke . moje dzieci maja swoje 2 ulubione bajki ktore chetnie ogladaja i bardzo sie z tego ciesza i co w tym zlego? tv to tak popularne zjawisko ze nie ma sensu od tego uciekac bo niby po co i dlaczego. z kolei jak nie masz tv i dobrze ci z tym to po co na siloe to zmieniac? jak dla mnie to tv ma tyle samo plusow co minusow.
na pewno nie sugeruj sie tym ze ktos ma i jego dziecko sie cieszy a ty nie masz i co z tego?

moje skromne zdanie to w dobie takiej techniki i rozwoju tv to rzecz niezbedna:) chodzi o to ze mi to sprawia przyjemnosc,dzieciom sprawia przyjemnosc. pozniej dzieciaki dorastaja ida do przedszkola zaczyna sie rywalizacja , koledzy rozmowy o bajkach i filmach,ulubione postacie z bajek .nie da sie przed tym uciec. dziecko na pewno bedzie troche wyobcowane w towarzystwie ale jesli dasz sobie z tym rade i nie masz ochoty na tv. to zyj w spokoju i sie nie przejmuj.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

u mnie niestety telewizor jest praktycznie caly dzień włączony :oops: wiem, że to źle, że dziecko nie powinno oglądać telewizji non stop, ale szczerze mówiąc ja bym sie zanudziła na śmierc bez telewizora, w ciszy, mąż w pracy ja sama w domu z dzieckiem, bawimy sie razem, ale ja tak nie potrafie w ciszy siedzieć :roll:.
będę musiała ograniczyć ta telewizję zwłaszcza przed dzieckiem, bo jednak źle wpływa na wzrok itd.
" co za dużo to nie zdrowo" :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ciekawy temat, sama chciałam zacząc rozmowę o telewizji.

Mam tv w domu, wlaczam przeważnie wieczorami jak Serdzio śpi.
W jego wieku (8miesiecy) tv to jak na razie zbyt wielka bomba inpulsowa, z której nic nie wyciagnie bo mózg jeszcze tylu impulsów na raz nie przetworzy.

Czy w przyszłości bede sadzac dziecko przed tv, nie wiem.
Na razie mam plan by tego nie robic, jednak wiadomo, kiedys padnie pytanie co to jest to "duze czarne"?

Oferta dla dzieci jest raczej uboga, oczywiście bajki lecą na dziecięcych kanałach non stop, ale czy to jest to co chciałąbym dziecku przekazac?
Mam nadzieje, ze uda mi sie czytac z dzieckiem bajki i rozwijac w ten sposób jego wyobraźnie, zamiast podawac gotowego kotleta z tv.
Morały z bajek i jak je dzieci interpretuja to inna sprawa zupełnie dodatkowo.
Jeśli wlacze tv to tylko z dzieckiem (przynajmniej dzis takie mam założenie).

Mam w rodzinie przypadki, gdzie tv to jedyny sposób na nude w domu, czy by zwyczajnie mama mogła chwile odsapnąc. Chciałabym tego uniknac. Sama nie wiele używam tv a jak już to raczej seria Discovery leci a nie filmy czy seriale.

Chciałabym nauczyc dziecko, że tv to jeszcze jeden instrument dzięki któremu może poznac świat a nie sposób na spędzanie czasu.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

kamila8446 pisze:
u mnie niestety telewizor jest praktycznie caly dzień włączony :oops: wiem, że to źle, że dziecko nie powinno oglądać telewizji non stop, ale szczerze mówiąc ja bym sie zanudziła na śmierc bez telewizora, w ciszy, mąż w pracy ja sama w domu z dzieckiem, bawimy sie razem, ale ja tak nie potrafie w ciszy siedzieć :roll:.
będę musiała ograniczyć ta telewizję zwłaszcza przed dzieckiem, bo jednak źle wpływa na wzrok itd.
" co za dużo to nie zdrowo" :roll:

ja mam tak samo, tylko że ja telewizji w ogóle nie oglądam...cały czas jestem sama w domu z dziećmi, mieszkam na zadupiu i jakoś włączone radio to nie to samo...i tak leci ten telewizor przez ponad pół dnia żebym tej ciszy i samotności tak nie czuła....głupie to ale ....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

xinkax, ja zbytnio się nie przejmuję, po prostu zbieram głosy. Dziecko wpatrzone w telewizor - ten widok jakoś mnie nie urzeka.....Nie sugeruję sie też tym, że ktoś ma i go to cieszy.... Myślałam raczej o tym, że dziecko może też czerpać radość z oglądania telewizji.

Kamila8446 i Astarte, ja lubię ciszę, ale rozumiem to, że potrzebujecie "głosów". Powiedzcie mi na ile Wasze dzieci interesują się telewizją? Co oglądają?

Grochy, mam podobne przemyślenia.
[Piękne imię daliście swojemu synkowi :)]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

gabito pisze:
Grochy, mam podobne przemyślenia.
[Piękne imię daliście swojemu synkowi :)]

Po pradziadku...

Kiedys też nie znosiłam ciszy, zawsze radio włączone miałam.
Dzis nadal lubie muzyke jednak już bardziej zwracam uwagę na to czego słucham.
Dla Serdzia na razie zakupiłam głosy lasu, ptaszków, ryczenia zwierzątek z zoo i z domowej zagrody.

Warto przed właczeniam tv poczytac troche psychologi rozwojowej i zastanowic sie czym zastumulowac dziecko, na co ono zwraca obecnie uwage czy zwyczajnie czego potrzebuje.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

gabito pisze:
Kamila8446 i Astarte, ja lubię ciszę, ale rozumiem to, że potrzebujecie "głosów". Powiedzcie mi na ile Wasze dzieci interesują się telewizją? Co oglądają?

tez lubię ciszę...ale to nie o to chodzi, mój mąż wraca do domu tylko na weekendy, zazwyczaj nikt mnie nie odwiedza...czasami tej ciszy w domu juz nie moge znieść, oczywiście czasem wystarczy posłuchac muzyki...

cały ostatni miesiąc pisałam prace magisterską, więc włączony telewizor czasem skupiał na sobie zainteresowanie Jeremiego, a dla mnie każda sekunda była cenna, wiem że tak nie powinno być tylko co miałam zrobić, żeby napisać
Jeremi rzadko w sumie patrzy na telewizor dłużej niz kilka minut w danej chwili i ogląda tylko i wyłącznie kanał CBeebies, jak dla mnie kanał super, zna juz wiele bajek, jak zaczynają się teletubisie to z drugiego pokoju przyczłapie żeby spojrzeć...nawet próbuje śpiewać, jak w bajkach śpiewają

na muzykę z radia (bez wizji) Jeremi tak nie reaguje

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

To ja też wtrące swoje trzy grosze...

Póki byłam mamą pełnoetatową z żadka tv włączone jakoś wolę radio... Niestey stało się coś co zmieniło cały mój świat. Zachorowałam i 6 miesięcy spędziłam włócząc się po szpitalach... Cały mój osobisty plan wychowania mojego dziecka legł w gruzach.
Oliwką zajmowała się mój mąż oraz jego siostra (przyjechała do nas z synem w wieku Oliwki).
8,5 miesieczne dziecko zostało "wplątane" w kilkunastogodzinne ogladanie tv. Nie popieram tego, ale fakt stał się faktem i niestety zkończył się moim fiaskiem bo teraz 19 miesieczna Oliwka jak wstaje to ciagnie swojego Tate do pokoju i mówi Tata baja. Staram się zajmować jej jakoś czas i ograniczam tv i wychodzi nam to na dobre...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Arek ma ulubione bajki na JimJamie ogląda jeśli widzę, że ma dość , po prostu TV wyłaczam lub właczam radio, ale tak moje dziecko ogląda TV :wink:
Acha no i teletubisie mamy, a, że moje dziecko je uwielbia to również je ogląda.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

moje dziecko też ogląda TV ale o wyznaczonych przeze mnie porach. Rano jest ok 15 minut bajki, po obiedzie jak odpoczywa na kanapie ok 10 minut i dobranocka wieczorem. Tylko, że jej oglądanie to jeszcze nie do końca to. Jak ma 15-sto minutową bajkę to popatrzy się może z 5 minut ;) Ogląda Pati bajki na mini mini. Uważam że są ok. Szczególnie lubi Tomka i Misia w dużym niebieskim domu ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.

Astarte pisze:
i ogląda tylko i wyłącznie kanał CBeebies

to jak Marta ;) też ogląda tylko ten kanał ;) i ma swoje ulubione bajki które pozwalamy jej oglądać ;)

siedzi daleko od TV, a ogląda nie cały dzień ;)

ja tam nie widzę problemu, jeżeli oczywiście wszytsko będzie z umiarem ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

9 miesięczne dziecko przed telewizorem? Ma ulubione bajki?

Wow, jestem pod wrażeniem.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Jeremi tez ma ulubione bajki... jak słyszy, że dana bajka sie zaczyna ( ta którą lubi) zaraz przychodzi i patrzy a do tego klaszcze... np. jest tak z teletubisiami :wink:

no i traktor Tom :lol: ... w sumie to bardzo mądre bajki uczą ( teletubisie) robienie akuku i papa w sam raz w tym wieku

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.

Grochy tak ma ulubione bajki.

Widzę kiedy się cieszy i gada do bajki a kiedy nie chce ich oglądać. Wtedy TV jest wyłączony.

Nie rozumiem co tak Cię dziwi ?? :lol: :lol: :lol: :lol:

tak w ogóle zauważyłam że od niedawna Marta zaczęła kumać i "wybierać" sobie bajki.

Astarte Marta lubi "nocny ogród" i "smyki" :lol: :lol:
jak widziała teletubisie na początku to płakała :( teraz tak obojętnie do nich podchodzi i nie chce oglądać.

Za to jak oglądamy jakiś film, to jej nie ciekawi, zerka na TV ale się nie wpatruje ;)

Ostatnio zmieniony czw wrz 18, 2008 8:06 pm przez Annn, łącznie zmieniany 1 raz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Arek ma też swoje ulubione, widać to przecież, dziecko się cieszy jak na nie patrzy, kanału o którym piszecie nie mamy, a szkoda, bo młody tak lubi teletubisie a koszt płyty jednej to 36zł :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

moja jakiś czas temu jak puszczałam jej teletubisie to płakała a jak miła tak właśnie ok 9 mc to strasznie je się to podobało ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

astrid-1 pisze:
Arek ma też swoje ulubione, widać to przecież, dziecko się cieszy jak na nie patrzy, kanału o którym piszecie nie mamy, a szkoda, bo młody tak lubi teletubisie a koszt płyty jednej to 36zł :?

na CBeebies teletubisie lecą kilka razy dziennie, zreszta wszystko co puszczają na tym programie jest idealne dla maluchów ( i wykańczające dla rodziców, bo ile można....znam juz większość piosenek na pamięć) jest w rodzinnym pakiecie w Polsacie Cyfrowym

Amen...chyba zerka :lol: :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.

Astarte no zerka :oops: jakaś literówka się wkradła i wyszło brzydkie słowo :lol: :lol: :lol:

ja też znam już weszystkie piosenki z bajek :shock: złapałam się nawet na tym że czasami małej śpiewam którąś z nich :lol: :lol: :lol:

Dagi to muszę jej jeszcze raz puścić ;) zobaczę jak zareaguje teraz ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja też śpiewam te zajefajne piosnki :lol: U nas króluje MiniMini, BabyFirst i coś tam jeszcze. Na wszystkich trzech kanałach same bobasowe bajki bez przemocy. Uczą liczyć, rozróżniać kolorki, odgłosy zwierząt ;)
Jest to fajne, pomysłowe.
U mnie tv, jak u Astarte i Kamili, sobie gra dla towarzystwa. Ale dzieciakom to wisi. Czasem przystaną i sprawdzą, o co chodzi. Chyba, że zainteresuje ich jakaś konkretna bajka. Miś w dużym niebieskim domu, albo jakieś edukacyjne z postaciami z ul. Sezamkowej.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 334 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wychowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]