Dzisiaj jest sob wrz 23, 2017 11:36 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wychowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mały gryzoń:)
Awatar użytkownika

witam, od pewnego czasu mam mały problem, :roll:
mój kochany synek ma już 6 ząbków, domyślam się że idą kolejne i swędzą go dziąsełka...
problem w tym, że bardzo często gryzie moje ręce, brodę, policzki, przytula się i nagle gryzie w szyje ( ostatnio tak nianię załatwił :shock: )
potrzebuję podpowiedzi jak go tego oduczyć :?
próbowałam mu tłumaczyć - nie wiem ile z tego zrozumiał :D , gdy czasami krzyknę z bólu on od razu płacze, jeśli posadzę go dalej od siebie to zaraz raczkuje przytula się i znowu gryzie....
podaję mu gumowe, żelowe zabawki ale chwilkę pogryzie i odrzuca je....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kajola mój ma dokładnie to samo, czasem mam wrażenie że robi to bezwiednie, podchodzi ugryzie bo akurat go zaswędzą dziąsełka i idzie dalej sie bawić :? on ma już 16 ząbków, a mimo wszystko gryzie tak aby zacinąć ząbkami, które świeżo wyszły...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

moja vika tez mnie od czasu do czasu ciachnie swoimi zabkami. Zawsze zostawiam jej pod reka gryzaki, ale raczka chyba lepsza :D

aniolek 2009*

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Emka też mnie tak kąsa. Podejdzie, niby się przytula aż nagle, niespodziewanie tak mnie ugryzie że nieraz krzyknę z bólu. Niekiedy mam wrażenie że robi to specjalnie :evil: Jak mnie ugryzie to ją leciutko odsuwam, robię "nunu" palcem, mówię że nie wolno itp. ale słabo to skutkuje.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cytuj:
Jak mnie ugryzie to ją leciutko odsuwam, robię "nunu" palcem, mówię że nie wolno itp. ale słabo to skutkuje.

:lol: też to znam i mam wrażenie , że czasami jest to troszkę złośliwe bo się bardzo cieszy jak mnie ugryzie :lol: :lol: :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No znam ten problem doskonale, odczuwam to codziennie na swojej skórze-dosłownie hihihi i nie sądzę, żeby robił to bezwiednie, bo po każdym ugryzieniu straszną ma radochę, że matka wyje z bólu.Staram się stanowczo mu tego zakazywać i może trochę skutkuje, ale nie do końca, bo potrafi się zapomnieć i uchlać prawie aż do krwi. Do tego jeszcze ostatnio nauczył się szczypać.Po prostu nie wiem co robić, bo przecież wydzierać się na niego nie będę, a na stanowczy ton mój syn jest głuchy. :cry:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hehe, a mnie moja pociecha do krwi ugryzła :oops: Uwielbiała gryźć w brodę i ramię. W momencie gdy chciała mnie użreć mówiłam NIE!, BOLI, AŁA! Głosno i stanowczo i udawałam ze płaczę. Pomogło. Mała już wie co to AŁA! Sama nawet to mówi. No i czasem dziąsełka nie tyle swędza co poprostu bolą. I to bardzo. Na porządku dziennym mam nurofen i Dentinox. Acha, nie wolno sie śmiać gdy dziecko probuje ugryzc, mysli ze to zabawne porostu. I robi tak dalej.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

a co gdy dziecko gryzie samo sobie raczki az do glebokich sladow?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

o kurde lula111 nie mam zielonego pojęcia :shock: chyba probowałabym jakoś malucha zająć zabawą albo wciskałabym mu chrupy do gryzienia. To już chyba wolę jak mnie mały gryzie...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mój młody teżmnie gryzie, a potem "skubany" odsuwa się i patrzy jak zareaguję - udaję że płaczę i groże mu palcem, ale to nie pomaga :? , nie wiem, co dalej :cry:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kolega miał taki sam problem z synalkiem. Synalek wiecznie gryzł wszystkich dookoła, bo uważał, że jest to świetna zabawa.
Kolega tłumaczył, pokazywał. Synalek kiwał główką, że rozumie i za chwilę caps kogoś w rękę,
Wreszcie kolega go ugryzł. Była straszna histeria, ale gryzienie się skończyło. Dziecko nie zdawało sobie sprawy, że to boli. Traktowało gryzienie jako świetną zabawę.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

U nas ten problem jest od dłuższego czasu,czasem nie gryzie kilka dni,a potem nagle potrafi ugryźć mnie nawet w tyłek.
Położna doradziła mi też żeby ją ugryźć,zrobiłam to,ona sie popłakała,że boli itp,a za godzinę użarła mnie do krwi.... :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja też mam w domu małego gryzonia.
Gryzie i bije.
Tłumaczę mu ale moge sobie mówić i mówić.
Bez efektu.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Nie sądzę, żeby mój roczniak, był na tyle dojrzały, żeby zrozumiał, że jak ja go ugryzę i go zaboli, to działa to również w drugą stronę. Chyba nie jest to dobra metoda, może dla starszych dzieci. Ja mojego staram się czymś zająć jak go dopada "gryzący" humor, bo zauważyłam, że najczęściej zaczyna gryźć, kiedy troszkę się nudzi. Może w ten sposób chce zwrócić na siebie uwagę? nie wiem? żadne karcenie, mówienie nie wolno nie skutkuje.Mogę tak sobie gadać do woli :cry:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

moj probował podgryzać ale zastosowałam metode Super niani. jak podchodził i dziabał to go odsuwałam i sadzalam z dala od siebie (kurcze nie mam jeżyka :lol: ).popłakał poskomlał i narazie nie gryzie. Chociarz ostatnio podleciał i chcial chyba ukąsic mnie w kolano i sie za mocno pacnąl. zabolało go i przestał. tylko ze ja to nie wiem do konca czy on bedzie gryzł czy idzie dac buzi. bo czasami podbiega i w podobny sposob daje caluski (przykleja sie z otwartą buzia np do policzka i ślini). nie mniej jak ktos ma jakies spawdzone metody to chetnie skorzystam. potwerdzam ze u starszych dzieci tzw.terapia szokowa dziala. moja kolezanka ugryzla swoja córcie(oczywiscie nie za mocno), powiedziala jej widzisz to boli. myslisz za jak ty gryziesz to jest mile? i pomogło ale ona ma 2 latka. nie wiem czy ta metoda jest skuteczna na rocznych dzieciach

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No to i ja dołącze do klubu gryzoni.. :wink:
Mój synek ma 8 m-cy a potrafi tak dziabnąć mnie w ramię, że aż gwiazdy widzę :? No i zastanawiam się co będzie jak urośnie mu więcej ząbków, bo póki co ma tylko dwie dolne jedyneczki - a raczej szpileczki!! :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

no to i ja przylacze się dl klubu mam małych gryzoni... moja 1,5 roczna Nadia jakiś czas temu zaczeła gryżć bo swedziały ją dziąsła, przeszło jej takie gryzienie ot tak samo... ale niedawno znów zaczeła gryźć i dodatkowo szczypać... zauwazyłam, że czasami robi to z nudów... a czasami wtedy kiedy jej się czegoś zabroni i jest zła i nie wie co z sobą zrobić... jak tylko uslyszy słowo nie gryź to na bank ugryzie... już jej nawet oddałam :oops: ugryzłam, jak szczypała uszczypnełam a i tak nadal tak robi... najczęsciej tacie bo ten ryczy ała, ale nic jej nie zrobi... :roll: a jak zrobił to popłakała chwile i znów zaczynała swoją zabawe... cięzkie jest życie z gryzoniem ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

no nie a mialam nadzieje ze ten sposob pomaga. to co zostaje tylko cud?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Odsiezam temat ... mam ten sam problem
Moje dziecko (18 miesiecy) gryzie ... zwlaszacza mnie.
Pogroze mu palcem ... powiem ze nie wolno .. ze mame boli .. ale to i tak nic nie daje.
Przytuli .. ukocha ... a za chwile znowu ugryzie.
Nie robi tego w zlosci ... po prostu tak o.

Znacie jakies sposoby?
Podobno dziecko z tego wyrasta ... ale kiedy?

['][']

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

to ja też się zapisuje..
Dziś Szymon ( 19 miesięcy) ugryzł o pół roku młodszą koleżankę, z premedytacją, ze złości.. już kilka razy mu się to zdarzało ale dziś to była przesada.. wcześniej jakoś udawało mi się w porę zareagować.. zawsze mu wtedy tłumacze że nie wolno..
rozumie że źle zrobił ... po powrocie do domu "opowiedział" tacie co zrobił.. pokazał jak ugryzł Jagodę, jak ona płakała, jak on płakał, jak mama dała po łapkach.. :oops: no i widać że się zawstydza jak się o tym wspomina..

no ale to na pewno się powtórzy.. jak wtedy reagować?

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wychowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]