Dzisiaj jest wt lis 21, 2017 4:41 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wychowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

Nicktoo .. ja widze u nas ze obojetnie czy zareaguje czy nie ... mlody i tak gryzie.
To tłumacze .... nie wolno .... :roll:
Ale dziecko moje i tak w czasie zabawy jak sobie przypomni to ugryzie.

Pomyslalam ze nie bede reagowac .... ale ciezko tak jak młody dziabnie z calej siły siedziec z kamienna twarza.
Nie mam sposobu :ysz:

Nicktoo jak Szymek kogos ugryzie to musisz zwrocic mu uwage ze tak nie wolno.
Ale czy zrozumie ???

Mamy malych gryzoni .... do kiedy wasze dzieci gryzły???

['][']

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Marlenka moja nie gryzie nas, ale meble strasznie gryzie, łóżeczko troche ale najbardziej ucierpiała kanapa...
prosze co potrafia dwie dolne jedynki:
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja pierdykam :shock: Mój kot wymięka :!:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

malgora83 no w szoku jestem ... :shock:
Nasz syn meble i kanapy zostawia w spokoju :lol:
Jeszcze .....

['][']

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

malgora83: jestem w szoku :shock:
nasz córka czasem przy zabawie wbije ząbki w nas ale odrazu mówię że robi ała i przestaje.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

moja maluchy nie gryzą ale od znajomej syn... rozumiem że male dziecko nie spelna 2 lata... ale zaczyna mnie to denerwować, chodzimy razem na spotkania mam z dziećmi i jej syn jeżeli chce zabrac komuś zabawkę lub jakies dziecko chce zabrac jemu zabawkę to gryzie nie raz do krwi... oczywiście mama jego mówi mu że nie wolno i teraz chlopczyk/ dziewczynka płacze to boli przeproś itp itd... ale on nadal robi to samo...
najbardziej to chyba denerwuje tlumaczenie mamy chlopca która twierdzi że to normalne bo jest malutki i nie umie sie bronic inaczej i on tym gryzieniem sie broni...
nam tez sie kiedys przydarzyło i chłopiec ugryzł mojego synka w kciuk... wziął cały paluszek do buzi i ugryzł... paluszek spuchniety, czerwony i oczywiscie w kolo odbite zeby... mój syn płakał a mamusia "gryzonia" powiedziała " nie płacz już Olivier przecież on cie przeprosił" ehhh

jest jakis sposób na "gryzonia"?
ja na dzień dzisiejszy rozważam unikanie spotkań z ta mamą i jej synkiem...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Witam serdecznie drogie mamusie :) Moja córcia <roczna> tez gryzie i to nawet nie wiadomo kiedy Cię " użre" zaczęła w sumie od kąt pojawiły się jej pierwsze ząbki czyli miała ok 5msc no i do teraz nie mogę jej oduczyć, tłumaczenie nie wystarczy mówienie -że to boli, że tak nie wolno że tak robią nie grzeczne i brzydkie dzieci itp. POmóżcie mi może macie jakies metody bo ja już nie mam sił, wszystkie dzieci boją się mojej dzidzi :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

angel1989 pisze:
Witam serdecznie drogie mamusie :) Moja córcia <roczna> tez gryzie i to nawet nie wiadomo kiedy Cię " użre" zaczęła w sumie od kąt pojawiły się jej pierwsze ząbki czyli miała ok 5msc no i do teraz nie mogę jej oduczyć, tłumaczenie nie wystarczy mówienie -że to boli, że tak nie wolno że tak robią nie grzeczne i brzydkie dzieci itp. POmóżcie mi może macie jakies metody bo ja już nie mam sił, wszystkie dzieci boją się mojej dzidzi :(

pamiętam jak siostrę ugryzła siostrzenica w udo :lol: ale miała wtedy jakiś rok
co do gryzienia u takich niemowlaków to normalne,dzieci próbują do czego są zęby,mnie też dzieci gryzły i minęło im to po tym jak robiłam bardzo smutną minę,dodając ała i że nie wolno,bo po co więcej mówić typu,że tak robią niegrzeczne dzieci bo jeśli chodzi o moje to by wtedy tego nie zrozumiały,więc gestem wytłumaczyłam.
Jeśli dziecko nie ma korzyści z tego,że zachowuje się w pewien sposób to moim zdaniem nie powinno to robić,ale skoro kiedyś np.jakąś mamę to bawiło czy się śmiała to dziecko będzie gryzło bo będzie czekało aż mama znowu się uśmiechnie :lol: ale skoro przyszedł dzień,że taka mama ma dość gryzienia to trzeba uparcie tłumaczyć,że nie wolno,nie pokazujcie dzieciom na ich własnej skórze że to boli bo dla nich będzie to zabawa,mojego syna akurat bawi że nasz pies go czasami podgryzie przy zabawie,ale on go nie gryzie :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mój synek też potrafi czasem ugryźć niestety pewnie nie da się oduczyć tak niedobrego nawyku a to wszystko przez swędzące dziąsełka...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

moj synek tez mial niedawno taki okres, ze podchodzil i nagle gryzl w to, co mu sie udalo zlapac, reke, palec, stope, probowal gryzc w nogi, kiedys ugryzl mnie w policzek. robil to szybko, znienacka, a ze zebow juz wtedy mial duzo, to bylo bardzo bolesne. grzeczne mowienie nie skutkowalo, wiec zaczelam po prostu krzyczec: NIE WOLNO! i odkladac go, nie do kata, a po prostu gdzies obok na podloge, zeby nie byl u mnie na rekach czy na kolanach. oczywiscie zawsze zaczynal plakac, ale pozwalalam mu poplakac chwile, powtarzalam raz jeszcze zdecydowanym tonem: nie wolno gryzc! i dopiero potem go przytulalam. i robilam to po kazdym ugryzieniu. szybko sie nauczyl i juz tak nie robi. tzn jeszcze mu sie czasem zdarzy, zwlaszcza jak sprawdzam, czy nowych zebow nie ma, albo jak wyjmuje smieci z paszczy ;) ale generalnie jest ok. z tym, ze on juz wtedy mial ponad rok i slowa: nie wolno bardzo dobrze rozumial. mysle, ze dziecko roczne i ponad mozna w ten sposob probowac oduczyc. i nie bojcie sie, ze dziecko sobie przy okazji chwile poplacze :lol: jak bedziecie to robic z usmiechem, bez zdecydowania, to sie dziecko w zyciu nie nauczy. a od minutowego placzu jeszcze sie dziecku krzywda nie dzieje. natomiast jak chodzi o dziecko kilkumiesieczne, ktore gryzie wszystko jak leci, bo zabkuje - osobiscie mysle, ze na to nie ma sposobu, bo to po prostu proba ulzenia sobie w cierpieniu, a nie niegrzecznosc, zle zachowanie. tu pomoc moze przynoszenie dziecku ulgi w inny sposob, gryzaki, zele, skorka od chleba itd. osobiscie polecam schlodzonego arbuza, u nas dzialal cuda ;)

Gosia85g hmm temat troche stary, prawie rok minal, wiec pewnie juz sie duzo zmienilo. ale u synka Twojej znajomej wg mnie to byla zwykla niegrzecznosc, ktora powinna byc zdecydowanie karcona. to nie jest gryzienie zabkujacego malucha, tylko nazwyklejsza agresja. a tlumaczenie, ze dziecko sie tak broni jest absurdalne :roll: nie wiem, co Ty wtedy zrobilas, ja bym chyba ograniczala kontakty.
jezeli to czytasz, to mozesz napisac, jak sie to dalej potoczylo?

Offline Wyświetl profil  

Istnieje wiele powodów dlaczego dzieci gryzą.
* w taki sposób poznają właśnie świat, dlatego każdy przedmiot najpierw ląduje w buzi,musi zostać dokładnie wybadany
* gryząc nas często chcą sprawdzić naszą reakcję, być może potrzebują więcej uwagi, tak... według nich powinniśmy być na każde zawołanie 24h na dobę. :P Pamiętajmy, że nie znają one konsekwencji gryzienia, dlatego nie wiedzą, że powoduje to ogromny ból.
*może to być rodzaj komunikacji, jeżeli dziecko mówi dopiero parę słów przez to daje nam do zrozumienia, że ma czegoś dość, lub coś nie jest po jego myśli.
Gdy dziecko nas gryzie odsuwajmy je, najlepiej aby to w ogóle nie nastąpiło, możemy więc złapać rączkę dziecka i zatrzymać ją. Nie pozwalajmy, tłumaczmy, że tak nie wolno bo to bardzo boli. Nie bójmy się okazywać swoich uczuć. Gdy widzimy, że nasza pociecha jest zła to nazywajmy jej uczucia : widzę, że jesteś zły bo... ale...być może jest zły bo nie dostał swojej ulubionej zabawki. Gryzienie u małych dzieci może być spowodowane ząbkowanie, można śmiało wykorzystać wypróbowane już przeze mnie gryzaki <reklama>. Mój chrześniak z Zespołem Downa, która ma obecnie 7 lat do tej pory nie rozstaje się z nim. Chętnie wykorzystuje go do rozładowania emocji.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wychowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]