Dzisiaj jest wt lis 21, 2017 4:38 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wychowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 470 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

Cytuj:
Jestem za!
Miłosz na razie dostał klapsa ze 2 razy i podziałało.
Weronika dostała i to nie raz bo po prostu rozpieszczona przez dziadków i rozwydrzona.Teraz już ma inne kary,które bardziej ją "dotykają" niż klaps.
Lanie dostałam,a swoim dzieciom nigdy nie dam.
Czegoś nie rozumiem, to jesteś za czy przeciw? Dzieciom byś nie dała, ale je bijesz, więc się zdecyduj, bo widać stosujesz po prostu przemoc, która podziała zawsze, bo rodzi lęk. Ciebie jakby ktoś strzelił, mąż na przykład to teżby podziałało, bo bałabyś sie powtórki. :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Lanie a klaps jest różnica,prawda?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

nie ma, jedno i drugie to przemoc fizyczna :twisted:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

_Lilith_ pisze:
nie ma, jedno i drugie to przemoc fizyczna :twisted:

Wiesz ale na Miłosza inne kary działają i się na razie słucha,a na młodą nic.Ale jak dostała klapsa to działało.Oczywiście ja nigdy nie dawałam tylko klapsa bo potem tłumaczyłam jej.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Nie radzisz sobie z dzieciakami więc własną frustrację na nich wyladowujesz. Nie potrafisz sobie poradzić ze swoją złością. :D

Poczytaj cały wątek :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

pyszczek55 sytuacja jest bardzo prosta - o czym Lilith już wspominała. Czy gdyby Twój facet Ci przywalił, a potem wytłumaczył, że byłaś niegrzeczna, więc musiał, to taki argument by do Ciebie trafił?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dobra przeczytam wątek.
Przeczytałam trochę i wiecie co może macie racje ale ja nie wiem jak można ukarać prawie 2 latka.Mimi dostał klapsa raz za to że mnie opluł no to mu powiedziałam że tak nie wolno.Zrobił jeszcze raz to cierpliwie powiedziałam jeszcze raz że nie wolno.Za trzecim razem jeszcze raz mnie opluł i dałam mu lekkiego klapsa w pampersa.Popatrzył się na mnie dziwnie i przytulił.
Ale kary na bajki mu nie dam bo nie ogląda,karne krzesełko???
A wy jak karacie bo chyba nie wychowujecie bezstresowo swoje dzieci?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Nie rozumiem dlaczego wychowywanie bez bicia jest odbierane jako bezstresowe? Czy jeżeli stanowczym tonem dasz dziecku ostrzeżenie, a potem jeżeli nie posłucha to zastosujesz karę odpowiednią dla wieku , to oznacza, że wychowujesz bezstresowo? Nie da sie wychowac dziecka bezstresowo, niezadowolenie rodzica, brak możliwości porusdzania się, czyli usadzenie na jakiś czas już jest stresujące, a jakie nielubiane i jaką złośc budzi. Spróbuj syna najpierw ostrzec, że jeżeli zrobi costam, to dostanie karę i pójdzie siedzieć do kąta, ale musisz powiedzieć to stanowczo i mając z nim kontakt wzrokowy, bo inaczej nie zrozumie. Jeżeli trzeba to ukaraj go i posadz na głupie 3 min, kiedy wstaje to konsekwentnie sadzaj od nowa. Zapewniam cie, że wtedy wyjdzie z niego cały arsenał emocji. Mója syn za pierwszym mnie ugryzł, krzyczał, wrzeszczał, próbował rzygać, normalnie się wściekł, ale w końcu siedział cicho pochlipując. Zrozumiał, że mnie nie przeforsuje i potem już było tylko lepiej. dodam, że przed tą karą nigdy wcześniej nie widziałam takiej histerii, sama byłam w totalnym szoku, bo z tej strony go nie znałam. Wystarczyło tylko ograniczyć jego swobodę na parę minut. :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

_Lilith_ pisze:
Nie radzisz sobie z dzieciakami więc własną frustrację na nich wyladowujesz. Nie potrafisz sobie poradzić ze swoją złością. :D

Poczytaj cały wątek :wink:

w tym temacie się z Tobą zgadzam w 100%
nie wiem jak niektóre mamy potrafią powiedzieć,że klaps to jest coś innego niż bicie :shock:

moja córka dostała w tyłek,bo kręciła się koło kuchenki,korciła ją iskra i ten dźwięk,raz odkręciła jednak gaz,na szczęście nie strzeliła iskrą bo nie wiem co by było,bo gaz chwilę się ulatniał...no i wtedy dostała w tyłek,zaśmiała się,ale moja powaga spowodowała że zrozumiała o co chodzi

_Lilith_ pisze:
Nie rozumiem dlaczego wychowywanie bez bicia jest odbierane jako bezstresowe? Czy jeżeli stanowczym tonem dasz dziecku ostrzeżenie, a potem jeżeli nie posłucha to zastosujesz karę odpowiednią dla wieku , to oznacza, że wychowujesz bezstresowo? Nie da sie wychowac dziecka bezstresowo, niezadowolenie rodzica, brak możliwości porusdzania się, czyli usadzenie na jakiś czas już jest stresujące, a jakie nielubiane i jaką złośc budzi. Spróbuj syna najpierw ostrzec, że jeżeli zrobi costam, to dostanie karę i pójdzie siedzieć do kąta, ale musisz powiedzieć to stanowczo i mając z nim kontakt wzrokowy, bo inaczej nie zrozumie. Jeżeli trzeba to ukaraj go i posadz na głupie 3 min, kiedy wstaje to konsekwentnie sadzaj od nowa. Zapewniam cie, że wtedy wyjdzie z niego cały arsenał emocji. Mója syn za pierwszym mnie ugryzł, krzyczał, wrzeszczał, próbował rzygać, normalnie się wściekł, ale w końcu siedział cicho pochlipując. Zrozumiał, że mnie nie przeforsuje i potem już było tylko lepiej. dodam, że przed tą karą nigdy wcześniej nie widziałam takiej histerii, sama byłam w totalnym szoku, bo z tej strony go nie znałam. Wystarczyło tylko ograniczyć jego swobodę na parę minut. :wink:

mój syn robił to samo gdy otrzymał pierwszą karę tego typu,nawet wstawał i rzucał się na dupę i też po kilku takich akcjach było lepiej,córka jako starsza i więcej rozumiejąca ze spokojem odsiaduje kary,ja jeszcze od niej wymagam by potem mi powiedziała sama co zrobiła źle i że już tak nie będzie robiła i jeszcze zapytałam co będzie gdy znowu powtózy się sytuacja.Synowi jedynie mówię gdy się już wykrzyczy czy też wypłacze,gdy już te emocje opadną i jakoś działa zawsze :wink:

Xezbeth pisze:
pyszczek55 sytuacja jest bardzo prosta - o czym Lilith już wspominała. Czy gdyby Twój facet Ci przywalił, a potem wytłumaczył, że byłaś niegrzeczna, więc musiał, to taki argument by do Ciebie trafił?

ja bym oddała :lol: to nic że silniejszy :wink:
agresja rodzi agresje,słyszałyscie to już ? :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

pyszczek55 pisze:
Dobra przeczytam wątek.
Przeczytałam trochę i wiecie co może macie racje ale ja nie wiem jak można ukarać prawie 2 latka.Mimi dostał klapsa raz za to że mnie opluł no to mu powiedziałam że tak nie wolno.Zrobił jeszcze raz to cierpliwie powiedziałam jeszcze raz że nie wolno.Za trzecim razem jeszcze raz mnie opluł i dałam mu lekkiego klapsa w pampersa.Popatrzył się na mnie dziwnie i przytulił.

system kar i nagród chociażby.
Masz dwoje dzieci i to sie swietnie składa, bo dzieci lubia rywalizację.
Tylko nie mów ze młody za mały bo nie kuma. Moja córka ma 2 lata i kuma, wie co to jest kara, ba nawet potrafi powiedziec dlaczego ja dostała.
Dzisiaj mieslismy isc do sali zabaw, ale ze mi cyrki przy obiedzie urzadziła to powiedziałam, ze nie pojdziemy. Był płacz, ale powiedziałam nie i koniec, masz kae bo sie brzydko zachowałas. Mowiła nawet ze juz nie bedzie, ale powiedziałam ze jak jutro bedzie grzeczna to pojdziemy jutro.
Mamy karny kąt... Tez skutkuje do tego stopnia, ze jak popatrze na moja to spuszcza głowe i mówi... "ide o konta nooo" potem krzyczy co jakis czas "moge juz przytulic??"
Wiadomo, ze nie od zaraz zacznie skutkowac to czy owo, ale wytrwałosc przyniesie efekty napewno.

Od miesiaca moje dziecie ma normlane łóżko, nie łóżeczko. Strasznie sie ja usypiało bo uciekała. Walczyłam ponad 3 tygodnie. Dzisiaj była 3 lub 4 noc kiedy sama powiedziała, ze czas spac jak sie bajka skończyła i nie uciekała z łóżka tylko lezała na nim az zasneła.

Kiedys juz tutaj dyskutowałam i nadal trzymam sie swego.
Nie uderzyłam, ale nie wiem gdzie jest granica mojej cierpliwosci i obym sie nigdy nie dowiedziała, ale nie bede sie zarzekać ze nigdy tego nie zrobie. Mam nadzieje, ze nigdy nie zastosuje wobec mojego dziecka przemocy fizycznej.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

malgora83 pisze:
pyszczek55 pisze:
Dobra przeczytam wątek.

system kar i nagród chociażby.
Masz dwoje dzieci i to sie swietnie składa, bo dzieci lubia rywalizację.
Tylko nie mów ze młody za mały bo nie kuma. Moja córka ma 2 lata i kuma, wie co to jest kara, ba nawet potrafi powiedziec dlaczego ja dostała.
Dzisiaj mieslismy isc do sali zabaw, ale ze mi cyrki przy obiedzie urzadziła to powiedziałam, ze nie pojdziemy. Był płacz, ale powiedziałam nie i koniec, masz kae bo sie brzydko zachowałas. Mowiła nawet ze juz nie bedzie, ale powiedziałam ze jak jutro bedzie grzeczna to pojdziemy jutro.
Mamy karny kąt... Tez skutkuje do tego stopnia, ze jak popatrze na moja to spuszcza głowe i mówi... "ide o konta nooo" potem krzyczy co jakis czas "moge juz przytulic??"
Wiadomo, ze nie od zaraz zacznie skutkowac to czy owo, ale wytrwałosc przyniesie efekty napewno.

Od miesiaca moje dziecie ma normlane łóżko, nie łóżeczko. Strasznie sie ja usypiało bo uciekała. Walczyłam ponad 3 tygodnie. Dzisiaj była 3 lub 4 noc kiedy sama powiedziała, ze czas spac jak sie bajka skończyła i nie uciekała z łóżka tylko lezała na nim az zasneła.

Kiedys juz tutaj dyskutowałam i nadal trzymam sie swego.
Nie uderzyłam, ale nie wiem gdzie jest granica mojej cierpliwosci i obym sie nigdy nie dowiedziała, ale nie bede sie zarzekać ze nigdy tego nie zrobie. Mam nadzieje, ze nigdy nie zastosuje wobec mojego dziecka przemocy fizycznej.

O dzięki bardzo mi pomogłaś.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Nie ma za co.
Poprostu czasami rodzice nie doceniaja swoich dzieci i traktuja je nadal jak niemowlęta ktore nie sa swiadome co jest dobre a co złe. Nie mowie, ze dwulatek juz wie dokładnie o co chodzi, ale wie wiecej niż mozemy sobie wyobrazic.
Pewnie to dlatego, ze nie pamietamy jak sie zachowywalismy w wieku 2 latek ;) Jakbysmy pamietali co czulismy w tym okresie wychowanie takiego brzdaca byłoby toche łatwiejsze ;)
Powodzenia ci życze i wytrwałosci, bo tylko konsekwencja może zdziałac cuda :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja nie jestem taka wytrwała jak mój m.Np:Kiedyś pojechał z młodym na zakupy i Mimi nie chciał iść z parkingu do sklepu.Zaczął krzyczeć,płakać i rzucił się na ziemię.Mąż go podniósł i powiedział stanowczo:Jeżeli zaraz się nie uspokoisz to wracasz do domu i mały znów to samo.Więc M. wziął go do samochodu i przywiózł do domu.Mały darł się.Ale po tym zdarzeniu mały gdziekolwiek idzie/jedzie z M. nie urządza cyrków.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

pyszczek55 musisz sobie uświadomić, ze konsekwencja daje dziecku poczucie bezpieczenstwa. Jesli teraz bedziesz odpuszczac, mówic ze nie wolno cukierka a po piecdziesiatej prośbie o niego ustapisz i dasz to maluchowi zapali sie czerwona lampka ACHA! JAK GODZINE JA PROSZE TO MI W KONCU DA i wtedy ze wszystkim bedzie tak samo.
Głupia sytuacja z cukierkiem u nas, kiedys pol dnia były prosby, ale nie i koniec, po jakims czasie nie musze jak katarynka mowic NIE, wystarczy raz, moze dwa i koniec ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

malgora-dzięki ci!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja jestem przeciw to nic nie daje pokazuje że rodzice sobie ie potrafią poradzic z własnym dzieckiem, wywołuje to frustracje i złośc rodziców

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jestem absolutnie przeciw.
Sama moze ze 3 razy dalam klapsa, w chwilach kiedy juz nie potrafilam sie opanowac, za kazdym razem byla to sytacja mega niebezpieczna dla niego, bo np. wybiegl mi ze sklepu nie sluchajac mojego wolania wprost na parking pod samochody.
Jednak normalnie nie daje klapsa ani tez nie krzycze na dzieci. Zawsze staram sie zapobiegac zlym zachowaniom np. przez odwrocenie uwagi dziecka. Jak juz cos zbroi to tlumacze ze tak nie wolno i dlaczego, po czym w zaleznosci od stopinia przewinienia idzie przemyslec sprawy do kata (bardzo skuteczne) lub np. wyciagam ze skarbonki pieniadze na naprawe zniszczen, albo konfiskuje "narzedzie zbrodni".

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Jestem przeciw! Klaps niczego nie rozwiązuje. Myślę, że dziecko czuje wtedy jakieś poczucie krzywdy i to jeszcze od strony najbliższej osoby. U mnie kiedy taka sytuacja się zdarza zawsze mówię, że nie wolno i tłumaczę dlaczego. Wiadomo trzeba czasami powtórzyć kilka razy, ale myślę, że to jest bardziej skuteczne niż kara cielesna w postaci klapsa.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Nie popieram.
Mojemu mężowi czasem ręka uciekła, ale to nic nie dało, a było nawet jeszcze gorzej, wtedy w dziecku moim budziła się furia i nie sprawiało to ze uspokoiła się lub ze zrozumiała ze coś robi źle. Dla niej znacznie gorsza kara jest samo słowo kara...np za kare nie opowiem ci bajki wieczorem, za kare idziesz do kąta.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

skoro mozna dawac klapsa dziecku ze sie nie slucha no to i facetowi swojemu tak samo, albo kablem go, bo przeciez wiekszy jest to klapsa nie poczuje

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 470 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wychowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]