Dzisiaj jest pn cze 25, 2018 12:22 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wychowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 791 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Dziekuje w jego imieniu :lol: Taka dumna z tej kupy bylam, ze szok :) Chyba mu sie spodobalo, bo tak mu bilam brawo, chodzil potem i pokazywal jak robi kupe :lol: Kuca, nadyma sie i wydaje ciezkie stekniecie :lol: A ja placze ze smiechu!!!Bo on nigdy tak kupy nie robi!Zwykle tylko przykuca i kupa juz jest :)
pscola-robie te Twoje przepisy na okraglo...podrzuc cos jeszcze!!!

Obrazek

Aniołek (*) (18 tc, 07/04/2010)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hahahahaha może jutro bo dzisiaj padam :) A muszą być na slodko, czy mogą być inne dania??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

pscola-nie, cokolwiek :lol:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No i proszę - specjalnie dla rodzinki agoos :lol:

<edit by Xez>

http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.ph ... t=#5046732

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

pscola wrzuć, proszę, przepisy do działu kulinarnego...
Stąd wywalę :twisted:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ok sorki...

Agoos przepisy są na dziecięcych kulinariach :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

pscola-dzieki, tak myslalam, ze nas Xezbeth stad wywali :) I dobrze zrobila!
:lol:
A u nas sikanie w nocnik trwa :) Maly sam sie dopomina,zeby go posadzic! Kupe co prawda zrobil wczoraj w pieluche, bawiac sie w piaskownicy, no ale coz poradze...nie bede na plac zabaw z nocnikiem leciec :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam :)

Niestety i ja zmagam się z problemem nauki wysadzania na nocnik.

Moje dziecko ma 2 latka i nadal sika /załatwia się do pieluchy .

Staram się Go zawsze mniej więcej o ustalonych porach wysadzać na nocnik i zawsze wtedy ''coś tam zrobi''.

Jednak wołać nie woła. :(

Doskonale wie kiedy zrobił ''coś '' do pieluchy ,bo przychodzi do mnie i mi pokazuje na pupę .

Jednak,ilekroć się Go pytam czy chce siku/kupkę kręci główką,że nie .

Nie wiem z czego to wynika,że jeszcze nie sygnalizuje potrzeb ? :roll:

Mówić jeszcze nie mówi (pojedyncze słówka) więc może tu tkwi problem ,ze nie ma jak mnie o tym poinform.

Z drugiej strony wie ,gdzie stoi nocnik i mógłby mnie do niego zaprowadzić ? nie wiem sama ? :(

Chciałabym do wakacji ''wyjsć'' z pieluch ,ale chyba na razie Nam to nie pisane ... :(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

AnnaM. to facet, nie wymagaj zbyt wiele :wink:

A tak poważnie, to najwyraźniej jeszcze nie jest gotowy :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

PSOLA A jak u Was? U nas siku do nocnika,kupa w majty,ale co gorsza wogóle nie woła,że chce siku,jak nie sadzam systematycznie to wczoraj wieczorem zsikał się 4 razy...Już miesiąc nie nosi pampersów,nie wiem kiedy zacznie wołać :roll: Jakoś chwilę po Was zaczynaliśmy dlatego pytam.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

U nas odpieluchowywanie trwalo 2 tygodnie :) Potem gdy już mialam dość nagle sam zaczął wołac... I siku i kupkę... Ladnie sika na nocnik, do kibelka na stojąco, na dworze i nawet kilka razy mielismy kupkę na dworze... Czasami jeszcze siknie w majtki, jak się zabawi i nie zdąży zawołac, ale to 1-2 razy na tydzień, więc nie jest źle :) W nocy praktycznie od razu spal bez pieluchy, tylko podklad mial pod przescieradlo, ale kilka dni temu i podklad wyjęłam, bo się ladnie budzi w nocy i wola jak się na noc opije :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Ufff czyli są szanse na odpieluchowanie i mojego dziecka :-) Tylko trochę długo to trwa :roll: Uzbrajam się w cierpliwość.

A Tobie Pscola gratuluję sukcesu :-)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

pscola pisze:
na dworze i nawet kilka razy mielismy kupkę na dworze.

A Ty te kupy po synku sprzątasz czy zostawiasz "papierzaki" :?: :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Oj ,czy niegotowy to nie wydaje mi się :( chyba lenistwo prze moje dziecię przemawia :(

Najlepiej,zesikać się do pampersioka ;)

Ech,nic na siłę ,nie chcę Go zniechęcić,tłumaczę ,wysadzam systematycznie i łudzę się ,że w najbliższym czasiem syncio mnie zaskoczy :) pozytywnie rzecz jasna :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mama antośka dzieki :) U was też będzie lepiej tylko trzeba poczekać... Wiem, że to meczące, no ale nie mamy wyjścia :roll:

agacior Oczywiście, że sprzatam... Feeee... Zawsze mam przy sobie torebeczkę i jak nam się przydarza to klade ją na trawie pod pupcią i po sprawie :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

pscola ja poważnie pytałam, bo właśnie czekam, aż się ciepło zrobić, żeby zasikane gacie szybko wysychały i tak sobie wyobraziłam kupkę na dworze......Siku OK - pod krzaka, ziemia przyjmie, ale kupsko.....:roll: Nie znoszę psich kup, więc już obmyśliłam plan wykopania dołka i stoczenia tam Luckowego cygara :wink:

Moje dziecię kupę woła koncertowo, czasem zdąży co nieco wypuścić. Z sikaniem gorzej - siedzi i leje na sofę, po czym ściąga zasikane gatki i chce suche, które za jakiś czas też są mokre :twisted:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

agacior nie no hahahahaha nie dość, że na poczatku tachałam ze soba dwie pary ciuchów na przebranie, bo lał jak stal :wink: , do tego oczywiscie jakas zabawka na dwor, jedzonko i picie, to jeszcze mialabym z łopata latac :lol: :lol: :lol: Poplułam monitor :lol: :lol: :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witajcie :(
tak was czytam i jestem juz na skraju zalamania, bo wiekszosc dzieciakow potrafi choc raz siknac, lub udalo Wam sie złapac w locie siuski do nocnika, a to juz dobrze bo dziecko łatwiej moze zakumac jak zobaczy je wewnatrz.
U mnie ten caly trening czystosci to kompletny niewypał i powaznie nie mam juz pomyslow co robic, błagam doradzcie mi cokolwiek!!!
Otóż mój kochany synuś dostał nocnik w wieku 16 miesiecy zeby sie oswoic. Wogle sie nim nie interesowal mimo ze wybieralismy razem z nim. Kiedy go sadzalam wyrywal sie i wogle przerazalo go o co mi chodzi, czemu ja tak chce zeby siedzial tam. Oczywiscie niz na sile. odstawilam to wiec na pozniej sadzac ze jeszcze nie gotowy. zrobilo sie cieplo i znowu wyprobowalam i znowu to samo. raz tesciowa przyszla i go sila posadzila i tam trzymala i zrobil kupe ale to chyba z wydzierania sie ta kupa. jak mu pokazalismy kupe w srodku to kompletnie go to nie interesowalo. Jednak przyuwazylam ze uwielbia nas nasladowac wiec kupilismy nakładke i udalo sie! siedzial. moglam go nawet 10 min trzymac ...i nic. wreszice tydzien temu sie zrobilo na tyle cieplo ze sciagnelam mu pieluche i sadzalam go na kibelek jakies 10x dziennie. i nic - ok 8 razy zasikanych majtek. nastepnego dnia juz byly 3 zasikane majtki a wyproznial sie podczas drzemki w pampersa...czyli trzyma mocz ale do kibelka to nie siknie. i tak juz od ponad tygodnia. ani jednego sikniecia ani jednej kupy. Wrecz zauwazylam ze jak mu sie chce to uwielbia robic w majtki, bo sie leje po nogach i jest kaluza na podlodze po ktorej potem depcze i sie cieszy. oczywiscie mowimy mu ze tak nie wolno ale to na nic. wyglada to tak jakby sie buntowal. posiedzi 5 min na kibelku po czym schodzi i sika na podloge. juz robilam wszystko, juz widzial jak kazdy z domownikow sika do muszli. ale mimo to nic!!! a kontrolowac to na pewno potrafi, bo juz nieraz widzialam jak stawal w rozkroku i sie cisnal zeby sikac patrzac na siusiaka. i oczywiscie sikal i sie cieszyl, nawet łapkami rozchlapywal :/ masakra... blagam ratujcie...dzisiaj juz chodzi w pampersie bo totalnie sie zniechecilam. to juz wlaciwie trwa miesiacami te przygotowania, to wszystko...!!!!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jak potrafi trzymać to znaczy że jest gotowy... A to co robi - proba sił... Wiadomo, że fajnie jak się leje po nogach i mozna siępotaplać w tym :) Mój tez tak robił... Ale konsekwentnie mówic, tłumaczyć, sadzać itp. U nas trwalo to 2 tygodnie ( a mialam już się poddać) a u kolezanki 4 miesiace... Mimo, że tez umiel trzymac, ale się zaparl i NIE... W końcu się poddał...
A probowalas z nagrodami?? U nas to tez działalo :)

Niestety nic innego nie mogę poradzić, musisz się zamienić w sprzataczke, zcisnąć zęby i czekać... Wiem, że to trudne, bo sama to przechodzilam...

A moze synek jeszcze za mały...Może umie trzymac i fizycznie jest gotowy, ale psychicznie nie... U nas tak bylo - probowalam jak maly skończyl dwa lata i to byla porazka... Potem sprobowalam jak miał 2 lata i 3 miesiace i sie udało :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

pscola: bardzo bym chciala stosowac metode nagrod, problem w tym, ze narazie nie mam za co nagradzac. gdyby chociaz raz ten jedyny raz siknnal chocby kropelke do kibelka to juz mam zaplanowana reakcje - taniec radosci, podskoki i spiewy i klaskanie. ciagle jednak czekam i ani kropelki. a wiem to bo przewieszam papier toaletowy przez muszle i widze czy cokolwiek kapnelo. co do gotowosci to wlasnie sie zastanawiam nad tym. bo wiem ze potrafilby, zreszta jest bardzo kumaty, ale chyba przechodzi okres najgprszego buntu dwulatka - kumulacja jakas czy co...

a moze odczuwa jakas presje, ze go tak namawiamy? i to z tego powodu? no ale z drugiej strony jak uczyc nie mpwiac o tym, nie tłmumaczac itp.?

ps: dziiaj zobaczylam ze ma mine jakby zaraz mial sikac i powiedzialam "nie sikaj, idziemy do ubikacji, tam sie wysiusiasz" to on odpowiedzial "nieee!" i uciekl do innego pokoju i tam w kąt sie zesikał :(

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 791 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wychowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]