Dzisiaj jest czw gru 14, 2017 2:33 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wychowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 791 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

Kurcze moje dziecko się uwstecznilo :twisted: Wie, gdzie kategorycznie nie wolno sikać i nie sikał, a dzisiaj nalal na łózko, na fotel i dziadkowi na krzeslo :roll: Juz nie wiem co mam z nim zrobic... Wiem, że jest gotowy fizycznie na nocinik, ale moze psychicznie jeszcze nie dorósł :? Teraz po raz pierwszy śpi bez pieluszki, żeby wyleczyć skorkę i jestem ciekawa czy da radę... Jak spal w pieluszce to byla sucha... W każdym razie podklad pod prześcieradłem jest :)

Eh... Jak się pytam czy chce siku to nie... Ale jak wysadzę to nasika... Na dworze wstrzymuje, ale wysadzam, żeby się nie męczyl... To znowu nie da dotknąć siusiaka żeby nie obsikal majtek, ale sam sobie też trzymać nie chce :roll: Aż mi dzisiaj nerwy pusily :oops:

Ma któraś rady?? Bo nie wiem ile jeszcze mam tej cierpliwości... :? Staram się mowic sobie, że będę cierpliwa, zebedę lagodnie tlumaczyc i wycierać z kamienną mina, ale to nie dziala...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.

to może nie wysadzaj go na dworze na stojąco .... tylko tak jak dziewczynki się wysadza :) (chociaż ja tego jeszcze nie testowałam bo nie miałam okazji, mała zawsze chce do domu na nocnik). No ale będziemy w niedzielę na wsi teraz to potestujemy metodę wysadzania na dworze

pscola cierpliwości na prawdę, mi też ręce opadały przy Marcie mojej, nawet dywan zwinęłam żeby miała podłogę do dyspozycji .... potrwało to około 2 tygodnie. Teraz już sama całkowicie robi wszystko :) nawet się rozbierze i ubierze :) 8)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dziewczyny uciekam narazie i podczytam kiedys w wolnej chwili bo mam juz synka adasia na zewnatrz brzuszka i musze dojsc z wszystkim do ladu :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

GRATULACJE!!!!!!! :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dzieki pscola mam nadzieje ze sie nie poddajesz :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Nie :)

Przedwczoraj puscily mi nerwy i sie wydarlam jak nalal mi na łóżko - myslałam wtedy że się poddam, bo maly się wręcz cofał, ale jakos się podnioslam na duchu i nastepnego dnia klusek cały dzien przechodził w jedych majteczkach :) Nie wołał, ale juz nie odpowiadal NIE jak się pytałam czy chce Si, tylko mowił że TAK i pokazywal gdzie chce zrobic :) Chyba moje nerwy poskutkowały :lol:

Dzisiaj to samo, ładnie robi na nocik i pod krzaczek co ok 2h, nawet jesli to tylko kilka kropelek i faktycznie niezbyt mu sie to siku chce... Dzisiaj nawet pokazal, że chce kupke, posadzilam go na nocnik i wyszlam, bo on nie lubi jak jestem przy tej czynności :wink: , za chwilę mnie woła i pokazuje że siku zrobił :lol: Oczywiscie pochwalilam itp. Nie minęła minuta i widzę, że czerwienieje, to szybko na nocnik i zrobił kupkę... Ledwo umylam nocnik i jeszcze mu majtek nie zdążyłam załozyć a on znowu nieruchomieje, więc znowu na nocnik i kupa numer dwa :lol: No myslalam, że padnę... :wink:

Natomiast zaczął się upominac o nagrodę... :lol: Więc dostaje po żelku za siusiu,a nagroda za kupke jest mozliwośc umycie kibelka szcotką :lol: :lol: 8)

Mam maly problem z sikaniem na stojaco, bo on sam siusiaka jeszcze trzymac nie chce, a jednocześnie chce wszystko widziec :lol: więc siusiaka trzymam ja i jeszcze jego, żeby się nie przewrocił, więc zawsze się trochę obsikamy :roll: Ale to powoli się nauczymy :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

pscola pisze:

Natomiast zaczął się upominac o nagrodę... :lol: Więc dostaje po żelku za siusiu,a nagroda za kupke jest mozliwośc umycie kibelka szcotką :lol: :lol: 8)
:D

Nagroda za kupkę SUPERANCKA :lol: :lol: :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

mela123 pisze:
pscola pisze:

:D

Nagroda za kupkę SUPERANCKA :lol: :lol: :lol:

:okk: :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hihihihihi dzieki... On sie rwie do tej szczotki, więc żeby opanowac jego zapędy musialam coś wymyslić :lol: Jeszcze by mi łapami chciał grzebac w kibelku :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Hej dziewczyny!
Zajrzalam na ten temat, poczytalam troche i sama juz nie wiem. Moj synuś (19 mcy) wlasnie zaczyna nauke sikania do kibelka. Od nocnika ucieka i panikuje. Nakladka juz lepsza boo nasladuje nas itp. Z jednej strony dla mnie zawsze bylo oczywiste ze dziecko przed ukonczeniem 1,5 roku nie ma szans zeby sie nauczylo ale tesciowka mi nagadala ze jej synus (moj maz) jak mial roczek to juz nie nosil pieluch. mimo, ze jakos nie wierze jej za bardzo, bo to jest udowodnione ze wtedy dziecko nie umie trzymac to jednak poczulam pewne uklucie gdzies w srodku, jakbym pozalowala ze nie "oswajalam" mlodego wczensiej z nocnikiem, ale balam sie tez ze wlasnie przezyje traume czy cos w tym rodzaju.
Tak czy siak dzisiaj byl pierwszy dzien kiblowania i jestem zagubiona bo nie wiem od czego zaczac...dzisiaj robilam wszystko naraz: sadzalismy misia na nocnik, potem tatę, potem mamę a potem gole dupsko mojego dziecka, ale skonczylo sie to wrzaskiem, potem jeszcze 2 proby skonczone dokladnie tym samym, a na koniec dnia posadzilam na kibelek z nakladką i dalam ksiazeczke nową i posiedzial 3 min!!! siusiak powiekszony jakby zaraz mial sikac, ale tu ani kropelki. no to go wypuscilam i biegal po mieszkaniu na golasa i nic nie siknal, dopiero w pampersa siknal. Wogle zauwazylam ze umie juz trzymac bo juz od wielu miesiacy mimo ze regularnie wietrzymy tyłek w ciagu dnia to nie sika na podloge tylko do pieluszki. jutro kolejny dzien i wiem tylko tyle ze z samego rana lecimy na kibel, ale co potem to juz nie wiem...macie jakies rady? ile razy dziennie probowac? podkreslam ze zalezy mi szczegolnie na sikaniu, bo kupe czasem uda mi sie zlapac do nocnika ale musze go sila przytrzymywac, a sika strasznie duzo, bo duzo pije. to jest nienormalne ze u takiego duzego dziecka ida 200zł miesiacznie na pampersy, a musimy zaczac oszczedzac stad pomysl.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Kokoko moim zdaniem dobrze do sprawy podchodzisz- malymi kroczkami do celu... najpierw wietrzenie pupy, a za jakis czas regularne siadanie na nocnik. Mam nadzieje ze wszystko szybko sie uda i rachunki za pieluchy beda bliskie zeru :-)))) powodzenia!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A moje dziecko skończyło właśnie dwa lata i nocnik do niego nie przemawia niestety. Wiem, że w żłobku jest wysadzany, ale tam to raczej na trzy cztery wszyscy siadają, za to w domu, jak tylko słyszy NOCNIK albo go widzi, to ucieka lub upycha sprzęt do łazienki. Nakładki też się boi jak ognia.
W zasadzie dopiero od półtora miesiąca sygnalizuje potrzeby, ale już po fakcie. Zrobione - można się przyznać. Jak biega w majtkach i zacznie siusiać, a ja zauważę i przynoszę nocnik, to nie skończy do nocnika, tak się zaprze, że doczeka w końcu pieluchy i dopiero tam zrobi. Nie mam pomysłów, nawet nagrody nie przemawiają do niego. Owszem, siądzie, ale nic nie zrobi, a po 10 sekundach wstaje i mówi, że chce nagrodę :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

cześć dziewczyny ;)

moj jeszcze nie kuma o co chodzi z siuśkami czy kupką :roll: nocnik mamy, ale nie wie o co chodzi to nie męczę dziecka, bo jaki sens...?

tylko piszecie, że dzieci boją się nocniczków/kibelków.... a może dobrym pomysłem u niektórych z Was byłoby pójście z dzieckiem do sklepu, tak by ono samo wybrało nocniczek/nakładkę? może chodzi o kolor, a może o nadruk misia, czy możliwość grania jak zrobi siusiu?

co wy na to? może to by Wam pomogło?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mama-a ja pierwszy raz probowałam nocnikować na poważnie synka wlasnie w drugie urodzinki i to była jedna wielka pomyłka... Reakcje identyczne jak u was... Więc po 3 dniach przestałam i postanowilam poczekać, żeby zapomniał o nocniku, o zdenerwowaniu mam itp. Zaczęliśmy teraz 7 kwietnia i też latwo nie bylo, ale od 3 dni synek jest w pelni odpampersowany, woła siku, woła kupke :) Pomogla zmiana nocnika na najzwyklejszy, sam sobie wybral w sklepie niebieski z kaczuszką, żadnych melodyjek, zwyklas za 10zl w realu :) Ale ta kaczuszka zdzialala cuda... Zaczełam od wysadzania rano i popoludniu po spaniu, a jak nie robił do nicika bo czekal na pieluchę to udawalam że kaczuszka smutna i normalnie się przytulal do nocnika żeby kaczuszkę pocieszyć :lol: Potem 7 całkowicie zdjelismy pieluchę i zaczęła się walka... Po tygodniu przestałam zakladac tez na noc i do spania w dzien, bo pielucha już od miesiąca byla wtedy sucha... I w końcu po 2 tygodniach ścierania podłogi :wink: zaczął wolać siku... Jeszcze czasami się zdarzy w majtki, jak dzisiaj na placu zabaw bo się zajął kopaniem dolka i nie zdążyl zawolac, ale to sporadycznie :) Myśle, że poczekajcie jeszcze z miesiąc czy dwa i wtedy zacznijcie... Życzę powodzenia!!!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

U nas też mega postępy :-) Od 2 tyg nie mamy pieluchy,zdarzają się wpadki raz dziennie i koopaa w majty w kącie,ale od kiedy zupełnie nie ma pieluchy to się sam kontroluje jak lekko popuści,wcześniej jak np na spacer zakładałam to bez sensu bo pół dnia sikał i sucho,pół mokro! Zawzięłam się,że nie założę już pieluchy,denerwował mnie straszliwie,ale wytrzymałam :lol: Nadal mało kiedy woła,że chce,sadzamy co jakiś czas i majty/spodnie suche.

Za 2 mies urodzę córeczkę i mam nadzieję,że się nie będzie uwsteczniał...Jakby nie patrzeć na 1,5mies mam spokój z zakupem pieluch ;-)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Misiulka pisze:
Popieram przedmowczynie...jak mozna uczyc 6 msc dziecko nocnika? :shock: ...przeciez ono nic nie rozumie...wg mnie mozesz je sadzac na jakis czas jesli juz tak bardzo chcesz zeby sie przyzwyczailo co to jest ale nie oczekuj ze bedzie rozumialo po co i co ma z tym robic...przeciez to malenstwo...z czym sie tak spieszyc...mozesz zrobic mu uraz..
Ale twoje dziecko i twoja decyzja nie chce nikogo urazic wg mnie na mojego Alanka jest jeszcze za wczesnie mimo ze skonczyl juz 16 msc...ucieka z nocnika uwaza ze to nowa zabawka...
Ja tu tylko doradzam ale wg mnie 6 msc to DUZO ZA WCZESNIE !

Wybaczcie drogie panie, ale teraz jest tak, że pieluchy są wygodniusie i łatwusie w użyciu, więc dzieci je noszą o wiele za długo niż powinny. 6 miesięcy za wcześnie? Dziecko nie jest jakimś nie wiadomo jakim warzywem - skoro dwumiesięczny pies jest w stanie nauczyć się sikać w jednym miejscu w domu, to 6miesięczny człowiek tym bardziej.
To nie jest jakaś skomplikowana algebra.
Jak pieluchy były tetrowe, to ludzie mieli motywację i uczyli dzieci załatwiać się do nocnika jak najwcześniej, ja i moi bracia zostaliśmy "odpieluszeni" mniej więcej właśnie w okolicy 7-8 miesięcy.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Porównanie człowieka do psa... Ciekawe :hm:
Należy rozróżnić uczenie dziecka świadomego korzystania z nocnika, a wysadzanie dziecka w określonym czasie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mój Oskar (25 m-cy) też panicznie boi sie nocnika i nakładki. Fizycznie gotowy, psychicznie chyba nie... Nie wiem dlaczego tak histeryzuje, nigdy ine próbowałam go zmuszać i przytrzymywać, nie krzyczałam. Prób było ze 3, kilkudniowe, podczas których tak się zapierał ze ani razu nie udało mi się złapać siku do nocnika, zawsze w majty, a jak mi juz brakowało sił (miesiac temu urodziłam córeczkę i podczas nauki byłam w ciąży), zakłądałam pieluchę i od razu wielkie sikanie i kupa... Teraz nocnik stoi wysoko, nakładka schowana.. Poczekam ze 2 miesiace, teraz przy kolkach Alicji nawet nie mam szans na konsekwencję.. :( Ehh..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Chce sie pochwalic, a wlasciwie synka mego-pierwszy raz zrobil siusiu i kupke do nocnika!!! :lol: Zwykle uciekal i robil w pieluche albo raz-obok nocnika!A dzis wysiedzial, a potem wstal, zajrzal, stwierdzil, ze "beee" i normalnie pozwolil sobie wytrzec dupsko i zalozyc pieluche! Zobaczymy czy bedzie kontynuacja!!! :lol:

Obrazek

Aniołek (*) (18 tc, 07/04/2010)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

agoos brawo dla synka!!!!!!! :)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 791 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wychowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]