Dzisiaj jest śr wrz 20, 2017 5:55 am

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wychowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 791 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

To może kupcie z nim nowy nocnik... Teraz już kuma o co chodzi, niech sobie sam wybierze jaki chce...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mamuśki, bardzo proszę Was o radę, bo już brak mi nerwów jak oduczyć "mojego" dzieciaka sikania do pampersa :twisted:

Od jakiegoś czasu zajmuję się małą dziewczynką. Ma prawie 2 latka i za nic w świecie nie będzie sikać do nocnika. Był okres, że Mila ładnie po nocy i spaniu w dzień sikała na nocnik. Każdy sen przesypiała bez moczenia się. Był okres, że kupkę robiła tylko do nocnika, ale nagle "COŚ" się jej odmieniło i koniec zażyłości z nocnikiem. Po spaniu nie ma mowy o sikaniu, bo uwielbia leżeć w łóżeczku po przebudzeniu się nawet godzinę. Gdy jej pytam, czy chce siku - zawsze mówi, że nie. Gdy pytam, gdzie robi się siku mówi, że do "pampy" :roll:
W momencie, gdy posadzę ją na nocniku, dam masę zabawek to zrobi to siku, ale nie chcę jej tak cały czas sadzać, aby nie myślała, że ten mały mebelek służy do siedzenia, bo w tym czasie rzeczywiście bawi się w najlepsze. W te ostatnie ciepłe dni zakładałam jej majteczki, bo myślałam, że z mokrym tyłkiem nie będzie latać, że będzie jej to przeszkadzało, ale gdzie tam. Na mokre gaciory w ogóle nie zwraca uwagi. Nasikała sobie ostatnio do buta (gdy w tych majtusiach chodziła) to potrzepała nogą, aż siiuśki wypłynęły i bawiła się dalej. Gatki wyschły. Za moment znów sika bez żadnego uprzedzenia. Dzieje się to tak szybko, że nie ma szans, abym posadziła ją w tej sekundzie na nocnik.
Dodam jeszcze, że mała baaardzo dużo pije i sadzanie jej tak "kontrolnie", co jakiś czas nic nie daje, bo ona sika niemalże, co 5 minut, więc na tym nieszczęsnym nocniku przesiedziałabym 3/4 dnia.

Podpowiedzcie mi, co mam robić.
Sadzać?
Tłumaczyć?
Czy olać, bo mała jest jeszcze niegotowa?

.... jednak przy odrobinie wysiłku zdołam może kiedyś zrozumieć,
że ludzie zawsze przybywają punktualnie tam, gdzie są oczekiwani.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

nie jest jeszcze gotowa... to raz a dwa to ograniczenie picia... chyba ze pije tylko wode a i to nie ma co przesadzac :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Pije wodę mineralną. Czystą. Czasem smakową. Zero soków, czy herbat.
Ona tego picia jest od samego początku tak nauczona i nie idzie tego ograniczyć. Jak sama jej nie dam to przyjdzie z butelką i woła "pitu"....

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

a co rodzice sadza o rozpoczeciu treningu czystosci? :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ostatnio właśnie w rozmowie z rodzicami Mileny stwierdziliśmy, że mała chyba nie jest gotowa i trzeba odpuścić naukę czystości. Oni sami ją sadzają, ale efekty są dokładnie takie same jak moje. Jednak wkurzające jest to, że jej babcia chodzi wciąż i zawraca wszystkim tyłek, że dziecko ma już prawie 2 lata a ani myśli sikać na nocnik :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Cath a ile ona ma?? moja Iza tez majac prawie dwa lata ani myslala o siadaniu na nocnik.. darla sie w nieboglosy... kilka dni pozniej zaczela mnie informowac, ze robi juz siku... uznalam, ze jest gotowa, bo informuje.. umie nazwac rzeczy po imieniu.. i wtedy koczowalam przy niej.. jak tylko sie odezwala to sadzalam od razu, co by chociaz kilka kropel do nocnika zlapac i pogratulowac ;) mala z kolei juz odpieluchowana, ale tylko dlatego, ze tez umiala nazwac rzecz po imieniu i informowala... na sile mozna niestety dziecko tylko zrazic... :/

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Gocha mała w lipcu 2 latka będzie miała. Milena siedzi na nocniku jak ją posadzę. Sika. Wtedy chwalimy, bijemy brawo. Chodzi taka dumna, że szok. Ale za 5 minutm zsika się w pampersa, czy majtuśki bez słowa. Jak kupę robi to wie, bo mówi "be" ale jak chcę ją posadzić na nocnik to krzyczy, a jak czasem siądzie to już nie-do-kończy :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

hmmm.. a umie zawolac?? ile dni juz tak siurka na nocnik i majtochy?? tzn. kiedy dokladnie zaczeliscie odpieluchowywanie??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Właśnie siku nie woła wcale. Jak w majtuśkach chodzi to jak stoi tak sika. W pampersie tak nie wyłapię. O kupie raz powie, a raz nie.... Za nauki wzięliśmy się niedawno, bo tydzień dopiero, ale nie ma kompletnie żadnych efektów.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

jeszcze tydzień, dwa może załapie, starszym dzieciakom wystarczy kilka dnia ale takim przed 2 rokiem więcej czasu potrzeba. Jak nie to na jakiś czas sobie dajcie spokój a potem razem z małą po nowy nocnik i od nowa :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

to mysle, ze moze byc za wzcesnie.. moze naucz ja nazywac... w sensie takim, ze... hmmm.. u mnie bylo tak, ze Iza zawsze robila siku do wanny zaraz jak do niej wchodzila.. zawsze staralam sie zwracac na to uwage i nazywac... tyle, co ja sie "siusiu" nagadalam to szok... ale zalapala...

mysle, ze ona moze jeszcze nie do konca to kontrolowac.. nie wiedziec o co chodzi... daj jej jeszcze chwilke.. nic na sile... ;) zycze powodzenia... i wytrwalosci ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

moja sika jak sie ją posadzi (średnio co 15 min). póki co nie woła
ale daję na luz, kiedyś zawoła.
nawet na spacerku wysadzona siknie :) ale spacerki nadal pieluchowe

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

hmm.. ja akurat przeciwnok sadzania dziecka, ktore nie czai o co chodzi... myzle, ze najwazniejsze, zeby dziecko bylo gotowe..

moja znajoma jak sie dowiedziala, ze moja mala sika na nocnik, zaczela sadzac swojego syna.. ktory ma rok :shock: powiedziala, ze nie chce, zeby jej dziecko bylo gorsze :roll: nie rozumiem kompletnie takiej rywalizacji... starsza cora zaczela korzystac z nocnika jak miala dwa lata, mlodsza jak miala rok i 7 mies. i nie wyliczam, ktora lepsza, ktora gorsza.. kazda zaczela wtedy jak czula potrzebe, umiala zawolac i w jakis sposob kontrolowac to, co sie dzieje...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja nie twierdzę że robie źle że ją wysadzam (nie robię tego pod ,zadną presją). nocnik ma od kiedy siedzi. i wydaje mi się ze przez to nie ma teraz problemów z jego akceptacją. w wręcz przeciwnie wie po co jest ;)

moja kuzynka za to twierdzi że jej dzieci miały 8 miesięcy i sikały :shock: moja też sporadycznie sikła. ale teraz kazde nocnikowanie kończy się sukcecem.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

nie gniewaj sie.. nie wiem jak Twoje dziecko sie zachowuje, ile rozumie.. wiek jak najbardziej odpowiedni... mowie tylko, ze sa mamy, ktore na sile sadzaja dziecko ktore nie kuma, o co tej mamie chodzi ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

gocha to nie jest sadzanie na siłę tylko oswajanie z nocnikiem, to chyba normalne ze takie dziecko nie zawoła :lol: nauka na nocnik już świadomego dziecka to co innego niż rytuał oswajania z nocnikiem.
Ja swoją córkę sadzałam jak tylko zaczęła dobrze siedzieć. W wieku 14 miesięcy wołała siku wiec jest to możliwe :wink: a odkąd sadzałam na nocnik kupka była tylko w nocniku, nigdy nie mieliśmy problemu by nam zrobiła kupę w majtki, zdarzało jej się tylko posikać jak się zabawiła i zapomniała.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mojej zdaża się za na nocnik sama siądzie, więc juz chyba łapie o co chodzi.
wogóle jak wasze dzieci często sikają. my wyszłyśmy na spacerek o 8,30 z suchą pieluchą. na spacerku 2 razy sikała. a po powrocie do domu ok 10, pampersa to prawie do kolan miała :wink: i jakoś wcale dużo nie piła.
a od tej 10 do 12 to chyba z 10 sików było

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.
Awatar użytkownika

moja córa już wie o co kaman i w weekendy woła często "kupa kupa" trzymając się za dupkę i popołudniami jak wracam z pracy też też jej się zdarza zawołać ale....moi teściowie twierdzą, że u nich nie woła a jak ją posadzą to nie robi...jak zaczęłam drążyć temat, bo przecież szkoda zmarnować jak dziecko załapało, to się okazało, że "nie mamy czasu jej pilnować" - ręce mi opadły

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

fifolek no dobra.. to ja w takim razie nie uznaje oswajania z nocnikiem... i znam mnostwo przypadkow gdzie to wogole nie wypalilo, wiec chyba nie zalezy od "oswajania z nocnikiem" kiedy dziecko zacznie swiadomie z niego korzystac.. miala swego czasu dwie kolezanki (jedna miala jedno dziecko, druga trojke) i obie strasznie mnie namawialy do "oswajania z nocnikiem"... nie powiem, zdarzylo sie, ze siku ladowalo w nocniku ale nie mialo to nic wspolnego z nauka oswajania a raczej z czystym przypadniek... dziecko, ktore nie kontroluje swoich potrzeb fizjologicznych nie zawola siku i nie usiadzie na nocnik bo nie czuje tej potrzeby... obie wyzej wymienione kolezanki takowe "oswajanie z nocnikiem" praktykowaly i obie pozbyly sie pieluch jak dziecko mialo ponad dwa lata... jedna nawet chwalila sie 10 dniowym sukcesem, po czym byla wielka katastrofa... to przypadki, ktore najlepiej pamietam... a poza tym nie wyobrazam sobie posiadjac dwojke dzieci, "oswajac" mlodsze dziecko jak tylko zacznie siedziec i pilnowac co kilka minut, zeby posadzic na nocnik, ktory tak naprawde jest dla niego tylko kolejna zabawka.. to jest moje zdanie... kazdy ma do takowego prawo...

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 791 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Następna

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wychowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]