Dzisiaj jest czw lis 23, 2017 10:14 pm

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wychowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 334 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Autor Wiadomość

Isa pisze:
Ja mysle, ze wszystko jest dla ludzi i komputer i tv. Tylko trzeba dziecko nauczyc "madrego" korzystania z tych dobrodziejstw. Sadze, ze pokazanie mu madrej aplikacji na tablet , czy obejrzenie ciekawego filmu to dobry pomysl na wspolne spedzenie czasu. Ale ta odpowiedzialnosc ciazy na nas , rodzicach.

Trzeba się tez pilnować, żeby potem nie było ta, że siedzicie nawet razem i sie gapicie w ekran.

Offline Wyświetl profil  

U nas zdecydowanie dzieci najbardziej lubią kanał rybka Mini Mini. Wiadomo że cały dzień nie siedzą przed telewizorem ale jestem tego zdania iż bajki czy różne programy w telewizji nie są do końca złe. Takim wzorowym przykładem jest właśnie kanał rybki Mini mini jest to program bezpieczny dla małych dzieci, edukuje, buduje system wartości dzieci, i co najważniejsze jest pozbawiony agresji:) Nawet na onet.pl/dziecko można znaleźć reklamę kanału MiniMini+. Naprawdę zachęcam do oglądania tego kanału przez wasze maluchy.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

XXX moja tez uwielbia rybke mini mini.
jeszcze na TVB ABC czasem sa fajne bajki

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Zupełnie bez telewizora to nie, wszystko w granicach rozsądku. Staramy się sprawdzać dokładnie o czym są bajki, a te nowe oglądać wspólnie, aby w porę zareagować, jeśli znajdziemy w nich niepokojące elementy agresji. Ze sprawdzonych - rzeczywiście najlepiej wypada wspomniany kanał MiniMini+, z dużą ilością bajek edukacyjnych, przekazujących takie wartości jak zaradność, przyjaźń, rodzina, pomocna dłoń i - co mnie cieszy - ze sprawdzonymi klasykami jak "Plastusiowy pamiętnik" czy ponadczasowe "Przygody Koziołka Matołka". Moja mała bardzo je lubi i dużo o nich rozmawiamy. :)

Offline Wyświetl profil  

otóż to... tv nie jest zły pod warunkiem, że to, co oglądają dzieci wybieramy mądrze. U nas najczęściej oglądanym kanałem z bajkami jest minimini+, bajki bez przemocy, edukacyjne, przekazują dobre wartości

Offline Wyświetl profil  

Tak właśnie :) na kanale rybka Mini mini można zobaczyć bajkę "Plastusiowy Pamiętnik" Pamiętam jak ja byłam mała i czytałam tę książkę :) A teraz nasze maluchy to oglądają w telewizji. Super że można obejrzeć to w telewizji:)

Offline Wyświetl profil  

ja puszczam dziecku bajki po angielsku, lubi je, a ja mam nadzieje, ze dzieki temu latwiej bedzie mu sie uczyc jezykow obcych:)

Offline Wyświetl profil  

U nas też króluje kanał mini mini+ dzieci go uwielbiają. Najważniejsze że bajki są bez przemocy i edukują nasze pociechy.

Offline Wyświetl profil  

Podsumowując dyskusję - wszystkie mamy polecają MiniMini! :D

Offline Wyświetl profil  

Osobiście uważam, tak jak rodzice na forum wspominali wcześniej, że nie powinno się całkowicie rezygnować z wpływu telewizji w wychowaniu dziecka ale trzeba do tego podchodzić z umiarem. U małego dziecka powinna to być jedna bajka na jeden dzień czyli maksymalnie pół godziny dziennie. Niektóre osoby myślą, że dziecko oglądając bajki na ekranie telewizora uczy się np. odpowiedniego zachowania ale dzieje się tak tylko wtedy gdy my rozmawiamy z dzieckiem o tym co widziało. Inaczej o tym zapomina. :)

Offline Wyświetl profil  

My mamy telewizor w domu, trzeba tylko kontrolować ile dziecko może oglądać tych bajek. Ja np pozwalam raz w tygodniu oglądac film kolorowy jaki zechcą. Akurat dziś na puls2 bedą lecieli iniemamocni o godzinie 20stej :)

Offline Wyświetl profil  

My raczej mamy zasadę: jak najmniej telewizji. Patrząc po koleżankach czasami mam wrażenie, że rodzice zapominają, jak wielki wpływ maja na wychowanie małego człowieka i że tak naprawdę to od nich wiele zależy...

Offline Wyświetl profil  

U nas na lodówce wisi tablica z na której codziennie przy śniadaniu dzieciaki wpisują co ciekawego danego dnia chciałyby obejrzeć, z rana jest studiowanie programu telewizyjnego i takie układanie planu korzystania z tv aby młodszy (6lat) oglądał maksymalnie godzinę dziennie, a starsza córka (13lat) max 2h dziennie. Przy okazji mamy wgląd czy wybrane programy są przeznaczone dla ich grupy wiekowej. W weekendy telewizji jest więcej, ale wtedy oglądamy wspólnie i to do nas należy decyzja co będziemy oglądać. Córka najpóźniej może oglądać tv do 22 oczywiście tylko wtedy gdy odrobi lekcję.

Offline Wyświetl profil  

Telewizor jest jak najbardziej ok, pod warunkiem, że ogląda się go aktywnie. Każda czynność, która na tym etapie rozwoju izoluje dziecko od interakcji z rodzicem czy otoczeniem, może powodować spowolnienie rozwoju lub rozwój jednostronny nieoptymalny. To samo tyczy się wszystkich innych urządzeń - tabletów, etc. Można o tym znaleźć sporo badań,

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 334 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Forum ciąża

» Wszystko o dzieciach » Wychowanie

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]