Dzisiaj jest wt lip 27, 2021 5:19 pm


Forum ciąża

» Forum ogólne » Wszyscy o wszystkim

Strefa czasowa UTC [letni]
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: ndz sty 06, 2008 8:50 pm 
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 4:40 pm
Posty: 10020
Lokalizacja: z domu
Pisze tu tą wiadomość bo nie każdy wie o tym a niestety Nasz szanowny rząd nie raczył dokładnie poinformowac co i jak - więc krótka informacja na ten temat
Zwiększoną przez sejm ulgę podatkową z tytułu wychowywania dzieci, pracodawca tylko wówczas będzie mógł uwzględnić rozliczając pracownika, gdy do 10 stycznia złoży on oświadczenie, że chce z ulgi skorzystać.
1145 złotych i 8 groszy za każde dziecko może sobie odliczyć od podatku każda rodzina wychowująca dzieci. Kwotę tę odlicza się od podatku jednego z rodziców lub od podatku obojga.

Ulga przysługuje osobom wychowującym własne lub przysposobione dzieci: - małoletnie, - bez względu na wiek, które zgodnie z odrębnymi przepisami otrzymują zasiłek pielęgnacyjny, - do ukończenia 25 lat uczące się w szkołach, o których mowa w przepisach o systemie oświaty lub w przepisach - Prawo o szkolnictwie wyższym, jeżeli w roku podatkowym dzieci te nie uzyskały dochodów, z wyjątkiem dochodów wolnych od podatku dochodowego, renty rodzinnej oraz dochodów w wysokości niepowodującej obowiązku zapłaty podatku - stanowi ustawa o podatku dochodowym.

Jeżeli podatnik chce aby ulgę odliczył mu pracodawca rozliczający mu podatek roczny, a może to zrobić pod warunkiem, że w ubiegłym roku nigdzie indziej nie uzyskiwał dochodu, musi złożyć odpowiednie oświadczenie - ma na to czas tylko do 10 stycznia. Jeśli nie zdąży, sam będzie musiał zająć się wypełnianiem PITa.

Warunkiem uwzględnienia przedmiotowej ulgi przez płatnika w rozliczeniu rocznym za 2007 r. jest złożenie przez podatnika - w terminie do 10 stycznia 2008 r. - oświadczenia, w którym:

- stwierdzi, że spełnia warunki uprawniające do skorzystania z ulgi;

- wskaże liczbę dzieci, na które przysługuje odliczenie;

- wskaże kwotę przysługującego odliczenia.

_________________
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 

 Tytuł:
Post: ndz sty 06, 2008 9:53 pm 
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn lis 05, 2007 11:37 am
Posty: 2852
Tak to jest, jak coś nam się należy, to po co o tym "trąbic".... Brak słów...
Dzięki ToJa :D

_________________
"...give me reason to prove me wrong.."


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: ndz sty 06, 2008 10:00 pm 
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Rejestracja: ndz lut 25, 2007 6:16 pm
Posty: 3159
a powiedzcie mi bom ciemna, a jak sie nie zdazy do 10 stycznia to co? kasa przepada czy wtedy trzeba sie rozliczyc samemu i i tak sie dostanie?


Ostatnio zmieniony ndz sty 06, 2008 10:05 pm przez guciaczek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: ndz sty 06, 2008 10:03 pm 
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt lip 18, 2006 6:46 pm
Posty: 11304
to ja nie rozumiem... nawet jezeli sama zloze pit to tez tylko do 10 stycznia czy normalnie w rozliczeniu podatkowym do 30 kwietnia?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: ndz sty 06, 2008 10:04 pm 
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Rejestracja: ndz lut 25, 2007 6:16 pm
Posty: 3159
Lila no dokładnie tego tez chciałabym sie dowiedziec


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: ndz sty 06, 2008 10:06 pm 
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr sie 02, 2006 1:00 pm
Posty: 12359
Lokalizacja: Mazury
Lila o to samo chciałam zapytać :lol:

_________________
ObrazekObrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: ndz sty 06, 2008 11:26 pm 
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt lut 02, 2007 8:40 pm
Posty: 17740
Lokalizacja: Warszawa
które zgodnie z odrębnymi przepisami otrzymują zasiłek pielęgnacyjny
a to co oznacza?
masakra... jak bardzo ciemna jestem w tej branży :lol:

edit_________________________________
To może ja szerzej:

Podatnicy składający w urzędzie skarbowym PIT-36 lub PIT-37 w rozliczeniu za 2007 roku po raz pierwszy będą mogli pomniejszyć należny podatek z tytułu wychowywania dzieci własnych lub przysposobionych.

Jak pokazują ostatnie zmiany nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, politykę prorodzinną można realizować również w ramach systemu podatkowego. Ustawodawca przyznał rodzicom nową preferencję podatkową w postaci możliwości odpisania od podatku ulgi z tytułu wychowywania dzieci, z której będą mogli skorzystać już w rozliczeniu podatkowym za 2007 rok.

Zgodnie z art. 27f ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. z 2000 r. nr 14, poz. 176 z późn. zm.) w brzmieniu nadanym nowelizacją z 5 września 2007 r. od podatku obliczonego na zasadach ogólnych można odliczyć kwotę stanowiącą iloczyn liczby wychowywanych dzieci i dwukrotności kwoty zmniejszającej podatek w pierwszym przedziale skali podatkowej. Oznacza to, że w rozliczeniu z fiskusem za 2007 rok. można odliczyć 1145,08 zł na każde dziecko (2 x 572,54 zł). Prawo do odliczenia ulgi nie zostało uzależnione ani od liczby wychowywanych dzieci, ani od wysokości osiąganego dochodu.

Do ulgi

nie mają prawa rodziny zastępcze oraz opiekunowie dzieci, których nie przysposobili

Uprawnieni podatnicy

Ulga na wychowywanie dzieci nie została przyznana wszystkim rodzicom płacącym podatek. Preferencja może być stosowana tylko przez podatników rozliczających podatek na zasadach ogólnych, czyli według progresywnej skali podatkowej. Ulgi na wychowywanie dzieci nie można niestety odliczyć od podatku rozliczanego w sposób uproszczony: ryczałtem ewidencjonowanym, kartą podatkową albo według 19-proc. stawki liniowej. Osoby prowadzące działalność gospodarczą i korzystające z preferencyjnych zasad opodatkowania lub osiągające przychody np. z umowy najmu opodatkowane ryczałtem, skorzystają z ulgi na dzieci tylko wtedy, gdy w roku podatkowym osiągały również dochody opodatkowane na zasadach ogólnych (np. z umowy o pracę, emerytury lub renty). Jeżeli warunek ten zostanie spełniony, będą mogły obniżyć o kwotę ulgi rodzinnej podatek obliczany według skali. W przeciwnym wypadku utracą prawo do zastosowania rodzinnej preferencji podatkowej.

Ulga przysługuje z tytułu wychowywania własnych lub przysposobionych (adoptowanych) dzieci. Oznacza to, że nie w każdym przypadku dzieci wychowywane przez podatnika i pozostające na jego utrzymaniu uprawniają do skorzystania z ulgi. Ulgi nie mogą uwzględnić rodziny zastępcze oraz opiekunowie prawni niebędący rodzicami, jeżeli nie przysposobili dziecka (np. dziadkowie, rodzeństwo lub inni członkowie rodziny opiekujący się dziećmi po śmierci rodziców). W tym zakresie przepisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych są jednoznaczne i wyraźnie wskazują, że ulga przysługuje tylko rodzicom oraz rodzicom adopcyjnym dzieci.

WSPÓLNA KWOTA DLA RODZICÓW

Jak już wiadomo, w 2007 roku kwota ulgi stanowi iloczyn liczby wychowywanych dzieci i kwoty 1145,08 zł. Tak obliczona kwota odliczenia dotyczy łącznie obojga rodziców. W tym miejscu podkreślić należy, że prawo do odliczenia nie zostało uzależnione od pozostawania rodziców w związku małżeńskim. Ustawodawca przewidział wyjątek od zasady wspólnego odliczenia kwoty ulgi przez oboje rodziców. Dotyczy on rodziców, w stosunku do których orzeczone zostały rozwód albo separacja. W tym przypadku odliczenie przysługuje tylko jednemu rodzicowi, u którego dzieci faktycznie zamieszkują.

W praktyce jednak bardzo często dzieci wychowywane są w dalszym ciągu przez oboje rodziców po rozwodzie lub pozostających w separacji. Ustawodawca również w takiej sytuacji przewidział odpowiednie rozwiązanie. Zgodnie z ust. 5 art. 27f ustawy o PIT, jeżeli przez część roku podatkowego dzieci faktycznie zamieszkują u każdego z rodziców, odliczenie przysługuje każdemu z nich. Kwotę odliczenia w tym przypadku należy obliczyć mnożąc liczbę miesięcy pobytu dzieci u rodzica i 1/12 kwoty ulgi. Rodzice, w stosunku do których orzeczone zostały rozwód albo separacja, powinni zatem podzielić się kwotą ulgi, ale tylko wtedy, gdy dziecko w trakcie roku podatkowego zamieszkuje u każdego z rodziców. Oznacza to, że z ulgi nie skorzysta były małżonek, który np. płacił alimenty na dziecko, ale w ciągu roku nie zamieszkiwał z dzieckiem.

Nie na wszystkie dzieci

Nie tylko podatnik musi spełnić ustawowe przesłanki umożliwiające skorzystanie z ulgi. Określone wymogi dotyczą również dzieci, na które przysługuje odliczenie. Zgodnie z ust. 1 art. 27f ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych podatnik ma prawo odliczyć ulgę, jeżeli w roku podatkowym wychowywał własne lub przysposobione dzieci, o którym mowa w art. 6 ust. 4 ustawy. Ulga prorodzinna przysługuje zatem na dzieci:

małoletnie,
bez względu na wiek, jeżeli otrzymywały zasiłek pielęgnacyjny,
do ukończenia 25 lat, uczące się w szkołach, o których mowa w przepisach o systemie oświaty, lub w przepisach - Prawo o szkolnictwie wyższym, jeżeli w roku podatkowym dzieci te nie uzyskały dochodów, z wyjątkiem dochodów wolnych od podatku dochodowego, renty rodzinnej oraz dochodów w wysokości niepowodującej obowiązku zapłaty podatku (w 2007 roku - 3015 zł).
Dochody wolne od podatku określone zostały w art. 21 ustawy o PIT. W przypadku ulgi rodzinnej będą wchodziły w grę przede wszystkim otrzymane przez dziecko stypendia naukowe i socjalne, wygrane w konkursach i olimpiadach organizowanych przez szkołę, a oprócz tego m.in. zasądzone odszkodowania, wygrane w grach liczbowych czy zasiłki pogrzebowe. Podstawą do zwolnienia dochodu z opodatkowania mogą być również umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, których stroną jest Polska. Jeżeli zatem przykładowo dziecko w roku podatkowym uzyskało wyłącznie dochód z pracy w Wielkiej Brytanii i dochód ten został tam opodatkowany, to niezależnie od wielkości tego dochodu rodzice nie utracą prawa do odliczenia ulgi. W przypadku jednak zarobków osiągniętych w krajach, z którymi Polska ma zawartą niekorzystną umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania (np. Holandia, Austria), rodzice zachowają prawo do ulgi, pod warunkiem że podstawa opodatkowania dochodu dziecka nie przekroczy w Polsce kwoty 3015 zł (kwota wolna od podatku). Bez wpływu na prawo do skorzystania z odliczenia pozostaje natomiast otrzymywanie renty rodzinnej. Jeżeli dziecko osiągnęło w roku podatkowym dochód z tytułu umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej, rodzic nie utraci prawa do ulgi, jeżeli dochód ten nie przekroczył w skali roku 3015 zł.

Ważne!

Ulga na wychowywanie dzieci może być stosowania w rozliczeniu rocznym przez samego podatnika w składanym przez niego zeznaniu rocznym albo w rocznym obliczeniu podatku dokonywanym przez płatnika, o którym mowa w art. 34 ust. 1 ustawy o PIT (organy rentowe) oraz art. 37 ust. 1 ustawy o PIT (np. zakład pracy)

Zasady odliczeń

Kwotę ulgi można odliczyć od podatku jednego z rodziców lub od podatku obojga (w proporcji przez nich określonej). Ulga na dzieci należy do ulg podatkowych odliczanych rocznie. Ulgę mogą uwzględnić podatnicy opodatkowani na zasadach ogólnych, a zatem ci, którzy składają w urzędzie skarbowym zeznanie podatkowe na formularzu PIT-36 lub PIT-37. Ulgę należy wykazać z załączniku PIT/O zawierającym informacje o odliczeniach od podatku oraz od podstawy opodatkowania. Odpowiednie rubryki na uwzględnienie ulgi prorodzinnej znajdują się w części C formularza (odliczenia od podatku). W punkcie 3 w pozycjach od 34 do 36 należy podać dane dotyczące liczby wychowywanych dzieci oraz kwotę odliczenia z możliwością podziału na podatnika i małżonka podatnika.

Rozliczenie przez płatnika

Prawo do skorzystania z ulgi zachowają również rodzice, którzy roczne obliczenie podatku powierzą płatnikowi. Ulgę na dzieci można bowiem uwzględnić w rocznym rozliczeniu z fiskusem dokonywanym przez samego podatnika, jak również w rocznym obliczeniu podatku przez płatnika. W tym drugim przypadku prawo do skorzystania z odliczenia będzie uzależnione od spełnienia dodatkowych wymogów formalnych. Przypomnijmy, że podatnik, który chce rozliczyć podatek za pośrednictwem np. zakładu pracy, jest zobowiązany do złożenia płatnikowi specjalnego oświadczenia na formularzu PIT-12 przed 10 stycznia roku następującego po roku podatkowym.

W przypadku rocznego obliczenia podatku od dochodu przez płatnika podatnik może korzystać wyłącznie z ulg dokonywanych przez płatnika. Do takich odliczeń zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych należy również ulga na wychowywanie dzieci. Ulga ta przysługuje jednak pod warunkiem, że podatnik przed 10 stycznia 2008 r. złoży płatnikowi oświadczenie - odrębne od PIT-12 - w którym stwierdzi, że spełnia warunki określone w art. 27f ustawy o PIT, wskaże liczbę dzieci, na które przysługuje odliczenie, oraz poda kwotę odliczenia obliczoną zgodnie z ustawowymi wytycznymi.

Ustawodawca nie nałożył na podatników żadnych dodatkowych obowiązków dokumentacyjnych w zakresie liczby wychowywanych dzieci. Dotyczy to zarówno uwzględniania ulgi w rozliczeniu dokonywanym samodzielnie przez podatnika, jak i w rocznym obliczeniu podatku przez płatnika. Trzeba jednak pamiętać, że urząd może zweryfikować to, czy podatnik był uprawniony do skorzystania z odliczenia. Może w tym celu wezwać podatnika w celu złożenia wyjaśnień, ale również sprawdzić liczbę wychowywanych dzieci w odpowiednich urzędach administracji lub sądach powszechnych (w przypadku dzieci adoptowanych).
MAGDALENA MAJKOWSKA - infor

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: pn sty 07, 2008 8:50 am 
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 4:40 pm
Posty: 10020
Lokalizacja: z domu
Sama dokładnie teraz nie wiem :) Do Urzędu Skarbowego się dodzwonić to tak jak 6 w totka wygrać - wiem tylko tyle że trzeba z aktem urodzenia jechać do US i tam zarejestrować dziecko. Więcej info będę miała pod wieczór jak wróci mój informator :)

_________________
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: pn sty 07, 2008 9:38 am 

Rejestracja: pn wrz 11, 2006 5:13 pm
Posty: 3690
Lokalizacja: Warszawa
O w mordę! To ja muszę jechac na biegu do mojego zakładu pracy!

_________________
mama przede wszystkim :)))


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: pn sty 07, 2008 9:52 am 
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr paź 31, 2007 4:53 pm
Posty: 288
Lokalizacja: Wielkopolska
dzwonilam w tej sprawie do pracy ale ksiegowa bedzie pozniej ok 12... ale z tego co mi przekazywala przed chwilka kumpela z pracy to ksiegowa juz biegala po firmie i przypominala o tym... :wink:

_________________
Obrazek
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko,a ja ...Twoja mama!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: pn sty 07, 2008 9:55 am 
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt wrz 25, 2007 5:07 pm
Posty: 4674
dobrze wiedzieć o tej uldze :) trza będzie porozliczać.

A co do tego rozliczania to zależy od tego, czy robicie to same w domu czy rozlicza Was pracodawca.
Jeśli samemu rozlicza się PIT to nie trzeba powiadamiać pracodawcy o tym, że chce się skorzystać z ulgi i rozlicza się ją normalnie do 30 kwietnia, tak jak wszystkie inne ulgi (o ile jeszcze jakieś pozostały, bo ostatnio było ich bardzo mało).

Pozdrawiam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: pn sty 07, 2008 9:57 am 
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 4:40 pm
Posty: 10020
Lokalizacja: z domu
mój mąż właśnie dzwonił do 3 różnych Urzędów Skarbowych i w 2 powiedziano mu że trzeba zarejestrować dzieci żeby starać się o ulgę a w 1 że to jakaś kompletna bzdura
a i w TV w regionalnej 3 też była o tym mowa ponoć mają strzelić jakieś sprostowanie - bo zrobiło się wielkie zamieszanie

_________________
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: pn sty 07, 2008 10:28 am 
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt lip 18, 2006 6:46 pm
Posty: 11304
Cytuj:
mój mąż właśnie dzwonił do 3 różnych Urzędów Skarbowych i w 2 powiedziano mu że trzeba zarejestrować dzieci żeby starać się o ulgę
jak zarejestrowac dzieci? bo nie rozumiem... :? chodzi o rejestracje po urodzeniu w USC?

i jeszcze co do tego czy pracodawca rozlicza czy rozlicza sie samemu...w przypadku samodzielnego rozliczania chodzi o dzialalnosc gospodarcza czy co? bo chyba nie o samodzielne wypelnianie pitu rocznego rozliczenia podatkowego i zlozenia go w urzedzie bo chyba wszyscy zatrudnieni tak robia...ja kompletnie sie nie znam na takich sprawach :lol:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: pn sty 07, 2008 10:35 am 
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 4:40 pm
Posty: 10020
Lokalizacja: z domu
Lila dokładnie zamieszanie jest takie że nic nikt nie wie - z informacji jakie mam to to że trzeba z aktem urodzenia jechać do US tam składa się specjalny formularz a oni dzieci rejestrują ( co oni znowu wymyślili to nie wiem - taką informację dostałam też wczoraj od koleżanki i dzisiaj od męża )poszukaj w necie pit ulga prorodzinna tam są wyjaśnione niektóre kwestie
ja też juz nic nie wiem a wydawało mi się że nam si trochę na tych sprawach

_________________
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: pn sty 07, 2008 10:40 am 
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Rejestracja: ndz lut 25, 2007 6:16 pm
Posty: 3159
z tego co ja wiem, to jezeli ktos CHCIAŁ zeby go rozliczył pracodawca to musiał do konca grudnia napisac jakis podanie do pracodawcy w tej spawie a jezeli tego nie zrobił to rozlicza sie sam i z tej ulgi tez moze skorzystac normalnie rozliczajac sie do 30.kwietnia


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: pn sty 07, 2008 12:20 pm 
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 4:40 pm
Posty: 10020
Lokalizacja: z domu
No już wiem - ta rejestracja dzieci i ten termin do 10 stycznia jest wtedy kiedy rozlicza Cie zakład pracy lub ZUS ( czytaj - jeśli oni wysyłają twój PIT do skarbówki) a jeżeli sama go wypełniasz i dostarczasz PIT indywidualnie nie trzeba nic składać - wystarczy tylko że razem z rozliczeniem rocznym wypełnisz PIT 0

_________________
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: śr sty 09, 2008 10:19 am 
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr wrz 06, 2006 12:23 pm
Posty: 3404
http://podatki.onet.pl/1669937,1,0,wiadomosci.html

poczytajcie, jest wszytko napisane :)

_________________
Obrazek Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czw sty 10, 2008 3:35 pm 
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt sie 28, 2007 11:03 am
Posty: 13908
Lokalizacja: ze stolicy
rozmawiałam ze swoją kadrową i tak do dzisiaj czyli 10 stycznia składamy oświadczenia pracodwcą, którzy nas będą rozliczać, ale jeżeli będziemy sami organizować sobie pity i je wysyłać do urzędu po prostu odliczamy tą kwotę i w kopercie piszemy oświadczenia że to nasze jedno dziecko, kiedy się urodziło.

Nie ma się czym denerwować dziewczyny.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: pt sty 11, 2008 5:32 pm 
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr gru 05, 2007 9:58 pm
Posty: 530
Lokalizacja: Poznań
Czyli jeśli mam 13 miesięczną córeczkę, sami będziemy się z mężem rozliczać to wystarczy, że do 30 marca złożymy odpowiednie PITy tak?? Normalnie od czytania tego wszystkiego już nic nie wiem. :roll: :wink:
Obrazek

_________________
ObrazekObrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 

 Tytuł:
Post: pt sty 11, 2008 8:07 pm 
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt sie 28, 2007 11:03 am
Posty: 13908
Lokalizacja: ze stolicy
dokładnie tak. rozliczamy się tak jak zwykle tylko odpowiednią kwotę jak w temacie odliczamy, dla pewności można napisać oświadczenie.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Forum ciąża

» Forum ogólne » Wszyscy o wszystkim

Strefa czasowa UTC [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Antykoncepcja - Bezpłodność - Planowanie ciąży - Objawy ciąży - Test ciążowy - Ciąża - Ciąża bliźniacza - Termin porodu - Objawy porodu - Poród - Laktacja - Niemowlę - Karmienie niemowląt - Macierzyństwo - Psychologia - Przepisy kulinarne - Uroda

Jeżeli podoba Ci się nasz serwis, poleć go innym. Wklej nasz button lub link na swojej stronie

Forum ciąża


Friends Pliki cookies forra