Dzisiaj jest wt cze 27, 2017 5:37 am

Forum ciąża

» Forum ogólne » Wszyscy o wszystkim

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość

hej, ostatnimi czasy moja córeczka (6 lat) zadręcza mnie prośbami o bransoletkę/wisiorek/kolczyki. nie bardzo wiem czy to dobry pomysł kupować coś takiego dla małego dziecka. no i nie wiem gdzie szukać takich drobiazgów. nie chcę, żeby moje dziecko wyglądało jak mała kopia ordynarnych nastolatek, które mijam codziennie w drodze do sklepu. jeśli już mam jej coś kupować, to chcę, żeby to było subtelne i odpowiednie do jej wieku.

czy któraś z Was kupuje takie drobiazgi swoim dzieciom?

Offline Wyświetl profil  

Moderator
Awatar użytkownika

Przecież to dziewczynka i normalne że chce :lol: Wszystko zależy od nas rodziców na co pozwolimy i sie zdecydujemy.

Moja córcia od małego lubiła i lubi wszelakie błyskotki. Oczywiście wszystko z głową i bez przesady. Miałyśmy pewne zasad. Nie ubierała do przedszkola i na plac zabaw gdzie mogła by zgubić wtedy ściąga i daje mi na przetrzymanie.
Np. rano ubierała sobie na drogę bransoletkę i korale, w szatni w przedszkolu chowała do mojej torebki, jak po nią przychodziła to sobie zakładała.

Mamy bardzo pokaźną kolekcję :mrgreen: czasami nawet sama od niej coś pożyczę :lol:
Taki pierwszy swój zestaw dostała od koleżanki na trzecie urodziny z świnką pepą, potem na 4 z hello kitty .Doszły do tego koraliki przywiezione z nad morza. Potem na topie było i jest charms. w tym roku hitem jest shamballa. Dostała właśnie na urodziny kolczyki i bransoletka w swoim ulubionym groszkowym kolorze. A od drugiej koleżanki zestaw wisiorek i bransoletkę srebrna w kształcie jabłuszka z cyrkoniami.

Kolczyki chciała jak miała pięć lat, wiec poszłyśmy wtedy do kosmetyczki przebić uszy.

Takie drobiazgi są w drogeriach, sklepikach z 1001 drobiazgów. Ja kupowałam w H&M albo na aukcjach internetowych.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Moja ma niecałe 4 lata i też ma swoja biżuterię.
Łancuszek srebrny z wisiorkiem hello kitty, kilka zmian kolczyków (ale ulubiła sobie jedne)
Bransoletkę też ma, ale niezbyt lubi nosic i dobrze, bo wg mnie przeszkadza troche i łatwo ja zerwac. Łancuszek nosi stale i jakos nie sadze zeby wygladało to ordynarnie :)

Offline Wyświetl profil  

biżuteria mojej córeczki (obecnie ma 5 lat), to bardzo długa historia... czasami wydaje mi się, że ma jej więcej ode mnie. wspomnę tylko o najświeższym nabytku - bracialetce z przywieszką kotka

Offline Wyświetl profil  

Cóż, wystarczy pojechać choćby nad morze-ile tam jest bazarkowej biżuterii, kolorowych łańcuszków, kolczyków i bransoletek. Myślę, że w tym wieku nie ma co stawiać na drogie rzeczy-tylko takie drobne które ucieszą malucha.

Offline Wyświetl profil  

fifolek13 pisze:
Przecież to dziewczynka i normalne że chce :lol: Wszystko zależy od nas rodziców na co pozwolimy i sie zdecydujemy.

Moja córcia od małego lubiła i lubi wszelakie błyskotki. Oczywiście wszystko z głową i bez przesady. Miałyśmy pewne zasad. Nie ubierała do przedszkola i na plac zabaw gdzie mogła by zgubić wtedy ściąga i daje mi na przetrzymanie.
Np. rano ubierała sobie na drogę bransoletkę i korale, w szatni w przedszkolu chowała do mojej torebki, jak po nią przychodziła to sobie zakładała.

Mamy bardzo pokaźną kolekcję :mrgreen: czasami nawet sama od niej coś pożyczę :lol:
Taki pierwszy swój zestaw dostała od koleżanki na trzecie urodziny z świnką pepą, potem na 4 z hello kitty .Doszły do tego koraliki przywiezione z nad morza. Potem na topie było i jest charms. w tym roku hitem jest shamballa. Dostała właśnie na urodziny kolczyki i bransoletka w swoim ulubionym groszkowym kolorze. A od drugiej koleżanki zestaw wisiorek i bransoletkę srebrna w kształcie jabłuszka z cyrkoniami.

Kolczyki chciała jak miała pięć lat, wiec poszłyśmy wtedy do kosmetyczki przebić uszy.

Takie drobiazgi są w drogeriach, sklepikach z 1001 drobiazgów. Ja kupowałam w H&M albo na aukcjach internetowych.

świetne te zasady! i to nie tylko dlatego, że dziecko może zwyczajnie zgubić biżuterie, ale również dlatego, że w przedszkolu inne dziewczynki moglyby pozazdroscic takich błyskotek, co mogłoby mieć różne skutki (nie każdego rodzica stać na tego typu rzeczy, nawet jeśli kosztują 5zł, wiecie o co mi chodzi)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Moim zdaniem 6 lat to już mała panienka, która chce się wystroić. Jeśli nie bardzo jesteś przekonana do różnej biżuterii to kup córeczce małe kolczyki ( niech sama wybierze ) złote lub srebrne i przekłuj uszy. Można to zrobić np z okazji urodzin i złożyć się na prezent wspólnie z innymi. Na następną okazję dokupić np. bransoletkę ( zaznaczyć, że to nie do szkoły ale od święta). I sprawiedliwość będzie po obu stronach :)

Offline Wyświetl profil  

Dla moich "małoletnich" kuzynek zdarzało mi się kupować biżuterię, głównie cukierkową, jakieś słodycze. Ewentualnie coś niewielkiego, drobnego - bransoletka w kwiatuszki lub serduszka, tego typu akcesoria są jak najbardziej okej :) Małe dziewczynki (jak każda inna kobieta) chcą dobrze wyglądać, biorą przykład z mam, które przecież noszą biżuterię - chcą je naśladować i nie ma w tym nic złego, ja również podbierałam mamie buty na obcasach, kosmetyki i biżuterię (chociaż to najrzadziej).

Offline Wyświetl profil  

Po to są kolekcje dla dzieci żeby się stroić:) sama jak zobaczyłam w aparcie kolekcję Disney to żałowałam że nie jestem dzieckiem.Za mojego dzieciństwa takiej ładnej nie było :)

Offline Wyświetl profil  

Sama jako mała dziewczynka miałam bransoletkę, czy łańcuszek, mojej córci, jeśli tylko będzie chciała tez kupie. A kolczyki? Od kiedy dzieczynkom mozna bezpiecznie przebić uszy. moja siostreznica ma przebite uszka po komunii, jak myslicie, to dobry wiek? Kolczyki dla dzieci są teraz takie ładne i sporo ich jest. o np. te z domodi : Obrazek.

Misie :)

Offline Wyświetl profil  

U nas rządzi Puchatek , mamy kolczyki i zawieszkę, na bransoletkę nie dałam się namówić:)
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Dzieci jak dla mnie nie powinny nosić biżuterii. Są małe, więc im się do niczego nie przyda.

Offline Wyświetl profil  

Małe dziewczynki zawsze lubiły się stroić, my nie byłyśmy inne :D ja nosiłam mnóstwo bransoletek i podkradałam mamie :D

Myślę, że dobrym pomysłem jest to, żeby dziecko zdejmowało te wszystkie świecidełka jak się bawi, albo w przedszkolu. Ale w domu, czemu nie? :) najlepiej jakieś z hello kitty, albo tego typu, wiadomo, nie jakieś poważne :)

Offline Wyświetl profil  

Ag_a, rozumiem Twoje obawy, ale bez przesady :) jak ma ochotę na błyskotki to możesz jej dać np. w prezencie z jakiejś okazji. Nie musisz inwestować majątku, koleżanki już wcześniej napisały gdzie możesz dla niej takie bebiloty kupić.
Bardzo mi się podobają zasady opisane przez fifolek13 i na pewno zastosuję wobec swojej córy :) obecnie ma 1,5 roku, więc mamy jeszcze trochę czasu na to

Offline Wyświetl profil  

Bez przesady - biżuteria dla dzieci? Dzieci są za małe, powinny się bawić, a nie stroić.

Offline Wyświetl profil  

każda mala dziewczynka marzy żeby poczuć się jak księżniczka
Są specjalne wisiorki i kolczyki dla dzieci

Offline Wyświetl profil  

Jakieś kolczyki dla dzieci z typowo dziecięcymi wzorami to najlepiej u jubilera, przynajmniej wiadomo że nie uczuli :)

Offline Wyświetl profil  

srebrny łancuszek i jakas zwykla bransoletka starczy no i oczywiscie kolczyki ale to wasze male pewnie mialy juz przebijane uszy i nosza :)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Moderator: Moderatorzy

Forum ciąża

» Forum ogólne » Wszyscy o wszystkim

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]