Dzisiaj jest śr sie 20, 2014 12:43 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 465 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 24  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:

witam

dawno mnie tu nie było ale po porodzie biore sie za Dominika alimenty :twisted:
wiem ze do pozwu o podwyzszenie musze dac zaswiadczenia o dochodach , tylko czyje ja mam dac?? :? moje napewno ale czy mojego obecnego faceta tez? bo mieszkamy razem , juz dluzszy czas , razem gospodarujemy itd. , ale nie mamy jeszcze slubu , ja i Dominik nie mamy tu stalego zameldowania .
No i te rachunki :? , mam zbierac wszystkie ze sklepow , czy tylko to co kupuje dla dziecka tzn. ubranie , lekarstwa itd. ?czy z takich codziennych zakupow tez

kamyk fajnie ze sie dogadaliscie , ma na pierwszej sprawie niby tez ale on i tak nie placi a komornik nic mu nie moze zrobic :evil:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

mukaa ti Ty już za 2 tyg... Nie boj się chociaz też to 100 razy slyszałam a i tak trzęslam się jak galareta :) To na jednej sprawie będziesz miała alimenty i pozbawienie praw? :shock: Jak on się ustosunkowuje do pozbawienia go praw? będzie chciał walczyć czy mu wszystko jedno? To nic że koleżanka nie dostała wezwania, musi pojechać z Tobą. Fajnie jakbyś miała więcej świadkow ale w sumie jeden a dobry to też ok. Ja słyszałam od znajomych ,że mało wyciągnełam, a ja nie wiem czy jak on ma umowę o pracę na niewiele czy by mi dali więcej,a słyszałam też że dla sądu ważne jest ile TY wydajesz na dziecko a Tatuś no cóś niech dorabia. Naprawdę tak są sądy nastawione. I jeżeli masz duże wydatki, na pieluchy ubrania, środki higieniczne ,leki,zabawki, jedzenie i co tam jeszcze a tatuś jest gdzieś tam to spoko.
rybciu no mam nadzieje ,że on będzie placił :( w sumie jesli będzie tak to ja do jego rodziców będę dzwoniła. Oni bardzo tego ostatnio jak był problem dopilnowali. A komornik? Dlaczego mu nic nie może zrobić? Wiesz że prawnie mają też obowiązek placić dziadkowie? Nie przejmuj się tym ,czy mają, tu chodzi o Twoje dziecko. Nikt Cie nie pyta jak sobie radzisz. Nie wiem jak jest z tymi "funduszami alimentacyjnymi" wiem,że w opekach społecznych zajmują się takimi sprawami.
Jeszcze raz spróbujcie dowiedzieć się czegoś w Stowarzyszeniu Samotnych Matek. To w Krakowie mają siedzibę ale można drogą e-mailową do nich. W google znajdziecie ich.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

fundusz alimentacyjny nie istnieje juz , my dostajemy alimenty przez zaliczke alimentacyjna , a komornik nic mu nie moze zrobic bo nie pracuje nigdzie na umowe tylko tak dorywczo czasami jak cos sie trafi , nie ma zadnych wartosciowych rzeczy , moieszka z rodzicami
i chociaz mamy te alimenty placone , co miesiac je dostaje to szlag mnie trafia jak widze jak on juz prawie od 4 lat sie obija i nie przyjdzie mu do glowy zeby kupic synowi glupia czekolade na urodziny :zł:
niedawno mial sprawe w sadzie o wyjawienie majatku , mysle ze juz niedlugo wezma sie za niego porzadnie , w koncu jak dlugo panstwo bedzie za niego placic , a on bezkarnie moze sie obijac i jeszcze glupkowato rozpowiada kolegom ze wplaci co miesiac 5 zl do gminy-bo to oni za niego placa-i nic mu nie zrobia , bo niewazne ile ale zeby cos co miesiac wplacil :evil: :evil: :evil:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

czesc dziewczyny dawno mnie tu niebyło ale jestem ciekawa jak wam wszystkim poszło o te zasrane alimenty od tych waszych eksów

kamyk dzieki za ocenienie fotki :oops:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Beatko ja już jestem PO :D gdzieś stronę albo dwie temu zdalam krótkią relację :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ok postaram sie nadrobic :D

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witajcie
Mam pytanie...
Tatuś nieobecny przez całą ciążę,rozstalismy sie poł roku temu...
Nie interesuje i nie interesował sie stanem mojego zdrowia i zdrowia dziecka,w szpitalu nie raczył mnie odwiedzić ( nie ubolewam z tego powodu,to w końcu moja decyzja ze go nie ma przy NAS)
Nigdy nie zasugerował pomocy,oczywiście do dzisiaj nalega bym zaczęła na nowo z nim sie spotykać,ale po nieudanych próbach sprzed paru miesięcy nie mam na to ochoty-natomiast dziecko-w ogole go nie interesuje
Czy w takim przypadku moge sądownie oganiczyć mu prawa do dziecka :?:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Camishia jak najbardziej jesli dziecko a ni ty w czasie ciaze jestes cie zaniedbywane to oczywiscie mozesz o to wystapic i o ustalenie ojcowstwa i alimenty tez pozew musi zawieraz bo chyba nie jestescie małzenstwem chyba ze on uzna dziecko z własne woli po porodzie

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Nie,nie jestesmy po slubie...
Nie dorósł on do bycia ojcem,jak większośc facetów których kobiety borykają sie z podobnymi problemami do moich.
Nie wyobrazam sobie "oddać" mu dziecka na wyznaczone przez sąd godziny,poniewaz jest on osoba zupełnie nieodpowiedzialną ( liczy sie dla niego $,jego kochane bmw i imprezki bardzo wspomagane...)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Camishia jak dziecko się urodzi to od Ciebie zależy czy będziesz chciała żeby tatuś go uznał, no bo w sumie jak się zjawisz w urzędzie żeby dziecko zarejestrować i będziesz sama to dziecko będzie mialo "ojciec nieznany" i będzie nosiło Twoje nazwisko co za tym wszystkim idzie tatuś nie będzie miał żadnych praw do dziecka, Chyba że wystąpi on o ustalenie ojcowstwa do sądu,ale nie znam tej procedury. Może któraś z dziewczyń coś będzie wiedziała jak to jest gdy ojciec się domaga żeby uznać swoje dziecko

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

chce w USC uznać go ojcem dziecka,ale zostac przy swoim nazwisku...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Awatar użytkownika

Jak w USC bedzie dziecko uznane przez ojca to nie będziesz w sądzie musiała występowac o ustalanie ojcowstwa. Tak na logike .Moje dziecko też jest pozamałżeńskie, ale nosi nazwisko ojca i nie mam pojęcia czy nosząc Twoje nazwisko tym samym czy ojciec ma inne prawo do niego niż te ktore noszą nazwiska ojca. Przydałby nam sie prawnik na tym naszym dziale :wink: :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ok,nie chodzi mi o ustalenie ojcostwa...
Chodzi o to czy mogę mu ograniczyć prawa z uwagi na jego podejscie do ciąży :?:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Jesli np po urodzeniu zacznie sie starac to moze byc ciezko. Zreszta nawet jak ograniczysz prawa rodzicielskie to on i tak moze sie z dzieckiem widywac tego nigdy nie mozna zabronic.

Emine [']
Julian [']

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

To długa historia...
ale chce sama decydowac czy ma sie widywac z dzieckiem czy nie,nie chce zeby to było odgórnie ustalone przez sąd

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Wydaje mi sie ze to jest przez sad ustalane jesli rodzice sie dogadac nie moga, zreszta chyba zaden sedzie nie pozwoli zeby facet zabierał malutkie dziecko wiec spotkania beda w Twojej obecnosci.
W kazdym razie jesli bedzie chciał widywac to bedzie mial prawo, nawet majac ograniczona wladze rodzicielska. To tak samo ajk z kasa, anwte jak ma ograniczone prawa płacic musi., I to jedyny jasny punkt :D

Emine [']
Julian [']

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Zobaczymy...jak to bedzie,ale boje sie tej całej szarpaniny :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja tez mam duzo lekow jak to bedzie, najbardziej ustalenia ojcostwa czyli tego co Ty masz juz z głowy. Mysle ze on sie nie stawi na rozprawe i bedzie trzeba innaczej to jakos udowodnic a wiadmo ze test DNA najlepiej :(

Emine [']
Julian [']

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

saganka..nie znam Twojej historii :roll:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

camishia jesli facet zjawi sie w urzedzie razem z toba bo chce uznac dzieckoi wezmie dowód i uzna za swoje to nabedzie takich samych praw jak ty. Mozesz tez w tym przypadku nadac dziecku swoje nazwisko a nie ojca to ty masz wybór w tym przypadku,ale on nadal bedzie miał te same prawa co ty.

Moja rada jesli nie zalezy ci na kasie od niego i niezalezy ci zeby miał prawa do dziecka to do USc idziesz sama i sama dziecko rejestrujesz na siebie i potem w razie jakikolwiek dokumentów dla dziecka nie prosisz sie o jego łaskawy podpis to jest jedna wersja

a jesli zalezy ci na kasie to niech uzn adziecko za swoje a do sadu wniesiesz o alimenty i ograniczenie praw to juz twoja decyzja

ja sama zarejestrowałam dziecko i dobrze bo w zyciu trafiłam na normalnego faceta który sądownie adoptował dziecko i nie mieismy dziei temu zadnych przeszkód bo ojciec nie uznał dziecka i wyszło mi to tylko na dobre :D

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 465 ]  Moderator: Moderatorzy Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 24  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]