Dzisiaj jest czw wrz 21, 2017 4:06 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża i prawo

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Witam,
Mam do was pytanie. Czy bardzo bezczelne byłoby po powrocie z wychowawczego danie L4 ciążowego? Tzn mój szef mówi że dla niego mogę tak zrobić nawet lepiej bo nie będzie musiał organizować mi miejsca pracy i zajęć. Tylko czy ZUS się nie przypie***y że oszukać ich próbuje. Zachodząc w kolejną ciąże niestety muszę się liczyć z tym że będzie to ciąża zagrożona, wizyty u kardiologa i ciągłe nadmierne odpoczywanie mnie czeka. Dlatego chce iść na L4 bo przynajmniej kasę jakąś dostane. Wiem że mogłabym zostać na wychowawczym no ale nie przelewa się i trzeba kombinować.

Jak macie jakieś doświadczenie to piszcie. Może da się to jakoś rozwiązać.

Pozdrawiam!

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

możesz tak zrobić i skoro jesteś naprawdę w ciąży i masz wskazanie do L4 to ZUS nie ma sie czego czepiać :)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

z tego co wiem trzeba z jakimś wyprzedzeniem zrezygnować z wychowawczego.. ale wydało mi się absurdalne. bo to jakby zaplanować chorobę.
ale w sumie dobre pytanie, bo też właśnie przechodzę na wychowawczy..
sprawdź też czy może nie przysługuje Ci ten zasiłek wychowawczy. ja dzięki forum dowiedziałam się, że tak :)

Offline Wyświetl profil  

Karaluszek, ja zaszlam w ciążę będąc na urlopie wychowawczym. Najpierw napisałam pismo do pracodawcy o tym, ze rezygnuję z wychowawczego (z 2 tyg wyprzedzenia). W dniu w ktorym mialam wrócić przyniosłam L4.
Jak pracodawca wie, ze planujesz kolejną ciążę, to wcale nie wydaje mi się to bezczelne.
Wiadomo, ze to moze byc dla niego klopot (za pierwszy miesiac on wyplaca Ci pensję), ale chyba lepiej miec do konca ciazy 100% wynagrodzenia, niż 0 zł na wychowawczym...

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Witajcie
A ja mam taką sytuację w maju kończy mi się wychowawczy, nie planuję wrócić już do pracy ale chcę dostawać zasiłek bezrobotny i planuje po wychowawczy odrazu dać L4 i ciągnąć je z 2-3 miesiące i liczyć że pracowawca mnie zwolni lub najlepiej by było gdyby pracowawca mnie zwolnił zaraz po wychowawczym. Co mam zrobić aby dostać jeszcze zasiłek dla bezrobotnych ?
Nie jest w ciąży i nie planuję ;)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Cześć,

Jedynym wg mnie rozsądnym rozwiązaniem jest pogadanie z szefem żeby zwolnił cie z powodu np redukcji etatu. Jeśli się na to zgodzi to po rejestracji w UP od razu dostaniesz zasiłek dla bezrobotnych o ile masz wypracowane lata.
Jeżeli zwolni za porozumieniem stron dostaniesz po 3 miesiącach al jeżeli dyscyplinarnie/z Twojej winy, w ogóle nie dostaniesz. Więc ja osobiście wybrałam opcje dogadania się, przedstawiłam sytuacje i choć bardzo mu się taka opcja nie podobała, poszedł mi na rękę.
Jak rzucisz mu na biurko kolejne L4 to może się nieźle wk%^&*ć i w ogóle nic z UP nie dostaniesz.

Uważam że po to umiemy mówić żeby się z ludźmi dogadywać.

Mam nadzieje że pomogłam:)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

no tak, ale jak pracodawca pójdzie mi na rękę i zgodzi się na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron to i tak chyba wg. przepisów nie dostanę zasiłku dla bezrobotnych bo to ja wychodzę z inicjatywą. Pracodawca nie wyjdzie po jestem po urlopie wychowawczym i ma obowiązek mnie przyjąć (nie zlikwidowano mojego stanowiska pracy) ?

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

jeśli rozwiążesz umowę za porozumieniem stron to zasiłek dostanie po 3 miesiącach...
niestety jeżeli pracodawca cię nie zwolni z przyczyn od niego zależnych lub umowa sama nie wygaśnie to nie masz szans, zeby od razu dostać zasiłek dla bezrobotnych...

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

sytuacja się zmieniła i niestety po urlopie wychowawczym bede zmuszona przynieść L4 bo choruję i nie ma możliwość pracy przy komputerze
i jak to będzie wyliczane w tej sytuacji ?

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

podstawą będzie to co było podstawą macierzyńskiego :)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża i prawo

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]