Dzisiaj jest czw wrz 21, 2017 4:11 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża i prawo

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

emi pan dawca rok temu na rozprawie przeciwko jego rodzicom obiecal placic alimenty i na obietnicy sie skonczylo... na chwile obecna nikt nie wie gdzie on jest a nawet czy zyje bo od zeszlego roku jego wlasna rodzina nie ma z nim kontaktu... nawet jak rok temu byl w Pl to nawet nie spytal o corke...
czyli w sumie moge mu odebrac/ ograniczyc prawa rodzicielskie a obowiazek alimentacyjny nie zanika? a czy ewentualna zmiana nazwiska corki na moje panienskie nie bedzie miala wpywu na alimenty?
poza tym on nie walczy o widzenia mimo ze na wyroku ma je przyznane... po prostu olal sprawe i tyle... mysle ze na moja korzysc moglby dzialac fakt, ze facet ma wyrok za znecanie sie nade mna i corka... jak myslisz?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Sądze, że możesz złożyc wniosek do sądu o pozbawienie władzy, bo są ku temu przesłanki, tylko pamiętaj musisz miec świadków, którzy potwierdzą to co będziesz mówiła. No i sprawa tego wyroku za znęcanie przeważan na twoją korzyśc.
Co do nazwiaska po pozbawieniu władzy możesz zmienic nazwisko córce na swoje panieńskie, ale to też tylko sądownie, co do nazwiskja twojego obecnego męża to nie mam pewności bo chyba musiałby przysposobic dziecko.

Wojtek- 5 lat

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Emi wielkie dzięki :cmo: jeśli mi sę jeszcze nasunie jakieś pytanie to będę pisać... kurcze ciężkie i trudne to wszystko ale myślę że da się przeżyć... w końcu to dla dobra mojego dziecka :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Johambina, ja czytałam, że najlepiej jest najpierw ograniczyć prawa takiego tatuśka i jeśli, przez pół roku się jego zachowanie w stosunku do dziecka nie zmieni, to ponoć możesz wystąpić o odebranie praw. Ponoć większe szanse są wtedy, bo tatuś szansę będzie miał, a z niej i tak nie skorzysta. Sprawy o odebranie praw (z tego, co czytam na forach prawniczych) są paskudne :roll: Pranie brudów, przed nie zawsze miłą sędziną, brrr..

Ale do meritum..

Emi, chciałabym się zapytać.. bo już wiem, że jeśli przez 2 miesiące ojciec nie zapłaci alimentów, to mogę do podać do komornika i dostanę kasę z FA. Ale co z zaległymi alimentami?? To już leży w kwestii komornika, prawda? :roll: U mnie jest to niewielka zaległość ( w porównaniu do innych, z kórymi się pewnie komornik spotyka :roll:), więc pewnie nigdy kasy nie odzyskam, echh

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Mama_Mai - nawet powinnaś złożyć wniosek o egzekucję do komornika. Jednak o FA, będziesz mogła wystąpić dopiero wówczas, gdy komornik wyda ci zaświadczenie o braku ściągalności (zwykle czeka się na nie około 3 miesiące).
Zaległe alimenty może jedynie ściągnąć komornik, FA należy się od chwili złożenia kompletnego wniosku czyli trzeba jeszcze dołączyć swoje zaświadczenie z Urzędu Skarbowego za rok 2007 o dochodach i W/w wniosek od komornika.

Wojtek- 5 lat

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziękuję za informacje :D
Wniosek złożyłam do komornika zaraz po otrzymaniu wyroku alimentacyjnego. Pani w sekretariacie u komornika powiedziała mi, że po 2 miesiącach nieściągalności muszę zgłosić się do nich po takie zaświadczenie i iść do MOPSu.
To wiem, ale mnie właśnie ta zaległość interesuje, bo nie dostałam alimentów za marzec, kwiecień i nie dostanę pewnie za maj, plus wyrównanie do tych alimentów ze stycznia i lutego, plus odestki.
Wysłałam do komornika taki wniosek o ściąganie z dłużnika alimentów, czy to wystarczy??

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Wystarczy, bo oni zakładają że za kolejne miesiące on nadal nie płaci. Dopiero gdybyś ty zgłosiła, że zaczął płaci wtedy wstrzymają egzekucję

Wojtek- 5 lat

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Dziękuję za informacje :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

witam mam pytanie. moje dziecko ma trzy lata. wychowywałam go sama. pół roku temu wyszłam za mąż ale mój obecny partner nie uznał go jako swoje dziecko więc nadal ma moje nazwisko. jego biologiczny ojciec zmarł zaraz po jego porodzie. tak że jest nie uznany za ojca. w urzędzie wpisali imie jakie podałam i nazwisko moje. czy ja moge starać się z funduszu o zaliczke alimentacyjną?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ale dlaczego Twój mąż nie został zapisany jako ojciec?? przecież są przypadki, że ojciec umrze w trakcie ciąży i jest uznawany, są przyznaje dziecku nazwisko męża nawet jeżeli nie jest ojcem ;) o ile małżeństwo trwało min. 300 dni wstecz :) nie rozumie że Twój mąż zmarł po porodzie dziecka i nie został uznany za ojca :shock: ???

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

E-misia koleżanka już tu pewnie nie zajrzy, ale z tego co rozumiem, ojciec dziecka nie był jej mężem ...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Pasia ano ;) to wtedy wiele wyjaśnia...niestety, taka trochę lipa, bo jest możliwość udowodnić ojcostwo mimo że nie był jej mężem, ale nie żyje...trochę zachodu by było ale jak by się uparła 8)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU
Awatar użytkownika

Mój jeszcze mąż jest Tunezyjczykiem. Miga się od wszelkiego rodaju odpowiedzialności. Czy mnie również będą należały się alimenty z FA mimo, że mąż jest obcokrajowcem?

Alah allah ya baba wa slam alik ya baba

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

tak należą się (nawet mam podobny przypadek tylko ojciec jest belgiem) musisz mieć zasądzone alimenty prawomocnym wyrokiem sądu i udać się następnie do sądu (nie do Komornika- bo to dotyczy obywateli polskich) po zaświadczeniu o bezskuteczności egzekucji, potrzeby będzie jeszcze akt ur. dziecka i zaświadczenie z urzędu skarbowego o wysokości dochodu, wypełnisz wniosek i gotowe :)

Wojtek- 5 lat

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU
Awatar użytkownika

emi dziekuje za rade :*
czy pozew o alimenty mogę złozyć krótko po narodzinach dziecka??
Partner się na nas wypiął, od początku ciąży nie pomaga, chyba mogę, nie? ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Pinka na dobrą sprawę możesz złożyć pozew już teraz - ojciec dziecka powinien płacić ci alimenty, jeżeli nie jesteś w stanie pracować ze względu na ciążę i ponosić część kosztów związanych z sama ciążą :)
najlepiej poszukaj jakiegoś prawnika - są miejsca gdzie można uzyskać darmowa poradę i pomoc w napisaniu pozwu :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Pinka - a o rozwód będziesz składać??? Bo jeśli tak to dobrze byłoby żebyś na jednym pozwie złożyła o rozwód i alimenty (za jednym zamachem wszystko załatwisz- mniejszy stres dla ciebie i dzidzi będzie) I napisz jeszcze koniecznie o zabezpieczenie procesowe w czasie ustalania alimentów bo to może na jednej rozprawie się nie skończyć a tak będziesz miała prawo do alimentów od chwili rozprawy a nie dopiero po ogłoszeniu wyroku

Wojtek- 5 lat

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU
Awatar użytkownika

o rozwód już złozyłam. ale z tego co się orientuję to chyba mogę taki wniosek o alimenty dołączyć do pozwu, nie??
Już bym chciała być po wszystkim, zwłaszacza, że "tatusia" ciężko nam namierzyć ;)

pasia tak, już skorzystałam z darmowych porad prawnych, niestety nie dowiedziałam się nic wiecej niż sama wiedziałam, poza tym Oni się tłumaczyli, że znają prawo polskie a nie tunezyjskie i niechcą mnie wprowadzać w błąd. W sumie niemam o to pretensji ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Pinka- to dołącz jak najszybciej żebyś nie musiała dodatkowo na rozprawę o alimenty czekać

Wojtek- 5 lat

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU
Awatar użytkownika

dziekuje jeszcze raz za rade :*

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża i prawo

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]