Dzisiaj jest czw lis 23, 2017 6:36 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża i prawo

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Witam, chętnie pomogę dziewczyną w sprawie funduszu alimentacyjnego.

Wojtek- 5 lat

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

To ja mam pytanie nr 1.-jak długo musi szanowny "tatuś" nie płacić, żeby można było złożyć wniosek do funduszu?

Pytanie nr 2.-czy jeśli ojciec płaci, powiedzmy, 10 zł, to czy fundusz dopłaca różnicę miedzy tą kwotą, a kwotą zasądzonych alimentów?

Będę wdzięczna za odp :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ac pisze:
To ja mam pytanie nr 1.-jak długo musi szanowny "tatuś" nie płacić, żeby można było złożyć wniosek do funduszu?

Pytanie nr 2.-czy jeśli ojciec płaci, powiedzmy, 10 zł, to czy fundusz dopłaca różnicę miedzy tą kwotą, a kwotą zasądzonych alimentów?

Będę wdzięczna za odp :)

Odpowiedź na pytanie nr 1. Wniosek składa się gdy tatuś nie płaci 3 miesiące, musisz uzyskać zaświadczenie od komornika, że egzekucja przez okres 3 miesięcy była nieskuteczna.
Odpowiedź na pytanie nr 2 - jeśli otrzymasz świadczenia z funduszu dostajesz całą kwotę alimentów (max do 500 zł na dziecko) z OPS-u lub Urzędu Miasta, a jeśli tatuś chce płacić jakieś pieniążki to może je przekazywać na konto komornika, chyba że komornik sam go ścignie jeśli gdzieś pracuje

Wojtek- 5 lat

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

hej :D ja mam takie pytanko już nie tyle o fundusz co ogólnie na temat zasiłków (bo może się orientujesz) jestem samotną matką - z wyboru gdyż ojciec nie przyznał się do ojcostwa a ja by nie komplikować sobie,małemu i mojej nowej rodzinie życia nie podałam go do sądu i nie żądam nic od Niego a w akcie urodzenia mam podane tzw. dane kryjące ojca czyli jak wiele kobiet mylnie to nazywa ojciec nieznany nio i moje pytanie w związku z tym czy prócz śmiesznego rodzinnego i zasiłku do rodzinnego (których i tak nie dostanę ze względu na dochody) można uzyskać jakieś jeszcze pieniążki na dziecko? Chociażby z tego funduszu alimentacyjnego?A nie pracując po 300h miesięcznie kosztem dziecka,by móc związać koniec z końcem....
Z góry dziękuje za odpowiedź :P pozdrawiam
[/i][/b]

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Niestety nie, świadczenia z funduszu alimentacyjnego przysługują tylko osobie która ma zasądzone alimenty ale nie można ich wyegzekwować od dłużnika.
Jeśli nie podałaś nazwiska ojca w akcie ur to nie masz też zasądzonych alimentów.
Jedyne świadczenie jakie możesz otrzymać z OPS lub MOPS to zasiłek rodzinny i dodatek z tyt. samotnego wychowywania w kwocie 170 zł oczywiście dochód na osobę w rodzinie nie może przekroczyć 504 zł, a jeśli u ciebie przekracza to mogę cię pocieszyć że od września kryterium ma być podwyższone więc może wtedy.
Swoją drogą nie rozumiem że nie chcesz "komplikować sobie życia" i nie podawać nazwiska ojca dziecka, dlaczego masz otrzymywać pieniążki od państwa - czyli nas wszystkich a nie od konkretnej osoby, to moje osobiste zdanie, ale cóż każdy jest kowalem swojego losu.

Wojtek- 5 lat

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

mam własne powody.A jeśli chodzi o to,że miała bym od państwa dostawać pieniądze których i tak nie dostaję to tak samo jakbym była nauczycielem i szła na wcześniejszą emeryturę bo się wypaliłam zawodowo!W każdym bądź razie jest wiele osób które żyją na utrzymaniu tatusiów dziecka, jest wiele osób wyłudzających zasiłki itp więc dlaczego samotne matki nie mają (tak jak w innych krajach unii ) prawa do godnego wychowywania własnych dzieci.A poza tym pieniądze z funduszu też pochodzą od podatników czyli i od samotnych matek..........

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

Dziekuje za odp.
Czyli trzeba czekac 3 mce :( Myslalam ze szybciej to wszystko idzie :?

A panstwo naprawde lepiej sie wezmie za tych panow, ktorzy na dzieci nie chca placic?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ac - przepisy dają dużo możliwości, ale jeśli ktoś pracuje na czarno, nie jest zarejestrowany w urzędzie pracy, nie ma prawa jazdy i nie ma żadnych nieruchomości tylko przysłowiową koszulę na plecach (tak przynajmniej twierdzi) to nic nie możemy mu zrobić. Nawet teraz za alimenty do więzienia nie chcą zamykać, bo nie mają tam miejsc dla takich.

malenka2705 - nie obraź się ale gdybym ja miała w swoim akcie urodzenia ojciec nn to pomyślałabym, że albo zostałam poczęta podczas gwałtu albo moja matka miała tak wielu partnerów, że nie wie z kim zaszła w ciąże. Taka sytuacja była w mojej rodzinie i mój kuzyn miał w akcie ur nn i w szkole się z niego nabijali że jego ojciec to gwałciciel. Wiesz ludzie są różni i różne historie wymyślają, cóż twoje życie twoja sprawa...

Wojtek- 5 lat

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

Nie, tak źle to nie jest :) Ma prawo jazdy, pól samochodu (tak powiedzial w sądzie, pół :? ) i hurtownie na spółkę z kolegą...
Mam nadzieję,że komornicy nie są przekupni :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ac no to spoko komornik go ścignie, Tylko jak będziesz podawała dane o dłużniku do wniosku o fundusz alimentacyjny to podaj wszystko co wiesz o jego majątku bo to bardzo ważne. Powiem ci tylko że wszczęście postępowania u komornika od razu kosztuje twojego alimenciarza 5 tys. + odsetki, no a po 6 miesiącach nie płacenia można go wpisać do KRD i wtedy żegnaj telewizjo kablowa, żegnaj nowa komóreczko na abonament i żegnaj kredycie na cokolwiek :D

Wojtek- 5 lat

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

Kredyty akurat juz sobie wziął :evil: Powinni mu cofnąć :!: :!: :!:

Ale z tym wszczeciem postepowania to w szoku jestem- wszędzie pisza, ze komornik bierze 15% od żądanej kwoty :shock:
Przeciez jak taki komornik sobie zgarnie te 5 tys, to dla mojego dziecka nic juz nie zostanie :? A nie sądzę by sie podzelił :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Tak w ramach informacji to w akcie urodzenia nie wpisują nn bo każde dziecko ma ojca! Wpisują dane kryjące ojca czyli matka podje byle jakie imię ojca a urzędniczka wpisuje nazwisko matki a z tyłu aktu przybija się pieczątki z odpowiednim artykułem ustawy.Także nikt z dziecka nie będzie się śmiać...

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

malenka2705 mówisz o skróconym odpisie aktu urodzenia, a nie o zupełnym i tam masz wpisane nn
Ac spokojnie otrzymasz świadczenia z funduszu i a on niech się martwi o swoje długi

Wojtek- 5 lat

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

No tak ale w większości urzędów chcą skrócony akt więc teraz już chyba nie zdarzają się takie sytuacje w których dzieci się dowiadują czegoś i wyśmiewają . A swoją drogą w dobie rozwodów lepiej mieć na papierku nie znanego ojca niż rodziców którzy się rozeszli. Tobie i wszystkim czytającym ten wątek jestem winna jednak wyjaśnienia.Otóż nie chciałam wpisywać ojca ani podawać go o alimenty z tego względu, że przede wszystkim on się wyparł ojcostwa(teraz) za parę lat jak będę miała nową rodzinę przypomni sobie,że może Kacper to jego syn i będzie się domagał praw owszem nie będę utrudniała kontaktów bo ogólnie mam zamiar synowi powiedzieć kto jest jego ojcem i jestem nawet w stanie go tam zawieźć jeśli tego będzie chciał ale wiem jak by to się skończyło.On ma 2 nastolatków z byłą żoną z którą jest w separacji 13 lat płaci na dzieci ale alimentów nie ma zasądzonych więc jeśli by zasądzili to ile bym dostała 200zl na małego, a mając ustalone ojcostwo gdzie bym nie zaszła są potrzebne podpisy, zgody ojca, zaświadczenia o jego zarobkach.On mieszka prawie 100km ode mnie to raz, dwa widząc jak traktuje była żonę wiem, że robił by wszystko by utrudnić mi jakiekolwiek sprawy urzędowe a po trzecie wiem,że po czasie czyli jakby płacił te alimenty i załóżmy za 5 lat uznał by że warto poznać synka chciał by go zabierać kiedy jemu się podoba a to raczej nie jest dla dobra małego gdyby zabierał go nieznany mu mężczyzna czy w ogóle go odwiedzał tym bardziej że ma tatę nie biologicznego ale ma ojca na jakiego zasługuje.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ok to jest Twój punkt widzenia.
Widzisz ja jestem w innej sytuacji - a mianowicie jestem rozwódką.
Ojciec dziecka ma zasądzone alimenty w wysokości 450 zł i takie właśnie otrzymuje, z dzieckiem nie widział się już z rok i chyba raczej nie ma chęci. No ale jeśliby je miał to raczej marne szanse, bo jest całkowicie pozbawiony praw rodzicielskich jego obowiązkiem jest tylko płacenie alimentów. Prawda jest taka że moja córka była już spora gdy się rozwiedliśmy, teraz jestem z innym facetem i jego ona uważa za swojego ojca. W marcu wychodzę za niego za mąż i wtedy będę mogła zmienić nazwisko córce, jesteśmy wzorcową i szczęśliwą rodzinką. Więc punkt widzenia zależy od sytuacji w jakiej ktoś się znalazł.

Wojtek- 5 lat

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

życzę wam wiele szczęścia. Dobrze, że Twoja mała go akceptuje. Mój maluch na szczęście jest malutki więc nie będzie miał wielkiego zamieszania w główce, boje się tylko rozmowy z nim na temat prawdziwego ojca :cry: w każdym bądź razie tak jak powiedziałaś wszystko zależy od sytuacji w jakiej się znajdujemy, Tobie było łatwiej wszystko załatwić w moim przypadku sprawa ta ciągła by się latami. Jet jeszcze jedna ważna sprawa bo nie wiem czy wesz ale jak Twój eks małżonek będzie kiedyś w trudnej sytuacji życiowej to może żądać pieniędzy-alimentów na siebie od Ciebie Twojej córki a to raczej jest nie sprawiedliwe - ojciec Kacpra w takiej sytuacji może pójść w takiej sytuacji gdzie raki zimują a to też jest duży plus w obecnym świecie. Każdy robi według siebie i ważne by każdemu było dobrze w takiej sytuacji

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

Emi, a tak zapytam-mówisz o zmianie nazwiska córki na nazwisko swojego przyszlego męża?
Wtedy alimenty już sie nie należą, prawda? :?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

nie zgadzam się z takim podejściem do sprawy
ojciec mojego dziecka rozmyślił się w połowie ciąży i poczatkowo też wydawało mi się że należy takie g.... omijać szerokim łukiem ale potem stwierdziałm że na tym żerują tacy nieodpowiedzialni faceci.

Moje dziecko ma prawo dziedziczyć po takim f..... nawet jeśli byłaby to kupa piachu. Moje dziecko nie wzięło się znikąd a ja nie jestem wiatropylna.
Sprawy dotyczące alimentów nie są długie bo sąd zdaje sobie sprawę że chodzi o środki do życia dla "małoletniego. "Pan Tata" moze oczywiście stosować różne wybiegi by sprawę przedłużać ale to ma krótkie nogi i odbija się podwójnie. Moja sprawa trwa i ma zakończyć się w styczniu. Oczywiście że sąd jest niezawisły i nie musi zapaść wyrok do końca po mojej myśli ale skoro zakładałam że nie będę ograniczać kontaktu z dzieckiem dawcy nasienia (a nie wykazuje żadnych skłonności w kierunku zainteresowania potomkiem) to w pewnym sensie może to stanowić dolegliwość większą dla niego niż dla mnie. Alimenty będą go śledzić wszędzie nawet jeśli będzie się ukrywać (co przecież też nie jest fajną perspektywą dla niego) zawsze może poczuć oddech komornika na karku, inna kobieta zastanowi się dwa razy zanim się zwiąże z takim, więc ogólnie chyba więcej korzyści. A dziecko dorośnie i samo zrozumie jakim f..... jest jego biologiczny ojciec. Można rozpatrywać skrajności i czarnowidztwo ale to uderza w nas a nie sprawcę problemu więc nie warto. Co ma być to będzie trzeba się tylko do tego odpowiednio przygotować. Każda minuta zaniedbania dziecka przez takiego ..... jest na naszą korzyść. Życie i prawo w brew pozorom daje tyle możliwości, nawet jeśli początki wydają się bardzo trudne i nie do wytrzymania.

Ja bym nie podarowała mu wolności tak łatwo.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ac - to że zmienię nazwisko dziecku po ślubie nie ma nic wspólnego z niepłaceniem alimentów przez mojego byłego męża. Równie dobrze mogłabym zmienić nazwisko dziecka na swoje rodowe. W akcie ur. zawsze jako ojciec będzie widniał właśnie on i to jest podstawą do płacenia.

Marlenka - nie obawiam się, że moje dziecko będzie płaciło alimenty na swojego ojca, bo raczej liczę na jakieś korzyści (a mianowicie spadek).
Co do tego, że będziesz musiała wytłumaczyć swojemu dziecku kto jest jego prawdziwym ojcem to nie zazdroszczę, takie rozmowy są zawsze trudne.
I dzięki za życzenia i tobie też życzę dużo szczęścia i odwagi

Anna - każdy ma prawo wyboru ty wybrałaś takie a nie inne wyjście z sytuacji. Dobrze że podałaś ojca o ustalenie praw ojcowskich i o alimenty. Tylko czasem różnie bywa, bo ojciec dziecka może ci utrudniać sprawy urzędowe tak jak pisze marlenka i wówczas za każdym razem będziesz zmuszona zwracać się do sądu. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale tatuś dziecka ma prawo do wizyt i sąd może mu takie prawo przyznać i określić terminy wizyt, dla mnie to byłaby nie zbyt komfortowa sytuacja. Z twojej wypowiedzi wnioskuję że nie darzysz ojca dziecka zbyt dużą sympatią więc może to być trudne dla ciebie.

Wszystkie z alimentami czy bez nich damy sobie radę a to dlatego że jesteśmy kobietami, facet w takiej sytuacji popadłby w depresję :wink: :lol:

Wojtek- 5 lat

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

może po prostu dorosłam do konsekwencji na swój sposób

gdy starałam się o dziecko z ówczesnym narzeczonym było nas dwoje i decyzja o dziecku była świadoma - to że dawca się nie sprawdził to odrębna kwestia, z drugiej strony mogło się to wydarzyć już po ślubie i co wtedy prawa by już miał a tak musi o nie wystąpić
narazie nie odwiedza, nie dzwoni, nie pyta o dziecko więc być może nie dostanie praw a ograniczone do wizyt mi nie przeszkadzają jak nie przychodzi teraz to i potem mało prawdopodobne by coś w tym kierunku zrobił
poza tym nie chciałabym by mój synek kiedykolwiek miał do mnie żal że odcinałam go od "ojca" niech sam zobaczy ile jest wart "tatulek" przecież nie wiem jak się ułoży życie, a może mój synek będzie kochał tę gnidę nad życie - ma do tego prawo nawet jeśli to przykre dla mnie.
my w sądzie mamy się rozliczyć a jak będę musiała o wszystko zwracać się do sądu ok jestem cierpliwa za którymś razem będzie to wystarczający argument do odebrania mu praw
inna sprawa że za każdym razem jak przegra to musi płacić za sprawę a taki wyrywny do płacenia to on nie jest - staram się optymistycznie podejść do problemu bo moje zdrowie jest ważniejsze niż jego a moje zamartwianie się mu zwisa - czas żeby on się martwił
chce mieć dużo spraw sądowych ok, chce się ciągać po sądach ok, chce udowadniać że czarne nie jest czarne a białe nie jest białe ok, w sądzie pracują ludzie którzy takich spraw mają kilkanaście jak nie kilkadziesiąt dziennie i niełatwo im zamydlić oczy chyba że sprawa nie jest do końca czysta po twojej sprawie.
ja w 100% nie mam sobie nic do zarzucenia mam odpowiednie dowody by to wykazać więc gdy zajdzie taka potrzeba wszystko przedstawię i niech to "pan wierzący, tradycyjny katolik" jak nazywa siebie "dawca" mojego dziecka się zacznie martwić a już ma parę orzeszków do zgryzienia na początek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża i prawo

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]