Dzisiaj jest ndz cze 24, 2018 11:00 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża i prawo

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość

Witam wszystkie przyszłe mamy,
Mam takie pytanie: kiedy lekarz daje zwolnienie lekarskie gdy jest się w ciąży?
Ja jestem w 2 miesiącu i naprawdę podle się czuję. Więcej chyba spędzam czasu w toalecie niż pracując. Wiem, że nudności to stan normalny, ale czy można dostać zwolnienie?
Pozdrawiam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Oczywiście, że można. Tym bardziej, że intensywne wymioty mogą nawet doprowadzić do odwodnienia.

Idź i pogadaj z lekarzem. Ostatecznie to on decyduje

Iśka

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

na zwolnieniu dostajesz 100% wynagrodzenia sredniego z ostatnich 12-tu m-cy, ale nie wszystkie skladniki wynagrodzenia wchodza do wynagrodzenia chorobowego czesto premie uznaniowe nie wchodza, niestety

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Dziewczyny a czy prowizje za które były odprowadzane skaładki do zusu , wchodzą do tej średniej?
Ja jestem na L4 od miesiąca, bardzo źle się czułam i wymiotowałam, i do końca ciąży nie chce wracać do pracy, bo u mnie są nieciekawe warunki dla mam w ciąży - praca 10 godzinna przy komputerze, ciągła nerwówka, częste nawet cotygodniowe wqyjazdy w delegacje pociągami. Mój lekarz bez problemów zwolnienie daje , jak tylko mama w ciąży tego chce.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Kacha nie do końca jestem pewna, ale chyba tak. wiem, że moje premie (od których odprowadzany jest ZUS) są wliczane np. przy wystawianiu zaświadczenia o zarobkach. Powiedziałabym, że analogicznie wlicza się to do średniej płacy i wysokości świadczenia w ciąży.

A co do samej pracy - u mnie takie same warunki. Stres, komputer - dobrze, że mój dyrektor nie pozwolił mnie ostatnio wysłać na 2 tygodniową delegację do St. Petersburga - jestem mu za to wdzięczna :-) i myślę, że to dobry znak na przyszłość.

A co do świadczenia najlepiej zadzwoń do ZUS-u

Iśka

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

Kacha: jest roznie z tymi prowizjami. dobrze by bylo pogadac z kadrowa u was w firmie. u mnie premie za wyjazdy czasem sa wyplacane jako uznaniowka i mimo ze sa normalnie oskladkowane, to nie wchodza do wynagrodzenia (a potem zasilku) chorobowego
generalna zasada jest taka, ze skladnik wynagrodzenia ktory jest proporcjonalnie zmniejszany za dni nieobecnosci to wchodzi do chorobowego

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: papiery do ZUS?
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

dziewczyny! może to głupie pytanie, ale czy żeby ZUS wypłacał zasiłek chorobowy w ciązy trzeba składać tam jakieś wnioski. Kompletnie się nie znam na sprawach papierkowych i to mnie przeraża. Chce być na L4 do końca ciązy, czyli jeszcze 7 miesięcy. Czy po 180 dniach mam się starać o świadczenia rehabilitacyjne, czy ciężarnych to nie dotyczy?

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża i prawo

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]