Dzisiaj jest pt paź 24, 2014 6:07 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1132 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 57  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Awatar użytkownika

Czesc mam taki problem
Pracowlaam w Holandi <szklarnia> odkad dowiedzialam sie ze jestem w ciazy postanowilam zrezygnowac z pracy ..przyczynilo sie do tego wielczynnikow... Nie wiedzialam ze musze meic przepracowane 12 miesiecy zeby dostac zasilek ... i macierzynskie wp ozniejszym czasie . Jezli Wyjade do holandii i dopracuje ten miesiac albo 2 .. zasilek bezie mi przyslugiwal Albo jezli zostane zatrudniona w Polsce na miesiace na pelny etata< tylko taki liczy sie do zasilki w moim przypadku? > i zosatne zwolniona lub pojde na chorobowe ... zasilek nalezy mi sie .. beda to przepracowane laczne 12 miesiecy z ... groszami Bardzo prosze .. o jakas odpowiedz albo rade nie moge zostac bez srodkow do zycia .... Dziekuje za odpowiedz

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

dokładnie nie wiem tak słyszałam że to jest dodatek do zasiłku z tytułu urodzenia dziecka i załatwia się w niektórych przypadkach w mopsie a jeszcze w innych w urzędzie miejskim i właśnie chciałam się dowiedzieć coś więcej na ten temat.
Prócz tego chciałam się dowiedzieć czy na macierzyńskim prócz tego że ZUS wypłaca macierzyńskie czy zakład pracy normalnie płaci wynagrodzenie tak jak teraz jak jestem na L-4? i czy po skończeniu umowy i macierzyńskiego mogę iść na zasiłek dla bezrobotnych?

Offline Wyświetl profil  

1 żółta kartka
Awatar użytkownika

Fragila pisze:
Pracuję w świadczeniach rodzinnych, moja mama w Zusie, skończyłam prawo jeśli mogę pomóc bardzo proszę pisać:)

witam, jeśli bys mi podpowiedziała to byłabym wdzięczna, napiszę w skrócie:

:arrow: 10 stycznia br urodziłam synka
nie mam ślubu
:arrow: do 30 września mam umowę w pracy ( od 3 lat pracuję na zastępstwo w Komendzie Głownej Policji)
:arrow: obecnie jestem na urlopie wypoczynkowym ale od 7 lipca idę na urlop wychowawczy który kończy mi się 30 września razem z umowa o pracę

czy należą mi się jakieś świadczenia w czasie urlopu wychowawczego?
gdzie mam się zgłosić po tym jak zostanę bez pracy?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

WITAM!!!
Czy mogę przerwać urlop wychowawczy??I gdzie mam to zgłosić
Mój pracodawca się zgodził żebym wróciła do pracy 1 lipca a na wychowawczym jestem od 1 maja
Czy będąc na wychowawczym mogę pobierać pieniądze za wychowawczy i pracować czy to raczej niemożliwe

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka

fragilla ja znow z pytaniem do ciebie.jestem na urlopie wychowawczym do konca umowy czyli koniec 2009r.w pazdzierniku urodze kolejne dziecko i teraz pytanie czy musze teraz dostarczyc do zakladu pracy zaswiadczenie ze jestem w ciazy?bo juz sama niewiem siostra mi mowi ze ona musiala 2 miesiace wczesniej poinformowac o tym zaklad pracy

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

martuchaOP pisze:
Czesc mam taki problem
Pracowlaam w Holandi <szklarnia> odkad dowiedzialam sie ze jestem w ciazy postanowilam zrezygnowac z pracy ..przyczynilo sie do tego wielczynnikow... Nie wiedzialam ze musze meic przepracowane 12 miesiecy zeby dostac zasilek ... i macierzynskie wp ozniejszym czasie . Jezli Wyjade do holandii i dopracuje ten miesiac albo 2 .. zasilek bezie mi przyslugiwal Albo jezli zostane zatrudniona w Polsce na miesiace na pelny etata< tylko taki liczy sie do zasilki w moim przypadku? > i zosatne zwolniona lub pojde na chorobowe ... zasilek nalezy mi sie .. beda to przepracowane laczne 12 miesiecy z ... groszami Bardzo prosze .. o jakas odpowiedz albo rade nie moge zostac bez srodkow do zycia .... Dziekuje za odpowiedz

Prosze kogos kto sie na tum zna o odpowiedz ,,, :( Mam mozliwosczlatwienia sobie pracy na slaty etat na 2 miechy czy tos starczy ,,, ?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

jeszcze jedno pytanie.czy to prawda ze kwota na osobe liczona do zasiłku rodzinnego wynosi teraz 536 zł?????

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
.

ciotkamycha pisze:
jeszcze jedno pytanie.czy to prawda ze kwota na osobe liczona do zasiłku rodzinnego wynosi teraz 536 zł?????

1.5.2004 r. – 31.8.2008 r.
zasiłek rodzinny - na osobę w rodzinie 504 zł

zasiłek rodzinny - na osobę w rodzinie wychowującej dziecko niepełnosprawne
zasiłek pielęgnacyjny - na osobę w rodzinie 583 zł

Żródło http://www.e-kadry.com.pl/index.php?opt ... Itemid=160

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

aha dobra dzieki bardzo

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka
Awatar użytkownika

ja ponawiam swoje pytanie :wink: które jest kilka postów wyżej

proszę o podpowiedź

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
czerwona kartka

moze wy dziewczyny mi odpiszecie czy musze teraz dostarczyc zaswiadczenie lekarskie do pracy ze jestem w ciazy?obecnie przebywam na urlopie wychowawczym a termin porodu mam na pazdziernik

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

witajcie!
Fragila chciałabym zapytac o sprawy finansowe.........

jestem w 15tc. Z ojcem mojego dziecka nie mam ślubu. Mieszkamy razem. Oboje pracujemy. Ja mam umowe od 1 lutego 2008 na 3 miesiace i od 1 maja 2008 na 5 lat. Slub zamierzamy wziac w sierpniu tego roku.

Doczytalam juz ze do l4 liczone sa wszystkie pieniadze wyplacane przez firme od momentu zatrudnienia jesli nie ma pelnych 12mcy pracy tak jak u mnie. A co z kilkudniowa umowa zleceniem? Tez u tego samego pracodawcy.

I czy do macierzynskiego tez bedzie liczona srednia z tych przepracowanych rzeczywiscie miesiecy? i do tej sredniej liczona bedzie wyplata z l4?

jednak najbardziej mnie interesuje jak liczony bedzie dochod na osobe jesli chcialabym starac sie o rodzinnei zasilek wychowawczy? Termin porodu mam na 15 grudnia, w sierpniu bierzemy slub. Za caly rok beda liczone nasze dochody wspolnie? czy do momentu slubu tylko moje a potem wspolne?

i mam jeszcze jedno pytanie jesli poszlabym na urlop wychowawczy i starala o zasiłek to jak patrzono by na moje dochody? bo slyszalam cos o dochodach utraconych i nie wiem i co w tym chodzi

i jak liczony bedzie dochod mojego partnera? z podstawy na umowie czy z tego co rzeczywscie dostaje?

przepraszam ze tyle pytan :cry: ale ja sie kompletnie na tym nie znam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

trzeba miec przepracowane 12 miesiecy w zyciu by przysługiwało macierzynskie??? jestem w 15tc. Jak dobrze pojdzie niedługo zaczne pierwsza praca( nie licząc stazu przerwanego miesiąc przed koncem). NIe ma okresu próbnego od razu umowa na rok na 3/4 etatu a jak sie sprawdze to po 4-6 tygodniach cały etat. acha i jaki okres czasu musi minąc od zatrudnienia żebym była chroniona? czy moze to od razu? Fragila wiem ze jestes zawalona pytaniamy, nie chce znowu głowy ci zawracac ale moze ktos inny sie orientuje?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Expert
Awatar użytkownika

Dziewczyny jestem na urlopie dwutygodniowym dziś wpadłam do cudem odnalezionej kafejki interentowej w miejscowości gdzie przebywam jak wrócę do domu w przyszłym tygodniu to odpowiem na wszystkie pytania. Pozdrawiam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam!
Chciałabym się dowiedzieć o jakie świadczenia mogę ubiegać się od państwa. Pieniążki z pracy przesyła mi ZUS ale czy poza tym przysługuje mi coś jeszcze? jajieś rodzinne czy coś takiego, a i kiedy i co no i gdzie muszę złożyć jakieś podania. Nie mam też pojęcia kiedy mam zacząć interesować się becikowym, kiedy mam składać jakieś papiery??? czy jest coś takiego jak gminne dotacje i społeczne.
Jestem w 24 t.c. i jestem w związku małżeńskim.
Wielkie dzięki za odpowiedż

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Możliwe, że pojawiło się już takie pytanie...
Nie jestem do końca pewna, dlatego się pytam...

Jeżeli jestem bezrobotna, to po urodzeniu dziecka nie dostanę żadnego zasiłku? Dobrze to rozumiem?

Czekam na odpowiedź ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dlaczego masz nie dostać? dostaniesz.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

anowi gdy już urodzisz to zgłoś się do właściwego sobie ośrodka pomocy społecznej z aktem urodzenia dziecka i dowodem osobistym i złóż wniosek o becikowe. jeśli Twój mąz ma miejsce zameldowania inne niż zamieszkania to potrzebne będzie jeszcze zaświadczenie z tamtego ośrodka pomocy że tam się nie ubiegał o becikowe i zasiłek rodzinny. Po kilku dniach dostajesz decyzję i 1000 zł.

Co do zasiłku rodzinnego to dochód nie może przekroczyć 504 zł netto na osobę. Potrzebne dokumenty to zaswiadczenia z Urzędu Skarbowego - Twoje i małzonka o dochodzie za 2007 r, zaświadczenie z Urzędu Miasta/Gminy czy posiadasz gospodarstwo rolne, PESELE całej rodziny, Twój NIP, dowód osobisty.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

iwona1974
jak to możliwe ze przebywasz na urlopie wychowawczym skoro jeszcze nie urodziłas?

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

iwona1974 sorki, nie doczytałam że kolejne dziecko urodzisz. Tak, musisz zgłosić pracodawcy.

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1132 ]  Moderator: Moderatorzy Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 57  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]