Dzisiaj jest czw lis 23, 2017 3:45 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża i prawo

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

serdeczne dzięki pasia ;)
w takim razie powiem szybko bo ciesze się niemiłosiernie a póki nikt nie wie to radość moja jest mocno przytłumiona :P

[*]26.08.2013[*] śpij Kruszynko
Połówkowe 30.11
Wizyta 16.12.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

cześć. jestem majówką 2009 i odwiedziłam tą stronę bo mam poważny problem. jestem na zwolnieniu lekarskim ale nie jestem w ciąży. mam zwolnienie do 9.08 (pątek) a od poniedziałku 12 sierpnia idę z moim dzieckiem do szpitala na wyciecie migdałka. chciałam się dowiedzieć czy mogę mieć przerwe w zwolnieniu, dodam że na zwolnieniu jestem dwa tygodnie???? nie mogę wrócić do pracy bo jest naszykowane dla mnie wypowiedzenie. bardzo proszę o poradę!!!!!!!!!

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Niedawno dowiedziałam się że jestem w ciąży bliźniaczej, mam umowę o pracę na czas określony do 30.10.2013, w momencie rozwiązania umowy będzie o mój 16 tc. Czy pracodawca ma obowiązek przydłużyć mi umowę do porodu? Czy potem ZUS będzie wypłacał mi zasiłek macierzyński, jeśli tak to jak długo będzie go wypłacał? Jak to prawnie wygląda?

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

jeżeli w chwili wygaśnięcia umowy będziesz powyżej 3 miesiąca ( a będziesz) to umowa przedłuża się do dnia porodu, a potem zus wypłaca zasiłek macierzyński :)
możesz złożyć wniosek o ten roczny rodzicielski :)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

dzięki pasia :)
a gdzie składa się wniosek o rodzicielski w zus czy jeszcze u pracodawcy?

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

jeżeli umowa wygasa z dnie porodu to w zusie :)

Offline Wyświetl profil  

Witam! Mam dosc trudna sytuacje. W sierpniu zglosilam sprawe do dyrektora HR o mobbing w pracy. To samo na policji ale zastrzeglam ze firma sie tym zajmuje. Dostawalam tez SMSy z pogrozkami przez ta sprawe. Bylam na L4 ze wzgledu na problemy z kregoslupem. W listopadzie dostalam wypowiedzenie ale bylam juz w ciazy. Dostarczylam zaswiadczenie lekarskie o ciazy i cofneli mi wypowiedzenie. Kawiarnia w ktorej pracowalam zostala przebrandowiona na inna. Polaczenie dwoch firm i wszystkie kawiarnie beda zmieniane. Szefowa powiedziala mi ze musze isc na L4 bo nie ma dla mnie stanowiska pracy w jej kawiarni i do innej nie pojde bo musze przejsc nowe szkolenie. Do dzis od 10.03 nie mam nowego L4 bo pani doktor nie widzi wskazan. Szefowa nie powiedziala mi gdzie moge pracowac. Nie chce zapewnic mi warunkow pracy jakie mi przysluguja i na jakie dostalam pozwolenie od lekarza neurologa. Teraz szefowa wpisala mi nieobecnosc nieusprawiedliwiona. Chodziaz caly czas informuje ja o stanie zdrowia. Jestem pod stala opieka lekarska. 17.03 mialam kolejna wizyte i znow nie dostalam L4. Nie wiem co mam robic. Nie moge pracowac tak jak chce szefowa. A nie moge dostac L4. Wiem od pani doktor ze szefowa nie moze wymuszac na mnie pojscia na L4 i ze musi dostosowac stanowisko do mojego stanu zdrowia. W mojej firmie jest tak ze na przerwe moge isc po 4 godzinach pracy i jak mi szefowa pozwoli. Czasem mialam przerwe po 7 godzinach lub po 6. A teraz posze miec 2 przerwy po 2 godzinach pracy. Zalecenia lekarza mam to na pismie. Moje stanowisko pracy objal ktos inny nie wiem gdzie mam sie zglosic bo szefowa ciagle mi mowi ze nie ma dla mnie stanowika pracy. Mam juz 8 dni nieobecnosci nieusprawiedliwionej i czy moze mnie szefowa zwolnic dyscyplinarnie z tego powodu? Pani doktor powiedziala mi ze jesli szefowa nie dostosuje warunkow pracy do mojego stanu zdrowia to nie musze pracowac a firma musi mi placic. Musze wyegzekwowac swoje prawa do pracy na warunkach lekarza neurologa ktorych szefowa nie przyjmuje.
Prosze o pomoc.

Offline Wyświetl profil  

A lekarz czemu nie chce dac l4 skoro stan zdrowie jest zly? Moze l4 od innego lekarza?

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

w takich sytuacjach należy żądać wszystkiego na piśmie - jeżeli pracodawca nie jest w stanie zapewnić ciężarnej odpowiedniego stanowiska pracy powinien ją zwolnić z obowiązku świadczenia pracy, jednak musi wypłacać wynagrodzenie... nie ma prawa wysyłać na L4, bo o tym decyduje lekarz a nie pracodawca i L4 to nie jest rozwiązanie dla pracodawców co zrobić z niewygodną pracownicą :twisted:
sprawa nadaje się do PIPu :evil:

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża i prawo

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]