Dzisiaj jest pt lis 24, 2017 8:34 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Objawy ciąży

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3616 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 177, 178, 179, 180, 181  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:

OK, dziękuję. Nie wiem jak wytrzymam te 2 tygodnie.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ania25 pisze:
Witam :D Znalazłam jeszcze cos co może Wam się przyda :D

Pierwsze 14 dni, czyli od owulacji do terminu miesiączki. Objawy, które mogą ale też nie muszą wystepować:

- plamienie implantacyjne (około 7 dni po owulacji ale nie musi występować),
-wyraźne „kłucie” w okolicy jednego z jajników,
-brak spadku temperatury przed miesiączką,
- bolące piersi - z boku jak się przyciśnie
- wstręt do kawy np i niektórych zapachów,
- senność i zmęczenie,
- krwawienie z nosa,
- biały śluz,
- ból w krzyżu,
- lekkie nudności,
- marznące stopy,
- widoczne bardziej rozstępy i żyły,
- czesem częstsze wizyty w toalecie.

Naprawdę dziękuję za ten post! Mam wszystkie objawy oprócz jednego- plamienia, ale wszystko inne jest . . Miesiączkę mam dostać 11 ewentualnie 15 marca może jednak nie przyjdzie @ :)
Wszystkim 'chcącym' właśnie tego życzę :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

I co Marzena. dostałaś @ czy może jesteś szczęśliwą "ciężarówką" ;) ?

Ja też mam kilka z tych objawów: ból podbrzusza, bolące piersi, zmęczenie, krwawienie z nosa, biały śluz, do okresu kilka dni.
Nie chcę się nakręcać, bo jeszcze na początku cyklu miałam za wysoką prolaktynę by mogło się udać, choć po raz pierwszy od dawna miałam skok temperatury i bardzo rozciągliwy śluz w połowie cyklu, więc zaczynam się zastanawiać, czy może jednak leki pomogły i prolaktyna spadła i objawy są na to o czym marzę od dawna :)

Dzisiaj zrobiłam test i wyszedł negatywny, ale to dopiero ponad tydzień od skoku temperatury i domniemanej owulacji ;) więc mam nadzieję, że tylko dlatego jest jedna kreska :/
Za kilka dni powtórzę test, trzymajcie kciuki :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Do Turbinki ;)

Witaj, niestety raczej nie jestem w ciąży, miałam wszystkie objawy ale @ się pojawiła ;(
Ale w sumie była dziwna, tj. przed miałam plamienia (śluz z krwią) przez dwa dni, a nigdy mi się to nie zdarzało, a dopiero za 3 dni od skończenia plamienia dostałam @ :(

Czytałam w internecie, iż jeśli brało się przez dłuższy czas ketonal lub ketonal forte może się mieć poważne problemy z zajściem w ciąże, lub można wogóle w nią nie zajśc...
Co o tym myślicie jest to tylko mit czy może prawda?

Może, którejś ''Starającej się" ginekolog o tym wspominał??

Pozdrawiam M..

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Na temat ketonalu nic mi nie wiadomo, ale to Twoje plamienie przed okresem może oznaczać niedomogę lutealną (czy jakoś tak). Wspomnij o tym lekarzowi.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Do Turbinki :)

Dziękuję za to, że odpisałaś ;)

Napewno wspomnę, aczkolwiek myślałam o przychodni leczenia ewentualnej niepłodności "nOvum" robią tam wszystki badania, które mogą powiedzieć co jest z nami nie tak lub ewentualnie z naszymi facetami, przepisują ( jeśli jest taka potrzeba) tabletki itd...

No ale nad tym się jeszcze zastanawiam ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Wizyta w specjalistycznym gabinecie zapewne nie zaszkodzi ;) choć ja zdałam się na ginekologa-położnika :) niby nie specjalizuje się w leczeniu niepłodności, ale wie co robi i co najważniejsze, jest bardzo pozytywnym człowiekiem, a to ważne gdy lekarz jest dla Ciebie wsparciem, a nie wyrocznią ;)

Trzymaj się Marzenka i pisz na bieżąco jak Wam idzie :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Do Turbinki ;)

Dzięki za wsparcie, właśnie dzwoniłam do tej przychodni i pani doktor-konsultant powiedziała mi, abym na razie kupiła sobie testy owulacyjne, i próbowała w taki sposób, a oni przyjmują pacjentki jak się starają 8-9 miesięcy czy rok, bo niby do tego czasu można się starać o dziecko, a później mówi się o bezpłodności ;//

Nienawidzę tego słowa uhh...:(

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

A jak długo się staracie?
Ja też za każdym razem gdy zmieniałam lekarza słyszałam pytanie czy staramy się dłużej niż rok, bo to jest taki przedział czasu, w którym zachodzą zdrowe pary :)
Pamiętaj, że pierwszym badaniem jakie powinniście przeprowadzić, to badanie nasienia, bo to trwa chwile i wszystko wiesz co jest z partnerem. Badanie kobiet jest bardziej długotrwałe i niejednokrotnie nieprzyjemne :(

Głowa do góry będzie dobrze :)

PS. chyba trochę zboczyłyśmy z tematu tego wątku ;)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

joannaa32 pisze:

1. Podwyzszenie podstawowej temperatury ciała –temperatura powyzej 378C , która utrzymuje sie po okresie jajeczkowania przez co naj niej 3 tygodnie, z
równoczesnym brakiem krwawienia miesiaczkowego działanie progesteronu.

Czy temperatura musi być powyżej 37stopni? A co w przypadku brania duphastonu? Duphaston jest progesteronem, ale syntetycznym i nie podwyższa temperatury. Czy w tej sytuacji możliwe jest bycie w ciąży mając temp. niższą?

Jeśli tak jak ja nie znacie odpowiedzi na to pytanie :) to dajcie znać chociaż, czy któraś z mierzących temp. była w ciąży przy niskiej temperaturze :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Niska, wysoka temperatura sprawa indywidualna. Mierzyłaś kiedyś temperaturę przez cały cykl? A teraz przed owulacją wiesz jaką miałaś temperaturę? Można mieć 36,7 i to też może być wysoka temperatura - zależy od organizmu. Ważne, że stała, na takim samym poziomie 16 dni - prawdopodobieństwo ciąży duże, można robić test.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Aiti, mierzę już od kilku cykli i przed owu mam około 36,2 a po owu 36,7 i się zastanawiałam czy przy zajściu w ciąże po owu powinna być wyższa niż zwykle, czy po prostu utrzymywać się na stałym poziomie. Dzięki za odpowiedź :)
PS. Gratuluję fasolki :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja miałam podwyższoną na początku jak zwykle w każdym cyklu.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja jak zaczęłam mierzyć to w pierwszej fazie cyklu miałam 36,3 a w drugiej 36,7, 36,8,36,9 a nawet 37,00.. A przed okresem spadała do 36,4,36,5..
jak zaszłam w ciążę to ta wyższa 36,7 36,8 utrzymała mi się się dwadzieścia pare dni wtedy byłam juz pewna.. :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

oooo czyli nie robiłaś wcześniej testu? Obserwowałaś tylko co się będzie działo z temp., tak?!

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Test zrobiłam owszem jakoś po dwóch tygodniach wyższej tempki. Na pierwszym teście wyszedł mi bladzioch więc nie byłam do końca przekonana.. Ale za kilka dni wyszły mi dwie mocne no i tempka nie spadała.. Jak już miałam ciążę potwierdzoną przez lekarza to przestałam mierzyć.. W tym całym mierzeniu pomogło mi to, że widziałam kiedy był skok a miałam dopiero o 2 stopnie w 27 dc :shock: bo owulacja tak mi się przesunęła.. I nie podejrzewałam, że się uda bo kochałam się 2 dni przed tym skokiem :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ja zrobiłam test w 10 i 13 dniu wysokich temperatur. Pierwszy to wiedziałam, że może nie wyjść, ale drugi już powinien (sądząc również po Twoich doświadczeniach), więc niestety już wiem, że i tym razem nie wyszło.
Dzięki za informacje :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Aaa i nie myśl, że jak tempka jest podwyższona to musi być powyżej 37 stopni. Bo to indywidualna sprawa każdej kobiety.. Ja jak miałam 36,7 to bałam się, że sie nie uda bo musi być 37 a to wcale nie prawda :) wystarczy, że jest podwyższona o pare kresek i nie spada na @ .

Powodzenia :))

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witajcie, a ja mam takie pytanie, ponieważ jestem w tej kwestii nie doświadczona to może Wy będziecie umiały mi pomóc. Otóż mam większość objawów ciąży to znaczy mdłości (tyle że zazwyczaj popołudniu) senność, kłucie jajnika, bolesność piersi. mam tak od około 3 tygodni. Staramy się z mężem o dzidziusia 4 cykl. jednak jestem dopiero w połowie tego cyklu. Tak jak pisałam objawy mam od około 3 tygodni jednak w między czasie miałam miesiączkę, normalną obfitą miesiączkę, jednak objawy nie ustąpiły. I teraz nie wiem co się dzieje. Może, któraś z Was tak miała. Proszę o pomoc.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

a i temperature mam cały czas na poziomie 36,9 - 37,0 C

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3616 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 177, 178, 179, 180, 181  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Objawy ciąży

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]