Dzisiaj jest wt lis 21, 2017 6:29 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Objawy ciąży

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3616 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 177, 178, 179, 180, 181
Autor Wiadomość
 Tytuł:

Jedyną podpowiedzią może być test ciażowy albo badanie z krwi..
Możesz być w ciaży albo i nie..

Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam, jestem nowa na tym forum i mam pytanko co mogę sądzić o tych wynikach, mam już się cieszyć? ostatnią @ miałam 4 września a ginekolog nie chce mnie jeszcze przebadać
Obrazek

lewy z wczoraj popołudni , prawy z 6 października poranny mocz.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Cześć wszystkim :)

Czy ktoś mógłby mi coś więcej powiedzieć na temat podwyższonej temperatury ciała w ciąży?

Chciałam zaznaczyć, że nie mierzyłam temperatury w celu obserwacji cyklu, ale ostatnio "dziwnie" się czułam(myślałam, że się przeziębiłam) i mierzyłam temperaturę wieczorkiem. W środę, czwartek i piątek miałam 36,4 - 36,6. Dzisiaj z kolei zaczęła mnie lekko pobolewać głowa... zmierzyłam temperaturę a tu 37 stopni. Wczorajszy i dzisiejsze testy pozytywne, ale czy ta temperatura pow. 37 nie powinna utrzymywać się od dnia owulacji? Czy ktoś może mi to wyjaśnić?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

mylka- na 100% jestes w ciazy, widac gołym okiem ze to ciaza.
powodzenia i dbaj o Was. a gin nie chce Cie przyjac bo moze jest za wczesnie.
ok 7tc najlepiej sie wybrac, wtedy bedzie bilo serduszko.

Lubkowa temp mierzysz w pochwie a nie pod pacha, bo pewnie tam zmierzyłas, tak?
musisz prowadzic obserwacje pomiarow temp a nie mierzyc od dnia do dnia, kiedy sie zechce.
takie liczby nic Ci nie powiedza.

jesli jestes w ciazy to zrob test.(chyba go robiłas,albo sie myle) ?

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

black_cherry pisze:
mylka- na 100% jestes w ciazy, widac gołym okiem ze to ciaza.
powodzenia i dbaj o Was. a gin nie chce Cie przyjac bo moze jest za wczesnie.
ok 7tc najlepiej sie wybrac, wtedy bedzie bilo serduszko.

Lubkowa temp mierzysz w pochwie a nie pod pacha, bo pewnie tam zmierzyłas, tak?
musisz prowadzic obserwacje pomiarow temp a nie mierzyc od dnia do dnia, kiedy sie zechce.
takie liczby nic Ci nie powiedza.

jesli jestes w ciazy to zrob test.(chyba go robiłas,albo sie myle) ?

Na początku chciałam podziękować za odpowiedź, ale niestety nie zrozumiałaś chyba mojego postu :D Wiem, że mierzy się w pochwie a nie pod pachą i wiem, że trzeba mierzyć ją codziennie rano o tej samej porze dnia. Ja na samym początku zaznaczyłam, że zmierzyłam temperaturę, ponieważ źle się czułam. To nie było mierzenie z myślą o obserwacji cyklu tylko z myślą o ewentualnej chorobie. Nie chcę prowadzić żadnych pomiarów bo już w ciąży jestem :) Chciałam się tylko dowiedzieć czy taki skok temperatury we wczesnej ciąży jest normalny :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ale skok temp całego ciała czy w srodku?
jesli chodzi o całe ciało to nie wiem czy to ma jakis zwiazek z ciaza..
moze oznaka nadchodzacego przeziebienia?
tak czy siak w ciazy jestes i to sie liczy.

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ok już się dowiedziałam jak to jest z tą temperaturą.
Temperatura ciała w ciąży przeważnie wynosi od 37 do 37,5 stopni.
Jest to spowodowane wydzielaniem się dużej ilości progesteronu.
Dziś również mam 37,0, więc jest ok
Należy natomiast uważać, gdy temperatura przekroczy 37,6 stopni, gdyż w tym przypadku stanowi zagrożenie dla ciąży.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja jak pierwszy raz zaszlam w ciaze w lipcu to juz od 14 dnia cyklu mialam objawy... Podejrzewam ze sama owulacje mialam bardzo wczesnie, ok. 10 dnia cyklu. Cykle sa dlugie i rozne, 29 a nawet 33 dniowe. A wiec od 14 d.c. persi mi nabrzmialy i bolaly do tego stopnia, ze w nocy spac nie moglam! Ogromna sennosc,lekkie zawroty glowy i podwyzszona temperatura ciala, caly czas 37. A! I nawet jedzenie mi smierdzialo, miesa nie moglam jesc w ogole! Pierwszy test zrobilam bodajze w 31 d.c. czyli mial byc juz pewniakiem, jednak okazal sie negatywny. Niestety w kilka dni po testowaniu dostalam potwornych boli brzucha i doszlo do samoistnego poronienia...to byl 3-4 tydzien, sama dokladnie nie wiem bo tak jak pisalam test mnie oszukal. Dopiero od ginegokoga dowiedzialam sie ze to byla ciaza...
Teraz znowu z mezem sie staramy...ten cykl tez jest bardzo dziwny, ale objawow zadnych nie mam, no moze poza tym, ze nie dostalam okresu tylko 3 dniowego plamienia tyle co kot naplakal...po kropelce dziennie...i tempka znowu 37.. Znowu testy negatywne...wiec jutro wizyta u lekarza. Tak wam szczerze powiem ze zwariowac z tym wszystkim mozna...!! Przepraszam ze sie rozpisalam :-)

Offline Wyświetl profil  

Witajcie!

Po pierwsze chciałbym się przywitać :)
A po drugie: odstawiłam antykoncepcję, a dokładniej NuvaRing. Miesiączka z odstawienia rozpoczęła się w poniedziałek 28 stycznia i zakończyła w piątek 01 lutego koło południa. Od piatku dość intensywnie współżyłam z mężem. Ostatni stosunek był w niedzielę przed południem. W południe zrobiłam test owulacyjny i wyszły dwie kreski. Z tego co pamiętam nim zaczęłam stosować NuvaRing moje cykle miały długość 24-26 dni. Czyli test owulacyjny mógł wykazać owulację. Dziś zrobiłam ponownie test owulacyjny i już nie pokazał drugiej kreski. Zatem pytanie: czy była ta owulacja i jest szansa na ciążę czy jednak owulacji nie było?
Nadmienię, ze mam kłucia w podbrzuszu i na zamianę pobolewają mnie jajniki... To będzie (jeśli sie uda ;) ) drugie dziecko. Pierwsze ma już 5 lat nie pamiętam to było...kiedy zachodziłam w pierszą ciążę. Staramy się o córkę i dlatego podjęliśmy współżycie jeszcze przed owulacją.
Na objawy jest zbyt wcześnie...

Jak myślicie jaki będzie rozwój sytuacji? :roll:

Offline Wyświetl profil  

Jutro robie test z samego rana, czyli 2 dni po spodziewanej @ ;)

Offline Wyświetl profil  

i jak?

Offline Wyświetl profil  

witajcie :D :) podczytuje wasze forum, narazie jestem co prawda na 30 stronie ale czytam dalej.
czekam czy jutro dostane okres. wypada mi 29 dc i zazwyczaj tak dostaje.
sytuacja wyglada tak,że 11,12 dnia kochalam sie z partnerem bez zabezpieczenia.
13dc dostalam silnego bolu podbrzusza..nazajutrz czyli w 14 dc bylam u mojego ginekologa ktory siwterdzil ze pękł pecherzyk dorodny i stad bol mialam. dodatkowo nie stwierdzil zadnych nieprawidlowosci typu torbiel, polip , nic takiego.
powiedzial, ze dzialac w kwestii ciazy na walentynki jutro (akurat tak wypadaly:P) i na drugi dziuen tez , wiec dzialalam w 15 i 16 dniu tez.
teraz oczekuje czy cos kiełkuje czy tez dostane okres ;)
jedynie co mnie dziwi a wczesniej mialam tak nigdy to od okolo 19 dc lekkie przemijajace bole w podbrzuszu i na krzyz., pozniej doszly uczucie wzdecia. teraz od 2, 3 dni lekko wrazliwe piersi i do tego jestem jakas zmeczona.bola mnie plecy w dole. mam apetyt ale zastanawiam sie czy to nie od kwasu foliowego. generalnie jestem niejadkiem raczej ale teraz co chwile bym cos jadla.
wiec czekam czy przyjdzie okres czy nie:) jak bedzie sie spozniac 2, 3dni to zrobie test :)

Offline Wyświetl profil  

Witam dziewczyny, staramy sie o dziecko od miesiaca ale ze wzgledu na moje nieregularne miesiaczki nie jest łatwo, poszłam do lekarza z tym i przepisal mi luteinę, niby ma wyregulować cykl, zobaczymy...mam chyba już jakieś schizy...nie bolą mnie piersi, ale wczoraj bylo mi trochę niedobrze i dzisiaj mam zgage ale nawet nie wiem czy to nie czasami przez placki ktore byly tłuste heh a poza tym jestem chora na antybiotyku wiec wogole mam obawy...co sie tam we mnie dzieje..czy to juz czy nie... chce zrobic test ale mysle ze to za wcześnie... :(

Offline Wyświetl profil  

to może być efekt leku.

Offline Wyświetl profil  

Bardzo ciekawy artykuł, na pewno dobry dla tych, które panikują. :)

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Cytuj:
Witam :D Znalazłam jeszcze cos co może Wam się przyda :D

Pierwsze 14 dni, czyli od owulacji do terminu miesiączki. Objawy, które mogą ale też nie muszą wystepować:

- plamienie implantacyjne (około 7 dni po owulacji ale nie musi występować),
-wyraźne „kłucie” w okolicy jednego z jajników,
-brak spadku temperatury przed miesiączką,
- bolące piersi - z boku jak się przyciśnie
- wstręt do kawy np i niektórych zapachów,
- senność i zmęczenie,
- krwawienie z nosa,
- biały śluz,
- ból w krzyżu,
- lekkie nudności,
- marznące stopy,
- widoczne bardziej rozstępy i żyły,
- czesem częstsze wizyty w toalecie.

Większość objawów jest! Ciekawe jak się potoczy jutrzejsze testowanie... Z ciekawości zrobiłam już test kilka dni temu i oczywiście negatywny. I sobie powtarzam, że za wcześnie było i ten jutrzejszy będzie pozytywny :D

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3616 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 177, 178, 179, 180, 181

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Objawy ciąży

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]