Dzisiaj jest sob wrz 22, 2018 10:51 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Objawy ciąży

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dni plodne
Awatar użytkownika

Czesc kochane mam pytanko moze troche banalne ale ja juz sie z tym wszytskim pogubilam. Dni plodne sa od razu po @, czy jakos w srodku. Cykl mam co 22 dni i wg moich obliczen powinnam miec dni plodne 6 maja, tylko ze 30 kwietnia dostalam @,a z reguly trwa ona tydzien. Wiec w ostatni dzien @ mam juz dni plodne?

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

jezeli masz tak ktokie cykle to faktycznie Twoje dni plodne wypadaja zaraz po okresie

Faza niepłodności względnej. Dlatego nazywa się względną, ponieważ długość tej fazy nie jest stała. W przypadku krótkich cykli miesięcznych wzrost komórki jajowej rozpoczyna się tak wcześnie, że faza płodności może zaczynać się już pod koniec miesiączki. Dlatego jeśli kobieta ma krótkie cykle stosunek odbyty w trakcie miesiączki może być płodny. Jeśli kobieta ma cykle normalne (taka norma to około 28 dni odstępu między miesiączkami) wtedy stosunek płciowy odbyty w czasie miesiączki jest niepłodny.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Niusiaczku Dni płodne zaczynają się na kilka dni przed owulacją i kilka dni po owulacji... a tak naprawdę to jesteś w 100% płodna tylko w dniu owulacji... Owulacja w normalnym cyklu 28 dniowym (u przeciętnej kobiety) występuje na 14 dni przed następną miesiączką... czyli od przypuszczalnej daty miesiącvzki odejmujesz 14 dni i wiesz kiedy mniej więcej mozesz spodziewać się owulacji.. staranka powinny być na 2 dni przed przypuszczalną owu, w dniu przypuszczalnej owu, i na 2 dni po przypuszczalnej owu... no i chyba że chcecie to już możecie się starac aż do dnia spodziewanej miesiączki (najlepiej co 2 dni żeby facet wyprodukował wystarczającą ilość "dobrych" plemników)... Skoro masz cykl 22 dniowy to ja odjęłabym od przypuszczalnej daty miesiączki z 10 dni i na 2 dni przed wyliczonym dniem zaczęłabym staranka (co 2 dni) aż do dnia @....

Mam nadzieję ze zrozumiałaś... i że niczego sama nie pokręciłam :wink: Jeżeli napisałam coś nie tak jak trzeba to proszę o poprawienie mnie :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

owulacja jest na 14 dni przed następną @, ale liczy się mniej wiecej,że w połowie cyklu!! nie odrazu po @ ty;lko dopiero jakiś tydzień lub dwa po pierwszym jej dniu :) Możesz też poszukać w internecie specjalnych kalkulatorów na obliczanie dni płodnych np.
www.milosc.god.pl/kalendarz.htm
lub
na stronie http://kobieta.gazeta.pl

pewnie sa i inne, ale i to nie gwarantuje pewnosci :D

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Niusiaczek to jest dobry kalkulator :)

http://zdrowie.onet.pl/1208862,2413,,,, ... lator.html

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Objawy ciąży