Dzisiaj jest sob gru 15, 2018 1:49 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Objawy ciąży

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8871 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 440, 441, 442, 443, 444
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Cześć mamusie!

Mam już kupioną większość prezentów, dla Adasia małe klocuszki coby czołg, słomki do składania i grę euro-biznes, dla Jasia cobi autko, sówkę Zosię (bo się na nią napalił, jak były słodziaki w biedrze, a Adaś i tak wybrał liska), samolocik dżetka, który nagrywa dźwięk i sterowane autko black storm jack z bajki cars. Jeszcze coś dokupię, trochę słodkości - i wsio.

U nas dni pędzą coraz szybciej, już marzy mi się wytchnienie, parę dni ciszy, odpoczynku, spokoju...
A tu powrót z pracy - chłopcy chwilę spędzają przy komputerze, potem jakieś obowiązki domowe - i kolacja. I tak dzień za dniem...

Po tych weekendach, kiedy tak szybko robi się ciemno, jakoś nie czuję się wypoczęta, ani naładowana, dlatego wczoraj zaproponowałam mężowi rowery - i zrobiliśmy z Jasiem w siedzisku godzinną rundkę wokół jeziora, Adaś w tym czasie był u kumpla.

Niestety chyba zabawa nie wyszła, bo wrócił zły, jak osa, no i potrzeba było rozmowy, żeby wyrzucił z siebie tę złość. Za to wieczorkiem wszyscy na jednej kanapie obejrzeliśmy razem "Kroniki Riddicka" (uwielbiam!), Jasio smacznie sobie zasnął pod moją pachą, Adaś wytrwał dzielnie do 23:30, a potem ja padłam z chłopcami w ich pokoju i dopiero w połowie nocy przeniosłam się do sypialni.

Darka no nie wiem, czy ropa z rany to takie naturalne zjawisko... :|
Ja też miałam cesarkę i cięty brzuch, też brałam zastrzyki, ale zaczerwienienia i ropa?..
Mam nadzieję, że już Ci lepiej?
No i cieszę się razem z Tobą z dobrych wyników! :okk: :okk: :okk:

Co do Twojej mamy - po prostu ciężko mi pojąć takie nastawienie do własnego dziecka... :(

black_cherry pisze:
ja bym serce oddała gdybym mogła za własne corki..

black zacznij od zaraz!!! :lol: :lol:
Odpuść złość, nerwy, kontrolę - i codziennie oddawaj im serce!
One tego potrzebują, Tobie z takim nastawieniem też będzie lepiej, nie ma co czekać na taką ciężką sytuację życiową, w której musiałabyś udowadniac takie swoje nastawienie do dzieci - możesz do udowadniać każdego dnia! :wink: :wink:

tasta fajnie, że u Magdy lepiej, chociaż wiadomo, że raz na a raz pod wozem i sytuacja może się zmieniać w zależności od dziecięcych humorków...

Dziewczyny, a co Wy w tym roku kupujecie dzieciom na święta???

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Hej!
Ostatnio bardzo mocno się odcięłam od tego że jestem chora.Żyję normalnie jak do tej pory....I super się czuje.Mam męża którego bardzo kocham i syna.Nic więcej nie potrzebuję do szczęścia...poza....zdrowiem do końca życia.... Do dnia dzisiejszego pocieszam się że byłam w I stadium choroby.Mam szansę....MUSZĘ ją pokonać! :) I ciągle czekam na wiadomość z Katowic czy będę mieć leczenie czy nie.W sumie chyba chcę....Dostać chemię i być zdrowa do przynajmniej 80lat....a nie bać się...
A co do rany to lepiej.Nic mi się już nie sączy.Szew na dół całkiem ładnie wygląda...ale poniżej lini majtek jest gorzej,ale walczę z tym.
Jutro nowy tydzień.... I coraz bliżej grudnia.Kupiliśmy już synkowi kalendarz adwentowy z Milki.Wiem że droższy ale przynajmniej wiem że czekolada prawdziwa :) Małe zakupy w Biedronce zaliczone,no i kasa poszła....
A w tym tygodniu skupię się znowu na sprzedaży rzeczy po synu.Mam nadzieję że sprzedam tak dobrze jak ostatnio.Zarobiłam już sporo...a i wczoraj mogłam poszaleć w Smyku.Przy okazji dostaliśmy czarnego misia :) Słodki jest.Nigdy takiego nie miałam więc teraz se odbiłam :D
Tak ostatnio myślałam o tym żeby się spotkać w realu.Wiadomo każdy z nas ma daleko wszędzie ;) Fajnie byłoby się spotkac tak normalnie....ja mam najgorzej bo na samym południu mieszkam.
Pomyślcie o tym kobiety ;) Nie mówie już teraz,zaraz.Po Nowym Roku?

black_cherry jak syn w przedszkolu to sprzątam dom.A przede wszystkim wystawiam rzeczy na sprzedaż po synu.Mi te ubranka już się nie przydadzą a poza tym za tą kasę coś synkowi kupię.
Tata miał przyjechać w zeszłym tygodniu to milczy.Widocznie coś mu wypadło.Czekam na odezw.
A z raną lepiej,dziękuję ;)

Łobuz Z raną o wiele lepiej ;) Zagojona :) mimo że jeszcze jeden szew widzę.Ponoć się rozpuści.
A co do świąt to kupiliśmy synkowi 2 roboty które grają w kręgle czy w piłke nożną za pomocą których się steruje pilotami ;) Uznaliśmy to za dobry pomysł...Super bo w tym roku mamy już syna prezent z głowy. No i oczywiście poza puzzlami. A to ma po mnie bo ja do dzisiaj puzzle układam :P

Mariusz :D 7:30, 3310g i 52 cm :D
Obrazek

Mikołaj [*] 15.06.2016 (7tc) :( :( :(

Offline Wyświetl profil  

Hej dziewczyny, jestem nowa na forum, dużo już tu komentarzy, ale czytałam tylko niewiele wstecz, ja też jestem już szczęśliwą mamuśką małej Heli, a teraz oczekujemy dla niej siostrzyczki, jestem już w 8 miesiącu ciąży, także sama końcówka. Małą Helę rodziłam to mieliśmy z nią trochę przygód, całe szczęście urodziła się zdrowa, ale jest wcześniakiem :) miałyśmy wspaniałą opiekę i cieszę się, że finalnie zdecydowałam się na prywatny poród, teraz w drugiej ciąży też tam będę rodzić, nie mam już większych komplikacji, ale wiem ze bylam zadowolona przy pierwszym porodzie, więc tak wyszło?

Jak Wy się nastawiecie na drugiego dziudziusia? Nie boicie się zazdrości pierwszego maluszka? Ja się troszkę obawam jak sobie dam rade z dwoma, ale wszystko przede mną, pozdrawiam Was cieplo!!

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Asik czesc. jaka jest roznica miedzy dziewczynkami? tzn bedzie? :)
zazdrosc bedzie na poczatku, potem powinna minac albo sie rozwinac na "gorsze"...
ciezko bedzie sie przestawic na dwoje dzieci bo zawsze była tylko jedna córeczka, jeden obowiązek a teraz dojdzie jeszcze maluch.
musisz zachecac starsza corke do pomocy przy młodszej siostrze .tylko wtedy bedzie czuła ze jest potrzebna. nie mozesz odsuwac jej na bok, w sensie " karmie teraz siostrzyczke" idz sie pobaw do swojego pokoju.
ona to odbierze jako odrzucenie.
na kiedy masz termin? swieta? czy nowy rok? :) :)
jak znosisz druga ciąże?

ps- ja pierwszą córkę rodziłam w panstwowym szpitalu, druga w prywatnej klinice.
nie ma porownania :)
polecam opcje nr 2 ;)

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

witam

asic my tu "stare" mamy dwójeczek............zazdrości nie unikniesz.........ale dasz radę..........ja syna rodziłam w państwowym szpitalu ale na oddziale którego ordynatorem był ginekolog mój do którego chodziłam prywatnie..........zadbał o mnie ...był przy porodzie.....nawet mnie zszywał ........także państwowo ale jakby prywatnie :?

łobuz ja też poszłam w tym roku w klocki cobi/////ciekawe jak będziemy z nich zadowoleni..........kuba w zeszłym roku dostał mały zestaw piracki cobi......i był w miarę....jeden minus wobec lego to mniej zrozumiała instrukcja...........ale nasze chłopaki już spore...chyba dadzą radę..............kupiłam cobi statek piracki i jakiś samolot na 6.XII..........magda dostanie pastele suche w drewnie i puzzle crystal wieże eifla.........no i oczywiście zaopatrzona jestem w książki....kubie mam poradnik budowania w minecrafcie oraz "afryka kazika" - o podrózy rowerem przez afrykę na początku XX w. magdzie "buntowniczkę z pustyni" i szkołę przetrwania............

widziałam ostatnio że 14 grudnia ma być na internecie nowa cz. neli młodej reporterki...........kupię kubie ..........ale czy na święta????//

wyobrażcie sobie że ostatnio te trzy super koleżanki magdy poszły ze skargą do pedagog w szkole............nagadały że magdę jedna pani zwolniła ze sprawdzianu z przyrody, druga z przepisywania rozprawki z polskiego.............najlepsze jest to że podobno matka prowodyrki kazała jej iść do pedagoga ze skargą..............czy to dziwne że magda nie musiała przepisywać rozprawki w ramach POPRAWY skoro miała napisaną ją na 6 - nawet przecinka nie dopisała nauczycielka?????????? a sprawdzian??? to było trzeci raz pisane to samo.....magda dwa razy napisała bardzo dobrze i za trzecim razem została zwolniona z pisania tego samego..............chyba normalne jest że jak dziecko ma napisane celująco to nie musi poprawiać????????????,,,,,,,,,,,,,,ale widać po tej akcji skąd niechęć do mojej magdy u koleżanek :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

dzisiaj andrzejki.............wybieracie się na imprezę???????? mąz w pracy więc ja imprezuję z dziećmi :P: :P: :P: :P: :P:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

tasta a to zołzy, żmije.
zazdrosne sa i tyle, moze bardziej matki dziewczyn niz one same?!

zdolną masz corę :) <brawo>.

my andrzejek nie obchodzimy.
zadne to swieto :P
mąż nie Andrzej wiec nas nie interesuje ;)

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Pozdrawiam znad polskiego morza! :okk: :okk:
Dzieci u babć, my sami, spokojne, ciche mieszkanko, obowiązki domowe - zostawione w domu.
Dobre obiady, zakupy, sushi. Wieczorem spokojne pifffko przed TV. Chillout. Trzeba naprawiać, co się popsuło, inaczej samo nic się nie zrobi.

tasta ale w szkołach taka zazdrość jest na porządku dziennym. Tak naprawdę to cały szkopuł w mądrej i właściwej reakcji pani pedagog. Jeśli była w stanie spokojnie, mądrze wytłumaczyć dziewczynkom, dlaczego Magda jest zwolniona z części zadań, które ich nie ominą, dziewczynki opuściłyby jej gabinet uspokojone i bez złości.

Też miałam jako wychowawca parę razy sytuacje, kiedy jeden uczeń/ uczennica skarży, czy donosi na innych... Tacy ludzie są wszędzie, a tak naprawdę to ich zachowanie to nic innego, tylko poczucie, że są niesprawiedliwie traktowani i domagają się tej sprawiedliwości. Dlatego najważniejsza reakcja i uspokojenie takiego delikwenta...

Swoją drogą - niech Magda nie da się ponieść złości!!!
Tylko na spokojnie da się rozwiązywać konflikty.

W zeszłym roku też mieliśmy coby statki pirackie pod choinką. :wink:

Darka spotkanie brzmi świetnie, bardzo chętnie wreszcie zobaczyłabym Was wszystkie w realu, ale... wydaje mi się, że wszystko się rozbije o tę trasę... Może kiedyś s ię uda, ale wydaje mi się, że będziemy już starszymi paniami, a dzieci będą odchowane. :mrgreen:

Super, że czujesz się lepiej i że Twoja głowa zapomina o tym, co ostatnio przeszłaś. I bardzo dobrze - myśl o miłych rzeczach, bo pozytywne myślenie cuda działa!

Piszesz o wystawianiu na sprzedaż rzeczy po synku... a ja mam w domu istne muzeum takich rzeczy... Choćby cała reklamówka figurek Schleich kosztowałaby niemało... Ale nie mam czasu tego wystawiać. Może gdybym miała wolne, nie musiała zasuwać do pracy, wreszcie ruszyłabym to wszystko, ale tak to nie chcę tracić tylu godzin, człowiek zawsze ma do zrobienia coś pilniejszego, a nawet, jak już to zrobi - to odpoczynek jest też pilniejszy, niż wystawianie rzeczy.

Witaj asik!
Możesz się rozgościć u nas, chociaż my tu już wszystkie podwójne mamusie od dawna.
A ja Ci napiszę, nie nie obserwowałam zazdrości, jak urodziłam młodszego synka. Cały czas twierdzę, że to dzięki temu, jak wiele czasu poświęcaliśmy wtedy z mężem starszakowi - właśnie odwrotnie do przekonania, jakie panuje, że ma się dla starszego dziecka mniej czasu, bo uwagę trzeba poświęcić maluchowi.
Nie tłumaczyłam, że MUSI, czy POWINIEN robić to, czy tamto, rozumieć, bo jest już starszy, czy duży itp itd. Te teksty tylko wzbudzają w starszym dziecku żal i zazdrość, bo jak można mówić 3-, 4-, czy nawet 5latkowi, że jest duzy?.. Przecież kilkulatek to wciąż małe dziecko i zawsze trzeba o tym pamiętać. On chce być traktowany, jak małe dziecko, nie jak starszak, który tyle i tyle powinien już rozumieć.

No i co z tego, że starsze dziecko widzi, że jest nowy człowieczek w domu? Co z tego, że obserwuje, że mama musi przy maluszku dużo rzeczy zrobić? Skoro w serduszku ciągle jest tęsknota za tym, aby mama i tata wciąż zapewniali, jak ważny jest dla nich, żeby tulili, szeptali do uszka, śpiewali, opowiadali bajki, bawwili się - niezależnie od tego, że pojawił się w domu ktoś nowy. A jeśli nagle rodzice przestają mieć na to czas i tłumaczą to tym, że teraz muszą poświęcić go temu nowemu dizeciątku - to jakim cudem starszak ma lubić to młodse?.. Czuje się po prostu odsunięty. I wymaganie ze strony rodziców, że ma to ROZUMIEĆ, jest niemądre i nie na miejscu.

Także moja rada - nie zapominaj o starszej córci, kiedy urodzisz malutką!! Dawaj jej mnósto maminego ciepła, bliskości - nawet, jak będziesz mieć mało czasu - na miłe, serdeczne słowa czas jest ZAWSZE, nawet przy wykonywaniu obowiązków przy maluszku.

Jak ja tęsknię za takim czasem, kiedy ma się w domu takie maleństwo!..
Chyba nigdy nie przestanę marzyć o tym, by być mamą trójeczki...

black a Twoje córcie nie byłyby zachwycone, gdybyś z nimi porobiła jakieś wróżby? Dzieciaki uwielbiają takie zabawy! Lanie wosku, rozpoznawanie kształtów, cienie na ścianie...
Malowanie wróżb, ustawianie butów. Sama radocha. :mrgreen: :mrgreen:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

lobuz i jak te statki? nie rozpadły się? ja jakoś tak bardziej do firmy lego zawsze przekonana byłam.......ale ich ceny powalają........magda nie okazuje złości w szkole....wygada się w domu............ale tak jak piszesz to ona znowu ma być mądrzejsza............ma z uśmiechem przyjmować takie zachowania koleżanek..........ona też czuje się niesprawiedliwie traktowana przez koleżanki.............................

my też andrzejki w domku

co do spotkania - mało prawdopodobne żeby wypaliło póki co...........

i mamy grudzień............czas generalne porządki robić :P:

lobuz zazdroszczę takiego wyjazdu..........odpoczywaj i korzystaj z chwil z mężem 8)

black dzięki....córa zdolna ale ostatnio ma z tego powodu więcej zgryzot niż zadowolenia.................ja chyba też :wo: :roll: doprowadzą do tego że ja zamiast dumnie pokazywać jej oceny będę chować kartkę z nimi :roll: :roll: :roll: :roll: trochę gorzki żart :mrgreen:

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

lobuz i jak te statki? nie rozpadły się? ja jakoś tak bardziej do firmy lego zawsze przekonana byłam.......ale ich ceny powalają........magda nie okazuje złości w szkole....wygada się w domu............ale tak jak piszesz to ona znowu ma być mądrzejsza............ma z uśmiechem przyjmować takie zachowania koleżanek..........ona też czuje się niesprawiedliwie traktowana przez koleżanki.............................

my też andrzejki w domku

co do spotkania - mało prawdopodobne żeby wypaliło póki co...........

i mamy grudzień............czas generalne porządki robić :P:

lobuz zazdroszczę takiego wyjazdu..........odpoczywaj i korzystaj z chwil z mężem 8)

black dzięki....córa zdolna ale ostatnio ma z tego powodu więcej zgryzot niż zadowolenia.................ja chyba też :wo: :roll: doprowadzą do tego że ja zamiast dumnie pokazywać jej oceny będę chować kartkę z nimi :roll: :roll: :roll: :roll: trochę gorzki żart
:mrgreen..........\

............tak naprawdę jestem bardziej dumna z jej nastawienia do nauki..........odpowiedzialności i pilności ...........dokładności..........same oceny to tylko wynik jej podejścia do nauki...............mam nadzieję że zrozumiałyście bo trochę chaotycznie tłumaczę

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Tasta... no własnie.. masz racje..
moze tak byc ze zamiast byc dumna ze jest zdolniachą .. bedzie chowac kartke z kolejną 6tką albo modlisc sie zeby Pani głosno nie czytała ocen..swoja droga.. skad takie zdolne dzieci sie biora? :P
ona ze wszystkiego jest naj .. jak wy ją zrobiliscie? :P
mąz i Ty geniusze? :P
mi zawsze brakowało do czrwonego paska.. a to 0,3 a to 0,5 :(
na studiach raz albo dwa udało sie załapac na stypednium.
Magdzie nauka przychodzi bez problemu :)
<brawo> <brawo>

--

lobuz a ost nie mam nastroju nawet na wrozby.
szczerze to zapomniałam ze cos takiego jest!
pkole nic nie robi w tym kierunku a mi Andrzejki z niczym sie nie kojarza..dopiero jak napisałas o wrozbach..
moze za rok nadrobie straty.

--
Darka za daleka rozbieznosc km po Polsce.. zeby dzieliło nas niewiele km...

Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

tasta Magda chyba nie ma wyboru, niz być mądrzejszą od swoich rówieśniczek... :-{:
A że ją to psychicznie wyczerpuje - w to wierzę całą sobą... Toż to jakiś mobbing wśród dzieci... Dlatego pisałam, że najważniejsza reakcja nauczyciela/ pedagoga na takie zachowania, bo dużo mogłaby pomóc... :-{:

Hmmm... Statki coby rzeczywiście podczas zabawy nie aż tak trwałe, jak lego...

black a Ty biedna znowu bez nastroju...
Często to piszesz... Może i u Ciebie to zaczyna przyjmować zbyt duży rozmiar i powolutku zmierza w kierunku depresji?.. :-{: Są jeszcze rzeczy, które sprawiają Ci radość?

Ja i moja klasa już po bajce mikołajkowej. Wystawiliśmy ją w tym roku łącznie 5 razy. Ufff... Ostatnia bajka z nimi, w przyszłym roku już kto inny będzie musiał wystąpić, bo moich maturzystów już nie będzie.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8871 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 440, 441, 442, 443, 444

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Objawy ciąży

Strefa czasowa UTC [letni]