Dzisiaj jest wt lis 21, 2017 6:26 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:

My dowiedzielismy sie dzisiaj, 2 okruszki, 2 serduszka, 6t3d, 6t5d :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

No to ja gratuluję wszystkim mamusiom bliźniaków i życzę dużo zdrówka spokoju i cierpliwości :D dbajcie o siebie i dużo odpoczywajcie :wink:
Ja dowiedziałam się że będę mieć bliźniaki w 7 tygodniu ciąży

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Moderator
Awatar użytkownika

:arrow: http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?t=2118 zapraszam :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

4 tydzień jak się dowiedzieliśmy :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

My dowiedzieliśmy się w 9 tygodniu! Mój lekarz nie jest zwolennikiem czestego usg, tak więc wcześniej go nie robił.

zaskoczenie ogromne a szczęście jeszcze większe :lol:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

My dowiedzieliśmy się w 5 tc, że biją dwa serduszka a 6 tc że ciąża jest jednojajowa (jednoowodniowa jednokosmówkowa)a dopiero ok12tc okazało się że (jednoowodiowa dwukosmówkowa) ale tak czy tak bliźniaki jednojajowe, bardzo do siebie podobne.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Cześć :)
Stawiam pierwsze kroki w tym dziale :) byłam dzisiaj na USG i być może są bliźniaki, lekarz powiedział że na następnej wizycie będzie mógł więcej powiedzieć (teraz jest 6 tydzień) i że być może to trofoblast daje taki obraz. Po wizycie przyjrzałam się dokładnie zdjęciu i zobaczyłam że w drugim, mniejszym pęcherzyku jest identyczny (ale mniejszy i słabiej widoczny) woreczek żółtkowy jak w tym pierwszy, większym, zmierzonym w czasie wizyty. Jak to u Was wyglądało? Może głupio pytam, ale czy pęcherzyki były podobnej wielkości? o u mnie jeden ma 11,5 mm, a drugi jest na oko z połowę mniejszy...

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Witam!
nigdy sie nie spodziewałam, że w na tym wątku będę pisać :lol:
jestem w 7 tyg ciąży
w 6tc miałam usg, wszystko ok
mam zdjęcie i opis, mój mąż też oglądał fasola na usg
w opisie jest napisane, że jest jeden płód - bo było widać 1 serduszko
ale juz na odchodne gin wziął zdjęcie usg i mówi, że jedna sprawa go nurtuje i zaczął pokazywać o co chodzi
i mówi, że wyraźnie widać dwa ciałka żółte
przy jednym bije serduszko, przy drugim nie może się dopatrzeć, bo albo jest schowane i rozwinie się z niego drugi dzidziuś, albo zniknie
powiedział, że na dzień dzisiejszy ciężko mu stwierdzić, na następnym usg będzie lepiej widać
kazał sie nie nastawiać, ale wiadomo, że już o niczym innym nie myślę

czy któraś z was miała podobna sytuację???

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ruttka ja miałam w 5tc ginka wypatrzyła dwa ciałka żółte jedno mniejsze drugie większe. Też mówiła, że może zniknąć, ale nie znikło serduszko w 7tc zaczeło bić jedno i drugie, ale na 3 usg w 9 tc niestety jedno przestało się rozwijać i będe mamą jednego bobaska.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Ruttka ja tak miałam - wyszła mi wysoka beta, więc lekarzx myślał, że ciąza jest starsza... i na usg biło jedno serduszko a w drugim nie. Ale od razu powiedział, że ciąża bliźniacza będzie.
To było jakoś 5+ileś tyg... w 8tc+ już oba biły jak szalone :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

W 11 tygodniu dowiedzieliśmy się że to ciąża bliźniacza, na pierwszym USG było widać tylko 1 pęcherzyk i tylko jedno serduszko biło :)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

pysia gratuluję, zapraszam do wątku "Mamy bliźniacze" gdzie dzielimy się swoimi radościami i troskami w czasie ciąży i po urodzeniu dzieciaczków!
http://www.forum.e-mama.pl/viewtopic.php?t=2118

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

kurcze, dziewczyny jestem juz tak daleko a jeszcze do mnie nie dociera ze bede miala dwie niunie ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witajcie :)
Ja o ciąży bliźniaczej dowiedziałam się w 7 tyg. Teraz jestem w 14 (co dziwne na USG od początku wychodzi, ze jedna dzidzia jest o ok tydz młodsza)

Mój gin też był w lekkim szoku. Po paru minutach rozwodzenia się nad jednym dzieciaczkiem zamilkł, po czym stwierdził "Jakby to powiedzieć... Trójki dzieci nie będzie, ale jednego też nie. O proszę tu się drugi schował :D"

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Hej
Ja się dowiedziałam dzisiaj, że będę miałą bliźniaki, jestem w ciężkim szoku bo w rodzinie nie ma żadnych bliźniąt tak więc nasze są pierwsze. Na dzień dzisiejszy jestem w 7 tygodniu i 2 dniu ciąży :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Demolka gratulcje - to wspaniale, że takie szczęście Cię spotkało.
Pisz z nami na bliźńiakowym wątku a postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mmay ekspertki od wszystkiego :wink:
Trzymajcie się cieplutko :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja byłam w 5 tyg jak poszłam do ginekologa, który stwierdził, że jestem w ciąży, ale stwierdził, że zarodka jeszcze nie widać. Po jedenastu dniach poszłam do innego ginekologa i powiedział, że są dwa zarodki:) Teraz jestem na początku 10 tyg:) Z myślą pogodziłam się szybko z tego względu, że moja mamusia jest z bliźniaków:).

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej,
ja się dowiedziałam w zeszłym tygodniu czyli 9tc. To było moje czwarte USG...u prywatnego lekarza byłam w 6 tc to było widać pęcherzyk, spore ciałko żółte i jedną pulsująca kropeczkę po drodze byłam u państwowego to on bliźniaków nie widział i dopiero jak poszłam na kolejną wizytę do lekarza prywatnego to dowiedziałam się o bliźniakach. Ciąża jednojajowa, jednokosmówkowa, dwuowodniowa. Oba ludziki były dokładnie tej samej wielkości z ładnie pulsującymi serduszkami. Mam nadzieje że tak już pozostanie bo bardzo sie martwię.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Gratulujemy :) i zparaszamy na mamy bliźniaków - tam wymieniamy sie wszystkimi spostrzeżeniami i obawami, wyzwaniami i radościami związanymi z podwójnym szczęściem :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Witam was dziewczynki ;) Potrzebuję rady ;) Jestem w ciąży aktualnie w 13 tygodniu, jestem z bliźniąt i w mojej rodzinie występuje 6 par bliźniąt od strony mamy. W 11 tygodniu miałam pierwsze usg i pani ginekolog mi powiedziała, że dzidziuś jest bardzo duży jak na swój wiek, że jest większy o 2 tygodnie. Dodam, że dziecko na usg było bardzo, ale to bardzo ruchliwe. Machało ciągle to nóżkami , to rączkami, ale nie widziałam drugiego tylko jedno. Pani doktor bardzo się zastanowiła, nawet mi nie dała zdjęcia mojego maleństwa. Miesiaczke miałam zawsze regularnie czyli dziecko powinno jak na swój wiek być właściwe, zastanawia mnie to czy tam może był schowany bliźniak jakiś i to powodem było, że dziecko jest większe jak na swój wiek. Czy któraś miała podobną sytuację ? Dodam, że od około 12 tygodnia czuję wyraźne bulgotki i trzepotanie skrzydełkami...

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]