Dzisiaj jest wt paź 17, 2017 6:52 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość

Witajcie :)
O ciąży bliźniaczej dowiedziałam się w 12 tc. Nie powiem bo na początku przeżyłam szok ale z każdym następnym dniem oswajałam się z informacją. Teraz bardzo się cieszę :) Na badaniu lekarz nie stwierdził dokładnie kosmówkowości ciąży dopiero jak poszłam na badanie prenatalne (tydzień po normalnym badaniu u swojego gin) inny stwiedzil, że ciąża jest jednokosmówkowa. Powiedział, że dzieci moga sobie podkradać jedzenie, jedno może być silniejsze a drugie słabsze. Na różnych forach naczytałam się wielu opinii o tego typie ciąży i jestem w szoku co kobiety pisały. Mąż już na mnie krzyczy i denerwuje się, że czytam te glupoty :)
Czy któraś donosiła do końca ciążę jednokosmówkową? jakie były powikłania?
Na samą myśl, że mogłoby być coś nie tak aż mnie trzęsie :(

P.S Jeśli był już taki wątek proszę o przeniesienie ale nic takiego nie znalazłam.

Offline Wyświetl profil  

Awatar użytkownika

Ja donosiłam, do samego końca, poród planowany w 38tc. Dziewczyny były połączone naczyniami, istniało prawdopodobieństwo wystąpienia TTS, chodziłam częściej na USG gdzie sprawdzano mi czy dziewczyny równo rosną, czy ilość wód płodowych w jednym i drugim worku się nie zmienia. Też się bałam więc Cię rozumiem ale jak jesteś pod kontrolą dobrego lekarza to wszystko jest w porządku. Nie wiem jak to jest statystycznie, ile dzieci z takich ciąż są donoszone bez komplikacji a u jakiego odsetka pojawiają się problemy. Bądź dobrej myśli, nie stresuj się za dużo tylko rozkoszuj tym, ze masz dzieciaki w brzuszku ;) Jak się urodzą to się zacznie ;)

Offline Wyświetl profil  

Witam. Jestem w 32 tygodniu ciazy blizniaczej jednokosmówkowej, dwuowodniowej i ostatnio dowiedzialam sie, ze moje dzieciaczki maja delikatny zespol podkradania. Martwi mnie tez to, ze jak na ten etap ciazy sa bardzo malutkie bo waza odpowiednio 889g i 1023g. Ja ogolnie jestem niska, szczupla i drobna. Jedni mowia ze to dlatego inni ze nie. Sama juz nie wiem. W dodatku lekarze mowia ze jezeli zespol podkradania sie pogorszy, trzeba bedzie wcsesniej zakonczyc ciaze, a boje sie ze chlopcy ze wzgledu na swoja wage nie dadza sobie rady. smutas.gif Chcialabym porozmawiac z mamami, ktore przechodzily cos podobnego. Bardzo prosze o powazne i madre wypowiedzi. Bardzo sie martwie. ; (

Offline Wyświetl profil  

hej
wątek wprawdzie nieaktywny, ale podejrzewam, że bliźniacze ciężarówki zestresowane będą tu zaglądać.
Więc napiszę.
Nie czytajcie o możliwych powikłaniach i problemach.
Tak jak działania niepożądane z ulotek, te problemy nie muszą Was dotyczyć. Stres jest zupełnie niepotrzebny.
Moje starsze dzieci są właśnie z jednokosmówkowej, dwuowodniowej ciąży. Nosiłam ich pełne 38 tygodni. Między chyba 20 a 32 tygodniem co 2 tygodnie miałam USG, żeby na bieżąco porównywać wagę i długość dzieci, lekarze trzymali rękę na pulsie.
Chłopcy urodzili się z wagą 2360 i 2660. Są zdrowi i wszystko jest w porządku.

Bądźcie dobrej myśli :)

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]