Dzisiaj jest wt wrz 26, 2017 9:12 am

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: WYPRAWKA
Awatar użytkownika

mam straszny problem (albo jestem głupia....)chodzi o to że postanowiłam już powoli kompletować ubranka dla moich maluchów ale nie wiem co musze mieć .....(a więc jestem głupia...)tzn dokładnie co musze a co jest mi poprostu zbedne bo nie chciałabym sie obkupić na wyrost... jezeli moge prosic o pomoc,.... :lol: :oops:

Są w życiu chwile, kiedy instynkt mówi "zabij", a serce dopowiada "powoli"...
[*]Sara 13.01.2007
[*]Martynka 13.01.2007

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

To jest kawałek porady od mamy bliźniaków, nie są to jakieś szczegóły ale można trochę się dowiedzieć. A z tym kompletowaniem to nie przejmuj się ja mam już pełną szafę, co prawda większość to w tzw spadku po rodzinie, ale swoje tez po malutku kupuję, bo nie moge sie oprzeć tym różowym ubrankom.

Ubranka

Bliźnięta często rodzą się bardzo malutkie. Możecie być raczej pewni, że nie wyjdą ze szpitala przed osiągnięciem wagi 2000g, ale ta waga bynajmniej nie kwalifikuje do rozmiaru 56, najmniejszego w naszych sklepach. Jeśli więc macie taką możliwość, zakupcie po kilka sztuk ubranek w mniejszych rozmiarach - ponoć bywają odpowiednio małe ubranka dla lalek. Pierwsze ubranka służą bardzo krótko, więc nie ma sensu kupować drogich kreacji, tym bardziej że w ciągu pierwszych miesięcy prawdopodobnie nie będziecie mieli czasu ani ochoty na strojenie dzieciaczków, ale to oczywiście jest kwestia osobistych preferencji. Ja zaczęłam je przebierać w ubranka dzienne ok. 5 m-ca (i to nie codziennie), przedtem całe dnie spędzały w piżamkach i świat się nie zawalił -zresztą większość dnia spały bądź były usypiane, więc piżamka była jak najbardziej odpowiednim strojem. W zależności od tego jak często zamierzacie prać, będzie Wam potrzeba mniej lub więcej zmian ubranek - jeśli zamierzacie używać pieluch tetrowych to pranie będzie się odbywać co najmniej raz dziennie i wtedy wystarczą 4 zmiany ubranek, w innym razie przyda się po 6 sztuk na dziecko. Podstawą odzienia jest body lub koszulka - chociaż te ostatnie chyba już wychodzą z użycia. Na to zakładamy śpioszki i kaftanik lub pajacyk (czyli skafanderek). Jeszcze tylko skarpeteczki na nóżki małych zmarzluchów (podtrzymają też za długie nogawki) i już. Po kąpieli potrzebne będą bawełniane czapeczki (co najmniej po 2) a dla zimowych dzieci na spacer czapeczki wełniane lub z polaru i po dwa sweterki oraz po jednym kombinezonie. Niezbędne są też liczne kocyki; w tej funkcji mogą też wystąpić rożki, w których niektóre niemowlęta do 3. m-ca mogą spać (jeśli nie są zbyt ruchliwe). Po 3. m-cu rożek będzie służył do wykładania wózka, kojca, zamiast kołderki, itp.
Wasze dzieci mogą być łudząco do siebie podobne a Wam pewnie ze zmęczenia będzie się ćmić w oczach, dlatego kupcie różne ubranka dla każdego z dzieci - żeby je rozróżnić. Może to być zupełnie zbędne - jeśli np. dzieci będą różnych płci lub bardzo różnych rozmiarów - ale przynajmniej będzie to pierwszy krok w kierunku rozwijania indywidualności Waszych dzieci.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

no ja własnie w spadku po rodzinie mam już niemal jedną komódke z czego 70 % stanowią ubranka w rozmiarze 56-62 a uzynka nawet na allegro wypatrzyła rozmiar 50 są jak na lalke ale sama nie wiem co powinnam jeszcze miec nie wiem czy opłaca mi sie teraz juz upowac ciuszki na 4-5 miesięcy czy wszystko po kolei,nawet nie wiem jakie butelki i ile tego.Przepraszam za te pytania ale nie ma mi kto doradzic ani powiedziec co mam kupic ..
Ewela wielkie dzieki dla mnie to juz jakas rada na poczatek

[*]Sara 13.01.2007
[*]Martynka 13.01.2007

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

ja w sumie też będe pierworódką i nie mam zielonego pojęcia co dokładnie potrzeba ale dzięki czasopismom i jakimś tam artykulikom z netu robię sobie taka małą listę co się przyda i po malutku zaczynam kolekcjonować, szczoteczki, mydełka pieluszki tetrowe itp.
A co do ubranek ja też mam takie na 56-62 (chyba mam ogromną nadzieję że moje pany będą takieeeeeee duże).
Czasami też chodzę po tzw szmateksach i tam można spotkać też takie ciuszki dla wcześniaków( wyglądają jak ubranka dla lalek) i ogólnie malutkie rozmiary, także polecam tam się wybrać bo można upolować super ciuszki za niewielkie pieniądze, a przede wszystkim dobre gatunkowo( rada od mamuś).

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

dzięki Ewela za porady...a co do szmateksów to musze sie wybrac bo nawet jest u nas taki tylko dla dzieci wiec moze cos znajde ciekawego.. :P

[*]Sara 13.01.2007
[*]Martynka 13.01.2007

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

<ciach>
to jest stronka z kilkoma ubrankami dla wcześniaków jakby były kiedys potrzebne (oby nie)

Offline Wyświetl profil  

Ja wprawdzie nie jestem pierworódką - mam dwóch synów ( 8 i !6 lat ), a też mam problem ile i co kupić. Jak widać moi chłopcy już dawno wyrośli ze śpiochów i zasypek, poza tym teraz będą dwaj na raz ( TRZECI i CZWARTY- czy to nie prawdziwy "Boski żart"?).
Rada doswidczonej matki "pojedyńczych" dzieci : nie ulegajcie euforii kupowania ciuszków, bo Wam się spodobały. Bardzo szybko może okazać się, że macie w szafie całe sterty pięknych ubranek, które wasze dzieci miały na sobie tylko raz, albo wcale. Proste: dzieci, nawet wcześniaki szybko rosną ( pierwszy syn urodził się w 33 tyg. z wagą 1900 g), a ubranka kupione na zapas lub na nastepną porę roku czesto okazują się za małe lub pogoda nie pozwala na ich wielokrotne wykorzystanie. W obecnych czasach młode matki mają ten komfort, że w sklepach jest wszystko i w razie potrzeby w ciagu doslownie kilku godzin można uzupełnic braki w garderobie. Dlatego : SPOKOJNIE Z ZAKUPAMI !

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

ja też już zapomniałam co kupować, bo córka właśnie skończyła 14 lat :). ale zrobiłam sobie listę i powoli ją kompletuję. jeżeli chodzi o ubranka, to chyba z 5 razy poszłam do secondhandu i za każdym razem wychodziłam z wielkim workiem ciuchów - głównie na 50 i 56 cm. prawie same body z krótkimi i długimi rękawami oraz śpioszki. oczywiście trochę wybajerzonych spodni i bluz też się znalazło :wink:.
dziewczynom bez doświadczenia doradzam, z tego co pamiętam:
- kupujcie tylko 100% bawełniane rzeczy - chodzi o ubranka i pościel - unikniecie pocenia, odparzania itp.
- wszystko musi rozpinać się przy szyi i to najlepiej na zatrzaski a nie guziki
- a w ogóle jeśli nie macie wprawy w obsłudze noworodków, to najlepiej niech się rozpina na całej długości :)
poza tym kupiłam na początek:
- 4 rożki bez usztywnienia
- 6 prześcieradeł frotte
- 2 chusty lulu (dla mnie i dla męża, ew. dla mnie i dla córki)
- 6 par pieluchomajtek z wełny (niestety nie ma ich w Polsce i muszę sprowadzać, ale sprawdziły się przy mojej córce, więc teraz też będę ich używać)
na mojej liście są jeszcze oczywiście:
- pieluszki tetrowe (do tych pieluchomajtek)
- poduszka do karmienia bliźniąt (niestety też sprowadzana)
- wózek
- 2 foteliki samochodowe
2 ostatnie pozycje to temat na osobne posty (jeśli nie wątki) :lol:. mogę je poruszyć jeśli, to kogoś interesuje :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: wyprawka
Awatar użytkownika

witajcie ja juz mam dwoje dzieci i teraz jestem w ciązy mnogiej i szczeże nie powinnam, miec problemu z wyprawka a tak se mysle i jednak. Tez mam kilka ubranek po moich dwóch chłopcach. ale jak se pomysle ze to beda takie maluchy mniejsze niz rozmiar 56 to nie moge sobie tego wyobrazic bo moi synowie rodzili sie po 4300 kg i 4100 kg i tez sie nie mieścili w niektóre 56 ale z innego powodu z przerostu. moim problemem jest czy kupic 2 małe czy 1 większe łózeczko tylko gdzie ja to postawie? hmm a i czy kupowac ubranka rózne czy identyczne dla dwójki zalezy co będzie? a wy jak sadzicie. Wiem zeby z ubraniami nie przesadzać bo zawsze w tym tonęłam a i tak połowy nie mieli na sobie . :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Syrenko gratuluje blizniakow,co do ubranek to ja kupuje rozne kolory,nie bede ubierala dzieciaczkow identycznie bo kazde z nich bedzie mialo swoj indywidualizm,tak samo lozeczka lepiej dwa bo jedno moze byc bardziej rozbrykane i tak bedzie bezpieczniej. Ja tez nie wiem jak to wszysko poustawiam w pokoju ale cos wymyslimy.Pozdrawiam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

Syrenko, ja słyszałam, że w małym łóżeczku (120X60) dwa maluchy długo nie pośpią. A ponieważ szkoda mi kasy kupiłam im od razu 2 duże (140x70) łóżeczka Klupsia (model Bartek II), które zamieniają się potem w tapczaniki dla przedszkolaków. Na początek złożymy tylko jedno, żeby mieć więcej miejsca, a potem będą spać - każdy w swoim. Kupiłam im zielono-sosnowe takie same, bo wiem, że to chłopcy :).

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

hej dziewczyny a napiszcie co sądzicie o tych kojcach łózeczkach turystycznych na allegro takie co maja przewijak budki z maskotkami wmontowane swiatło i rózne bajery. Ja zawsze uzywałam zwykłych łózeczek z materacem sprezynowym i mam sprawdzone ale czy takie beda dobre od początku dla dzidzi? ładnie się prezentuja ale ciekawe czy w praktyce sie sprawdzają. :wink:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
1 żółta kartka

syrenka: wydaje mi się, że te bajery są właśnie bajerami :lol:. a tak naprawdę to w łóżeczku ważny jest materacyk - musi być dość gruby i niezbyt miękki - czyli taki jak w normalnym łóżeczku.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Moje maluchy gdy się urodziły miały po 47cm i ok.2kg ubranka w rozm.56 służyły im ok1,5 mies. więc nie radzę kupować za dużo i najlepiej żeby były rozpinane z przodu bo tak jest wygodniej i szybciej przebrać maluszka, a pieluszki wiadomo często się zmienia.Co do łóżeczka to moi chłopcy spali razem w jednym do 2mies.,zrobiło się im ciasno więc kupiliśmy drugie.Wspomne także ,że lepiej mieć w zapasie kupione mleko modyfikowane i butelki,bo ciężko jest z wykarmieniem dwójki (karmiłam piersią i dokarmiałam).Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU
Awatar użytkownika

Witam! mam pytanie do mam bliźniaków czy któraś z was używała wózka MIKADO DUET BOSTON jest to wózek wielofunkcyjny bliźniaczy wydaje mi się nie najdroższy z wyglądu nawet fajny no ale chcę się dowiedzieć jaki on jest w praktyce??Z góry dziękuję za odpowiedź

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

syrenka23 pisze:
hej dziewczyny a napiszcie co sądzicie o tych kojcach łózeczkach turystycznych na allegro takie co maja przewijak budki z maskotkami wmontowane swiatło i rózne bajery. Ja zawsze uzywałam zwykłych łózeczek z materacem sprezynowym i mam sprawdzone ale czy takie beda dobre od początku dla dzidzi? ładnie się prezentuja ale ciekawe czy w praktyce sie sprawdzają. :wink:

Ja bym z bajerami nie przesadzala, muzyke i swiatelka mozna sobie darowac, ale lozeczka turystycznie ogolnie rzecz biorac - polecam. Sprawdzaja sie i w domu, i na wyjezdzie i potem jako kojec. Maja kolka, moza je wiec latwo przestawiac. Sama uzytkuje hiszpanskie ..... (ma dwa poziomy podlogi, dla niemowlaczka i starszego dziecka) i nie mam wcale drewnianego.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

ja tam czekam do konca, kupuje tylko kilka najpotrzebniejszych rzeczy :)

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Ja mam całe wory ubranek po synku i jak się trafią nawet dwie dziewczynki to nie będę dokupowała na dzien dzisiejszy róznyc rózowiastych ubranek, dokupie jedynie te ciuszki których będę miała deficyt :D niebawem wybiorę sie na strych żeby zrobić lustrację garderoby niemowlęcej :D

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

czy któraś z was używa/ używała urządzonka które nazywa się monitorem oddechu?? pytałam się lekarza i powiedział że raczej zalecane przy bliźniakach z reguły wcześniakach. Warto czy nie?? A jeśli tak to jaką markę polecacie i gdzie szukać?? Allegro czy może gdzies można taniej??

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]