Dzisiaj jest sob wrz 23, 2017 11:46 pm

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

mam do was pytanie
moje szkraby ( parka) maja juz prawie poltora roku i zastanawiam sie kiedy zmienialyscie lozeczka i na jakie
spia w jednym pokoju i zastanawiam sie czy kupic takie pojedyncze lozka czy pietrowe i od ktorego roku wymieniac lozeczka

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Moje dziewczyny (2l i 2ms) śpią nadal w łóżeczkach a to z powodu moich obaw przed samodzielnym zasypianiem, ze zwykłych łożek będą uciekać. Zmieniać może będziemy latem na rozkładane fotele (oszczędność miejsca).
Piętrowe łóżka są polecane dla dużo starszych dzieci. Nasz Karol ma 4,5l i ciągle mam obawy jak sobie poradzi ze spaniem na piętrowym łóżku. Możesz pomyśleć o czymś takim:
Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

My mieliśmy pietrusa ale z możliwością rozłożenia na dwa osobne łózka. Moi nie mieli jeszcze półtora roku jak zmienilismy. Moje dzieci z niemowlęcych łóżeczek mimo wyjętych szczebli woleli wychodzic gorą i balismy się że spadną. Fajnie nam się te łoża sprawdziły do bu mieliśmy takie wysokie poręcze jak na górnym łóżku w tym pietrusie:
http://allegro.pl/lozko-lozka-pietrowe- ... 45605.html
Z wiekiem potrzeba nam było więcej miejsca w pokoiku i postanowilismy zrobić piętrusa. Pierwsza próba się niepowiodła bo się bali (mieli 3 lata). Druga zaś powiodła sie nadwyraz, łóżko tak ich ośmieliło że skakali po górze i zwieszali się głowami w dół. Niestety z obawy o ich zdrowie (i swoje psychiczne) zakupiliśmy fotele http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/produ ... /S89839991.
Bardzo polecam ale ponieważ one są bez żadnej barierki dla takich maluchów odpada.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Lana w sumie dziewczyny napisały wsyztsko :) zależy ile masz miejsca i jak docelowo planujesz rozwiązać ulokowanie bliźniaków.
Ja nie lubię piętrusów zresztą moje dzieci musza mieć barierki, bo śpią w cały świat, a i dużo wędrują w nocy.
My mamy większe łóżeczka (140 na 70 ) i śpimy do tej pory, musieliśmy zdjąć boki tylko, bo wychodziły górą (miały właśnie z 1,5 roku), ale mamy takei elastyczne barierki i dajemy radę.
Ja docelowo chcę takie łóżko jak KMM pokazała ( i w sumie już się jakoś rozglądam) a jak będą chciały mieszkać w oddzielnych pokojach to dokupię 1 zwykłe, a to bedzie można wysunąć zawsze dla kogoś, czy będą mogły razme spać jak ktos przyjedzie itp.
Fajne są jeszcze takie kanapo/fotele, co Ando ma :)

O my śpimy tak (a drugie łóżeczko jest w L dostawione)
Obrazek

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Włąśnie do tych foteli z ikea da się takie barierki użyć jak pastkowa wkleiła. Te fotele maja ta zaletę nad innymi że materac nie jest z części tylko stanowi całość. Po rozłożeniu więc powstaje bardzo wygdny tapczan z równym materacem. Nas wcześniej zniechęciły fotele rozkłdane własnie z obawy przez niewygodą. Zwykle powierzchnia spania ma w nich trzy ranty. Baliśmy się o kręgosłupy dzieci.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

no wlasnie moje maluchy bardzo wedruja w nocy :/ pokoik maja ok 10 m2z tym ze docelowo w tym pokoju beda spaly dziewczyny z roznica wieku niecale dwa lata no i nie wiem czy sie oplaca zmioeniac te lozka czy nie

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Pamiętaj wybierając łóżka że potem będziesz musiała wstawić do pokoiku biurka, regaliki na ksiązki itp. Te biurka to już 5-latkowi potrzebne bo realizuje naukę w zerówce. Cięzko sensownie się pomieścić na małej przestrzeni. Pamiętaj też że łóżko pętrowe optycznie zmniejsza przestrzeń. I to bardzo, mi to potwornie przeszkadzało. Dla mnie też minusem było że na dolnym łóżku ciemno a na górze zabraniałam w ciągu dnia się bawić. W efekcie chłopcy nie mieli się gdzie podziać np z oglądaniem książeczek. Sama musisz zadecydować co byś chciała i co się wam pomieści.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

ehh ano niestety jak sie ma male mieszkanei to trzeba jakos wszystko rozwiazac dobrze :/
na necie widzialam tez takie lozka na podwyzszeniu a pod nim biurko tylko nei wiem dla jakiego ono jest dziecka?

http://allegro.pl/lozko-antresola-clasi ... 29002.html cos takiego

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Lana bardzo fajne to rozwiązanie ale to wszytsko jest dla starszaków - sama mówisz, że nie czujesz się pewnie co do łóżka piętrowego a co dopiero 2 takie :lol: (no bo dla każdego dziecka).
Ja powiem szczerze na Twoim miejscu (gratuluję w ogóle bo chyba nie miałam okazji :) ) nie zmieniałabym nic teraz, bo bliźniaki będą narazie razem, dzidzia z Wami.
A z czasem znajdziesz odpowiednie rozwiązanie. Może Twoja starsza córa nie będzie się bała piętrowego łóżeczka, może jeszcze jakie cudo wymyślą :)
Na poczatku to by im w kupie w 3 było najraźniej :lol: :wink:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

tak wlasnie zrobie zaczekam pisalam zreszta do goscis od tego lozka i ono od 3 lat jest a trojka dzieci w jednym pokoju fajnie by bylo ale pokoj za maly:/

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Lana ja w tak wysokim łóżku nie zostawaiła bym trzylatka na sekundę. Czterolatka tez nie ;). Serio dla mnie spanie na takiej wysokości to dla dziecka szkolnego. Przy tych piętrusach miałam obawy i strasznie się bałam a one duuuuużo niższe. Zresztą to pewnie też zależy od temperamentu dzieci.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Hej,
ja również popieram zdanie dziewczyn że łóżko dwupiętrowe nie jest dla kilkulatka tylko dopiero dla szkolnego dziecka które chociaż trochę zdaje sobie juz sprawe z niebezpieczeństw. Ja mam 4 letniego chłopca w domu i ja go autentycznie nie widze tak wysoko, robiłby fikołki, zleciał na głowe a potem powiedział by uuuuuuuuuups.

Ja tez sie zastnawiam jak ten problem rozwiązać bo remont trzeba bedzie zrobic juz teraz wiosną. Na pewno synek dostanie naszą sypialnie bo jest mneijsza, a jego pokój dostana bliźniaki bo jest troszkę większy, ale przede wszystkim jest kwadratowy a co za tym idzie bardziej ustawny a wiadomo kiedys wszystkiego trzeba bedzie po dwa.

Wymyslilam ze kupimy taka kanape http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/produ ... /S09843751. Najpierw puki bede karmic w nocy dzieci piersią to ja z mężem będziemy na tym spać a dzieci obok w łóżeczkach, a potem one przejdą na tą kanapę a my do salonu.
Co o tym myślicie?

albo jeszcze ewentualnie takie coś http://brw.com.pl/pl/produkt/5241-%C5%8 ... owy/v/4911

w podobnym stylu ja miałam w swoim pokoju młodzieżowym u rodziców i się sprawdziło. Mus był taki że wysuwało się na kółkach i robiło rysy na panelach ale plus taki że jest normalny materac.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:

Hej
a do którego miesiąca bliźniaki moga spać w jednym łózeczku szczebelkowym? bo zastanawiamy się czy dokupować już teraz drugie łóżeczko :roll:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

MeaCulpa moje dzieci nigdy nie potrafiły razem spać. Przeszkadzają sobie, bija się i ze spania nici. Ja bym kupiła dwa fotele i dla was zestawiła razem tworząc sofę a potem dzieciom porozsuwała żeby kazde miało swoje łóżko. Tu napewno sprawdziały by się te fotele co kupiłam z ikea lub inne ale otwierane do przodu.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
ZAKAZ HANDLU
ZAKAZ HANDLU

moje od razu spaly osobno, im wieksze tym trudniej by im bylo razem poza tym one bardzo wedruja w nocy i zmieniaja pozycje z milion razy
co do takiego normalnego lozka ala sofa to moje maluchy spaly jak bylam z nimi u rodzicow ale niestety spadaly z lozka w nocy tak sie wierca ;/ na szczescie na dole mialy miekkie ladowanie na poduchy

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Moje trzy miesiące spały razem w jednym łóżeczku, potem zrobiło się za ciasno więc je rozdzieliliśmy. Teraz jak czasem wylądują u nas w łóżku razem to cudownie im się śpi przytulonym do siostry, mogłyby spa,ć w jednym łóżku ;)

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

kurcze jak to musi być wszystko przy bliźniakach przemyślane .... nie ma już że się zrobi kącik dla maleństwa i wystarczy :lol:

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

Meculpa ee etam, zależy jakie masz fundusze i możliwości zmian :)

My mamy łóżeczka 140 na 70 cm (te same co na górze strony) i moje maluchy najpierw miały 1 i spały w nim w poprzek własciwie do 6 mca - potem pojechaliśmy do Polski i jak wróciliśmy okazało się, że szybk opotrzbene 2 bo za ciasno się zrobiło i dokupiliśmy drugie i śpią w nich do tej pory, bo one mają opcje zdjęcia boku lub boków - my mamy zdjęty 1 bok z z każdego, bo moje bardzo się ruzcają i spałyby pewnie na zimnej ścianie. i ciągle mamy te same kompety pościeli :)
Więc u mnie jakoś rowiązania w temacie: wózków i łóżeczek (chyba z rpzypadku) wypaliły i tyle czasu a sprawdzają się.
Najwięcej to nawydawałam na butelki i kubeczki chyba - 20 rodzajów butelek, żeby chciały pić z nich, potem następne 30 kubeczków :lol:

Obrazek

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

pastek - no ja muszę miec wszystko dobrze przemyślane bo pokój nie jest jakiś gigantyczny, musi byc wszystko rozsądnie zrobione, np. u mnie raczej szkoda miejsca na dwa takie duże łóżeczka.

Z wózkiem też przechlapane bo ja jestem bardzo ograniczona windą, jeden obok drugiego są za szerokie a jeden za drugim to większość za długa, a jak się cos mieści to ma jakieś wady...no i dupa zbita.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł:
Awatar użytkownika

MeaCulpa ja miałam z windami ten sam problem. Pogadałam z dozorcą i pozwolił nam do windy towarowej dorobic klucz. Dzięki czemu spokojnie zjeżdzałam PPduette.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Forum ciąża

» Zdrowie Kobiety » Ciąża bliźniacza

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]